Skocz do zawartości

PES 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

jessu, ale tu stypa, w temacie o Fifie co jakiś czas ktoś ponarzeka na momentum a tu jak makiem zasiał :)

 

powoli się przekonuję do multi. Nie wiem , pewnie to złudzenie ale ostatnio wydaje mi się wolniejsze (czego bym chciał ) ,pewnie się po prostu przyzwyczajam. Dalej przegrywam srogo ale..,xd

 

ok, jednak brak filtrów w match makingu wybaczeć nie mogę. Popatrzyłem na kilka większych forów i na ten element sporo osób narzeka

 

to ja się pytam GDZIE JEST PATCH?

Odnośnik do komentarza

Online tak,ale nigdy nie rozumiałem osób,które grały jakiekolwiek rankingi.

Jest mnóstwo fajnych lig online(polskich),w których można grać - ja tak gram od PESa5 i nie narzekam.Losowe drużyny(oczywiście odpowiednio dobrane,w lidze gdzie gram np. nie gra się w ogóle tymi najsilniejszymi),losowe formy i jest frajda z grania.

Ale co kto lubi.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Ader zapisanie sie do ligi = zobowiązanie, mecze z randomami masz "na życzenie" kiedy TY MASZ CZAS

 

zakładam teraz pokój meczowy i daję zakaz gry klubami, przynajmniej nie ma Barcy :)

 

dziś strolował mnie koleś, "stoi" na Milanie, wybieram Juve a ten 5 sek przed koncem czasu bierze Barce i pisze mi potem przez kilka min coś po niemiecku z czego zrozumiałe było tylko " ha ha".

 

PYTANIE:bedzie jakis up składów?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość Kuno

PES to ogólnie jest gra dla ludzi z mocna psychiką :D ja na poczatku troche sie jarałem 2012 potem z każdym meczem ta gra mnie zaczeła powoli nudzić, z tego wzgledy też, że moi rywale to byli albo katalończycy lub galaktyczni. Od czasu do czasu pogram z kumplami przy piwie albo samemu w be come a legend i wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza

Jako 'online'owy' debiutant jestem tym trybem mocno podjarany i w większości przypadków gra mi się naprawdę fajnie, ale kilku siwych włosów przy rozgrywce rankingowej można się nabawić- moje osobiste typy w temacie pesowego debilizmu, to:

- lamusy rozłączające się w momencie straty gola, dostania czerwonej kartki itd, którzy koncertowo je.bią bilans ukończonych spotkań.

- gość (z wysokim rankingiem), który od 60 minuty grał na czas podając piłę między obrońcami.

- no i mój osobisty faworyt (coś w stylu akcji opisanej przez Orsona)- typ bierze bodaj Gijon czy coś takiego, więc i ja na lajcie wybieram słabszy zespół i kiedy klikam x'a, ten spryciarz z małpią zręcznością zmienia team na Real :huh:

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

heh, mówie ci- skubance mają dokładnie wytrrenowaną te akcje- potrafią z ligi francuskiej w 2 sekundy przejsc na Barcelonę :P

 

 

 

ponawiam: da sie ten okrag-znacznik w meczach toarzyskich wyłaczyc?

Odnośnik do komentarza

@Ader - absolutnie się zgadzam że gra ze znajomymi, lub z ludźmi którzy grają na poziomie bez robienia wsi jest dalej za(pipi)ysta, ale jednak chciałbym od PESa dużo więcej, chcę funu w każdym trybie jaki odpalę, obojętnie czy multi czy single czy be a Abramowicz, niech się bardziej postarają :)

 

co do Konami to dużo rzeczy robią znacznie lepiej od EA, choćby fakt ze wypuszczają DLC, EA jedyne co robi to fixuje UT które jest dojną krową, tymczasem nadchodzące DLC od Konami wygląda tak

 

PES2012_DLC3_Overview-580x326.jpg

 

wyjdzie 6 marca, doda wszystkie zimowe transfery i uaktualni składy

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

no ja po cichu, bardzo bardzo po cichu liczę na dodanie jakichs filtrów do matchmakingu- na 99 % się przelicze ale .. :P

 

 

chociaz nauczyłem się zsobie radzic z barca -fest, przyjmuje zasadę, że jak ktoś 3 razy w ciagu ostatnich 5 meczy grał Barcą to nie ma sensu i wywalam go od razu z pokoju. Upierdliwe to ale da sie jakos zyc...zresztą ja grałem w Fifie na manualu to wiem co to znaczy czekac na rywala przed meczem :P

 

 

no i jaram sie tym PESem coraz coraz bardziej. Dalej łoja mnie tragicznie- ale czym wiecej sie ucze tym bardziej cenie gre. Ma wady ale skłaniam sie do opinii , że w tym roku PES JEST LEPSZY OD FIFY. I czekam w tym roku zdecydowanie bardziej na PES a 2013 niz na Fife- bo EA się predko nie zmieni, tam długo jeszcze bedzie momentum-srentum, które odbiera połowe radosci z gry online.

