Skocz do zawartości

Dungeon Siege 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Dungeon Siege 3 to seria do tej pory zarezerwowana wyłącznie dla PeCetów ale od "trzeciej" części dostana ją też konsole (PS360).

Gra tworzona jest przez cenione studio Obsidian (ja ich osobiście bardzo lubię) - wydaje Square Enix.

Pierwsze dwie części DS były bardzo fajnymi h'n's (IMO "dwójka" była lepsza od pierwowzoru).

 

DATA PREMIERY TO 27 Maja 2011

Oficjalna strona: http://www.dungeonsiege.com/

z9051852X,Dungeon-Siege-3-okladka.jpg

z8268318X,Dungeon-Siege-3.jpg

z8268322X,Dungeon-Siege-3.jpg

 

Trailery:

http://www.youtube.com/watch?v=FZ0ErJYHS7Q&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=s7S3NsD4fzM&feature=related

 

Artykuły:

CVG: Zelda meets DMC http://www.computerandvideogames.com/282223/interviews/dungeon-siege-3-its-zelda-meets-devil-may-cry/

GS: Hnds-on http://www.gamespot.com/pc/rpg/dungeonsiege3/news.html?sid=6287061&mode=previews

 

Zdziwiłem się, że nie ma nigdzie takiego tematu.

Mi się podoba, a że grałem w poprzedniczki to i pewnie "trójeczka" zawiruje (tym razem) w czytniku mojej konsoli.

Czekamy do pierwszych recenzji, oby było dobrze.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w jedynke sporo gralem na fali fascynacji diablo2, a potem gralem w hns typu baldurs gate dark allinace2 na ps2

przy pierwszych newsach o 3 dosyc sie napaliłem, ale gameplaye mnie raczej bardzo zniechwecily... wygladaja dziwnie, chociaz moze cos z tego bedzie

 

 

chyba demons souls zbyt wysoko postawil poprzeczke w za(pipi)istosci tego typu gier zeby teraz prymitywne klikanie moglo byc fajne (tak tak wiem ze DS to nie do konca to samo ale wiecie o co chodzi)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
chyba demons souls zbyt wysoko postawil poprzeczke w za(pipi)istosci tego typu gier zeby teraz prymitywne klikanie moglo byc fajne (tak tak wiem ze DS to nie do konca to samo ale wiecie o co chodzi)

Pamiętam jeszcze zapowiedzi Demon's Souls i bardzo wielu ludzi pluło się jaka to kupa będzie i jak walka wygląda właśnie sztampowo ;p

Odnośnik do komentarza

W końcu coś nowego - Trailer

 

http://www.vg247.com...duces-katarina/

 

Muszkiety? No nie!!!!!

W DS LOA nie podobało mi się właśnie podziemne miasto goblinów gdzie mieliśmy miotacze ognia itp.

Tutaj dostajemy muszkiety strzelające jakąś magią oraz pistolety. Oj to nie moje klimaty, a szkoda ... :(

Zachowajmy pewne proporcje - w jedynce owszem, mieliśmy takie bronie jak: minigun, grenade launcher, falme thrower. Podobnie jak Ty, również nie byłem specjalnie zadowolony z takiego obrotu sprawy. Tu mamy raptem muszkiet (btw polecam sprawdzić historię broni palnej - pamiętam zdziwko mojego kumpla, który zobaczył w Ogniem i Mieczem jak Husarz używa krótkiej broni palnej, był tym wręcz zdegustowany), poza tym gra nie ma miejsca w xx-nastowiecznej Europie, tylko w jakiejś fikcyjnej krainie - także zalecam odrobinę zdrowego rozsądku.

 

Co mogę powiedziec o trailerze? Fajnie animowana niunia (brunetki FTW!), władająca magią oraz bronią palną, ubija tałatajstwo w celu wbicia wyższego levelu oraz zdobycia łupu - dla mnie git :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Zachowajmy pewne proporcje - w jedynce owszem, mieliśmy takie bronie jak: minigun, grenade launcher, falme thrower.
Może i dawno temu w tą grę grałem ale nie pamiętam żeby w "jedynce" były bronie palne. Coś Ci się chyba pomyliło, albo jakiegoś moda miałeś zainstalowanego :)

 

Co do nowego trailera, gra zapowiada się całkiem, nawet bardzo spoko. Poczekamy na pierwsze recenzje i zobaczy się czy Obsidian czegoś za bardzo nie skopał bo pograłbym sobie w DS3 :thumbsup:

 

BTW Mi muszkiety/pistolety nie przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza

Cóż, panna ze świecącym muszkietem wygląda dość odpustowo, ale liczę, że gra będzie fajowym coopowym actionRPG z oddaloną kamerą (nie mogę się przekonać do obecnych rpgów z widokiem zza pleców, no i nie ma w nich kanapowego coopa). Pewnie fajerwerkiem nie będzie, ale kupię w okolicach premiery. Szkoda, że tak niewiele gier w stylu BG:Dark Alliance wyszło na ps3, heh.

