Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o to ze te gierki nie sa warte ogrania tylko o nie do konca oplacalny zakup samej konsoli. Kupujac konsole Sony/MS mozna miec pewnosc ze exowo w koncu bedzie super a dzieki multiplatformom mozna zalozyc ze suma gierek ogranych spokojnie przekroczy setke lub dwie. Wiadomo, ze te multiplatformy to nie zaden dealbraker ale jednak zakup takiej konsoli boli zdecydowanie mniej bo czlowiek ma pewnosc ze nie bedzie sie to kurzyc. 

 

Niby jako dodatkowy sprzet WiiU sprawdza sie swietnie ale jak juz czlowiek ma cos wiecej niz tylko samo PS4 (chociazby glupia Vite) to ciezko sobie ten dodatkowy tysiac za NIntendo usprawiedliwic (same gry sa tanie). Przynajmniej ja tak mam. Jak mam kupic sprzet, na ktorym ogram doslownie kilka gierek to nie za takie pieniadze. 

 

NX wyczekuje bardzo mocno. Jak sie okaze ze nie jest kompatybilne wstecz z WiiU, Wii i VC to oczywiscie najpierw zakupie Wii U a dopiero za kilka lat nowa zabawke (chyba ze nagle N zacznie swoje serie klepac jak te ostatnie (pipi) zapowiedziane na E3).

Odnośnik do komentarza

Konsolę zawsze można sprzedać, jak już ogracie to co chcieliście, tak więc pytania o opłacalność zakupu trochę z dupy. Sam od siebie dodam, że do Wii U podchodziłem już 2 razy, ograłem co miałem ograć i łezką w oku pozbywałem się, aby zakupić ps4 lub tak jak teraz X1. W sumie jak by mnie było stać to pewnie miałbym wszystkie 3y i pasowało by żeby doba miała z 30godzin aby ograć to wszystko co by się chciało. Ja już się oduczyłem przywiązywania do sprzętu i wg mnie dobrze na tym wychodzę. Do Wii U powrócę jak się pojawi Xenoblade bo obecnie grywam wersję z Wii na N3ds i gra mi się w to rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza

Wiecie, nic mi do tego, kto na czym gra, w co gra, na co czeka. Nie chcę, żeby ktoś mnie źle zrozumiał. Nawiązuję po prostu do tej często powtarzającej się sytuacji, że ktoś twierdzi, że Wii U nie ma gier, a ktoś zaraz potem sporządza listy, które mają temu przeczyć. Ci drudzy często mają dobre chęci, ale potem się oczywiście przeważnie okazuje, że część jest pedalska, część ma za słabą grafikę, a część jeszcze jakiś inny mniej lub bardziej abstrakcyjny defekt. Po co tak usilnie kogoś przekonywać? Grunt, że wam się podoba. Sytuacja Wii U i tak się już nie zmieni, nawet jeśli konsolę kupi dywagujący o tym przez tysionc pińcet postów Ficuś.

 

W ostatnich dniach rozchodzi się o to, że nie został zapowiedziany ten mityczny, mhroczny, dojrzały Metroid. Piszę "mityczny", bo ta gra już odkąd pamiętam pojawia się w wypowiedziach tych wszystkich hamletyzujących o sprzętach Nintendo nieboraków, choć z autopsji wiem, że większość takich osób nigdy nawet w żadną część Metroida nie grała. No ale gdyby tylko taki Metroid się na E3 pojawił to oczywiście pod sklepami ustawiałyby się kilometrowe kolejki po Wii U. =)

 

Wydaje mi się to wszystko strasznie jałowe. No offense.

Edytowane przez Enkidou
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurcze a czym jest twój wyznacznik hardcore'owego fana Nintendo? ;-] Zgadzam się z Enkidou ale i też dodam coś od siebie. Z jednej strony jak kiedyś mało kto tak jarał się serią Metroid tak teraz uważam iż wina leży po stronie Nintendo. Dlaczego? Ano iż od dobrych dwóch lat tworzyli hype nt. tego jaki jest następny projekt Retro "iż już przed wydaniem nowego DK ekipa pracuje nad nowym tytułem na zupełnie nowym silniku". Potem padały co jakiś czas informacje nt. dwóch gier z serii Metroid a teraz okazuje się iż jest to raz Metroid Prime: Generation Force a drugim projektem zaliczają Metroid Prime: Blastball. No i na koniec tuż przed E3 Retro zaczęło twittować o nadchodzących targach. W przeciwieństwie do reszty ekip  które takie tweety wrzucały (jak Guerilla Games) tutaj był to jeden wielki troll i dalej nie ukazanie nad czym to tak pracuje Retro.