 

------

 

a co do EA- to ŻENĄ PONAD WSZELKIE KRYTERIA jest tylko jeden slot na dodatki ZROBIONE PRZEZ FANÓW.

 

chcesz wiecej- musisz zapłacic EA

 

szczyt ku.ewstwa jak dla mnie. Min dlatego nie cierpię EA, to juz jest przekroczona granica dobrego smaku i to o dużo-zaduzo :confused:

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

jest patch , filtrów do match makingu nie ma oczywiście

 

wydaje mi się, że jedynym ratunkim jest UBEZWŁASNOWOLNIENIE sądowe Seeabassa , jak ma wolną ręke to zawsze coś spapra

 

po co w ogóle tu licencja, wystarczyło wykupić na Barcelone :/

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

ależ ten PES jest arkejdowy :/ grałem na manualu w Fife i taki model gry to dla mnie totalny arkejd jest

 

 

dlatego połowa ludzi bierze Barce i bije TOTALNIE NA OŚLEP piłki w przód. Asysta jest DUŻO większa niż w Fife na połowicznym wspomaganiu, piłka leci jak namagnesowana

 

 

Strzały to porażka kompletna. Myślałrm, że to ja mam problem okazuje się że to powszechne

 

Otóz strzały lecą gdzie chcą. Ja naprawde mam wyczucie , Fifa na manualu jest bardzo czuła, tu WYCHYLAM w lewo na maksa a piłka leci w środek. Zrozumiałbym gdybym nie trafił ale w środek? ( częsty przypadek)

 

 

A co do wspomagania gry w PES, przypominam sobie Lonsa jak śmiał sie że Fifa to "klepa klepa klepa" . Tu jest rak samo...albo gorzej bo manuala nie ma

 

ech tę serię tylko cud uratuje....choć te się zdarzają :) jest postęp spory względem 11 ale dalej za dużo błędów - nie w silniku a w koncepcji gry (brak manuala, oszukująca TRAGICZNIE konsola, matchmaking)

 

7/10

Odnośnik do komentarza

mam pytanko... Ktoś tutaj gra online na PC? Chętnie pykne z kims jakis meczyk, mój nick to mlokon_Poland i ustawiać się ze mną można poprzez gg: 2836828, fajnie by było zagrać z kimś z forum. Niestety niecałe dwa tygodnie temu skończył mi się GOLD na x360 i przez to nie moge pyknąć poprzez iksa, a na PS3 nie kupowałem bo raczej juz nie było sensu kupować 3 kopii na kolejną platforme.

 

Jako ciekawostke dodam, że mam jeszcze 3 znajomych z którymi razem kupiłem keya na PC i zapewniam Was że będzie z kim pograć i potrenować Skilla ;) Też jestem anty Barca, reall. Osobiście pykam sobie Man Blue, czasem Chelsea (ale po patchu mi sie troche zepsuł ten zespół) i sporadycznie AS Roma i Totenham. Można pomyśleć nad jakims klanem. Ogólnie z postępów gry jestem zadowolony ;) Ponad 55% wygranych meczy, średnio około 2,5 strzelone bramki na spotkanie i coś tam ponad 1 bramka stracona. Rating w danej chwili mam równy 600, meczy rozegrałem ~150.

 

Jest wiele rzeczy które mnie strasznie irytują, ale da sie z tym żyć. Np nie czaje tego częstego zamroczenia obrońców podczas podań prostopadłych do napastnika (sam osobiście wykorzystuję ten błąd w tej grze w walce o bramke i strasznie sie wkurzam jak mnie ktos tak samo robi), kolejna rzecz to wybicia przez obrońców piłki z pola karnego w niebezpiecznych sytuacjach, często albo poda do przeciwnika niedaleko za polem karnym, albo nabije swojego i piłka albo leci do przeciwnika i strzela gola a czasem zdarzy sie też ze wpada jako samobój. Wku*wia mnie też ogólna ocena umiejetności zawodników nieadekwatna w niektórych przypadkach do umiejętności w porównaniu co do niektorych o wiele słabszych wg oceny ogólnej zawodników, np nazywany już przez nas Torres "Pizdeczka" zachowuje się nawet na turbo formie jakby miał kija w du.pie i nie potrafi wykorzystać wielu akcji nawet tych stuprocentówek. O niebo lepiej sprawuje sie od niego Juan Mata czy Kalou w akcjach podbramkowych, którzy mają 75-79 na pozycji SS (Torres ma bodajże 82 na pozycji CF i do tego kosztuje kosmiczne pieniadze w Master League, a nie dałbym za niego nawet 1/4 tego).

