Skocz do zawartości

PES 2012


Rekomendowane odpowiedzi

jak przypisać jedną z czrerech taktyk (nie te co przypisuje sie pod klawisze geometryczne jak cb overlap tylko o te opisujące styl gry drużyny - player support, defensive line itd , wiecie ocb ) by je zmieniać w locie?

Odnośnik do komentarza

a to o to chodzi- że trzeba wyłączyc krzyżak z funkcji sterowania. Bo patrze w instrukcji i piszą ze wystarczy strzałkę w prawo nacisnąc , naciskałem i się po prostu piłkarz poruszał. Bardzo dziekuję :)

 

działa ale teraz za to nie mogę zmieniać atack defense level. Poprzednio select i R1 / R2 , po wyłączeniu krzyżaka nie działa . ktoś wiejak zaradzić?

Odnośnik do komentarza

rozegrałem dużo meczy, coś nieco już wiem o grze , wypowiem się więc z pozycji bardziej ogranego typa niż poprzednio :)

 

gra z randomami może byc zaje.bista ale tez może być katorgą.Twój przeciwnik może wybrac barcelone i mimo to może grac się bardzo fajnie- tylko ten facet musi CHCIEĆ grać NORMALNIE.

 

Nie ważne jaki dobrym jest graczem- ważne by chciał grać fajnie, konstruowac akcję. Jesli jednak wylosuje się debil , który stara się biegac jak kretyn, jesli nie będzie się starał rozgrywac, konstruowac a bedzie bił na pałę piłki- to nie będzie przyjemnie.

 

 

No wiec tak: przydałby się, ba co ja mówię, musowo konieczny jest filtrowany matchmaking. Bo zawsze w piłkach tak było, że najlespze kluby przyciągały downów z którymi po prostu się nieprzyjemnie gra. To oczywiście nie reguła ale...

 

 

Druga opcja to pełny manual- większa szansa na graczy którzy CHCĄ SIĘ BAWIC. No i gra się o niebo lepiej bo raczej nie da się podac przez połowę bosika stojąć tyłem.

 

Tym niemniej postęp jaki dokonał się od wersji 2011 do obecnej jest olbrzymi. Jesli taki sam dokona się pomiędzy wersją obecną a 2013 top będzie mistrzostwo świata.

 

 

 

czekam i to bardzo na PES 2013. Ale obawiam się,. Kiedyś ufałem Seabassowi bezgranicznie, dzis się strasznie obawiam co ten..szaleniec wymyśli. Najbardziej zalezy mi na rozwiązaniach eliminujących "debiliną grę"

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Dobra, kupiłem PES 2012. Przypomnę sobie co nieco i możemy porobić jakieś ustawki na ubitej ziemi ;)

 

Tylko zanim to nastąpi będzie seria glupich pytań od nooba, który nie siedział w temacie od kilku lat, a jest zbyt leniwy żeby wyszukać odpowiedzi w necie, nawet jeśli są w tym subforum ;p

 

Przy pierwszym załączeniu oczywiście najpierw wgrał się patch, upgrade do ver. 1.03. Tylko po chu/j ten upgrade, jak zaraz gra mi proponuje ściągniecie nowego update ? Często takie aktualki wypuszczają ? Jakie zmiany one wnoszą ? Są aktualizowane składy ? Bo z aktualnością stanów osobowych widzę, że jak zwykle u Konami jest grubo, Forlan w Atletico :music:

Odnośnik do komentarza

No dobra, już ściągnięte (P2P xD). Składy rzeczywiście ładnie uaktualnione, do tego gratisowo masa nowych butów i piłek :)

 

Póki co wrażenia meeeeeeeega dziwne. Mam wrażenie jakbym nigdy w życiu nie grłał w PESa. Po pierwsze na razie nie ogarniam co oni porobili z przedmeczowymi menusami, pełne przemodelowanie względem PS2, minie trochę czasu zanim się w tym odnajdę. Drugie dziwne odczucie to kamera wide - nie wiem dokładnie co z nią zrobili, ale coś jest inaczej, bo teraz czasem (najczęściej przy górnych piłkach) mam problem z oceną odległości na zasadzie że trudno stwierdzić czy piłka leci w głąb czy w stronę ekranu. Na bank kwestia przyzwyczajenia. Przyzwyczaić będę się też musiał do radaru, na którym kropki są teraz tak maciupkie, że wypadałoby siedzieć pół metra od ekranu.

