Skocz do zawartości

Dragon's Dogma


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

A napiszcie jakie są questy - czy tylko ubij i znajdź - przynieś zanieś? Czy może jakieś bardziej rozbudowane? I czy są jakieś zagadki w lochach czy walka tylko?

Questy są w rodzaju. Idź i zabij co trzeba, złap złodzieja, skocz po coś co ożywi kogoś, oczyść teren z potworów, ochraniaj karawanę, znajdź coś. A dosyć często trzeba kogoś transportować z punktu A, do punktu B i utrzymać go przy życiu. Ale jest parę dozbudowanych, podzielonych na etapy.. Zagadek w tej grze raczej nie ma.

Dzisiaj musiałem skasować save i gram od nowa. Miałem już 30LV. Niestety coś się schrzaniło z danymi. Ale w ogóle mi to nie przeszkadza, bo bawię się jak na początku. Teraz już wiem co i jak i daję sobie radę.

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza

So-it-begins-the-great-shitstorm-of-our-time.jpg

 

 

 

ehh capcom po aferach siedzial dosyc cicho na temat dlc, ale niestety i w wypadku DD jest s(pipi)iały - na US pss (dzis na naszym też), pojawilo sie nowe dlc, jest to zestaw broni, po jedenj z kazdego rodzaju, wygladaja fajnie, ale są slabe, mają specjalizacje, np łuk dobry na gryfy, a sztylet na coś innego, nie wiadomo jaki skok DMG mają przeciw wrogowi tego typu, pewnie spory, same w sobie sa słabe. tyle ze serio ładne

http://imageshack.us/g/838/0529120537.jpg/

 

tyle ze (pipi) sprzedawac bronie za kase to naprawde capcom .... cholerny capcom, gdyby jeszcze kosztowaly 1zł to spoko, ale paczka kosztuje 3$ wiec u nas pewnie bedzie 10zł

 

do dupy z tym capcomem, polowe gry pewnie wycieli i beda chcieli dodatkowa kase za doblokowanie

 

i jeszcze zrozumial bym jakies nowe questy gdzie na koncu zdobywa sie ciekawa nagrode, bo wtedy ma sie ddoatkowy czas gry (chociaz to i tak chamstwo) , ale zeby dawac paczki broni to nędzna zagrywka

Odnośnik do komentarza

EA tez daje paczki z bronia do swoich gier - Dragon Age2, Kingdoms of Amalur. Ja olewam je cieplym moczem, bo w grze gdzie lootu jest pod dostatkiem, naprawde musialbym byc ostro zdesperowany ( lub chory na umysle) zeby za cos takiego placic. Ja dalej czekam z zakupem i obserwuje rozwoj sytuacji z wycietymi fragmentami gry.

 

PS. te bronie niekoniecznie musialyby byc wyciete z gry. to sa po prostu dlc dla ludzi ktorzy chca miec juz cos od razu, bez eksploaracji. A na dobra sprawe czy ktos taki siegalby po taka gre?

Odnośnik do komentarza

Przecież to Capcom. Wszystko jasne było wraz z zapowiedzią gry. Wspomniane EA też dało czadu z Amalurem. Osobiście żadnego grosza nie wydam na DLC, next-genowe zdzierstwo. Ogólnie po akcjach z SF (wszystko płatne, stroje, postaci...) miałem już nie kupować nic od Capcom. Dałem się jednak nabrać na Asura's Wrath, po którym definitywnie miałem olać Capcom. Jednak Dragons Dogma pokazał, że ten deweloper potrafi robić jeszcze dobre gry i na prawdę warto zakupić ten tytuł. Olać DLC, nie karmić pasożytów, jednak sam tytuł jest wystarczalny na tyle, by olać downloadable content.

Edytowane przez Tien
Odnośnik do komentarza

no inni tez dają paczki ale to chamstwo.. czlowiek chetnie by sobie znalazl takie bronie w grze ale musi kupic..

