Skocz do zawartości

Nowa generacja...


Nowa generacja  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Chcesz nowej generacji konsol?

    • Tak, mój X360/PS3 mi nie wystarcza. Potrzebuję nowego sprzętu.
      12
    • Nie, mój PS3/X360 jak najbardziej mi wystarcza. I tak będzie przez najbliższe lata.
      35


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Ten artykuł zainspirował mnie do założenia tematu. Osobiście jestem obecnie (i prze najbliższe KILKA lat się to nie zmieni) przeciwko nowej generacji. Moja PS3 służy mi świetnie, jestem bardzo zadowolony i nawet nie myślę o zamienianiu jej na nowy/lepszy/droższy sprzęt. Nowa generacja? Tak, kiedyś napewno, ale stanowczo nie teraz, i nie w najbliższej przyszłości. A wy co sądzicie?

 

 

Jeśli taki temat już istnieje to przepraszam i proszę usunąć ten.

 

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się w 100% ze Zwyrolem i Kazubem.

 

Teraz kiedy devi osiągają szczyty technologiczne na obecnych konsolach w spokoju mogą skupić się na gameplayu, fabule, klimacie itd. Zresztą to widać w obecnych grach a i nawet w zapowiedziach. Zamiast gadki jak dana gra będzie wyglądać, więcej się mówi co będzie sobą prezentować.

 

A inna sprawa, że mnie nadal obecne gry robią graficznie choćby teraz ogrywane L.A. Noire. A i nadchodzące gry: Infamous 2, Bio: Infinite, Girsy 3 itd. itd. Jak dla mnie spokojnie cały 2012 mogę przejechać jeszcze na Ps3 a i pewnie 2013 (choć 2013 to już chyba odpowiedni czas na Ps4/XO720-3).

 

Mam jeszcze zaległości w grach z 2008 :potter:

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Chce nowego sprzetu - 5,6 lat wystarczy. Technologicznie daleko za murzy... PC-tami.

 

Kogo PC-et obchodzi, tam do gierek są jakieś DRM-y, potrzebne połączenie z netem i tona patchów. Zresztą co z tego, że oprawa będzie ładniejsza, jak interakcja (czyli to co najbardziej powinno się rozwijać w grach) nadal będzie na marnym poziomie. Jeden karton podziurawisz, drugi jest nietykalny.

Odnośnik do komentarza

A nie boisz się że potrzeba okiełznania nowych komponentów zastopuje rozwój gameplayu ? Widziałem ostatnio Wiedźmina 2 na super duper dopalonym PC i szczęki mi nie urwało. Cryssis na PC jest co prawda ładniejszy niż na konsolach, ale nie ma mowy o jakiejś przepaści. Doczekasz się jeszcze ładniejszej grafiki jeszcze na tej generacji, nie płacąc od razu 2k za nową konsolę i z większym wyborem gier.

Poza tym coś czuję, że przy kolejnej generacji będą na siłę ładować się w 3d a na to za wcześnie.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że PS4 (nowy Xbox też) stanie się konsolą dla osób z grubym portfelem i na miejscu niektórych nie napalałbym się zbytnio na nową generację konsol i pozostał przy aktualnej. Po pierwsze wysoka cena samego sprzętu. Po drugie wszędobylskie abonamenty, subskrypcje, online-passy, rejestracje, brak rynku wtórnego i ogólne dojenie kasy na czym się da. Niestety taka jest prawda i jeśli ktoś myśli, że w tych kwestiach coś się poprawi to jest w błędzie. Będzie tylko gorzej.

 

3000 złotych to jest minimum na start. 2000 zł na konsole plus 1000 złotych na gry. Do tego dojdzie jeszcze sieciowy abonament plus kasa na peryferia jak Move itp. No chyba, że będą w zestawie z konsolą.

 

Jeśli ktoś łudzi się, że będzie sprzedawać używane gry to będzie musiał się rozczarować. Na bank zostaną wprowadzone jednorazowe kody do każdej gry. Wyeliminuje to zupełnie "problem" używanych gier.

 

PS. Cało to pieprzenie, że już najwyższy czas na nową generację to można o kant dupy potłuc. Kiedy kupowałem konsolę niecałe 4 lata temu pamiętam, że na rynku były jedynie 4 gry, w które warto było zagrać: Oblivion, MotorStorm, Resistance, Heavenly Sword. Na Xboxie też nie było wtedy znacznie lepszej sytuacji. Każdy normalny człowiek nie znudził się jeszcze aktualnymi grami (a tych jest coraz więcej i są coraz lepsze), więc spokojnie kolejne 2 lata grania na aktualnej konsoli każdy może "znieść". A jak ktoś uważa, że poziom graficzny aktualnych produkcji znacząco odstaje od PC odpowiedników to niech przerzuci się na PC. Proste. Ja tam nie widzę różnicy bo ta jest, nie tyle niezauważalna co, nieznacząca. Dla mnie nie ma znaczenia czy postać ma włosy w nosie czy nie, skoro i tak wygląda wiarygodnie i naturalnie. To nie jest aż tak duży przeskok graficzny jak za czasów PSX i PS2.