Odnośnik do komentarza
Zachowajmy pewne proporcje - w jedynce owszem, mieliśmy takie bronie jak: minigun, grenade launcher, falme thrower.
Może i dawno temu w tą grę grałem ale nie pamiętam żeby w "jedynce" były bronie palne. Coś Ci się chyba pomyliło, albo jakiegoś moda miałeś zainstalowanego :)

No to masz zawodną pamięć, albo piszesz o innej grze.

 

Skoro dwie osoby wspominają o tym niecodziennym ekwipunku, to już powinna Ci się zapalić czerwona lampka, i nawet jeśli nie kojarzyłeś tych broni, to przed pisaniem posta należało by zasięgnąć wcześniej wiedzy. Zrobię to za Ciebie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=fheSgIEUm1M

W pewnym etapie gry dochodzimy do goblińskich podziemi, gdzie nie tylko znajdziemy wspomniane bronie, ale także będziemy mieli okazje walczyć z różnymi machinami (czołgi, helikoptery etc.).

 

Co do najnowszej odsłony Dungeon Siege, dla mnie będzie to miła alternatywa dla kaszaniastego Sacred - za cholerę nie mogłem się zmusić do tej gry... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

lol jaka ekipa na tym filmiku ;)

a ja zawsze jednym chłopkiem grałem - dzięki temu zbierał całe doświadczenie dla siebie i na koniec singla był dobrze przygotowany do przejścia w multi.

na DS3 czekam, wygląda dobrze...

Co do najnowszej odsłony Dungeon Siege, dla mnie będzie to miła alternatywa dla kaszaniastego Sacred - za cholerę nie mogłem się zmusić do tej gry... :rolleyes:

mi się podoba Sacred2, nie ma nic lepszego w tym stylu jak dotąd na PS3... i nawet nie mam wątpliwości - DS3 nie będzie dorastać do pięt S2 w kwestii rozwoju postaci, ale to się dopiero okaże...

sacred2... po 80 godzinach grania odkryte 37% mapy, dziękuję :P

Odnośnik do komentarza
No to masz zawodną pamięć' date=' albo piszesz o innej grze. [...']
Spokojnie, pamięć rzeczywiście muszę mieć zawodną bo nie kojarzę tego, a przed napisaniem sprawdzałem na kilku fansajtach itp. i nie znalazłem żadnej informacji nt broni palnej więc doszedłem do logicznego wniosku, że musiał być to jakiś mod lub dodatek, i jak się okazuje moje wnioskowanie nie było błędne bo LOA do expansion-pack, a ja grałem tylko w "podstawkę". Wybacz.

Mimo tak niewybaczalnej nieznajomości tematu pozwolę sobie mimo wszystko podtrzymać moje zdanie nt muszkietów. Z resztą wolałbym żeby Obsidian zrobił kolejne NWN (na konsole tym razem) niż DS ;) Ale cóż, darowanemu koniowi... i tak dalej...

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza
No to masz zawodną pamięć' date=' albo piszesz o innej grze. [...']
Spokojnie, pamięć rzeczywiście muszę mieć zawodną bo nie kojarzę tego, a przed napisaniem sprawdzałem na kilku fansajtach itp. i nie znalazłem żadnej informacji nt broni palnej więc doszedłem do logicznego wniosku, że musiał być to jakiś mod lub dodatek, i jak się okazuje moje wnioskowanie nie było błędne bo LOA do expansion-pack, a ja grałem tylko w "podstawkę".

Jaskinia Goblinów, w której znajdziemy wspomniane bronie, to lokacja z "podstawki" - także tego... :rolleyes:

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Demo zawitało na amerykański PSStore.

Mamy do wyboru 2 postacie - Lucas - wojownik oraz Anjali - HGW? Można grać samemu albo w coopie kanapowym.

Demo jest dość długie i pozwala poznać podstawowe elementy rozgrywki (level up, sklepik, zabawę ekwipunkiem).

Graficznie - imo prawidłowo, bez szaleństw, ale klimat fantasy można poczuć. Rozwój postaci - szczątkowy. Najważniejsze, że siecze się całkiem przyjemnie, gra wygląda jakby lepiej niż na filmikach promocyjnych. Interfejs postaci - niezły jak na konsole. Jedyne co boli to to, że obie osoby w coopie nie mogą na raz zarządzać swoimi postaciami (jak w bg: dark alliance), ale dość szybko rozporządza się ekwipunkiem a nad level-upami nie trzeba długo myśleć.

