Skocz do zawartości

PSX Extreme #164


Rekomendowane odpowiedzi

okładkaPE164.jpg

 

 

 



Numer dostępny od 21.03 (poniedziałek)

 

 

WujekJJ - dzięki. Wrzucam jednak standardową wersje :)

 

 

Mamy dla Was jedną z pierwszych recenzji Shift 2 Unleashed autorstwa HIV-a, mamy również werdykt Butchera dla MotorStorm Apokalipsa, która to gra w obecnych realiach japońskiej rzeczywistości "trafnie" komponuje się swoim tytułem i tematyką. Mamy też jedną z pierwszych recenzji najnowszej odsłony Lego Star Wars oraz Yakuzy 4. Produkcja Segi z odsłony na odsłonę coraz bardziej umacnia swoją pozycję w gatunku przygodówek opartych na swobodnej eksploracji, i nawet pomimo swej ograniczonej formuły stanowi jednak całkiem niezłą alternatywę dla tuzów gatunku. Szkoda, że w Polsce seria ta cieszy się znikomą popularnością. Pomimo braku hype'u warto zwrócić na "czwórkę" szczególną uwagę. (...) Jesteście ciekawi czy THQ wespół z Kaos Studios mają szansę na kawałek tortu, który w ostatnich latach prawie w całości pożera seria Call of Duty? Szansa jest, pod warunkiem, że grający w Homefront z przymrużeniem oka potraktują oprawę tej produkcji, która nawet w porównaniu z niewygórowanymi standardami serii Activision nie robi dobrego wrażenia. Podobnie jest w przypadku Dragon Age II, gdzie BioWare bardzo ambitnie potraktowało warstwę fabularną, nie przykładając się zbytnio do strony wizualnej.

 

Na deser pierwszy w polskich mediach test 3DS-a. KILu, jak to on ma w zwyczaju, sprzęt poddał intensywnym testom i na 9 stronach mamy komplet informacji o nowej platformie Nintendo oraz towarzyszących jej tytułach. Nie licząc japońskiej wersji, którą z narażeniem życia, omijając fale tsunami zdobył dla nas Mazzi, egzemplarz europejskiej kieszonsolki otrzymaliśmy do wiwisekcji od polskiego dystrybutora produktów Nintendo, firmy Stadlbauer. Chociaż widzieliśmy już reklamy Wii w naszej telewizji, to jednak dopiero premiera całkiem nowego – i na swój sposób rewolucyjnego - sprzętu jest świetną okazją, aby pokazać Kowalskiemu, że wprowadzanie gier wideo pod nasze strzechy to domena trzech, a nie dwóch wielkich koncernów. Trzymamy kciuki. • [sciera@psxextreme.pl]

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

RECENZJE

 

 

PS3

de Blob 2

Dragon Age II

Fight Night Champion

Herosi PlayStation Move

Homefront

Knights Contract

Lego Star Wars III: The Clone Wars

MotorStorm Apokalipsa

Shift 2 Unleashed

Yakuza 4

 

X360

de Blob 2

Dragon Age II

Fight Night Champion

Homefront

Knights Contract

Lego Star Wars III: The Clone Wars

Shift 2 Unleashed

 

Wii

de Blob 2

Lego Star Wars III: The Clone Wars

 

POCKET

Mario vs. Donkey Kong Mini-Land Mayhem

Nintendogs + Cats

Pro Evolution Soccer 2011 3D

Ridge Racer 3D

Super Street Fighter IV 3D Edition

Tactics Ogre: Let Us Cling Together

 

BEZ TEKTURY

Beyond Good & Evil HD

Dead Space 2: Severed

Hard Corps: Uprising

Pix'n Love Rush

PixelJunk Shooter 2

Plants vs. Zombies

The UnderGarden

Torchlight

 

 

CO NOWEGO?