 

Podsumowując. 2013 to jest jak najbardziej odpowiednia pora na wypuszczenie nowych konsol (głownie za względu na naciski ze strony Nintendo, które będzie już rok wcześniej nasycać rynek jakimś szmelcem). A cała masa osób i tak kupi nowe konsole gdzieś 2014 lub na początku 2015 roku.

Edytowane przez rkBrain
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Tylko najwięksi po.je.butańcy kupią konsolę w dzień premiery tylko po to, żeby...ją mieć. Gier na PS3/X360 jest tyle, że nie wiadomo za którą się wziąć. Mam podobnie jak Słupek, dopiero teraz odkopuję starsze tytuły, które gdzieś zgubiłem między jednym większym hiciorem, a drugim. Poza tym dzięki PSS mam grania na następne 7-8 miesięcy i to samego przechodzenia dla przejścia. A gdzie wyciskanie ostatnich soków?

 

Obecna generacja w zupełności mi wystarczy jeśli chodzi o grotekę czy poziom graficzny/techniczny.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co to za parcie się zrobiło nagle na ten next geny... Przecież i tak mało kto zakupi takie PS4 w premierę (które powinno być mimo wszystko tańsze niż adekwatnie PS3 na starcie, bo pewnie będzie już zawierać napęd Blu-Ray). Wszystko się zaczęło od psioczenia DICE i Crytek'u, a zwłaszcza DICE stawiającego na platformę PC podczas produkcji Battlefield 3. Dopiero teraz obecne konsolki pokazują na co je stać. A ze PC je przescigaja... Za kilka lat nastapi to samo z kolejna generacja.

Odnośnik do komentarza

Po części zadecydują o tym też producenci. DICE już zaczął marudzić. Ja na miejscu Sony i Microsoft przeforsowałbym GTAV na nową generację bo ta gra praktycznie sprzeda się sama bez żadnego marketingu. A tak jak wydadzą V część teraz to już na VI nie będzie już takiego parcia z resztą nie zdążą jej zrobić tak szybko. Z drugiej strony mają już gotowy silnik gry.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

dawac mi next geny!

 

chce by full hd nie było rarytasem a bym to widział w każdej grze

 

nie chce widziec "ząbków" chce by konsole miały power by obliczyc głebie polygonów (brak przenikania) , by animacja była płynna

 

 

bym nie czytał o cieciach w oprawie

 

 

A na myśl o RDR 2 na next geny staje mi siusiak;-)

 

Chce next -geny!

Edytowane przez Orson
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

LOL, jakie szczyty możliwości konsol? "Dopiero teraz obecne konsolki pokazują na co je stać." Aha. Nieważne jak piękna gra na konsoli jest, i tak jest daleeeeeko za tym co można zobaczyć na komputerze i to nie na takim za niewiadomo jakie pieniądze.

 

Ja chcę nowych konsol z FullHD, obowiązkowym AAx4 conajmniej, DX12 i innymi nowinkami. Chcę na nowych sprzętach ujrzeć grafikę jak w demie Samaritan chociażby. Myślę że końcówka 2012, max 2013 to pora na zmianę konsol.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rynek konsolowy, to rynek konsolowy. Równie dobrze można płakać, że na iPoda gry wychodzą bo 1 euro, to ja tak samo chcę na konsolach. PC to inna kategoria i niech sobie tam nawet te gry wyglądają lepie, tylko kto ten rynek traktuje poważnie, poza producentami od strategii, MMO i gier flashowych za darmo.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze gry wychodzą zarówno na konsole jak i PC i to na tym drugim jest ładniejszy dzięki efektom, mocnym AA i wyższej rozdzielczości. Już niektóre smartfony mają więcej ramu niż konsole.

 

Z resztą kto wam każe kupować od razu nową generację, jak wyjdzie nowy sprzęt to nagle nie przestaną wydawać gier na X360 i PS3. Pora jednak, by za 1.5-2 lata który będzie wyświetlał grafikę w co najmniej full hd i z AA.

Odnośnik do komentarza

PC to inna kategoria i niech sobie tam nawet te gry wyglądają lepie, tylko kto ten rynek traktuje poważnie, poza producentami od strategii, MMO i gier flashowych za darmo.

 

Ale najlepsze jest co innego, pc tak odstawia technologicznie-graficznie konsole (nie neguję tego pewnie tak jest tyle, że mi to kompletnie zwisa). Ale kompletnie tego nie widać w grach, nie widzę żeby na pc powstawały jakieś hiper-super-duper produkcje wykorzystujące ten potencjał na które człowiek (gracz) się ślini. No ok dopiero teraz na jedną grę z pc mam chcicę - Wiedźmina 2. Tyle, że z tego co widziałem (gameplaye) to czy ja wiem czy on jest aż tak CUDOWNY graficznie. Żeby mówić o przepaści czy o latach świetlnych... IMO nie.