 

W kwestii mechaniki samej rozgrywki przede wszystkim miło, że wreszcie gwiżdżą przewinienia za przepychanie iksem/kwadratem, AI zawodników nie będących akurat przy piłce rzeczywiście poprawione. Kiedy przegrywałem 2:0 pod pole karne zapędził mi się Samuel, wysunął na czystą pozycję i elegancko przylutował obok Cecha. Skoro niemal emerytowany stoper potrafi robić takie rzeczy, to widzę tu niezły potecnajał.

Co do samego sterowania, to podszedłem do sprawy trochę zbyt ambitnie jak na początek i ustawiłem wszystko na full manual. O ile przy podaniach bez auto-aima jak najbardziej zostanę, to już pełny manual przy zmianie zawodników kłóci się póki co z nawykami nabranymi przez lata. W obronie nie ma większego problemu, ale podczas konstruowania akcji ciężko przyzwyczaić się, że po każym podaniu trzeba jeszcze klepnąć L1, bo jak nie to adresat sam zrobi sobie co będzie uważał za stosowne :) No i najważniejsza sprawa - do tej pory nie rozumiałem narzekań na triggery w DS3. Do tej pory ;p

W kwestii totalnych pierdół dziwne są powtórki, których nie można przyspieszać i generalnie ciężko na nimi zapanować. Nie można na przykład przeanalizować akcji klatka po klatce, bo każde tapnięcie d-pada to przeskok o jakieś kilkadziesiąt klatek do przodu.

 

To tyle wrażeń na gorąco. Spadam odbębnić trening i porozkminiać zmiany, bo póki co dominuje poczucie mocnego zagubienia. Konsola na top player nawet nieźle ciśnie, a tu jeszcze jeden poziom trudności do odblokowania. BTW. czemu Argentyna ma stroje jak z kontenera caritasu ? Ja wiem, że to Konami, ale do tej pory jak stroje nie były oryginalne, to przynajmniej idealnie odwzorowywały kolorystykę, a tutaj to wygląda jakby te koszulki zafarbowaly w praniu. Stroje wyjazdowe to już w ogóle fantazja daltonisty. Można jakoś na legalu importować cudze option file z wyedytowanymi drużynami ?

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza

oczywiście , że można, wpisz po prostu BLESS twojej gry + PES 2012 option file w google i pobierz

 

jest z tym troche zachodu bo pliki z pendrivea trzeba pojedynczo kopiowac na dyysk z konsoli, zajmie to trochę

 

 

kamera vide różni się od starych pesów przekrzywioną perspektywą, coś jak rzut izometryczny

Odnośnik do komentarza

Poczekaj na DLC, czerwone stroje Realu + zbroja dla konia za jedyne 25 ojro.

 

(pipi)a, mam nadzieję, że przechodzę tylko jakąś ciężką aklimatyzację, bo póki co ta gra mnie mocno irytuje. Po pierwsze Konami wyraźnie ustawiło gameplay na granie za pomocą analoga (ta opcja jest zaznaczona zresztą jako recomanded, nie bardzo wiem tylko co ma oznaczać wariant gałka + krzyżak). Raz, że z pełnej automatyzacji podań nie da się korzystać grając na krzyżaku, co w sumie jest dość zrozumiałe z racji tego, że ten oferuje zaledwie 8 kierunków. Efekt jest taki, że grając po bożemu jak od wieków na d-padzie z wyłączonym autoaimem notuje się masę irytujących strat. Kierowania drugim zawodnikiem póki co w ogóle nie ogarniam, jedyne co mi się udaje zrobić prawą gałką to zmienić zawodnika, do którego kierowane będzie podanie przy rzucie wolnym

 

