Skocz do zawartości

Dragon's Dogma


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

' timestamp='1336435476' post='2613269']

Skyrim pod wzgledem miesistosci ciosow jest gra najmarniejsza z marnych. Ma sie wrazenie, ze walczy sie co najwyzej pogrzebaczem, a nie mieczem. DD odstawia Skyrima o lata swietlne...

 

Porównywanie "tego" do Skyrim, to jak porównywanie Poloneza do S-klasy.

Owszem, tyle tylko ze ja wlasnie Skyrim uwazam za Poloneza. Nudny gniot, nic wiecej...

Odnośnik do komentarza

Mnie zaciekawiło, ale poczekam aż stanieje albo na recki chociaż, za dużo rpg mam do ogrania. Nie podobała mi się plastikowość postaci w filmikach. Demo zaś nastroiło mnie pozytywnie:

 

Z rpg zacznę najpierw Dragon Knight Saga, później Dragon Age 2, później Fable 3, jeszcze Dungeon Siege 3, Wiedźmin 2, Skyrim. Nie wiem gdzie tam zmieszczę Resonance of Fate - więc grania mam na rok czy dwa :-). Pewnie zanim to przejdę to Capcom wyda Super Dragon Dogma Hardcore Edition DeLuxe - chyba, że okaże się kaszanką.

Odnośnik do komentarza

Czary w DD prezentują się świetnie, co mnie cieszy niezmiernie bo zawsze preferowałem granie magiem.

A to czy DD jest lepszy czy gorszy od przehypowanego Skyrima to mnie mało co interesuje. Sam wolę DD bo przynajmniej gra niesie ze sobą jakieś wyzwania zwiazane z walka, no i eksploracją zwłaszcza w nocy.

 

@Up: Daruj sobie DA2, gra to istna kaszana. Tak jak pierwszy DA był dobrą i tylko dobrą grą tak "dwójeczka" to encyklopedyczny przykład jak zj.ebać dobrze zapowiadającą się serię. Ta gra to jeden wielki retard friendly crap. Ale Bio/EA tak go promowali, że z pewnością parę mln tego czegoś opchnęli...

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1336435476' post='2613269']

Porównywanie "tego" do Skyrim, to jak porównywanie Poloneza do S-klasy.

po pierwsze to nie porównujemy całych gier a "mięsistość walki" i dla mnie to wlasnie skyrim jest polonezem pod tym wzgledem

 

dla mnie skyrim to ciekawa gra i chetnie w nią zagram, a powstrzymuje mnie jedynie walka ktora jest drewniana nawet w TPP (chociaz i tak jest lepiej niz w obliwionie) , poczekam aż potanieje i kupie

 

natosmiast dla mnie osobiscie DD jest za(pipi)iste w każdym calu, od walki, przez świat, po wyzwanie i wszystko

 

jedyne co mnie wkurza to pop-up, ale spokojnie przymkne na niego oko w tym wypadku

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

DA2 obczaje bo jedynke ukończyłem ale po demie dwójki widzę, że to inna gra. Jak mi nie będzie podchodzić to sobie daruje.

 

Skyrima odpaliłem i jestem zachwycony, czekam na więcej czasu i dla mnie to obok Wiedźmina numer 1 do ogrania.

Dragon Dogma jak pisałem - zaciekawił mnie, tylko boję się, że to Capcom a oni (ogólnie japońce nieraz) potrafią takie idiotyzmy w obsłudze gry lub niektórych założeniach gameplayu walnąć typu ekwipunek RE5, lub fabułę zrobić mega sztampową (tu mi tak wygląda Dogma właśnie), że wolę poczekać na recki. Jak questy poboczne, czy będą jakieś zagadki (nawet w beholderach były - a u Capcomu zawsze z zagadkami była kasza - typu wajcha obok drzwi i koniec. Zobaczymy jak z questami pobocznymi - żeby Dogma nie polegała tylko na siece, gdzie każdy quest to tylko idź i zabij bo się zanudzę ale kto wie.

