Skocz do zawartości

PES 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Matinx juz od dawna nie gra, twierdzac, ze sie po porstu nie da grac online, Lons tez widzialem pocina w FIFE 12, niby zadne wyznaczniki, ale jezeli zagorzaly fanatyk po tylu stronach klotni wrocil znowu do znienawidzonej FIFY, to cos musi byc na rzeczy :)

O (pipi) co za bzdury.

Rozmowa z Lonsem dzis na gg:

Ader

20:02:56

na PC tez

20:03:01

to jest perfekt

20:03:06

genialnie sie gra

20:03:12

nawet jak gralem 2vs2

 

 

Lons

20:03:19

(pipi) 4 lata czekałem na taki online

20:03:26

4 lata!

20:03:33

od Pes 6

20:04:09

czemu nie grasz na PS3?

 

 

Więc nie pisz bzdur.

Online jest genialny ZERO lagów .Gra sie tak jak offline, pod tym wzgledem PES wymiata w tym roku,nawet 2 vs 2 gra sie bez jakichkolwiek lagów.

Więc przestań (pipi)ić,że Lonsa gra w FIfe i narzeka na lgi bo to zwykłe bzdury.Gram już od kilku miechów w PEs2012 i nie ma ŻADNYCH lagów. Online działa perfekcyjnie.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

PES'a ogrywam sporadycznie mając na koncie z 20-30 meczów. W Fifie w(pipi)iało mnie to, że większość goli wygląda tak samo i że piłkarze są tacy sami. Różnią się szybkościa i zwinnością, ale na bosiku poruszają się tak samo. W PESie każda bramka i każdy piłkarz od siebie się różnią, w FIFie wszystko wygląda tak samo i w końcu zaczyna irytować i nudzić. Do tego w FIFie jest głupie momentum. O błędach PESa nie napiszę nic, bo bym musiał jeszcze zagrać kilkadziesiąt meczów, by je wykryć.

Odnośnik do komentarza

Ader, pisze bzdury, bo napisalem ze Lons siegna po FIFE? I gdzie napisalem, ze narzeka na lagi, wez sie w koncu ogarnij, albo przed wypowiedzial cytuj moje posty, bo wiecznie odnosisz sie do wypowiedzi, ktorych nie ma.

Matiemu zas nie chodzilo o lagi, ale o glupich bramkarzy, powtarzalne akcje, ciagle strzelal te same bramki, czyli o to, o czym pisze Yakubu - kupil w koncu FIFKE i zaczal wypisywac, ze jest piekna. Ja sie nie wypowiiem, bo nie mam czasu na 2 galy, rozmow tez nie mam zamiaru kopiowac, bo zadni to moi kumple. Sam fakt mnie smieszy, obydwoje pozegnali sie z forum przez swoja postawe, a teraz taki Matinx sam lupie non stop w FIFE, albo NHL, dwie gry od najbardziej znienawidzonej marki-EA Sports O_o !

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

ożywiłem dyskusje :)

 

jedno wiem na pewno -online pod względem kodu jest bardzo stabilny, nawet bardziej niż w Fifie (łał !), Konami ogarneło problem już definitywnie jak widac :)

 

dopiero zaczełem grac online i jest to samo co przy okazji Fify 09- jestem upokarzany , gnojony i miażdżony :)

 

w rankingach mam 1-7- 9 :)

 

inna sprawa, że chu.jki non stop biorą barcę z Messim a ja różnie- Chelsea, Arsenal , Juve , nie zależy mi na tym bilansie, gram by sobie pokopac ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Bramkarze bronią w PES ie bardzo dobrze. Nie ma raczej baboli perfidnych, są ludzcy, nie ma tego co jest w Fifie (gdy się właczy momentum) ,że z 5 metrów obronią strzał przy słupku.

 

Powiem jeszcze tak: to co sie komu podoba to kwestia gustu, jednak multi w PESie bardziej odzwierciedla umiejętności - bo nie ma momentum. Random jest - ale taki jak byc powinien- tj dla jednych i dla drugich. Nie czujesz , że tylko ty masz w danej sytuacji przeje.bane (lub masz boosta bo to wszystko działa w dwie strony)

 

_____________________________________

 

no dobra, takiego analnego gwałtu się jednak nie spodziewałem. W obronie nie jestem pewny, nie trace niby dużo goli ale poepełniam takie ggupie błędy, lata przerwy zrobiły swoje a i gra miała premiere dawno więc ludzie nabrali skila ...

