Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam bym na twoim miejscu bral Wii U.

 

1. Jest wiecej gier niz na PS4 (na chwile obecna).

2. Ponoc sa jakies problemy, jesli chodzi o awaryjnosc PS4 - zawsze lepiej troche poczekac, a konsole od Nintendo zawsze sa prawie ze bezawaryjne.

3. Cena PS4 pewnie spadnie za jakis rok (no i gier bedzie wiecej).

4. Masz kompatybilnosc z Wii, wiec jesli nie miales tej konsoli, to dochodzi jeszcze wiecej gier.

5. Ile mozna w kolko grac w te strzelanki.... Mialem PS3, i na chwile obecna wolalbym Wii U niz PS4. Zamiast grac w kotlety, mialbym cos nowego (gry z Wii, Wii U, tylko kompatybilnosci z Gamecube brakuje do pelni szczescia).

6. Jest duzo tansze niz PS4, a za roznice w cenie mozesz kupic kontrolery z Wii, oraz gry.

 

Tez teraz ogrywam Ocarine, ale niestety jestem lamusem :( Skonczylem Forest Temple, i poki co kilka razy korzystalem z walkthrough, musze sie nauczyc tlamsic w sobie ta casualowa kompulsje sprawdzania czegos na necie w momencie kiedy nie jestem pewien co robic. Mimo wszystko jednak fajnie sie w to gra.

 

Nie wiem, ta Zelda ma klimat gry czystej, nie wiem jak to do konca okreslic. Taki czysty, 'natchniony', aczkolwiek nie przekombinowany fun. Ba, dla mnie sprawia wrecz wrazenie nowosci, w porownaniu do wiekszosci dzisiejszych gier, ktore wszystkie sa takie same (strzelamy tu, strzelamy tam, strzelamy takim bohaterem czy innym, w najlepszym wypadku do tego strzelania uda sie zaserwowac jakas fajna fabule / klimat, ale wiekszosc tych gier sie nie wyroznia z tlumu), konwencja, konwencja, konwencja. Meh, ile mozna.

 

Nintendo teoretycznie tez daje kotlety (te same serie), ale co z tego skoro tak naprawde kazda czesc serii naprawde sie czyms wyroznia od innej, a same serie diametralnie sie od siebie roznia (a na PS3 co? 3 unchartedy, wszystkie takie same; god of wary wszystkie takie same, infamous ktore niczym sie nie wybija itp itd).

Odnośnik do komentarza

Sorry Yabol ale z Twojego posta bije troche fanbojowe nastawienie i dla kogos kto ma sprzety Nintendo i kocha ich gry oraz sprzety Sony i tez kocha ich gry to mało obiektywna opinia jak dla mnie.

 

1) No patrzac na to kiedy byly premiery gier to jasne ze jest wiecej, skoro PS4 mamy od TYGODNIA na rynku.

2) Ja nie mam zadnych problemow i warto zaznaczyc ze  zadna konsola nie jest bezawaryjna, jeden DS mi padl po kilku miechach. (Ale to prawda ze te sprzety sa znacznie MNIEJ awaryjne)

3) Moze spadnie, moze nie, nigdy nie wiadomo, ale tu sie zgodze ze warto poczekac na wiecej gier jezeli ktos nie ma parcia.

4) Tutaj masz w 100% racje, jak ktos nie mial Wii to czeka na niego mnostwo ciekawych gier. Chociazby Xenoblade Chronicles do ogrania, jedna z najlepszych gier w jakie gralem.

5) PS3/PS4 to nie tylko strzelanki ale masa ciekawych gier. Ogolnie jezeli ktos jest duzym fanem Fifa, to WARTO naprawde kupic PS4. A w przeciwnym wypadku Wii U moze okazac sie lepsze.

6) 100% zgoda, uzywane Wii U mozna wyrwac za niezlego grosza.

