Skocz do zawartości

PES 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Ja pier/dole jakie online w tej grze jest zje/bane. Po to ustawiałem sobie filtr przy doborze przeciwnika "similar level" żeby mi wybierało cyborgi z division 1 i 2 ? Oczywiście barcafest na całego i w ataku jedyna taktyka to je/b na skrzydło i podanie do środka. Można najcudowniej się ustawiać w obronie z R2, a i tak jak nie za trzecim i nie za piątym to za dziesiątym razem coś wejdzie. Nikt nie próbuje nawet strzelać zza pola karnego, ba nawet w jego obrembie albo najlepiej wejśc do bramki uprzednio kładąc bramkarza feintem, albo podać do niekrytego, żeby ten strzelił z 5 cm na pustą bramkę. Straci się ze 2 takie gole i już trzeba ustawiać ultraofensywną taktykę, przy której praktycznie każde podanie w uliczkę konczy się sytuacją sam na sam dla przeciwnika. Zero satysfakcji z gry ; /

Odnośnik do komentarza

po prostu musisz się nauczyć, też z początku tak myślałem. Popraw defensywę

 

 

no ale matchmaking t o katastrofa faktycznie, Barce pomijam (przyzwyczaiłem się he he ) ale dobieranie przeciwników- dajesz similar level a losuje ci div 1 jak i div 5.

 

 

tak samo z pass suport, dałem by mi wyszukiwało podobnych (miałem 0 ) to mi wylosowało kolesia z supportem na 4 (zapytałem go)

 

 

Cóż za kretynizm. Tego się najbardziej boję w PES 2013

 

ps serio Tokar, ja miałem bilans 20 - 60 i dopiero wtedy się JAKO TAKO nauczyłem. Trenuj :)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Nie no, ja czuję że z każdym kolejnym meczem ogarniam coraz bardziej i są momenty, że mi się wydaje, że z defensywą jest już u mnie nie najgorzej. Co prawda od czasu do czasu ktoś boleśnie wyprowadza mnie z błędu, mój żałosny bilans to póki co 9/5/17. Denerwuje mnie głównie to, że ludzie zamiast normalnie grać urządzają sobie zawody kto strzeli więcej goli w identyczny sposób. Porzygałbym się z nudów jakbym miał przez cały mecz sępić na dośrodkowania.

 

BTW. czy ja jestem jakiś ułomny czy nie ma opcji rematch ? To trochę absurd, że z kimś mi się fajnie gra i po skończeniu spotkania nie mogę zaproponować rewanżu, a jedyne opcje to wyjście do menu online i przejście do losowania kolejnego przeciwnika.

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza

dośrodkowania wcale nie są super skuteczne , dziwię sie ze ci tak cały czas robią. Pewnie trochę odpuszczasz na skrzydle, w okolicach 16.

 

 

W PES jest bardzo dobry system- jesli stoisz blisko kolesia z piłka , naciskasz go , to nie zagra jakiejś "cudownej piłki". Jesli bys odpuscił typa , to dośrodkuje czesto idealnie na głowę i stracisz gola. A wiec- naciskaj (z R2 ) a z tych wrzutek w pole karne będziesz szydził a i przeciwnik po dwóch akcjach przestanie je robić

 

 

 

 

 

jakie zmiany przyniósł patch? po pierwszym meczu nic nie zauważylem.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Jaki puchar, ja mam ochotę barana w ścianę przypier/dolić. Bilans na dziś do 2 remisy i 5 przegranych. Mam wrażenie, że się uwsteczniam, bo teraz nie dość, że nie umiem bronić to też przestałem umieć strzelać. Już nie wiem ile mam tą gałkę przytrzymywać, bo wydaje mi się że zawsze trzymam tak samo, a raz leci prosto w bramkarza, a raz 2 metry obok bramki. Na pewno swoje zrobił czynnik w(pipi)ienia rosnącego z meczu na mecz, ale z tymi strzałami naprawdę jest coś nie w porządku. Chyba też zacznę biegać po skrzydłach.

 

W obronie super, taktyka czajenia się z wciśniętym R2 przed zawodniku z piłką sprawdza się wyśmienicie, w najlepszym przypadku oznacza to wybicie piłki pod nogi nadbiegającego drugiego przeciwnika, jednak często taki messi czy inny sanchez objeżdża sobie takiego przyczajonego typka chyba nawet bez wciśniętego L1. Albo zawodnicy się zderzają, piłka przelatuje między nogami obrońcy, a napastnik wytrącony z równowagi za ułamek sekundy już leci z piłką na pełnej szybkości. Nie wspominając już że krycie w ten sposób w polu karnym kosztowało mnie dzisiaj 3 samobóje. I LOVE THIS GAME :)

Odnośnik do komentarza

Już nie wiem ile mam tą gałkę przytrzymywać, bo wydaje mi się że zawsze trzymam tak samo, a raz leci prosto w bramkarza, a raz 2 metry obok bramki. [...] ale z tymi strzałami naprawdę jest coś nie w porządku.

