Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Czappi, czytałeś gdzieś ale pomyśl - czy to byłoby Nintendo? Przecież oni zawsze stawiali na zabawę cztero-osobową więc to jest po prostu nie możliwe - oni lubiią rozwijać a nie kasować swoje pomysły

 

Pomyśl, np czy ma prawo bycia Mario Party U :P - zrezygnowali by z takiego killera ;P

Edytowane przez Bandi
Odnośnik do komentarza
The Wii U supports just one touch-screen controller per console, Nintendo's Shigeru Miyamoto has confirmed.

 

But if a game should require more, a 3DS could theoretically be used instead.

 

"Our basic premise is that you can use one [Wii U controller] with a system," Miyamoto told News.com.au.

 

"If we got to an idea of having multiple controllers it might just be more convenient for people to use their Nintendo 3DS and have a way to connect that."

 

So far we've seen multiplayer Wii U titles using up to four Wii Remote Plus controllers for additional players.

 

Limiting the Wii U to one controller would certainly limit costs for gamers. With a tablet-sized touch screen in each, spares wouldn't be cheap.

 

But is the Wii U technically robust enough to stream to two controller screens at once? Nintendo is still researching the prospect.

 

"We are doing research about if someone brings their controller to their friends house and they want to play together on Wii U to whether or not something like that would be possible," said Miyamoto.

Eurogamer

Odnośnik do komentarza

Czappi, czytałeś gdzieś ale pomyśl - czy to byłoby Nintendo? Przecież oni zawsze stawiali na zabawę cztero-osobową więc to jest po prostu nie możliwe - oni lubiią rozwijać a nie kasować swoje pomysły

 

Pomyśl, np czy ma prawo bycia Mario Party U :P - zrezygnowali by z takiego killera ;P

bycie fanbojem przesłania ci fakty, nitendo juz oficjalnie powiedzialo ze konsola obsluzy tylko jednego pada z ekranem, i nie mozna ich nawet dokupić osobno, reszta graczy w grze na multi bedzie musiala uzywac willota albo patyka ze sznurkiem :P

 

inna sprawa to że z wielu zrodel np firm robiacych gry na wii u padło już ze konsola jest rzeczywscie silniejsza od ps3/360 ale tylko nieznacznie, a zapewne wlasnie wykorzystanie dodatkowego ekranu spowoduje że trzeba bedzie nieco obciąć grafike żeby konsola uciągneła 2 ekrany wiec nie spodziewaj sie fajerwerków lepszych niż na ps3/60

 

i to sa juz fakty czy ci sie to podoba czy nie

Odnośnik do komentarza

Ja nie jestem fanbojem bo na Wii pogralem moze 2 dni ale mam wrazenie ze wiekszosc ludzi ma tutaj hate na nintendo i musza sie koniecznie czegos doczepic w imie PS3/X360. To ze konsola jest tylko troche silniejsza od obecnych to plus i wystarczy w zupelnosci, grafika musi byc ladna i nic wiecej,reszta to grwyalnosc i swieze pomysly ktorych nintendo ma wiele.

Wielkiego skoku graficznego jak narazie nie uraczymy i PS4 czy nowy Xbox narazie musza sie pomartwic zeby chociaz nadgonic owczesne PC-ty, tak wiec IMHO uwazam ze nawet jak wyjda nowe konsole to bardziej beda nastawione na bajery i peryferia niz jakas rewolucje graficzna bo duzo lepiej juz nie bedzie.

 

Co do kontrolera WiiU tez mysle ze wydaje sie dosc duzy,ale to nie musi odrazu znaczyc ze jest nie wygodny,okaze sie gdy zlapiemy to to w lapy i sprobujemy pograc. To czy zakupie WiiU bedzie glownie zalezalo od tytulow dostepnych na konsole i mozliwosci grania sobie samemu bo tak naprawde srednio mnie interesuja te wszystkie party games i granie z rodzina bo u mnie nikt tak naprawde nie gra...tak wiec to ze jeden pad dziala z jedna konsola mi rowniez nie przeszkadza,ale pewnie dla innych to cios.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

`Fakty na dzisiaj a realnie to pomyślmy - zepsujemy kontroler Wii U i co - biegniemy do sklepu po nową konsolę z kontrolerem, bo samego nie dokupimy? Poza tym przecież oni powiedzieli, że jeszcze coś mogą zmienić, konsola nie jest jeszcze w produkcji.