 

 

 

btw, wczoraj walczylem z drake'm, musze powiedziec ze jednym tornadem sprowadziłem go na ziemie i zabralem okolo 60% paska życia, tyle że tych pasków ma chyba aż 6 wiec aż tak latwo by nie bylo, zwlaszcza za zabił mnie 1 ciosem ;p musial bym miec sporo farta żeby rzucic 10 tornad i ani razu nie dac sie trafic podczas rzucania zaklęcia (co wymaga ok 8 sekund stania w miejscu)

 

w ogole jak sie wyjdzie ze stolicy i pojdzie przez pola w strone gór do przodu caly czas to sie trafi na kopalnie (obok stoja 2 domki i duzo kwadratowych ociosanych kamieni) , baaardzo warto zatroszczyć sie o tą kopalnie bo jak sie ją oczysci z potworow to ma sie bardzo przydatne przejscie do odległego kawałka mapy , wielki bardzo wielki skrót. w dodatku po oczysczeniu kopalni pojawia sie tam sklep (quest oczyszczenia daje sklepikarz ktory najpierw stoi przed wejsciem), w dodatku kopalnia jest wtedy postrzegana jako bezpieczne "miasto" i można po niej biegać bez utraty staminy, wiec naprawde ma sie szybki skrót

wystarczy tylko zabić 3 trolle (ktore sa w sumie dosyc wredne bo skaczą i biegają i trollują) i pare goblinów

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

w takiej grze ciezko o jakies mega roznorodne questy, w koncu nie bedzie "napisz mi ksiazke" tylko "znajdz mi ksiazke ukradzioną przez kogos tam"

ale oprocz zabijania, przynoszenia, szukania, lapania zlodziei, eskortowania ludzi lub calych "karawan", jest tez np oprowadzanie ludzi po miescie, śledzenie ludzi, poszukiwanie czegoś (w sensie nie "dzidź do X i weź" tylko "idź w okolice obszaru X i znajdź" na mapie zaznaczone jest w tedy bardzo ogolnie "okręg poszukiwań"), wiele questow qymaga tez pogadania z roznymi ludzmi zanim sie uzyska koncowe zadanie do zrobienia, questy sa tez wielo etapowe, np to co mowilem ostatnio - przed kopalnia stoi typ i mowi "ej nie moge przejsc , odblokuj dzwi" i po odblokowaniu wraca sie z raportem a on "w sumie to moze jeszcze oczysc kopalnie z potworow bo boje sie wejsc"

 

pozatym moim zdaniem wiekszosc postaci ma calkiem śmieszne i ciekawe głosy ze śmiesznym akcentem i starodawnym słownictwem, są wyjątki ale ogolnie fajnie jest posluchać. jedyne co że te fajne głosy nie sa zbyt dobrze zgrane z ruchem ust, a i ogolnie rozmowcy czasem troche drętwo sie gibają, ale mimo to rozmowy uwazam za udane bo ludziki fajnie gadają, rzadko kiedy przewijam tekst (chyba ze setny raz w sklepie)

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli Yano i tak jest lepiej z questami niż się spodziewałem po Capcomie. Myślałem, że będzie tylko zabij stwora i przynieś mi jego jądra :-) zrobimy zupę i tyle.

Dzieki Yano. A skoro Dragon Dogma to Twoja ulubiona gra to jak wyglądają linie dialogowe. Mamy parę do wyboru, odmiennych, zaprzeczających się i wtedy rożnie się rozmowa kończy?, można się zagłębiać w niektóre wątki rozmowy? czy tylko rozmowy jak w jRPGach - typu:

 

- Przyniesiesz mi jądra trolla na zupę?

 

- Tak z przyjemnością

- Nie nie jestem głodny.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

DD nie jest mowją ulubioną grą (monster hunter nią jest) ale napewno DD stawiam w czołówce gier na ps3 w 2012 roku (zależy co sie jeszcze pojawi, jak na razie dla mnie to 1 miejsce 2012)

 

niestety fajne głosy i starodawny język ktorym mowią postacie nie przeklada sie na dialogi same w sobie, praktycznie nie ma opcji dialogowych, napewno nie można sobie gadać dowolii, w dodatku nasza postac jest niemową (jak w dragons age i dragons quest) wiec podczas rozmow to głownie słuchamy co inni gadają, zwykle mamy wybór czy wysłuchać/pomóc danej osobie czy ją olać, czasem padaja pytana w stylu "czy jestes pewny ze chcesz wejśc do jaskini z wielkim trollem?" i mozemy odpowiedzieć ;p bywa też że dany NPC ma dla nas caly zestaw questów i z opcji dialogowej wybieramy co chcemy i wtedy rozmowa przechodzi do wyjasniania danego questa.