 

Nie wiem, ja bronię tak, że schodze nisko na nogi i staram się trafic z tajmingiem z iksem. Działa niby ale jakoś zawsze mi ktoś ucieknie i pprzegrywam1-2 czy cos w tym stylu.

 

na razie cos mi się nie wydaje bym opanował tę grę , żałuje bo jest przyjemna.

 

ps- czy jest może jakiś taki...cudowny sposób na obronę, by się nie "machnąc/majdnąc", by w głupi sosób nie mijał cie obronca? Pewnie nie bo niby jaki:) tak tylko pytam ....<sad panda>

 

 

ps 2 - jak zagrac towarzyski 1-1? raz wybrałem towarzyski to wylosowało nam mecz 2-2..

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

jak jak jak na wszystkich bogów ustawić by nie grać z Barcą i Realem????????????????

 

otóż jest tak" w 90 % biorą barce w 8 Real, w 2% coś innego

 

spróbowałem sposób Lonsa tj wywalanie z pokoju kogoś kto gra 5 razy pod rząd Barcą ale okazało się że ......wywaliłem 8 pod rząd ,sic!!!!!!!!!!

 

to myślę sobie pogram towarzyskie- biorę Juve typ Barce. OK , następny mecz, biorę Schalke typ Barce. Następny: biorę WISŁE koleś Barce

 

a jak wyjdziesz z MENU wyboru drużyn to masz disconecta

 

próbowałem utworzyć pokój , nazwałem go MEDIUM TEAMS ONLY. Wchodzi typ i Barce bierze. I tak raz po raz.

 

stworzyłem pokój o nazwie NO BARCELONA , facet wziął ....Barce !!!

 

gdzie się ustawia opche by losowało mi słabsze drużyny? Jak nie ma , to wymieniam grę , bez sensu grać cały czas Barca - Barca czy Barca - Real

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Tylko taki mały szczegół , że ja nie potrafię grac :P

 

 

 

Kolejny cios w serce: ogrywałem wersję na PC i była kamera blim.p . Rewelacyjnie się sprawdzała. Tu też jest ale co z tego skoro w multi jej nie ma.

 

Dlaczego dlaczego ja się pytam? Ci Japończycy to naprawdę są jacyś poje.bani :confused: mieć coś fajnego i wyłączyć to…

 

I nie dac opcji filtrowania matchmakingu w multi, jaka lipa – jest tylko Barca . Dosłownie jak widzę kolesia, który od razu błyskawicznie wedruje do Liga BBWA to Az mnie mdli- już wiem, ze to będzie barca. I jest Duma Kataloni. Której Nielubie w rzeczywistości :P

 

 

 

Dla jednych to zaleta dla innych wada ale PES jest bardzo arkejdowy, bardziej niestety niż FIFA. Tak jak to podsumował Koso kiedyś- PES to nieustanna wymiana ciosów.

 

 

 

 

Jeśli zostawię sobie tego pesa to dla singla – ten jest lepszy niż w Fifie, można dac wolniejsze tempo i kamere Olimp- wtedy nie jest tak bardzo arkejdowo, jest wolno , jest przegląd pola.

 

A tak ogólnie to marze by Konami stworzyło PESa razem z jakimś europejskim studiem do spółki

 

 

 

Pytanie : jest jakiś option file, który dodaje kamerę blimp do multi?

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

po namysle postanowiłem zostawic pesa jednak do singla. Co ciekawe, singiel jest bardzo dobry, ten z Fify w ogóle się nie umywa. Dobry of sprawia, że liczba drużyn równa się tej z Fify, można sie wiec bawic

 

 

do tego tempo gry: moim zdaniem 0 jest zbyt szybkie, pasuje mi idealnie -1. Taki też ustawiam w singlu i spisuje się kapitalnie.

 

No ale niestety w multi nie da się poprosic o przeciwnika z tym tempem gry - w Fifie się da. Do tego jak ktoś weźmie Barce to przy tempie 0 to wszystko zapieprza...szybciej niż World Cup Africa od EA- najszybsza jak do tej pory piłka nożna.