 

Jest jedno ALE - "chrupanie" fpsu. Fragment dema dzieje się w jaskiniach i czuć w tym miejscu rwanie klatek w momentach dużej rozpierduchy :( Mam nadzieję, że to przypadłość dema, bo grę kupię na bank.

Odnośnik do komentarza

wlasnie pogralem w demo i niestety jest to cos czego sie spodziewalem czyli strasznie archaiczny slasher, i co dziwne z beznadziejna grafiką (textury i niektore miejsca przypominały mi ps2)

 

ogolnie calkiem lubie slashery, od diablo przez dungeon siege 1 i2 na pc, po dark alliance na ps2, duzo w nie gralem i było spoko

 

tutaj niby jest bardzo typowo ale nie ejst to zaleta bo gra wydaje sie stara , niby tutaj bieganie i zabijanie i zbieranie nowych itemow ma byc rozrywką i troche ejst, ale jednak bardzo średniacką, nie podniecilo mnie (pewnie dziwne klasy postaci dodatkowo zniechecaja()

 

 

poczekam na LOTR war in the north, pewnie bedzie dosyc podobny ale chociaż klimatyka mi bedzie bardziej pasowała i mam nadzieje że jakoś sie wciągne w tego lotra, chociaz jesli bedzie bardzo podobny do DSIII to zachwytu nie bedzie

Odnośnik do komentarza

Przeszedlem demo i mam mieszane uczucia :).

In plus

- spore rozbudowanie postaci. Pancerze, bronie, jakies talizmany. Sporo zdolnosci, ktore mozna rozbudowywac. Nie jest to co prawda Sacred 2 i jego przekombinowany system, ale wystarczy.

- opcje dialogowe niczym w ME2. Wybor nie sprowadza sie jednak, moze tylo w demie, do roznego postrzegania naszego bohatera w grze :(

- historia zapowiada sie nawet OK

- fajne wizerunki postaci, z ktorymi ma sie cos do obgadania (szczegolnie te kobiece)

- dobrze pomyslane wprowadzanie w gre. Wszystko zostaje jasno wyjasnione.

 

In minus

- postaci w grze ruszaja sie jak kolki. Przeciwnicy nie reaguja na zadawane im obrazenia. Walcza albo padaja na ziemei.

- gdzie jest mapa calej krainy?

- Nieczytelne statystyki broni. W sklepie nie mam napisane jaka to bron, czy kazda postac moze nia wladac, etc. Moze tylko moje niedopatrzenie.

 

W gre chcialbym zagrac, ale nie za pelna cene. Poczekam jak stanieje, takiego cisnienia na nia az nie mam.

Odnośnik do komentarza

Ja ze swej strony mogę polecić , mam 15 lvl i bardzo fajnie się pyka , brakuje mi takich gier na konsolach . Duża liczba ekwipunku pochowanego w zakamarkach , lochy , jaskinie i wielkie pająki w roli bossa , wszystko czego oczekujemy od dobrego h`s jest tu obecne . Zaskoczeniem były opcje dialogowe ( jak zwykle w takich przypadkach odpuściłem demo) , wprawdzie to nie ME , ale jakiś tam wpływ na świat nasze decyzję mają , zresztą gra w pewnym momencie nas o tym informuję . Graficzka bardzo ładna , szczególnie zamknięte obszary wyglądają milusi (jaskinia z płynącą rzeką -takie rzeczy budują klimat). Co-op wygląda tak , grając wybieramy offline,private,public game . W każdym momencie może do nas ktoś dołączyć i pomóc , natomiast jako host to my zatwierdzamy wszystkie questy . Całą ekipa musi też zmieścić się na jednym ekranie , więc komunikacja wskazana (zdarzyła mi się już i epicka walka we 4 osoby z bossem ale i akcja w której dwóch kolesi gnało w prawo a dwóch w lewo.. hmm .) W drugą stronę wybieramy analogicznie all game list i przyłączamy się do którejś z ekip . Co martwi to z tego co słyszałem brak new game + . było by to po prostu karygodne ale nie uprzedzajmy faktów , na razie gra robi świetne wrażenie , więcej takich tytułów na konsolę !

Odnośnik do komentarza

W Dungeon Siege 1 było to inaczej rozwiązane. Po skończeniu gry można było kontynuować zabawę w multi. Doświadczenie postaci przechodziło z singla do multi i zapisywało się po każdym wyjściu z serwera. Serwer dało się też postawić offline i grać samemu. Były 3 poziomy świata w multi, zależne od doświadczenia postaci i każdy różnił się poziomem przeciwników i znajdywanych przedmiotów. Nawet bardziej podobało mi się to rozwiązanie niż typowe NG+. Może teraz będzie podobnie, mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...