Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

IGN już grał.

 

http://uk.wii.ign.com/articles/117/1173582p1.html

 

"W skrócie - zagrywka N się udała. Kontroler ma w sobie najlepsze z obu światów, tradycyjne przyciski i interfejs niespotykany do tej pory"

 

"Nie mylcie tych gałek z "circle padem" 3DS-a. Ich faktura i kształt przypominają bardziej gałkę z nunczaka Wii, a więc wygoda i precyzja są dużo lepsze"

 

"Tablet wygląda na duży, ale trzyma się go zaskakująco wygodnie. Jest też niebywale, jak na swój rozmiar, lekki"

 

Dema techniczne:

 

"Drugie demo techniczne rozwiało moje wątpliwości, jeśli chodzi o możliwości graficzne konsoli. Kamera pokazywała ruchliwe miasto. Obraz na kontrolerze był jakościowo taki, jak na TV. Ruszając kontrolerem, byłem w stanie zobaczyć pozostałą część miasta. Ruszając w górę, mogłem zobaczyć niebo, w dół - ulicę. Wciskając przycisk mogłem też "obrócić" obraz, widząc, co jest za mną, jak we wstecznym lusterku"

 

Mini-gry:

 

"Grałem w dwie mini-gierki z Mii. Obie są fantastyczne. Pomysł, wykonanie, dopracowanie, rozrywka - zupełnie nowa jakość względem tego, co było na Wii"

 

 

I to w sumie najważniejsze, co tam jest w tej relacji. Żadnych "normalnych" gier, jak by to określiło sporo forumowiczów, do pogrania nie było.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupili mnie, nowa maszynka bardzo mi się podoba, sposób jej prezentacji również bo dałem się nabrać że Wii U to przenośny konsolo-tablet. Jako fan Zeldy jestem zadowolony że Skyward Sword wyjdzie na Wii w tym roku, bez kombinowania i przesuwania premiery jak to było przy TP. A na Wii U piękna Zelda HD kiedyś tam. Ten wypasiony kontroler nie wygląda na wygodny przy strzelankach, ale będzie można podłączyć Classica więc luzik. Zresztą ciężko oceniać coś przez monitor. Kolejnym plusem są "normalne" gry takie jak NG czy Assassin's. Rozbawiło mnie to "GTA" o którym plotkowano, Lego City od TT łykam bez popity. Nintendo moim zdaniem dobrze rozpoczęło 8 generację.

Odnośnik do komentarza

Dla uściślenia parę szczegółów technicznych:

 

Wii_u.jpg

 

Wymiary: 4,5 x 17 x 26 cm

 

Kontroler: włącznik, Home, krzyżak, ABXYLR, dwa spusty, dwa analogi, akumulator. Posiada: akcelerometr, żyroskop, kamerę, mikrofon, wibracje, głośniki, stylus, sensor strip (jak rozumiem, nie trzeba teraz takiego podłączać do konsoli). Ekran dotykowy single-touch.

 

Nośnik: płytki 12 cm, brak obsługi Blu Ray

 

Obraz: od 480i do 1080p, HDMI, component, composite, S-Video

 

Przechowywanie danych: wbudowana pamięć flash, możliwość podłączenia HDD przez USB albo karty SD.

 

Wsteczna kompatybilność z Wii i wszystkimi akcesoriami, gry nie będą skalowane do wyższej rozdziałki itp.

Odnośnik do komentarza

Other facts: (GTTV interview with Reggie, thanks to hiero and others)

 

>The price point of the system will be competitive to the current prices of the PS3, 360 in terms of value

>The games shown for Wii U at the show were actually PS3 and 360 versions but the Wii U will look the same or better

>No BluRay Support

>Controller's screen is single-touch

>Backwards compatible with the Wii's Games, but no upscaling is done

>Nintendo Online system to be announced by the end of the week

Odnośnik do komentarza

Ja się troszkę zawiodłem oprawą wizualną prezentowanych gier. Nie wyglądało to lepiej od X360/PS3. Powiedziałbym, że nawet nieco gorzej. Mam nadzieję, że to kwestia okiełznania sprzętu. Jakby się komuś chciało poczytać, to popełniłem o tym długaśny wpis na blogasku. Mam mieszane uczucia kurcze, bo z jednej strony system prezentuje się świetnie, a z drugiej kilka rzeczy mnie niepokoi- choćby ten ich dziwny super-nowy nośnik danych. No i dodatkowy kontroler będzie kosztował krocie :(

Odnośnik do komentarza

Ja się troszkę zawiodłem oprawą wizualną prezentowanych gier. Nie wyglądało to lepiej od X360/PS3. Powiedziałbym, że nawet nieco gorzej.

 

>The games shown for Wii U at the show were actually PS3 and 360 versions but the Wii U will look the same or better

 

 

To były filmiki z X360/PS3. Póki co najbardziej konkretną informacją co do mocy graficznej jest wypowiedź developera od Darksiders II, który stwierdził, że sprzęt jest "trochę mocniejszy". Aczkolwiek nie znaczy to, że automatycznie przełoży się to na grafikę gier, bo przecież konsola musi przeliczyć też obraz i dźwięk na kontrolerze. Na razie żadnej "normalnej" gry działającej na Wii U nie zaprezentowano.

Odnośnik do komentarza

Na E3 przynudzali ale to co zostało zaprezentowane to daje sporo do myślenia.Możliwości przeogromne i jak zawsze podane w świeżej formie, tylko dlaczego tak mało było o nadchodzącej Zeldzie ? Zapewne najbardziej strzeżona wielką tajemnicą, dopóki nie ujrzy dziennego światła.Strzec swoje sekret to Nintendo potrafi. Tak czy siak, mój czas wybił i pora zaopatrzyć się Wii, tym bardziej że z zaległościami zbyt wiele czasu nie mam, już lato zapowiada się pod znakiem Linka do momentu jak już się wszystko z nowy sprzętem wyjaśni.