 

Zelda i inne gry na 3ds/nds maja to cos w sobie. Wiele wspolczesnych gier nie ma nawet startu do klasykow. Ale nie zgodze sie ze PS3 to ciagle te same serie, uncharted nie gralem bo jestem dziwny, infamous tez nie gralem a god of war jest swietny ale poza nim jest MASA innowacyjnych i ciekawych gier. Na przyklad Demon Souls i Dark Souls to cudowne perełki dla ktorych PS3 nabylem. Wiec nie widze sensu wskazywania samych zlych cech jednej konsoli i na sile dobrych cech drugiej. Wii U o dziwo tez nie ma az takiej biblioteki gier i co bardziej wybredny uzytkownik moze w miesiac wszystko co go interesuje ograc (nie wliczajac gier z Wii).

 

Tak wiec troche spokojniej i dystansu:P

Odnośnik do komentarza

1. Lol Velius, jakbym nie wiedzial. Tyle ze ja przeciez pisalem o obecnej sytuacji, a jak dla mnie, na chwile obecna to wlasnie Wii U prezentuje sie korzystniej.

2. No dobra, nie masz problemow, tyle ze juz zaczely wyplywac przypadki padnietych PS4....TYDZIEN PO PREMIERZE. Ja bym jednak wolal zaczekac na nastepna partie konsol.

3. Ceny zawsze spadaja. Jak nie za nowke, to za uzywke. Podejrzewam jednak ze zobaczymy jakas promocje chociazby na przyszle (2014) swieta (a moze nawet wczesniej, ale wiadomo - szanse rosna wprost proporcjonalnie do uplywu czasu).

5. Znowu, jakbym nie wiedzial. Generalna tendencja jednak wg. mnie jest taka, jak napisalem. Gralem na PC, PS2, potem na PS3, 3DS jest 2ga konsola Nintendo (po DSie) jaka posiadam i jak dla mnie jest to po prostu genialna odskocznia.

A te perelki o ktorych mowisz to zaczely dopiero wychodzic kilka lat po premierze konsoli. Nie martw sie, wiem co na nia wyszlo, nie widzialem sensu dokladnie analizowac calej generacji. Jednak jesli chodzi o ogolne wrazenie jakie pozostawila, to jest nim niesmak.

Az tak duzo tych perelek sie nie nazbieralo, biorac pod uwage ile trwala ta generacja (bo pod wzgledem ilosciowym, to wiem ze troche sie tego znalazlo).

 

@God of Wary - 1 i 2 bylem ZACHWYCONY, kiedy 1 raz w nie gralem. No ale ile mozna grac w kolko w to samo? Dla mnie jest to troche przegiecie palki. Wolalbym zeby wypuscili 2 (max 3) czesci, zamkneli historie i rozpoczeli jakas nowa serie tego typu.

 

 

No i szczerze? Podejrzewam ze z ta generacja bedzie jeszcze gorzej, jesli chodzi o masowa produkcje kotletow. Nie wroze swietlanej przyszlosci. Chociaz wiadomo, ze jakies warte uwagi pozycje tez sie znajda. Miejmy nadzieje, ze sie myle i bedziemy mieli prawdziwy renesans.

 

edit:

Aha, a jednostronne nastawienie przedstawilem, bo zobaczylem ze decoyed ma PS3, wiec po co mialem dokladnie prezentowac argumenty za nim, przeciez je zna i jesli uwaza je za decydujace, to wybor jest oczywisty (PS4), dlatego przedstawilem druga perspektywe. Wedlug mnie dla kogos kto do tej pory perspektywe swiata gier widzial prawie ze wylacznie z oczu SONY (tak jak ja), lepiej wybrac inna, nowa perspektywe (Nintendo).

Tak jest wlasnie w moim przypadku i zdecydowanie bardziej wolalbym combo gry z Wii U + Wii, zamiast PS4 (jakbym mial je kupowac, to pewnie gdzies tak za 3 lata, jak juz wyjdzie moze kilka ciekawych rzeczy).

 

No i co mnie dodatkowo jeszcze wkurza, to fakt ze nie przetlumaczyli ostatnich czesci Yakuzy, ktora po prostu kocham :(

 

 

Tak swoja droga, to bardzo przepraszam za tego offtopa, miejsce jest troche nieodpowiednie.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Gość Sycho141

 

 

1) No patrzac na to kiedy byly premiery gier to jasne ze jest wiecej, skoro PS4 mamy od TYGODNIA na rynku.