 

The Wii U supports just one touch-screen controller per console, Nintendo's Shigeru Miyamoto has confirmed.

 

But if a game should require more, a 3DS could theoretically be used instead.

 

Dla mnie nie jest oczywiste po tej wypowiedzi, aby nie było, że nie opieram się o fakt. Jeśli faktycznie nie będzie można kupić kontrolera, który kładziemy na podłogę i gramy w golfa wii lotem to sorry ale to będzie największa pomyłka

Edytowane przez Bandi
Odnośnik do komentarza

Sega EVP of marketing Alan Pritchard has dropped a super strong hint as to when we’ll see Wii U, saying it’s due to launch next spring or summer.

 

The slip came in an E3 interview with GameSpot when asked if Sonic Generations was coming to the platform. By the by, chances on that are slim.

 

“The timing just doesn’t work,” Pritchard said.

 

“Generations releases this November, and the Wii U is coming out next spring/summer. I think one of the things we don’t have to do, or reduce where possible, is we don’t want to port games. I think if there’s going to be a Sonic game for the Wii U, it needs to be built from the ground up.

 

“It’s more likely that it would be a separate stand-alone installment or in conjunction with a multiplatform release in the future. But to bring out Generations on a platform six or eight months after we release PS3, 360, and 3DS probably won’t be the best strategy.”

 

Nintendo has only confirmed a 2012 launch so far to date for Wii U, which was long announced before its first showing at E3 last week.

 

Sega also announced last week that Aliens: Colonial Marines from Gearbox would be on Wii U.

 

 

Odnośnik do komentarza
Developers claim Wii U has roughly 50% more power than 360/PS3

June 13, 2011 by The News Team Filed Under: Nintendo in general, Wii U

 

"Some of the developers we spoke to indicated to us that the console will have 50% more processing power compared to the PlayStation 3 or Xbox 360. This is yet to be confirmed by Nintendo." - Sterne Agee analyst Arvind Bhatia

 

Don't expect Nintendo to ever confirm this. We'll have to wait for the system to actually hit store shelves to get that info, and it'll come from someone tearing it apart!

 

50% to i tak sporo przy obecnym ich standardzie, tylko czy zdążą wykorzystać w pełni pokłady możliwości zanim pojawi się kolejna generacja.Swoją drogą to Wii było słabsze nawet od pierwszego Xboxa. W takim razie szykuję się postęp ;)

Odnośnik do komentarza

PS3 może jeszcze rok jakoś przetrwa ale X360 - już widać, że ta konsola nie daje rady - praktycznie jest na wykończeniu. Jeśli Wii U jakoś specjalnie nie zachwyci architekturą to może się okazać, że nie dostaniemy konsoli targetowanej również do Hardcoreowców - no ale patrząc na E3 - śmiem wątpić, że Nintendo nie podkręci DevKita jeszcze

 

Konsolę prawdopodobnie kupię, jednak na chwile obecną jest tyle niewiadomych, że odsówam się w cień i czekam na fakty i jakieś rewelacje.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
“Wii U does not have DVD or Blu-ray playback capabilities,” he said in an investor Q&A which has been released in English.

 

“The reason for that is that we feel that enough people already have devices that are capable of playing DVDs and Blu-ray, such that it didn’t warrant the cost involved to build that functionality into the Wii U console because of the patents related to those technologies.”

 

Odnośnik do komentarza
“Wii U does not have DVD or Blu-ray playback capabilities,” he said in an investor Q&A which has been released in English.

 

“The reason for that is that we feel that enough people already have devices that are capable of playing DVDs and Blu-ray, such that it didn’t warrant the cost involved to build that functionality into the Wii U console because of the patents related to those technologies.”

 

 

Nom to było do przewidzenia, ale szkoda, bo to wciąż cięcie funkcjonalności, chyba, że chcą promować Streaming z takich serwerów jak NetFlix. Nintendo troche błądzi z tym byciem obok, bo ja obok Wii U (jeśli już kupię) to i tak pozostawię sobie PS3 i jednym z powodów będzie możliwość odtwarzania filmów z Blu-Raya :D

Odnośnik do komentarza
"It's still a little early. There's another generation of prototype hardware coming out in June or July that's going to give us more information," Dunn told us, adding that he "better not say" how old the current Wii U hardware Sega has is.

 

Sega's initial, "very early doors" reaction to Wii U is that "we're finding it to be quite powerful".