 

 

Edit- czemu posty pod soba się nie sklejają ?

 

_____________________

 

 

edit- jesli chciałbym zainstalowa nowy OF to musze usunąc stary z konsoli czy mogę dograc nowe pliki?

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

A kiedys sie w ogole sklejaly?

 

 

Ja mecze demko odkad sie pojawilo i chetnie zakupilbym pelniaka ale niestety jest nadal dla mnie za drogo.

 

Orson, myslalem, ze ty jestes pesowy wymiatacz i ogolnie wciagasz obie pilki nosem a tu zonk ;) Ale luz, ja tez w pesa lamie (i nie gram barca) wiec jak juz sie zdecyduje nabyc to jakis meczyk sie ustawi. Poki co wracam do demka cwiczyc feints'y ;F

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

słuchaj nie wiem czy kojarzysz- w PESie jest taki rating - ja mam obecnie...415 :)

 

w PES ie 6 miałem 750 wiec wiem , że facet z ratiniem około 600 może mnie ograc uzywając tylko małego palca u nogi :)

 

 

i kolejny zonk- mimo ustawienia by losowało mi podobnych przeciwników losuje wysoko (dla mnie) - gości z 550 około :/

Odnośnik do komentarza

jak jak jak na wszystkich bogów ustawić by nie grać z Barcą i Realem????????????????

 

otóż jest tak" w 90 % biorą barce w 8 Real, w 2% coś innego

(...)

Ehh, Ameryki nie odkryję, ale chętnie podbiję temat, bo rzecz jest istotnie wkur.wiająca.

 

Z racji sprawienia sobie bardziej przyzwoitego łącza internetowego, w końcu pomału zabrałem się za grę online i z całą mocą stwierdzam, że gra rankingowa to jakieś szaleństwo- na trzydzieści parę meczów może w czterech nie grałem z Barcą albo Realem, a że twardo obstaję przy moim Bayernie albo ewentualnie lamusowym Alkmaar, to w większości meczów kończy się na tym, że Messi, Sanchez albo jakiś inny kataloński cwelik w końcu objeżdża ostatnich stoperów, czyli np. pociesznie drewnianego van Buytena i wychodzi na sam na sam.

Miło byłoby posiadać prostą możliwość 'bezkarnego' wycofania się z meczu na etapie wyboru drużyn. A bez tego pozostaje je.bać rankingi i kopać sobie ot tak, dla pokopania :D

 

A przyznaję, że tak ogólnie, w online kopie się naprawdę bardzo przyjemnie, w sumie aż trudno wrócić do singla.

Odnośnik do komentarza

A kiedys sie w ogole sklejaly?

 

 

Ja mecze demko odkad sie pojawilo i chetnie zakupilbym pelniaka ale niestety jest nadal dla mnie za drogo.

 

Orson, myslalem, ze ty jestes pesowy wymiatacz i ogolnie wciagasz obie pilki nosem a tu zonk ;) Ale luz, ja tez w pesa lamie (i nie gram barca) wiec jak juz sie zdecyduje nabyc to jakis meczyk sie ustawi. Poki co wracam do demka cwiczyc feints'y ;F

 

Z tym sklejaniem Orson pojechales... :)

 

A kurde czemu mi to demko tnie na nowym Slimie, na facie tak nie bylo na pewno. Dodam ze inne gry chodza bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

jak jak jak na wszystkich bogów ustawić by nie grać z Barcą i Realem????????????????

 

otóż jest tak" w 90 % biorą barce w 8 Real, w 2% coś innego

(...)

Ehh, Ameryki nie odkryję, ale chętnie podbiję temat, bo rzecz jest istotnie wkur.wiająca.

 

Z racji sprawienia sobie bardziej przyzwoitego łącza internetowego, w końcu pomału zabrałem się za grę online i z całą mocą stwierdzam, że gra rankingowa to jakieś szaleństwo- na trzydzieści parę meczów może w czterech nie grałem z Barcą albo Realem, a że twardo obstaję przy moim Bayernie albo ewentualnie lamusowym Alkmaar, to w większości meczów kończy się na tym, że Messi, Sanchez albo jakiś inny kataloński cwelik w końcu objeżdża ostatnich stoperów, czyli np. pociesznie drewnianego van Buytena i wychodzi na sam na sam.