 

Kolejny przykład, Messi zapie*dala jak automat, do zatrzymania jest poniżej zielonej formy tylko (chyba ze ktos nie opanował latania sobie nim i omijania wszystkiego na boisku), tak samo Ronaldo czy Benzema. Kilka razy kumple namawiali mnie bym pyknął Barcą, a oni Realem i na odwrót, o ile ja potrafiłem sobie jako tako poradzić bez Messiego, czy Villa'i czy czołówki z ataku w Realu, to oni w momencie gdy nonstop bazowali na tych dwóch zespołach to cały ich atak i odnoszone sukcesy w meczu polegały na tzw "pizda do przodu do Messiego/Ronaldo bądź Villa czy Benzema i sprint na bramke, jakiś trick by ominać kogoś, albo skręcić w lewo przed obrońcą i byle jak kopnąć i gol. Interesuje ich tylko forma dwoch zawodników z przodu, z tego co zauważyłem, tak samo w sieci, cwaniaki nie mają dwóch czołowych pedrylów z ataku i już zaczynają modły by fuksem przetrzymać chociaż remis, albo żeby cos sie wkulnelo przypadkiem do bramki. Oczywiscie nie jest to reguła, ale w 70% przypadkach właśnie tak jest. Łatwo mozna sobie sprawdzić formy przeciwnika i polecam by to robić i przeanalizować sobie moje spostrzeżenia ;) Przydaje sie to rowniez do obczajki slabych punktów w druzynie i mniej wiecej poglad na to na kogo trzeba miec czujność.

 

Grałem jednocześnie na x360 i na PC (na obu platformach na padzie od x360) i nie odczuwałem żadnej różnicy podczasz gry prócz jakości w grafice(na pc oczywiscie lepiej). Ciekawi mnie to czy macie podobne odczucia do moich. Rozegrałem tych meczy troche na obu platformach, nie raz pad fruwał i włosy wyrywałem na tej grze i raczej wiem co mówie ;) jak mi sie cos jeszcze przypomni to dopisze.

Tymczasem zapraszam Was na meczyk w wolnej chwili. Ranking czy Friendly, to dla mnie bez znaczenia, kwestia dogadania ;) pozdrawiam i licze, na to że znajdzie się tu jakiś godny przeciwnik do rozegrania kilku przyjemnych meczy ;)

Edytowane przez mlokon
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

czy jest tu jakiś wyjadacz peesowy, który poradzi mi jak się w tej grze strzela? Tzn jest jakiś sposób na kontrolę strzałów czy nie ma?

 

np wczoraj strzeliłem gola- celowałem w lewy róg bramki a Rooney uderzył w prwy- w okienko. I wpadło. Tyle, że często nie wpada jednak :P

 

naciskacie coś przy strzale? Nie wiem- czytałem, testowaniem różne kombinacje, nie umiem nad tym zapanować, często daję w lewo a skubany w środek strzela albo w prawo....

 

 

ten przycisk "manual" (L2) działa tylko na podania, strzałów nie dotyczy?

Odnośnik do komentarza

dzięki ader, to takie banalne było w sumie, poćwiczyłem i jest o niebo lepiej.

 

choć nie wiem czy ci jednak dziekowac, znów marnuje czasu za dużo na tego PESa :P

 

jestem w sumie usatysfakcjonowany ale z drugiej strony...taki powinien być PES 2008 , np powiedzmy 2009

 

________________

 

 

w sumie to mi wystarczyłyby dwie rzeczy w 2013 - full manual - dostepny cały czas, obejmuący wszystkie zagrania + oczywiście możliwośc ustawienia gry TYLKO z takimi graczami

 

oraz filtry do matchmakinggu by pograc słabszymi teamami.

 

Swoja droga czekam na info o 2013 z niecierpliwością

Odnośnik do komentarza

Już jakieś informacje są,ale póki nic oficjalnego Konami nie da,nie będę wrzucał.

Generalnie indywidualizacja w każdym calu(oddzielne staty dla bramkarzy itp.),całkowicie zmienione animacje bramkarzy i parę innych,ale póki nie zobaczę,nie uwierzę.Jeśli chodzi o online,to jeszcze sporo czasu upłynie nim cokolwiek zaczną o tym mówić.Ale full manuala należy się spodziewać

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...