I właśnie z tego powodu odpuściłem obecną edycję i czekam na 2013 :) Wszystko jestem w stanie przełknąć w PESie, ale nie brak kontroli nad strzałami. Gdybym chciał pobawić się w loterię to bym poszedł do kolektury, a nie włączał konsolę z PES 2012 w napędzie. Miejmy nadzieję, że nie spier*olą tego w 2013, bo znowu będzie jak przy każdych wyborach, czyli mniejsze zło :D (w tym kontekście fifa).

Odnośnik do komentarza

Aaaaa, zapomniałem napisać o kolejnej rzeczy doprowadzającej mnie do szewskiej pasji. Przy wywieraniu pressingu za pomocą X + kwadrat nagminne są akcje, kiedy przeciwnikowi coś nie wyjdzie i w tym momencie konsola uznaje, że nie jesteśmy już stroną broniącą tylko atakującą i zaczyna się ładować pasek strzału/podania, więc kiedy udaje się przejąć piłkę, to ląduje ona w trybunach. Biorąc pod uwagę, że takie rzeczy dzieją się niespodziewanie, szansa na klepnięcie cancela jest niemal równa zeru. Nie zliczę ile razy w ten sposób zmarnowałem kontratak, albo co gorsza spowodowałem zagrożenie pod swoim polem karnym, bo zawodnik, który miał odebrać piłkę był zwrócony twarzą do mojej bramki. Nie, nie latam non stop z wciśniętym podwójnym pressingiem.

Odnośnik do komentarza

Orson,przede wszystkim poprawiono strzały (ja gram na pc nie wiem jak to na konsolach wygląda),po drugie ciutkę lepiej bronią bramkarze, podania bez asyst jakoś lepsze teraz są, rzadziej teraz używam super cancela i generalnie gra mi się lepiej.

Są to jednak moje subiektywne odczucia i nie musisz się z tym zgadzać,stąd moja wcześniejsza odpowiedź,że jak zmian nie zauważyłeś,to nie ma sensu bym je wymieniał.

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą miałem okazję grać z kimś, kto albo był upośledzony, albo miał zepsutego pada, więc postanowiłem potrenować strzały. Efekt ? na 32 strzały weszły 3. PEŁEN RANDOM. Trzymanie analoga dokładnie do góry lub do dołu niczego nie gwarantuje. Raz na ruski rok piłka rzeczywiście pójdzie ładnie przy słupku, ale częściej albo ląduje sporo obok niego, albo co ciekawsze prosto w sam środek. I mowa tu o strzałach oddawanych mniej więcej ze środka granicy pola karnego takimi zawodnikami jak Lamprard czy Gerard. Bez trzymania żadnego kierunku to już w ogóle jest kosmos, bo zawodnicy są chyba w takim wypadku zaprogramowani strzelać prosto w bramkarza, gdziekolwiek by on nie stał.

Odnośnik do komentarza

Proponuję bić po wypuszczeni burstem, zobaczysz różnicę (zarówno w strzałach z r2 jak i torpedach z r1). Warto też bić z ukosami, nie samymi stronami (czyli zamiast trzymać prawo, trzymaj przód+prawo lub tył+prawo- strzały z tyłem lecą niekiedy celniej, szczególnie z woleja). Takie małe rady, może pomogą.

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

Dzięki, z burstem to może być problem, bo w większości przypadków pod polem karnym jest tłok jak w biedrze na promocji salcesonu (swoją drogą też mnie zastanawia jaką ci ludzie mają taktykę włączoną, że taki mur pod polem karnym, jak na game planie co drugi ma linię obrony niemal na linii środkowej ustawioną) i trzeba lawirować z L1 i R2 żeby mieć chociaż cień szansy na pozycję do strzału. Ale z tyłem jeszcze nie próbowałem, zobaczymy.