Miło byłoby posiadać prostą możliwość 'bezkarnego' wycofania się z meczu na etapie wyboru drużyn. A bez tego pozostaje je.bać rankingi i kopać sobie ot tak, dla pokopania :D

 

A przyznaję, że tak ogólnie, w online kopie się naprawdę bardzo przyjemnie, w sumie aż trudno wrócić do singla.

 

dla mnie to niepojete: jak mogli nie dac opcji ustawienia kryteriów doboru drużyny w multi. Albo przynajmniej opcji wyjscia jak kolo bierze jakiś przegięty zespół

 

zresztą dla mnie multi jest za szybkie, za stary jestem na takie tempo hehe :P

 

sobie singla ogrywam na tempie...-2) ej, mówcie co chcecie, ta predkosc najbardziej odpowiada rzeczywistości. Może to dla kogoś nudne ale to najbardziej realistyczny wariant- ja sobie to cenie

 

 

multi z tym tempem aż się prosi o pewien styl gry- czyli "bieganie jak popier.dolony". Zwłaszcza w połaczeniu z messim I Sanchezem

 

O co mi chodzi? otóz przy tak szybkim tempie bardzo łatwo nie trafic z timingiem w odbiorze piłki. To powoduje, że na pewnym poziomie graczy -tych słabszych pewnie (jak np ja) bardziej opłaca się podac piłkę do Messiego i próbowac rajdu albo- jak to okreslił Forebode przy okazji Fify- krecic się jak gówn.o w przereblu - przy takim tempie jest duża szans, ze przeciwnik nie trafi a balans Messiego i szybkośc Sancheza pozwoli na przedarcie się do przodu

 

a to powoduje, żr zamiast budowania akcji niektórzy preferuja taką grę.

 

 

A w ogóle to gdzie jest możliwosc zazyczenia sobie przeciwnika w multi kto by grał na wolniejszym tempie? :?

 

________

 

dlatego gram singla, który jest przyjemny ale też popsuty trochę- nie rozumiem tego. Przykład eczoraj oczywiście gram sparing z cpu OLM- Inter :)

 

Gram Interem- Olimpik ma mase sytuacji, marnuje je. Nagle ja strzelam bramkę Forlanem. Wtedy cpu załącza się god mode i wyrównuje z nieprawdopodobnej pozycji

 

Nie mogło byc uczciwie- tj OLM powinien prowadzic GDY MIAŁ 4 setki? wtedy powinna konsola strzelac a nie robic taki cyrk- ech Seabass z ekipa zawsze musi cos spaprac, marze by PESa zrobili razem z zachodnim studiem, myśle, że dobrze by sie uzupełnili

Odnośnik do komentarza

Takie god mode wystepuje chyba od początku serii. Tzn. ja nie pamiętam żeby kiedyś tego nie było. Prowadzisz to pod koniec meczu CPU dostaje god mode, dostaje boosta, mija twoich obrońców, strzela bramki z rożnych i wolnych. Ogólnie mocno ciśnie i łatwo bramkę wtedy stracić. Tak było zawsze, smutne.

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

I to mnie wkur.wia - bo jest to po prostu IDIOTYZM.

 

 

Dawniej god mode miał sens- bo konsola grała słabo i trzeba było jej dodac handicap.

 

Teraz gra wyśmienicie i wystarczyło by strzelała to co sobie wypracuje a nie jakieś cyrki- takie jak opisałem wyżej

 

 

ps jeszcze jedna akcja z tego meczu Inter - OLM. Prowadzę 1-0 , mijam obronców w polu karnym, mam setkę, mierzę manualnie (z L2) i jest gol- piłka nie do obrony.

 

 

co zrobił jednak cpu by mnie wyruchac?

 

Słuchajcie, spadniecie z krzesła. Otóż mnie ((forlana ) nie mógł dostac bo odbiegłem ale cpu FAULOWAŁO w TYM SAMYM momencie co strzelałem ZUPEŁNIE NIEZWIĄZANEGO z akcją grajka.

