Skocz do zawartości

The Killing


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem pierwsze dwa odcinki i jestem zachwycony. Ten serial idealnie trafił w mój gust. Wyraziści bohaterowie - są, wiele wątków i spokojna narracja - jest, twisty i grube akcje - są. A do tego deszcz i mgła. Mam nadzieję że fanów w ameryce nie będzie ubywać i zobaczymy kolejne sezony. Końcówka drugiego odcinka wymiata. Babka która nie potrafi odpuścić w końcu

trafia na miejsce z obrazka.

 

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wallander od BBC sobie zobacz. Podobnie nastrojowy kryminał, bez bohatera superpolicjanta. Również Luther, ale ten jest bardziej brutalny przez co bardziej sensacyjny niż kryminalny.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

no ja też tego się spodziewałem już na początku, ale i tak jest ciekawe to (choć do polityki z 2óch 1-wszych sezonów dalekoo)

 

coś dorównuje the killing? (ta sama tematyka) z seriali?

 

Forbrydelsen ;-) Pierwsza seria to prawie (nie będę spoilerował) to samo (w końcu the Killing jest jego remakiem), ale drugi sezon zdaje się nie ma już nic wspólnego z produkcją Amerykanów. Nie wiem jak trzecia seria bo jeszcze jej nie widziałem.

 

Ktoś mi też wspominał o serialu Most nad Sundem (rzekomo podobne klimaty), ale jak dotąd widziałem tylko pierwszy odcinek więc ciężko mi określić.

 

Dość ciekawie wypada miniserial The Fall z Gillian Anderson. Trochę inne podejście do tematu, ale powinien Ci się spodobać.

 

Nie dawno oglądałem też pierwsze serie Hannibala i The Following, ale obie są mocno... przekoloryzowane.

Edytowane przez lechu
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość _Milan_

Przeleciałem 2 sezony  w pare dni, a dziś nadrobiłem 3.

Naprawde fantastyczny serial, wspomne tylko o  jednej rzeczy która mnie strasznie drażni, w poprzednich sezonach było to na porządku dziennym, śledztwo stoi, nie widać rozwiązania, i gdy nagle detektywi wpadaja na trop, okazuje sie że dokłądnie w tym samym czasie równolegle ktoś wpadł na ten sam trop, czy przypadkiem , czy droga własnego śledztwa, strasznie mi to waliło  w oczy, i nie widzę w tym sensu prawde mowiąc. Dlatego nie moge powiedzieć że serial jest idealny, na razie w tym sezonie takich akcji chyba nie było.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...