 

Na rpgach zjadłem zęby (fakt że nie lubię jrpg - bo niektórych założeń tych pseudoprzygodówek nie trawię) ale swego czasu ukończyło się Baldura 1,2 Planescape Torment, Fallout 2 i 3, Dragon Age 1 , Mass Effecty.

 

Po demie Dogmy napiszę - podoba mi się, jest nieźle (lepiej niż oceniałem po filmach) ale wątpliwości i tak pozostają. Capcom to świetna firma tylko mają tendencję do spier do lenia za(pipi)istych gier przez parę idiotycznych pomysłów.

Odnośnik do komentarza

Porównuj gre będącą "mrugnięciem oka" do fanów Gothica z Japońskim coopowym rpg slasherem od Capcomu ... (który nie ma coopa online nawet).

czekolada risen2 pewnie ma jakies walory, moze fabuła, moze świat, ale przyznaj że technicznie , zwłaszcza jesli chodzi o animacje podczas walki i scenek to jest taka kupa że człowiek aż chce grac na kiblu :P

 

DD nie ma takich wad, wiec jeśli komuś sie podoba sam styl rozgrywki to bedzie zadowolony (tak samo jak w risen styl może sie podobac ale strona techniczna leży i kwiczy)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Przyznam że walka mogłaby wyglądać lepiej w Risenie (już nawet ten prosty system z jedynki był lepszy pod wieloma względami) ale nie zmienia to faktu, że to wciąż cholernie dobre gra, w której wypełnianie tysięcy questów, eksploracja oraz grafika daje rade (a i na kiblu jak kto woli to se pogra ;)). Capcom preferuje bardziej japońskie podejście do tematu (no ale czego spodziewać sie po developerach tylu slasherów ?) które charakteryzuje sie dużym naciskiem na jakość i "siłę" mechaniki.To są zupełnie dwa różne RPG'i które mają kompletnie inne założenia stąd jak dla mnie ciężko je porównać. Nie wyobrażałbym sobie Risena z mechaniką DD tak jak i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

(pipi)ac recenzje fagasów ktorzy pograli pare godizn , to tak jak by po 2 godiznach pisac recke skyrima

 

 

obdzownilem wszystkie skelpu jaki mi przyszly do glowy i games world (złote tarasy, arkadia) mówi że powinni mieć już jutro, czyli 3 dni rpzed premiera, jesli tak to za(pipi)iscie:D będe polował jutro i dam znac jak uda mi sie dorwać

Odnośnik do komentarza

(pipi)ac recenzje fagasów ktorzy pograli pare godizn , to tak jak by po 2 godiznach pisac recke skyrima

A Ty zrozum, że recenzja jest tworem subiektywnym. Wyraża zdanie i każdy ma prawo do swojego. Rozumiem, że przeczytałeś recenzję IGN i Joystiq zanim je skrytykowałeś? Podaj tu cytaty świadczące o tym, że te recenzje można "(pipi)ac". Same kopie poleciały do redakcji minimalnie dwa tygodnie temu. Nie są to bowiem pierwsze recenzje.

 

"Dragon's Dogma gets better the more time you put into it, and it's about 35 hours long."

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

sam podałes cytat ktory pokazuje że mam racje - 35 godizn to jak sie robi speedruna

 

na jutubie jest gosc ktory juz kilka buildów mial do dyspozycji i mowi ze na najnowszym buildzie zrobil 50-60 godizn i myślał że doszedł do końca i okazało sie że to wcale nie jest koniec

nie będe spoilerował co on tam znalazł (domyslam sie z jego filmikow) ale gra jest wielka

i nie wierze że ktos kto wystawia ocene 6/10 przeszedł ja w całosci , nie mowiac juz o wszystkich pobocznych zadaniach

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...