 

Podyktowano karny, gola nie uznana, jedynastkę mi obroniono :/

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

byłem przekonany , że głupszej społeczności online nie sa się wychodować a tu proszę , Konami dało radę

 

zagrałem kapitalny mecz Galata vs Parna by potem znów trafić 10 razy pod rząd na Barcelonę, której niecierpię. Często gdy typ brał Barce wychodziłem i mam 20 % disconectów

 

Konami to skończone durnie, szefostwo pomyślałoby w końcu i oddało serię jakiejś europejskiej ekipie- jak zrobili to z Castlevania

 

ale nie....bez kitu , jak widzę tego Seeabassa, którego kiedyś ubóstwiałem, zastanawiam sie tylko co spierd.oli za rok.

Odnośnik do komentarza

hehe ja sprzedałem PESa już jakiś czas temu (wiedziałem że nic już z tego nie będzie) ,głównie przez spaprane online (Barcafest, zero filtrów, matchmaking tragedia i gra wymagająca ADHD stylu gry i MLO, które jest popsute (Div3 a losuje mi Div1 cały czas, dorobić się kasy w MLO nie grając od day1 jest bardzo utrudnione, najlepszy sposób to coach mode czyli udział w turniejach gdzie spectujesz mecz...szkoda prądu, ja chcę grac i mieć fun a nie grindowac kase żeby móc pograć)

 

offline jest takie jak mówi Orson - po prostu głupie, gra CPU zrobiona jest tak że AI czyta twój input wciskany na padzie i reaguje z dużym wyprzedzeniem na to co robisz, dlatego tak cięzko im szybko odebrac piłke, sami muszą zepsuć/skończyć akcję ; tych głupot jest więcej ale mi przeszkadzało co innego - dużo lepiej mi się grało w Demo 2 niż w fulla bo tam Active AI było podkręcone i ruszali się aż miło, w fullu był powrót do stylu z PES 2011 czyli "nie ruszamy się prawie w ogóle", pamiętam jak Neymar wylatywał do przodu jak z procy jak tylko Ganso miał piłkę, miałem przez to gotową akcję mogłem puścić elegancka prostopadła , a teraz? mogę sobie pomarzyć, gram dajmy na to Realem i biegam w środku Kaką i dosłownie wpadam na Ronaldo bo nie ruszył mi się nawet na metr...Konami nie może się zdecydowac jak to AI ma działać, w demku jest super, potem już nie ; jak zamiast kart byłyby strzałki to sam bym sobie ustawił jak chće grać ale nie mogę... pamiętam że stare pesy też wydawały mi się nudne dopóki nie odkryłem tych strzałek do ustawiania kierunków biegu - od razu inna gra

 

trzecia rzecz to Konami bezsensownie miota się jak szatan i co patch zmienia kluczowe rzeczy w gameplayu, jeden patch ma lepsze strzały, drugi gorszy gk it, doszło do tego że teraz lepiej grać offline z odinstalowanymi patchami bo strzały są lepsze...no ludzie tak nie można robić gry

 

@Orson co do jojczenia na Seabassa to mam dla ciebie miłe info, od PESa 2013 Seabass będzie miał kolegę wspólproducenta, KCET ma dostać większe wsparcie na projekt itd, i wg slów Seabassa PES2013 ma być innym podejściem i być zupełnie inny, cokolwiek to znaczy (moze pójda w full manual, bo sporo kombinowali z 5cioma levelami asysty podań)

 

osobiście wydaje mi się że te przemeblowania w Konami dotyczą robienia enginu pod nextgeny, bo z tym Konami przy currentach się grubo spóźniło ; obecna sytuacja jest taka że currentgena przegrali, oczywiście chciałbym się mylić i być bardzo zaskoczony super jakością PES13, i pewnie będę jarał się każdym niusem screenem i gameplayem jak co roku ale jednak wolałbym zamiast tego żeby sama gra starczała mi na cały rok jak stare ISSy i PESy a nie max...miesiąc

Edytowane przez black mamba
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

no to jest nadzieja, za przywrócenie której plusa dostajesz :)

 

chociaż mi się mimo wszystko single podoba tyle, że...niektóre mecze rozgrywam po 3 razy, jak mnie al oszuka to daje load :P

 

odbiera to sporo frajdy ale...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...