ale tak jak powiedzialem - nie nazwal bym tego rozmowami, bardziej monologami NPCow na ktore my możemy zareagować (zwykle pomocą albo odmową)

ale nawet to jest dosyc ciekawe bo praktycznie kazda postać w kazdej sytuacji ma coś do dodania, to nie sa teksty typu "tak/nie" albo "dobra spadaj" , po pierwsze wszyscy sie zwracaja do nas jako "arisen" czyli ten wybraniec smoka, i wiekszosc ludzi robi to z szacunkiem ale bywają wyjątki "phi to ty jesteś ten arisen? myslałem że bedziesz wyższy" ;D

nawet jak odmawiamy questa to niektorzy mowią "oh jak mi przykro nasza rodzina umrze blablabla" ale inni "rozumiem ze jako arisen masz mase spraw na głowie, aż glupio mi bylo o to prosic, ale jesli uporasz sie ze swoimi zadaniami to moze znajdziesz chwile żeby mi jednak pomoc"

i wszystkie te teksty są mówione, nie ma żadnych pisanych rozmów, każdy npc w kazdej rozmowie ma głos i go używa ;)

 

 

 

btw na krzesłach widzy (chair of wisdom sie to nazywa chyba) mozna gadac ze swoim pawnem i zmieniać jego osobowsoc (np zeby bardziej bronil albo mniej gadał itp)

 

 

swoja droga robiliscie queste "trublesome tome" ? o szukaniu księgi ukradzionej przez złodziej? (gosc w stolicy daje)

podczas tego questa czulem sie dokladnie jak mario na koncu "przykro mi ale twoja ksiezniczka jest w innym zamku" tutaj mialem podobnie, dotelepałem sie strasznie daleko (to byla ta sytuacja gdy w nocy gadniałem sie po lesie z himerą) i jak juz doszedlem we wskazane miejsce okazalo sie ze ksiazki tam nie ma tylko jest praktycznie na drugim koncu mapy ;p dopiero wczoraj wieczorem ją znalazłem czyli ze 2 dni pozniej, i to i tak przypadkiem dzięki tej kopalni, bo gdyby nie to to nawet nie zamierzałęm tam iść

 

 

 

 

 

EDITTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

wazne info - wlasnie wyczytalem w necie ze w "rift store" (nie wiem gdzie to jest narazie) mozna kupic cos co sie nazywa "art of metamorphosis" , dzieki temu itemowi pojawia sie mozliwosc (w menu glownym gry) calkowitego jednorazowego zmienienia wyglądu swojej postaci i pawna! nie tak jak fryzier ktory zmienia włosy i drobiazgi na ryju, mozna calkowicie zmienic! pewnie przedmiot jest cholernie drogi ale mysle ze se skusze, dodam kilka kilo swojemu ziomowi i zmienie mu ryj, bo zrobilem go zbyt nijakiego ;p

 

edit222222222222222222222

dobra juz wiem, rift store jest w pierwszej bazie wojskowej niedaleko poczatkowej wioski, jest tam starzec ktory stoi obok rift stone'a, nie jestem pewny czy starzec odrazu oferuje takie uslugi czy trzeba cos odblokowac najpierw

ale gosc sprzedaje rzeczy za RC a nie za złoto, mozna u niego kupic itemy zmieniajace osobowosc pawna, zmienaijące wygląd , np farby do włosów (rozowa, niebieska i inne niedostpne normalnie kolory) , "szkla kontaktowe" (zmiana koloru oczu na dziwny) , oraz wlasnie "art of metamorphosis" ktory pozwala jeszcze raz stworzyc postac (przebudowac calkowicie wygląd) , w dodatku kszotuje tylko 5,000 CR !!! ja osobiscie mam ponad 150.000 bo nie wydawalem na pawny ;p wiec jak wroce z pracy to pierwsze co zrobie biegne tam na zakupy :D

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zauważyłem, że w miare pnięcia się w góre z poziomem postaci, vendorzy dostają nowe zapasy ekwipunku. Także warto sprawdzać co jakiś czas. Nawet weaponsmith ze stolicy dam nam questa, po którym nas wynagradza gearem. Polecam też wrócić się do wioski rybackiej, gdzie zaczynaliśmy naszą przygodę, bo jest tam sporo ciekawych questów. Standardowo tablica, ale też inne, np. bieganie za złodziejem nocą, gdzie trzeba go trochę skopać, podnieść i dostarczyć delikwenta.

Mam 39 lvl i gryfony, chimery i inne większe stwory kładę bez większego problemu. Jedynie jeszcze sił nie próbowałem ze smokiem, ale jutro go dorwę. Swoją drogą gryf nie taki straszny jak mi się wydawało. Trzeba tylko na niego wskoczyć i dźgać uzupełniając stamine. Jak jeszcze jakiś mocny mag mu przypierdzieli to pasek życia mu zleci bardzo szybko. Na niego również dostaniemy questa. Po audiencji u Duke'a powiem, że zadania zrobiły się znacznie ciekawsze i są bardziej złożone. 40h grania i końca nie widać.