Druga sprawa to zmieniona nie wiadomo po co klawiszologia. Komu przeszkadzało, że wysunięcie piłki robiło się tapując 2 razy kierunek podczas sprintu, tak jak to było od wieków ? Teraz trzymać R1 trzeba 2 lub 3 razy wcisnąć R1 tuż przed dotknięciem piłki. Bardzo wygodne i intuicyjne. Ale to nic w porównaniu z tym co zrobili z egzekwowaniem presetowanych ustawień w trakcie meczu. Nie dość, że już same ustawienia przedmeczowe są mocno przekombinowane (zamiast osobnych zakładek do każdego aspektu ustawienia jakieś cztery gejmplany w których wszystko jest wrzucone do jednego worka, brak strzałek dla poszczególnych zawodników), to egzekwowanie tego wszystkiego w trakcie meczu to dopiero poezja. Gejmplany zmienia się lewą gałką analogową, ale broń boże nie tak normalnie i logicznie, czyli jak chcesz jedną pozycję w lewo to gałka w lewo, a jak w prawo to w prawo. Nieee, przewijasz plany wciekając cały czas prawo, czyli jak jesteś na czwartym planie i chcesz dojść do 3 to musisz wdusić prawo 3 razy zamiast lewa raz. Biorąc pod uwagę, że żeby to zrobić musisz zdjąć kciuk z krzyżaka i przesunąć go na gałkę, to w ferworze walki i przy pressingu przeciwnika jest to wręcz GENIALNE. Pozostałe kierunki zarezerwowane są dla presetowanych autotaktyk (kolejny bezsens, wcześniej w menu przedmeczowym ustalało się czy takie taktyki mają być egzekwowane czy nie, a jeśli tak to jak często) i jak ktoś nie chce ich używać to ma problem, bo nie ma bata, żeby chociaż raz w trakcie meczu czegoś sobie niechcący nie włączyć. Żeby było śmieszniej jedną z opcji autotaktyk jest "no strategy", u mnie pod górą na d-padzie i co ? I nic, po prostu po daniu lewego analoga w górę nic się nie dzieje (w sensie nie ma podświetlonego tego kierunku na schemacie d-pada). WTF ? Do tego obok tego schematu krzyżaka są jeszcze jakieś niebieskie i żółte kropeczki, które już za cholerę nie wiem co oznaczają i czy czegoś znowu sobie niechcący nie ustawiłem. Nawet przy powtórkach klawiszologia mi się buntuje - najpierw kamerą obracało się krzyżakiem a przewijało w przód/tył prawym analogiem, a teraz jest na odwrót i nawet nie wiem jak to zrobiłem, ja pier/dole xDDDDD

 

Nadal nie mogę przyzwyczaić się do kamery. To co się wyprawia w momencie jak piłka pójdzie w powietrze to jest jakiś absurd. Kamera nie wiedzieć czemu zmienia perspektywę w jakiś dziwaczny sposób i o kierunku, w który leci piłka można dowiedzieć się tylko z markera na murawie. Gorzej jak to rykoszet, bo wtedy markera nie ma.

Z pomniejszych rzeczy strasznie irytują automatyczne powtórki po praktycznie każdej akcji, które nie dają się wyłączyć od tak w sekundę tylko trochę to trwa. No i tutaj może trochę się już czepiam, bo to w sumie było do przewidzenia - konsolowe AI na top player leci w chu/ja aż miło. Grając przeciwko Portugalii/Realowi co najmniej jeden kuriozalny gol CR7 z 40 metrów zapewniony. Bramkarze to oczywiście debile którzy nie potrafią zastopować piłki która leci 20 cm od ich głowy, a rzucają się dopiero wtedy gdy piłka jest już w siatce. Ciekawe co się wyprawia na tym najwyższym poziomie, może CPU ładuje swoim bramkarzem pod kilka bramek na mecz.

 

To na razie tyle gorzkich żali. Na ten moment nie wiem czy mam się przerzucać na gałkę czy włączyć autoaim podań (a jeśli tak to w jakim stopniu, zbyt duży wybór to też ból ;p), czy łapać się za zaliczanie tych cholernych zadań treningowych czy za free training czy może próbować łapać doświadczenie grając jak najwięcej meczy (póki co same porażki, minimalne bo minimalne ale porażki, czuje się zbrukany xD).

Nie powiem, trochę inaczej to sobie wyobrażałem. Myślałem, że poświęcę chwilkę na odświeżenie sobie podstawowych odruchów, liczyłem się z tym, że trochę więcej czasu może mi zając ogarnięcie tematu sterowania dwoma grajkami na raz, a tu chu/j, walczę z podstawową klawiszologią, kamerą i ustawieniami przedmeczowymi. Jakieś porady dla weterana serii, który czuje się, jakby mu się kazali uczyć chodzić na nowo ?

Odnośnik do komentarza

jezusie zacznij grac na analogu, za rok ponoć nie będzie w ogóle nie będzie grania na krzyżaku.