 

CO NOWEGO

Battlefield 3

Call of Juarez: The Cartel

Dead Island

Gears of War 3

Night of the Sacrifice

Supremacy MMA

The Darkness II

 

PLAYTESTY

Dead or Alive: Dimensions

Kid Icarus: Uprising

The Legend of Zelda: OoT 3D

Mortal Kombat

Operation Flashpoint: Red River

Resident Evil: The Mercenaries 3D

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Yakuza: Of The End

 

 

POZOSTAŁE

 

HARDKOR

Graczpospolita

Granie w podróży

Od gracza dla graczy

Okiem maniaka

Powrót do przeszłości - GameCube

Szmugler

To było grane

 

WARTE UWAGI

Japońskie hostessy

Killzone 3 multiplayer

LBP2 Zone

Nintendo 3DS - Test

Region filmowy

Smartfon zamiast konsoli

Wywiady

Xbox 360 SE Controller - Test

 

 

 

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

 

PS. Dlaczego zapowiedz pojawila sie najpierw w sklepie PE? Nie uzupełniam strony sklepu. Uprzedzili mnie a ja w tym czasie i tak byłem trochę zajęty. Czym? Choćby sesją fotograficzną :)

 

IMGP3805.JPG

Edytowane przez Mr_Sciera
Odnośnik do komentarza

Szkoda, ze nie udalo sie zrecenzowac Crysis 2, mam nadzieje, ze w zamian w tescie tej gry poddacie doglebnej analizie i porownaniu wersje na X360 i PS3, gdyz mnie jak i wielu innych graczy ten aspekt cholernie intryguje, a waszym porownaniom akurat ufam :thumbsup: Numer i tak kupie, juz w poniedzialek, chociazby dla recenzji Motorstorm Apocalypse :teehee: Zreszta, co ja bede gadal, i tak kupuje od 8 lat kazdy numer, niezaleznie od zawartosci :turned:

Odnośnik do komentarza

Recenzje Shifta 2, Fight Night, PS Move Heroes, Homefront, Motorstorm. Gdyby do tego wszystkiego doszedl Crysis to bylby niezly wypas w numerze ;) Playtest Mortala i zobaczymy czy dostalo sie GG za problemy w multi Killzone 3 :)

 

Jak kazdy numer, bo to juz tradycja pojde kupic jak tylko bede mogl :)

 

A co do okladki, nawet fajna ale znowu ta fatalna, biala ramka. W styczniu byly lamenty, ze wyglada beznadziejnie, wiec po co to powtarzac? ;)

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie bardzo recka DA2.

 

Ja ukończyłam tę pozycję jeszcze przed ukazaniem się najnowszego numeru, więc też byłam ciekawa, jak gra zostanie oceniona. I muszę przyznać, że w stu procentach zgadzam się z Zaxem, który grę recenzował. Uproszczony system i powtarzalne lokacje mogą rozczarować, ale fabuła, klimat i postaci nadrabiają to z nawiązką, dlatego gra z pewnością zasługuje na ocenę wystawioną na łamach "PSX Extreme".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To tylko tenis, przecież w tenisa gra tylko kilka osób na świecie, a w Polsce to futbol amerykański jest już popularniejszy.

a na poważnie, to przydałaby się.

Kryzysu też brakuje, no ale muszą czymś zapełnić następny numer, co nie?:)

 

Fenix, kojarzyłem Cię z jakimś skurczybykiem, choć nie wiem skąd takie przekonanie, a tu taki kochany tatuś z piękną rodzinką, pogratulować

Edytowane przez ziombel
Odnośnik do komentarza

Niestety kolejny raz Kącik Wyścigowy to pokaz niewiedzy/przeciętności autora. Chodzi oczywiście o "przegląd" dostępnych kierownic. Po kolei.

 

1. Autor poleca kierownicę Manta Compressor(największemu wrogowi bym nie polecił), pisze że ma ForceFeedback tymczasem jedyne co ona posiada to marne wstrząsy nie mające nic wspólnego z prawdziwym FF. Ta kierownica była już reklamowana w polskich czasopismach jakieś 10 lat temu.

2. Thrustmaster T500 RS - wymieniania 1080 stopniowy obrót jako innowację i zaletę, szkoda że nie wspomina że takie kąty przydadzą się tylko w symulatorze śmieciarki albo autobusu. Przepisany marketingowy chwyt (w końcu im więcej tym lepiej, co nie?).

3. Najzabawniejsze jest jednak to, że ten przegląd jest robiony pod kątem GT5 a autor mimo to nie wymienia Logitech Driving Force GT - najlepszej kierownicy biorąc pod uwagę współczynnik cena/jakość i najlepiej wspieranej przez samą grę, ba, ta kierownica jest oficjalną kierownicą GT5 wraz ze wspomnianym wyżej Thrustmasterem.