 

Ogólnie mam wrażenie, że jako takie panowanie nad torem lotu piłki jest zarezerwowane tylko dla największych kozaków typu Rooney, Benzema, nie wspominając o całej ofensywnie Realu i Barcy ;p, a strzały całej reszty to jaki tam się algorytm wylosuje tak poleci ;D

Odnośnik do komentarza

Na strzały z burstem oczywiście trza mieć miejsce ale wbrew pozorom tak dużo go nie trzeba, Trik polega na tym aby nauczyć się bić zaraz po burście od około 25 metra, wbrew pozorom, strzał wykonany zaraz po minięciu np. dmfa burstem jest bardzo groźny. Problem, że np. ja mam wtedy podjarkę i kontynuuję rajd, z reguły potem żałując, że jednak nie oddałem tego strzału. Najlepiej w grze strzela C.Ronaldo, widać, że jako jedyny potrafi oddawać tak mocne i do tego tak celne strzały. Polecam też obczaić long range drive card, ci którzy ją mają świetnie strzelają lobem z kąta (zbadaj na YT).

Odnośnik do komentarza

No to pierwsza forumowa ustawka pesowa za nami. W starciu Tokar - Orson 2 x remis. Potwierdziły się moje dotychczasowa obserwacje, w tej grze różnica skilla mocno widoczna jest w środku pola, ale jak już się podejdzie pod pole karne i przeciwnik nie lata bez sensu z non-stop wciśniętym x + kwadrat, to każdemu jest tak samo ciężko ;)

 

Ktoś mi wytłumaczy na czym polega ranking w tej grze. Ostatnio bilans mam dodatni, a powitał mnie komunikat, że zostałem zdegradowany do dywizji 5. Ostatnio miałem 3 disconnecty nie z mojej winy (2 razy awaria prądu, raz rozłączenie z powodu "złej jakości połączenia"), ale rating ukończenia ostatnich 10 meczy nie spadł poniżej 70%, a poza tym degradacja nie nastąpiła od razu po nieukończonych meczach, tylko po kilku następnych, w których akurat nieźle mi poszło.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

w tym pierwszym meczu, przy ostatniej sytuacji to odłożyłem pada, byłem pewny ze mam gola, w ogóle nie wiem co się tam stało pod bramką :P

 

szkoda ,że lagowało , w drugim meczu było o niebo lepiej :) tak w ogóle to masz kablem net do konsoli czy wii fii bo PES zdecydowanie preferuje kabelek. W sumei każda gra preferuje ale w PESie to widac szczególnie.

 

 

potem zagrałem jeszcze dwa meczyki po sieci- mam aktualnie Dywizję drugą iten "super" matchmaking dolosował mi dwóch gości z Div 5, wysoko wygrałem. Mam wrażenie, ze matchmaking polega na tym by...połączyć jak najszybciej.

 

 

 

 

Ten patch- wydaje mi się, ze przyniósł sporo drobnych acz majacych znaczenie zmian. Np trudniej jest rajdować , rajd na pałę nie jest tak skuteczny, łątwiej odebrac piłkę. bramkarze w sytuacjach 1-1 zdecydowanie lepsi (choc dalej jest tu co poprawiać)

 

 

To moje odczucia bo....obserwuję ostatnio PES LEAGUE (stronka) i jedni tam piszą, że NIC NIE zmienił , reszta wymienia coraz inne elementy. Tak to jest jak Konami nie poda co zmieniło he he he :P

 

 

swoją drogą pecetowe fora to dno - co trzeci post ktos pyta o cracka , a co 10 leci pytanie "czemu mu coś nie działa skoro ma taki i taki config".

Odnośnik do komentarza

W tym pierwszym meczu to ja najpierw myślałem, że coś poje/balem z ustawieniami, później że znalazłeś jakiś magiczny sposób na spowolnienie tempa gry online (kiedyś narzekałeś, że chciałbyś tempo jakie jest na poziomie - 2 w singlu ;D), a na końcu do mnie doszło, że to jest po prostu wina połączenia.

Net mam przez wi-fi, ale raz że dotychczas nie miałem praktycznie żadnych problemów poza dwoma wywaleniami z gry, a dwa, że to była raczej kwestia kiepskiego serwera, bo ten drugi mecz u mnie był już ok. Następnym razem trzeba podejść do tematu bardziej profesjonalnie i założyć swoje community online.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

zagrałem dziś Barceloną online - ot dla spróby. Różnica miedzy Realem (którym grałem gdy przeciwnik brał barcelonę ) jest dość znaczna. Wychodzą na pozycję jak szaleni.

 

Mam nadzieję, że jescze po finale Lm czy przed Euro zrobią jakiś upadate statów i trochę osłabią Barcelone, no w koncu miała dużo słabszy sezon....

 

 

jeednak w 2013 musza być jakieś filtry do matchmakingu, no nie ma opcji innej!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Orson

imo opłaca, jest już w platynie (tzn wg naszego dystrybutora na pl platyna to 149 zł, sick ) ale na serwiasach aukcyjnych znajdziesz w dobrych cenach

 

niedługo euro, jak można nie pyknąć meczyku p

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...