No i samo podejście Nintendo do sprawy gdzie na jednych targach czy Directach są w stanie pokazać tytuły które na pewno wyjdą za ok. 2/3 lata, tym razem skupili się na grach które wyjdą do ew. następnych targów. Sami wywołali tą (pipi)burze tworząc hype na rzeczy które ostatecznie nie pokazali. A sami gracze może dlatego chcieli zobaczyć nowego Metroida na Wii U ponieważ za każdym razem czy na GaCku czy na Wii seria Metroid wyciskała soki z danej platformy i przyznam że sam chciałbym zobaczyć obok nowej Zeldy tak odpicowany graficznie majstersztyk na Wii U. Na razie zadowolę się exami pokroju Xenoblade, Yoshi czy Fatal Frame :-]

Odnośnik do komentarza

A właśnie! Trzeba będzie odpalić w końcu to WiiU i sprawdzić co tam się dzieje.

 

Labtec dodaj mnie jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. Niedługo będę wracał do WiiU jak przyjdzie mi Yoshi. Nie grałem dawno bo po Xenoblade Chronicles zrobiłem sobie sporą przerwę od tego sprzętu. Przesiedzialem jakby nie patrzeć ponad 100h przy jednej gierce.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Nie płacz Labtec, jak dzisiaj grałem w Mario Kart 8, to przyjąłem zaproszenie ;)

 

Tak na marginesie - community na konsoli, na której nie ma multiplatform zawsze tak będzie wyglądać. Jedna gra co 2-3 miesiące, ludzie przechodzą i wracają do innych sprzętów, no bo co niby mieliby robić na WiiU :P Liczbę żywotnych produkcji z multi do których ludzie by na WiiU wracali można policzyć na palcach jednej ręki osoby, której w zaciśniętej dłoni wybuchła petarda ;) 

Odnośnik do komentarza

Akurat gameplay z Yoshiego bardziej ukazuje challenge a i sami devsi mówią iż Kirby to jest pikuś przy szukaniu wszystkiego w nowym Yoshim. Ja po obejrzeniu kilku trailerków z gameplayu sam wnioskuje iż łatwo na pewno nie będzie, choć masochizm rodem z Donkey Kong Country na pewno nie liczę. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze wspomnę tutaj, w przyszłą środę będę miał możliwość potestowania gierek Nintendo z E3, więc jeśli macie jakieś pytania które Was nurtują bądź chcecie więcej info o danym tytule, to dajcie znać :)

Jak Kaxi :) Jakim cudem? Chciałbym wrażeń z Xenoblade X i Fatal Frame. 

Odnośnik do komentarza

@pawelgr5  myślę, że byłoby to trochę nieprofesjonalne, aczkolwiek pewnie wspólnie z innymi redaktorami ponarzekamy, a potem wylejemy swoje żale na papier/www ;) Chyba, że nagle okaże się, że tytuł jest całkiem grywalny :obama: (w co szczerze wątpię. Blastball wygląda ok, ale "główna" gra... meh)
 

 

 

Jeszcze wspomnę tutaj, w przyszłą środę będę miał możliwość potestowania gierek Nintendo z E3, więc jeśli macie jakieś pytania które Was nurtują bądź chcecie więcej info o danym tytule, to dajcie znać  :)

Jak Kaxi  :) Jakim cudem? Chciałbym wrażeń z Xenoblade X i Fatal Frame. 

 

Specjalny event dla prasy organizowany przez dystrybutora ;) Jako, że współpracuję z nimi od roku ponad z ramienia Małopolskich StreetPassów + jestem redaktorem na jednej stronie o Nintendo, to dostałem zaproszenie.

Edytowane przez Rayos
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Krótkie streszczenie z eventu:

 

- Super Mario Maker będzie GOTY :fsg:

 

- Na chvj pokazali Smashe, jak każdy to ogrywa od pół roku ponad ?! :reggie: i zmarnowali 2 standy na to!

 

- na chvj pokazali Yoshiego, jak każdy to ogrywa od 2 tygodni ?! :gayos: i zmarnowali 3 standy na to!

 

- na chvj pokazali Just Dance 2016 które #nikogo :reggie::gayos:

 

- na chvj pokazali Skylanders Superchargers? Przecież to #nikogo gó.wno z dwom amiibo/skylandersami Bowsera i Donkey Konga ...

 

- StarFox Zero to padaka. Nie wygląda jakoś źle, jest też dość płyny ale na litość boską TO STEROWANIE JEST TAK CHVJOWE, ŻE MAKABRA. 2 misje ukończyłem, ale to była taka mordęga, że szok.

 

- Mario Tennis Ultra Smash to taki sam tenis jak na 3DSa. z dodatkiem grzybków które Cię powiększają. Przynajmniej w demie. Na singlu nudne w chvj, na multi jest całkiem śmiesznie (można grać w 4 graczy naraz) 

 

- amiibo pixelowego Mariana GOTY

 

 

- żarcie GOTY

 

- żarcie z grilla i piwo GOTY

 

- koszulka okej

 

- zbieranie pieczątek za każdą gierkę :dynia:

 

- hostessy niektóre całkiem ruchable, ale panny od dystrybutora od sprzedaży bardzo bardzo ruchable, dygnął mi ze 2 razy

 

- Event międzynarodowy, byli Czesi, Słowacy, Węgrzy i Polacy

 

 

Jak będziecie chcieli to rzucę Wam tu jakieś foty czy coś, ale dużo tego nie mam

 

Gierki na 3DSa opisałem w odpowiednim wątku 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...