 

Oczywiście możemy zapomnieć o jakiejkolwiek wzmiance o tym jak te kierownice są obsługiwane przez GT (a to nie jest taka prosta sprawa jak się może wydawać), zakładam że powodem tego jest iż sam autor te kierownice widział tylko w reklamach.

Cały opis to właściwie przepisanie marketingowego bełkotu z reklam. Sugerowanie trzymania kierownicy na kolanach i polecanie dziadostwa jak Manta powoduje u mnie uczucie powrotu do radosnych lat 90.

 

Do tego autor wspomina o handlu samochodami na aukcjach, szkoda że nie napisał iż samochody te są po prostu klonowane wykorzystując kopię stanów gry, stąd też blokada wymiany tych droższych niż 1 milion kredytów (lepsze to niż nic). Poza tym nie rozumiem o co chodzi z tym "handlem wózkami (...) w trybie sieciowym GT5", czy autor mógłby wyjaśnić tę sprawę?

 

Ciekaw jestem na czym sam autor gra. Może by się pochwalił? Odnoszę wrażenie że pisze to osoba oderwana całkowicie od rzeczywistości. Mile widziany odzew i polemika.

 

 

PS Szkoda że w recenzji Shift 2 nie ma wzmianki o obsłudze kierownicy przez tę grę. Rozumiem że HIV ani redakcja takowej nie posiadają?

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ja też się zastanawiam nad brakiem Top Spina 4. Wiadomo, że tenis nie jest specjalnie popularny w Polsce, ale TS4 jako gra zjada (obstawiam w ciemno) takiego Knights Contract, którego i tak kupią chyba tylko zdesperowani entuzjaści gatunku.

Rano wybieram się do kiosku, bo numer zapowiada się nieźle (no i kolega Pajac zachęcił mnie do przejrzenia kącika do którego nigdy nie zaglądam :thumbsup: )

 

edit. rozumiem, że oceniacie to co dostajecie(chociaż chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by zdobywać konkretniejsze tytuły na własną rękę), ale jakiś wpływ na wydawcę możecie chyba wywierać?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy powrót Hiva to dobry pomysł,bo rzetelnością recenzji ten człowiek nie grzeszy,mam na myśli pierwszego Shifta,kto grał i się rozczarował,niech porówna swoje rozczarowanie z hurraoptymistyczną recenzją jedynki.Czytając dziś recenzję dwójki,utwierdziłem się w przekonaniu że Hiv podnieca się rzeczami które:a)były już w jedynce,b)są tak samo skopane,c)nowości jest minimum,ale co tam jedyną wadą jest...każdy sobie przeczyta.No i ta ocena,super,wg Ciebie.Z recenzji wynika że ta gra prawie niczym się nie różni od jedynki,nawet Twoje recenzje wyglądają bardzo podobnie...Tylko Hivie o jakim kroku w stronę symulacji piszesz,skoro ta gra to arcade.Druga rzecz,to napis na okładce,"czy Shift 2 to pogromca GT 5?",po co pisać takie bzdety,skoro później w recenzji wychodzi konkluzja,że tych gier nie ma sensu porównywać.Także Butcher,nie oburzaj się na czytelników,że są dymy o oceny i rzetelność recenzji,bo mi to zalatuje hipokryzją.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Miesiąc temu K3vsBullet,było uzasadnione ze w tym samym czasie wychodziły,Shift2 i GT5 rozdziela szmat czasu i kierunek rozgrywki a też jest porównanie :P

To jest tanie zagranie stosowane nie tylko przez PE, aby zwrócić uwagę, przyciągnąć czytelnika. Formuła magazynu nie wyklucza takich "numerów", bo to jednak lekkie pismo(chociaż komiksy KMC, potrafią wprawić człowieka w apatię), więc spodziewajcie się więcej takich "onetowych" tytułów. Osobiście mam do tego dystans, czasami można się pośmiać

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czego wy sie czepiacie, ze sa slogany, ktore moga was smieszyc? Za przeproszeniem redakcja i osoba odpowiedzialna za owe hasla ma was gleboko w powazaniu. Nie ma co dywagowac, bo one zapewne nie znikna - spelniaja swe zadanie. No i nie oszukujmy sie jaki glowny target wiekowy ma PSX-E. Oby nie wplywalo to na jakosc i rzetelnosc materialu w magazynie. ;]

 

BTW. co nie zmienia faktu, ze tego motywu z okladka i biala obwodka nie potrafie pojac. :mellow:

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...