 

 

Tzn będzie ale będzie się grało tak jak w Fifę na d-padzie czyli fatalnie. Miało być tak juz teraz ale Seabass wymiękł przed ortodoksami

 

 

te kropeczki zielono -zólte :P sa bardzo ważne - to jest attack-defense level czyli wiadomo co. zmienia się to ...nie wiem jak w twoim przypadku bo ja gram na analogu - zmieniam L2 +strzałka góra lub dół

 

 

 

___________

 

 

Mnie w(pipi)i.ają bramkarze. Tzn doprecyzuję- są ZAJE. BIŚCi , chciałbym by podobni byli w 2013 - sa bardzo ludzcy.

 

Oprócz sytuacji sam na sam- to jest FARSA. Mam straszne straszne pretensje do Konami , że nie spatchowało tego. A wystarczyłaby BANALNA łatka- by nie wychodzili sami z bramki a TYLKO po naciśnięciu trójkąta

Odnośnik do komentarza

Przerzuciłem się na gałkę i o ile zarządzanie gameplanami i attack/defense rzeczywiście ma teraz ręce i nogi, to i tak na razie jestem na skraju wyczerpania nerwowego i powoli myślę o obniżeniu poziomu trudności i włączeniu chociaż 1 stopnia asysty tych je/banych podań. Na top player, gdzie w edycjach na ps2 jeździło się każdego bez problemu tutaj nagle nie ma do kogo piłki podać, bo jakimś cudem wszyscy są podwójnie, a jak trzeba to i potrójnie kryci. Czystych okazji praktycznie brak, chyba zacznę napier/dalać z 30 metrów. Poza tym mam wrażenie, że zaimplementowanie opcji off the ball spowodowało już kompletne zidiocenie zawodników mojej drużyny nie będących pod moją kontrole. Teraz jak każdemu z osobna nie klikniesz R3 i nie machniesz analogiem to się pier.dolony nie ruszy i będzie stał jak wryty w miejscu z 2 przeciwnikami na plecach.

 

W obronie też ciekawie. Cofanie się twarzą do przeciwnika z wciśniętym R2 już na niewiele się zdaje, bo zawodnik ofensywny sterowany przez konsolę jest tak zwrotny, że takiego przyczajonego typa mija na pełnej szybkości. To już skuteczniejsze jest staroszkolne orbitowanie wokół gościa z wciśniętym X i kwadratem. W sumie to najlepiej robić te wszystkie 3 rzeczy na raz, tylko że wtedy jak uda ci się wytrącić piłkę, to i tak przeważnie leci ona pod nogi innego z rywali. A jak już długo i zaciekle udaje ci się odpierać ataki, to można być pewnym, że konsola odpier/doli za moment coś takiego, że ręce opadną np. 3 krotne obijanie od słupka i poprzeczki po strzałach z pierwszej piłki zza pola karnego i za czwartym podejściem w końcu piłka ląduje w bramce. CZTERY JE/BANE STRZAŁY POD RZĄD w jednej akcji, gdzie nic nie mogę zrobić. Aż się poje/bana kamera pseudo-wide pogubiła.

 

Jakie online, ja się póki co sam przed sobą wstydzę jak kaleczę, gdzie z takim poziomem między ludzi ;p Na ten moment mam ochotę wyjąc płytę z czytnika i wysłać ją w lot przez osiedle. Kiedyś może i bym tak zrobił, ale teraz przypomina mi się, że zainwestowałem 135 złotych polskich i nie ma bata, muszę się nauczyć grać ; /

Odnośnik do komentarza

Jest pierwsze zwycięstwo na top player. Argentyna - Szwecja po karnych xD Chyba nie muszę pisać kim grałem. Całe 2 strzały w trakcie meczu z mojej strony, w tym 1 z wolnego :music:

 

Odnośnie ściągnięcia tego option file to mam pytanie czy oprócz BLESa jest ważne jeszcze to jakiej wersji spatchowana jest gra (obecnie ver. 1.30) ? Bo szukam i szukam i w nazwach podawane są wersje samego option file.

 

Jest pierwsze zwycięstwo na top player. Argentyna - Szwecja po karnych xD Chyba nie muszę pisać kim grałem. Całe 2 strzały w trakcie meczu z mojej strony, w tym 1 z wolnego :music:

 

Odnośnie ściągnięcia tego option file to mam pytanie czy oprócz BLESa jest ważne jeszcze to jakiej wersji spatchowana jest gra ?

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...