 

Może na TGS zobaczymy wreszcie jakąś normalną grę.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

PS3 może jeszcze rok jakoś przetrwa ale X360 - już widać, że ta konsola nie daje rady - praktycznie jest na wykończeniu.

 

Ciekawe na jakiej podstawie wyciągasz taki wniosek skoro 95% gier wychodzi tak samo na PS3 jak i X360 :P

 

 

Mogliby by podać jakąś przybliżoną specyfikację, bo te interaktywne CG z Zeldą tak na prawdę (pipi) mówi o możliwości konsoli.

 

Moim zdaniem wtopią tak jak z 3DS, który sprzedaje się tragicznie, a gry to już w ogóle nie pojawiają się na żadnych zestawieniach sprzedaży - DoA:D w maju w USA mniej niż 20 tys., no bez jaj :teehee:

 

No i do tego WiiU będzie obsługiwało tylko jeden tablet :P

Odnośnik do komentarza

Przecież nowy Xbox i PS4 rozniosą tą konsolę nawet bez takiego kontrolera. :teehee: Nie wiem jaka idea przyświeca Ninny. Wiem, że zarobienie mamony, ale jak? Jakiego mają asa? 3D w 3DS jak widać nie jest ficzerem za którym idą miliony sprzedanych sztuk. Poczekamy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ja mam teorię, że skoro pewnie z 90% nabywców DS'a i Wii to casuale, to oni zwyczajnie nie potrzebują nic poza tym co oferują te dwie maszynki, a gracze bardziej HC czekają zwyczajnie na Vita, PS4 i X720.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to nie ma sie co dziwic ze 3DS sie poki co slabo sprzedaje - po co ludzie maja kupowac konsolke na ktora nie ma gier?

 

Przeciez na ta konsole mamy poki co tylko jednego hita (Zelde) i kilka niewybijajacych sie gier. Z czasem sprzedaz pewnie wzrosnie. Ja tam moze kiedys kupie 3DS - cena spadnie, gier bedzie wiecej to i zakup bedzie sensowniejszy. Dodatkowo pewnie za jakies 2-3 lata wyjdzie jakas odswiezona wersja konsoli w ktorej moze dadza lepsza baterie (co sie na pewno przyda, zwazajac ile trzyma ta wystepujaca w obecnej wersji).

 

Gdybym nie mial DSa to moze bym sie juz teraz skusil na zakup ze wzgledu na wsteczna kompatybilnosc, a tak to sobie moge spokojnie poczekac.

Odnośnik do komentarza

Ja mam teorię, że skoro pewnie z 90% nabywców DS'a i Wii to casuale, to oni zwyczajnie nie potrzebują nic poza tym co oferują te dwie maszynki, a gracze bardziej HC czekają zwyczajnie na Vita, PS4 i X720.

Ja też tak sądzę.

 

Dzięki "innowacyjności" Nintendo mamy teraz na rynku Move i Kinect, na które coraz więcej ludzi patrzy z zażenowaniem. Dzięki Nintendo!

 

Prawda jest taka, że Sony przyjmie politykę taką samą jak w przypadku PS Eye, Wii czy innych tego typu sprzętów. Skupią się na sprzedaży hardware'u a nie gier. Na Kinect z kolei zobaczymy jedynie całą masę gier dla dzieciaków i jakieś durne gry na imprezy z dużą ilością alkoholu, które starczą na góra 5 godzin zabawy.

Edytowane przez rkBrain
  • Plusik 1
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

3DS nie może się lepiej sprzedawać bez gier. Nie każdy kupi jeszcze raz zeldę, którą ukończył na N64. Wyjdą dobre gry jak RE Revelations to się konsolka zacznie sprzedawać - Wogóle to nie rozumiem czepiania się hardwareu - przecież nie od dziś wiadomo, że to nie potężne konsole się najlepiej sprzedają tylko te co mają najlepszy target growy a tu zapowiada się "odwrót o 180 stopni" w stosunku do polityki stosowanej przy Wii

 

I po co piszecie, że nowy X i PS4 rozniosą Wii U - jak na razie to zapowiada się, że to Wii U rozniesie konkurencje a ta przez dwa lata nie będzie mogła zebrać do kupy specyfikacji, która będzie sensownie konkurować na rynku - przecież nowa technologiua kosztuje a wydanie tylko 2x mocniejszej konsoli na rynek za rozsądną cenę nie będzie dobrym posunięciem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...