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Ja się troszkę zawiodłem oprawą wizualną prezentowanych gier. Nie wyglądało to lepiej od X360/PS3. Powiedziałbym, że nawet nieco gorzej.

 

>The games shown for Wii U at the show were actually PS3 and 360 versions but the Wii U will look the same or better

 

 

To były filmiki z X360/PS3. Póki co najbardziej konkretną informacją co do mocy graficznej jest wypowiedź developera od Darksiders II, który stwierdził, że sprzęt jest "trochę mocniejszy". Aczkolwiek nie znaczy to, że automatycznie przełoży się to na grafikę gier, bo przecież konsola musi przeliczyć też obraz i dźwięk na kontrolerze. Na razie żadnej "normalnej" gry działającej na Wii U nie zaprezentowano.

No, inny za to powiedział że siedzenie w łóżku z konsola jest dla niego nowym etapem w grach video, na pewno można słuchać tych ludzików.

Nie mówię że tak nie jest, ba, powinno byc, ale chyba poważniej jest przymykać oko na takie teksty.

Odnośnik do komentarza

Mnie tam nowa konsola Nintendo nie porwała. Jedyne co w tym wszystkim jest fascynujące to sam tablet. Grafika ma być "trochę lepsza niż na X360 i PS3". Cena wygórowana. Ciekawe gry niepewne. Kolejne przygody Mario, które tyle mnie interesują co zeszłoroczny śnieg. Do tego żenująca lista gier. Kogo obchodzi Battlefield czy Assassin's Creed na nowe Wii. Jak ktoś chciał zagrać w te tytuły to dawno kupił PS3 lub X360. Jeśli ktoś był wierny marce Nintendo to te gry go nie interesują. Na razie Wii U jest konsolą dla wszystkich to znaczy dla nikogo. Ja czekam na to co pokaże konkurencja. Dopiero wtedy się okaże co warto kupić.

Odnośnik do komentarza

Mnie tam nowa konsola Nintendo nie porwała. Jedyne co w tym wszystkim jest fascynujące to sam tablet. Grafika ma być "trochę lepsza niż na X360 i PS3". Cena wygórowana. Ciekawe gry niepewne. Kolejne przygody Mario, które tyle mnie interesują co zeszłoroczny śnieg. Do tego żenująca lista gier. Kogo obchodzi Battlefield czy Assassin's Creed na nowe Wii. Jak ktoś chciał zagrać w te tytuły to dawno kupił PS3 lub X360. Jeśli ktoś był wierny marce Nintendo to te gry go nie interesują. Na razie Wii U jest konsolą dla wszystkich to znaczy dla nikogo. Ja czekam na to co pokaże konkurencja. Dopiero wtedy się okaże co warto kupić.

 

Niekoniecznie... od czasu koncowki GameCube'a i poczatku Wii od Nintendo odlecialo sporo klientow ktorzy uwielbiaja ich gry, ale ktorzy chcieli tez multiplatformy. Wii U powinno takich zaspokoic, przynajmniej na jakis czas.

Odnośnik do komentarza

Mnie z jednej strony niepokoi sytuacja z 3DSem - po premierze nic nie kupiłem, na chama wziąłem SSF4 i Ridge Racera.

 

Wracając do tematu Wii U to kontroler ma potencjał i to tak duży, że zastanawiam się nad sensem 3DSa - czy przypadkiem ten Wii U to nie chęć konkurowania z nadchodzącym PSP VITA? Mam nadzieję, że Nintendo wie co robi - na pewno chcą się odegrać na konkurencji za wypuszczenie kontrolerów ruchu ale niech to ma ręce i nogi i dostaniemy faktycznie sprzęt warty zakupu z grami nokautuj ącymi konkuręcje pod względem gameplayu i grafiki

Odnośnik do komentarza

In a wide-ranging interview with Kotaku regarding the new Wii U console, one of Nintendo's chief game designers, Katsuya Eguchi, confirmed that the system's proprietary disc format will hold 25 Gigabytes of data. That squares with our own reporting from before E3 and puts Nintendo in a good place to run games that fill up a single-layer 25GB Blu-Ray disc, the format used by current console king of large game discs, the PlayStation 3. Eguchi declined to comment on our report, from the same people who told us about the 25GB, that the system's internal flash memory is 8GB. Earlier today, a Nintendo rep explained that the new console will support external USB drives, for added storage capacity.

 

+

 

Nintendo's Wii U controller is such an extraordinary device that we've been hearing some skepticism from readers that the company would expect gamers to have more than one of them. After all, the thing looks expensive. It's got a screen, and a mic, and a camera, and lots of buttons. Is Nintendo going to expect people to have four of these things for local multiplayer games?

 

Katsuya Eguchi, who is working on a five-player Wii U prototype here, doesn't make it sound like that'll be a requirement. In fact, it may not even happen at all.

 

"We're considering our options with maybe two screens," Eguchi told Kotaku, who said he considers multiple New Controller games to be "an interesting idea." That would mean games that used two new Wii U controllers. Eguchi's five-player prototype, here at E3, has one person using a new controller and four other people using Wii Remote-Nunchuck combos.

 

While Eguchi didn't explain why Nintendo isn't looking into four-new-controller gaming, it's possible that the Wii U couldn't output to four screens at once (plus a TV). It's also simply possible that Nintendo would find that configuration too pricey for its customers. Nintendo hasn't said what the new controller will cost. But Eguchi answered my question about whether gamers should be concerned about the controller's price by saying that "I do understand that if the price is too high that would be an obstacle."

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...