Widzę, że wziąłeś pod uwagę daty premier OBU konsol. Wii U jest na rynku od roku i gry na niego są kończone, niedługo nowy Smash, Kart, pod koniec roku X i Bayonetta 2, może Zelda.

PS4 jest świeżakiem, a z Sony wiesz jak jest, perełki o których mówisz dopiero zaczynają powstawać. Infamous 2, Drive CLub i co potem? Order w maju i to koniec zapowiedzi od Sony. Nowy Uncharted jest jeszcze we wcześniejszej fazie niż Zelda. Na perełki na obu konsolach musisz poczekać, ale na te na Wii U trochę mniej.

@decoyed

Pozostaje oczywiście temat gier na kilka platform, których na Wii U jest mniej. Moja opinia wygląda tak, jeżeli masz mocnego peceta, to bierz Wii U, jeżeli nie, to pomyśl dokładnie, bo Wiedźmin na Wii U nie wyjdzie...

Edytowane przez Sycho141
Odnośnik do komentarza

Wedlug mnie dla kogos kto do tej pory perspektywe swiata gier widzial prawie ze wylacznie z oczu SONY (tak jak ja), lepiej wybrac inna, nowa perspektywe (Nintendo).

Tak napomkne, ze ta generacje w 90% przesiedzialem na X'ie (co prawda od PS3 rożni sie tyle co Mario od Lugiego ale jednak). Wiekszosc gier w jakie gram/gralem do rpg wszelkiego rodzaju wiec nadmiar "szczelanek" mi nie grozi.

 

Jakby podali dokladna date X (od Monolith Soft) to mialbym wieksza zagwozdke co brac. Tak PS4 z Wiesniakiem 3 kusi. Znam wady i zalety obu systemow (chociaz ciezko to powiedziec o Ps4, ktore dopiero sie rozkreci) i decyzja i tak wiele nie zmieni. Przy cenie WiiU nie jest to problemem, zeby wziasc obie konsole. Kwestia bedzie, ktora pierwsza. Eh... problemy ;)

 

Btw

Po powrocie z pracy... Zelda. Mam nadzieje, ze sie szybko nie skonczy. Da sie gdzies sprawdzic ile czasu spedzilem w grze?

Odnośnik do komentarza
Aha, a jednostronne nastawienie przedstawilem, bo zobaczylem ze decoyed ma PS3, wiec po co mialem dokladnie prezentowac argumenty za nim, przeciez je zna i jesli uwaza je za decydujace, to wybor jest oczywisty (PS4), dlatego przedstawilem druga perspektywe. Wedlug mnie dla kogos kto do tej pory perspektywe swiata gier widzial prawie ze wylacznie z oczu SONY (tak jak ja), lepiej wybrac inna, nowa perspektywe (Nintendo).

Tak jest wlasnie w moim przypadku i zdecydowanie bardziej wolalbym combo gry z Wii U + Wii, zamiast PS4 (jakbym mial je kupowac, to pewnie gdzies tak za 3 lata, jak juz wyjdzie moze kilka ciekawych rzeczy).

 

No i co mnie dodatkowo jeszcze wkurza, to fakt ze nie przetlumaczyli ostatnich czesci Yakuzy, ktora po prostu kocham :(

 

 

Tak swoja droga, to bardzo przepraszam za tego offtopa, miejsce jest troche nieodpowiednie.

 

Ja tez przepraszam za offtop:P Nie no stary ja Cie w ogole nie atakuje, poprostu napisales bardzo ale to bardzo jednostronnego posta i raczej postawilem sie w roli osoby ktora nie miala ani konsoli Sony ani konsoli Nintendoa zajrzalaby do tego tematu i zobaczyla ta wypowiedz. Ogolnie jestem za ze jak ktos liczy na ciekawe gry TERAZ to moze brac WiiU ale chcialem wskazac na wyjatek Fifa + Resogun. Ale jak kogos nie kreci Fifa to na PS4 narazie imho nie ma co wydawac pieniedzy.