Odnośnik do komentarza

ja juz wczoraj nie pisalem bo poszedłem spac ale w sumie sporo sie dzialo, co najwazniejsze zmienilem sobie wygląd postaci, teraz jest troche wieksza, starsza, ma mocniejszy rysy twarzy... oraz kolor skóry podobny do kratosa (ash - popiół) i jedno oko czerwone drugie czarne :D wyglada jak niezły madafaka, troche jak wampir, chociaż nie planowalem upodobnic sie do wampira ;p o wiele fajniej mi sie teraz gra , bedąc zadowolonym z wyglądu :D dobrze ze zrobilem to przed dukiem to na filmiku bede mial ładnego goscia juz :D do audiencji zostal mi 1 quest, dzis go zrobie i ide na imprezke ;)

 

wczoraj tez zabilem pierwszego gryfa, napotoczyl sie na polu obok stolicy (cos w stylu skomów ze skyrim - przelatywal sobie i zaczelismy sie bić)

ogolnie moj mag jest podatny na odbrażenia fizyczne (magowe szaty chronią przed magią ok 2 razy lepiej niz przed fizycznymi), wiec 1 cios gryfa sporo mi zabierał

ale ja jemu też, gdy latał puscilem tornado i zwaliłem go na ziemie zabierajac 1 pasek, na ziemi udalo mi sie pouscic ulepszone meteory i zabrlem mu ponad1.5 paska, wiec na koniec zostalo pół paska do szybkiego sakonczenia. bylo spoko :D

chociaz ulepszony meteor laduje sie wiekiiii

 

juz widze ze gajac sorcererem mam i bede mial o wieeele wieksze problemy z małymi szybkim wrogami ktorzy doakskauja do mnie, bo wielkich i powolnych to moge czarami trafić

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Nie, nie ma. Każda okolica ma przypisane dane moby, których siła nie rośnie wraz z naszym levelem. Można jednak zostać zaatakowanym często przez coś mocnego jak gryf czy dire wolfs, jakiegoś rodzaju ambush. Więc nawet w spokojniejszych lokacjach nie można czuć się zbyt pewnie.

Yano coś długo Ci te questy schodzą z Wyrm Hunt. Zadania z zamku są o wiele ciekawsze ;) btw ma ktos questa z zasadzką? Odblokował go filmik, gdzie jakaś banda się we mnie wpatrywała i niby mają mnie zaatakować w jakimś momencie. Pewnie trzeba dobić mocniejszy level.

Edytowane przez Tien
Odnośnik do komentarza

no wolno wolno bo zaczalem od innych questow w miescie i dopiero niedawno zaczalem robic questy maximiliana, zostal mi fort na dziś. wczesniej bardzo dlugo mi zajelo dojscie jakiejs siedziby bandytów w poszukiwaniu ksiazki, potem tez musialem wrocic, byla duza wyprawa. swoja droga w tamtej okolicy znalazlem dosyc zaawansowny sklep, przez to teraz od wielu godizn chodze ze sprzetem z tamtego sklepu i wszystkie inne sklepy i ulepszenia w stolicy są caly czas slabsze niz to co kupilem tam na koncu mapy;p

ale ogolnie to pprostu caly czas mnie cos rozprasza, robie 1 questa i nagle po drodze widze kopalnie i zaczynam ją czyscic, albo chce juz wracac do domu i widze budowle i mysle sobie "skoro jestem juz blisko to moze obczaje"

przez to czesto mnie zastaje noc, i np jak widze jakies jaskinie to mysle ze wejde i je pozwiedzam to może noc minie w tym czasie :P

ogolnie to nie spiesze sie tylko delektuje, ale tez mam dosyc malo czasu na gre, ze 3godizny wieczorem mi sie udaje pograc tylko , jak dobrze pojdzie

 

btw jak ktos chce sobie poogladac rozne sprzety to najlatwiej to zrobic w rift stone , pawny ktore tam chodza maja dosyc roznorodny sprzet (jak juz maja sensowny lvl , bo na poczatku wiekszosc chodzi podobnie ubrana)

Odnośnik do komentarza

nie mozna, na tym polega trudnosc ze jak noc cie zastanie w dziczy to masz przerabane i albo spieprzasz, albo walczysz z przewazajacymi silami wroga, albo kitrasz sie w zalomie skalnym i czekasz do rana liczac ze nic do ciebie nie podejdzie.