 

 

Wedlug mnie dla kogos kto do tej pory perspektywe swiata gier widzial prawie ze wylacznie z oczu SONY (tak jak ja), lepiej wybrac inna, nowa perspektywe (Nintendo).

Tak napomkne, ze ta generacje w 90% przesiedzialem na X'ie (co prawda od PS3 rożni sie tyle co Mario od Lugiego ale jednak). Wiekszosc gier w jakie gram/gralem do rpg wszelkiego rodzaju wiec nadmiar "szczelanek" mi nie grozi.

 

Jakby podali dokladna date X (od Monolith Soft) to mialbym wieksza zagwozdke co brac. Tak PS4 z Wiesniakiem 3 kusi. Znam wady i zalety obu systemow (chociaz ciezko to powiedziec o Ps4, ktore dopiero sie rozkreci) i decyzja i tak wiele nie zmieni. Przy cenie WiiU nie jest to problemem, zeby wziasc obie konsole. Kwestia bedzie, ktora pierwsza. Eh... problemy ;)

 

 

Jezeli i tak masz kupowac obie konsole, interesuja Cie glownie i wylacznie rpgi a Fifa albo Resogun lata Ci kolo nosa to nie ma narazie sensu w Twoim przypadku kupowania PS4. Kup Wii U, pobaw sie, pociesz miodnymi grami i poczekaj az zapowiedza cos w Twoim stylu na PS4. Teraz i tak kupno PS4 to zabijanie sie w sklepach i rzucanie toporami.

 

edit:

 

I tak najlepsze w co mozna zainwestowac dla rpgow to NDS + 3DS i chata bogata. Bravely Default na obecnego 3DS'a to arcydzielo.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie po raz pierwszy skończyłem tę grę. Nie wiem nawet co napisać, bo brakuje słów. Po prostu się cieszę, że kupiłem 3dsa i miałem w końcu okazję zagrać w Oot, która była przy okazji moją pierwszą Zeldą.To była wspaniała przygoda i warta każdej złotówki. Najbardziej chyba podobało mi się to, że gra ciągle wprowadza coś nowego, w praktycznie każdym dungeonie dostajemy nową zabawkę, z którą potem można kombinować we wcześniejszych lokacjach. Często też trzeba na prawdę pomyśleć i pokombinować - czyli coś co jest niestety rzadkością w dzisiejszych grach. W dodatku gra na 3DSie wygląda ślicznie, no i ma świetną muzykę. Po prostu znakomita gra.

 

Za jakiś czas zabiorę się za A link to the past, mam nadzieję, że też będzie świetna.

 

:wub:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nadal uważam, że to najlepsza odsłona 3D. Jakiś czas temu miałem jeszcze wątpliwości, ale Wind Waker na WiiU je rozwiał.

 

-od cholery lokacji

-przyzwoite tempo

-muzyka

-patenty z okaryną

 

Klasyk.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Udało mi się znaleźć jeden z sekretów ale nie powiem co w każdym bądź razie jest znany i nie co ułatwia zabawę. Pytania co i gdzie na prywatnej wiadomości ale spoilery wiecie, co nie znaczy że nie mogę się podzielić bądź pomóc zainteresowanemu w wyczyszczeniu gry na max. Nic więcej nie dodam :P

Odnośnik do komentarza

Ja mimo tego że prawie ukończyłem zeldę TP oraz ogólnie uważam się za dość ogarniętego gracza uważam że nie skończył bym Zeldy OOT bez poradnika. Sam właśnie się zaciąłem i kombinuje jak przejść dalej. Ale to właśnie urok tej gry więc staram się nie ruszać żadnych walkthrough'y

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Frustruje mnie ta gra, po raz 15 przechodzę walkę z ostatnim bosem i nie mogę przejść... zawsze pod koniec mnie dziabnie 2 razy i po mnie.... Chyba sobie zrobię przerwę. Na liczniku mam 35h ;)

 

Najgorsza jest ta kamerka, lun byłu sytuacje gdy nie wiedziałem co robić, wtedy jedynie YT pomagał... ;)

Edytowane przez Elninio
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...