 

nocowac, leczyc i czekac do rana mozna w karczmach w miastach i w pomniejszych obozowiskach porozrzucanych gdzieniegdize (dosyc daleko od siebie), ale musisz tam najpierw dojsc:p

 

noc jest naprawde niebezpieczna w tej grze, w dodatku praktycznie nic nie widac, latarnia daje swiatlo tylko ze 2metry na okolo, reszta to prawie calkowita ciemnosc, wiec w kazdej chwili mozna wpasc w zasadzke.. czasem tylko wsrod drzew widac jak w ciemnosci przechadza sie cyklop z plonaca pochodnia:D

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

nie mozna, na tym polega trudnosc ze jak noc cie zastanie w dziczy to masz przerabane i albo spieprzasz, albo walczysz z przewazajacymi silami wroga, albo kitrasz sie w zalomie skalnym i czekasz do rana liczac ze nic do ciebie nie podejdzie.

 

nocowac, leczyc i czekac do rana mozna w karczmach w miastach i w pomniejszych obozowiskach porozrzucanych gdzieniegdize (dosyc daleko od siebie), ale musisz tam najpierw dojsc:p

 

noc jest naprawde niebezpieczna w tej grze, w dodatku praktycznie nic nie widac, latarnia daje swiatlo tylko ze 2metry na okolo, reszta to prawie calkowita ciemnosc, wiec w kazdej chwili mozna wpasc w zasadzke.. czasem tylko wsrod drzew widac jak w ciemnosci przechadza sie cyklop z plonaca pochodnia:D

 

Sprzedam nerkę ale muszę mieć tę grę!

Odnośnik do komentarza

zależy gdzie sie wlezie ;p jak biegam w nocy po polach obok stolicy to sie nie rpzejmuje, ale jak gdzies daleko (w dodatku w gęstym lesie) gdzie co 2 metry wyskakują bandy silnych bandytów i himery to mialem ogromny stres ;p

zreszta ogolna roznica w nocy jest taka ze nie dosc ze wrogowie sa silniejsi to potrafia wyskakiwac doslownie co kilka metrów, normalnie w dzień można przejść spory kawalek bez zadnego ataku (zwlaszcza jak sie idze po drodze)

a co do widocznosci to latarnia oswietla ze 2-3 metry, a to co nie jest oświetlone nie jest całkowicie czarne ale jest na tyle ciemne że raczej sobie czlowiek nie poogląda widoczków ;p no chyba ze ktos ma bardzo rozjasniony TV

i btw ta historia o kitraniu sie w nocy jest prawdziwa, czekalem z 15 minut na jakiejs gorskiej ścieżce bojac sie isc w jedna i druga strone ;p

teraz gdy troche podpakowalem juz sie az tak nie boje, ale nadal unikam nocy, wole zeby mi himera nie wyskoczyla ;p

 

 

 

zrobilem ostatni quest dla maximiliana, uwolnienie fortu od goblinow, byla niezła zabawa, super muzyka grała do wturu mojego deszczu meteorów gromiącego gobliny i cyklopy :D

 

musze poszukać soundtracku z gry!

swoją drogą robił go ten sam gosc co muzyke w monster hunterze :D

 

 

ponawiam prośbe o screeny waszych postaci!!;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Fajna maska Musiol. Z czego to?

Ja latam z Assassin mask, coś podobnego właśnie do tego.

Btw co do biegania nocą, to dire wolfs dają się we znaki. Tak po obiciu 3 packów jest się już nieźle poszarpanym. Widoczność podczas nocy jest słabiutka, szczególnie jak się chodzi dolinami skalnymi.

Dzisiaj robiłem quest, który zakończył się laniem przeogromnego, krwiożerczego koguta w stolicy! Wtf.

Edytowane przez Tien
Odnośnik do komentarza

dzięki za fote, fajnie jak innie tez dadzą ;) ja tez swoją nową wrzuce dzis, po operacji plastycznej ;p

 

btw, pare osob tutaj przeszło juz dalej niż ja, i mam pytanie

wlasnie bylem (tzn wczoraj wieczorem) na spotkaniu z dukiem, i otworzyly mi sie teraz nowe questy do roboty, pewnie sporo ich. ale mam pytanie co do questów od sprzedawców - sprzedawca broni oraz babeczka ktorą eskortowalismy, oboje dali mi to samo zadanie - znaelść jakiś posążek, dzieki ktoremu będą mieli lepszy sprzęt na sprzedaż. i jeden z moich pomagierów ktory najwyrazniej robil juz tego questa rzucil mi ze posążek powinien byc w witchwood albo gdzieś jeszcze, i tu pytanie - co to za drugie miejsce? i wazniejsze - czy moge znalesc 2 posążki żeby dać je 2 sprzedawcom? czy posążek jest tylko jeden i musze wybrać komu mam zwiększyć zawartość sklepu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...