 

A na te okropne konsole stojące kilkadziesiąt lat za murzynami (Ps3, XO)?

 

Nie ma praktycznie miesiąca żeby nie wyszedł co najmniej jeden-dwa hity z najwyższej półki (i czy ja wiem czy są to gry "koślawe" technologicznie, graficznie, gameplayowo). A to dopiero początek bo każdy widzi co będzie się działo jesienią. Jeżeli jedynym poważnym argumentem za wypuszczeniem nowych konsol już teraz jest "bo pc" to z mojej strony :lol:

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Piszecie takie głupoty, że żal dupsko ściska, tak jakby zapowiedzieli nowy sprzęt na za miesiąc i kazali wam od razu kupować :ninja:

 

W grach pod względem grafiki co raz bezczelniej widać oszustwa i cięcia, by gra wyglądała dobrze. Brak AA, wczytywanie się tekstur, LOD, cienie niskiej jakości, niezbyt dobre tekstury, mało polygonów, niższa rozdziałka etc etc Aha i co ma wychodzenie hitów do tego? W 2005 roku też na PS2 i Xboxa wychodziły megagry i co? Takim tokiem myślenia możemy jeszcze ciągnąć parę lat :F

 

A to że na PC nie ma mega graficznych killerów to jest właśnie po części wina konsol, developerom nie opłaca się tworzyć hitu graficznego tylko na PC. I tak jak w latach 2004-2005 na rynku pojawiły się takie produkcje jak Half-life 2, Doom 3 czy Far Cry, które prezentowały zupełnie nową jakość, tak w tym pierwszymi takimi tytułami będą Wiedźmin 2 i Battlefield 3

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Konsole nie są winne temu, że na PC-ta gry kupowane są na torrentach. Różnica na konsolach nadal jest zauważalna, taki Infamous 2 wygląda zdecydowanie lepiej od pierwszej części. Do 2013 spokojnie moga gry wypuszczać na obecne systemy.

 

Piszecie takie głupoty, że żal dupsko ściska, tak jakby zapowiedzieli nowy sprzęt na za miesiąc i kazali wam od razu kupować :ninja:

 

Oczywiście, że każą kupować, bo wtedy automatycznie wszyscy developerzy przerzucają swoje gry na nowe konsole. Przecież tak było zawsze, a wyjątki pokroju God Of War 2, który spokojnie mógł być robiony na PS3 tylko to potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

po pierwsze pewnie Zwyrol jak każdy masz mase zaległosci, które nie zdążyłeś ograc -bedziesz miał czas jesli nie stac cie by kupic na premiere next gena, kupisz za powiedzmy rok, udoskonalony model,wolny od wad "wieku dzieciecego"

 

 

a po drugie- cykl życia konsol to 5 lat -a jak pokazuje sytuacja teraźniejsza - nawet i więcej. To wystarczyło odkładac 70 groszy dziennie przez te lata i miałbys next -gena na premierę. Tak, ze nie miauczcie, bo konsola nie jest droga , zwazywszy na to, ze:

 

1 starcza na długi czas - bo 6 lat to mase zabawy

 

2 w porównaniu do cen gier- jesli kogos stac by kupowac oryginały na konsole to raczej stac go by raz na 6 lat wydac 1600 zł

Odnośnik do komentarza

Na szczęście każdy szanujący się developer woli konsole :potter:

 

Dice tak miałczy na obecne konsole bo wiedzą, że ich BF3 wygląda tak sobie :ninja: Więc tym całym narzekaniem już się usprawiedliwiają żeby potem mniej bolało.

 

Komu potrzebna nowa generacja, komu nie ale i tak osobiście za cholerę nie wierzę, że w 2012 dostaniemy PS4/XO3. Nie wierzę w to i nie uwierzę dopóki samo Sony czy M$ tego nie potwierdzą.

 

Nie liczę Wii2 bo te chyba wyjdzie w 2012.

Odnośnik do komentarza
Najważniejsze gry wychodzą zarówno na konsole jak i PC i to na tym drugim jest ładniejszy dzięki efektom, mocnym AA i wyższej rozdzielczości. Już niektóre smartfony mają więcej ramu niż konsole.

Zdefiniuj te "najważniejsze gry". Bo dla mnie to np. nie będą FPSy, nie CoD, Battlefield, czy Cryssis. Bardziej GoW 3, Heavy Rain, Uncharted, Wipeout, upss, same exy PS3, ale to moja lista. Z Xa to najprędzej Halo i Gears of War, ale nie wiem jak ich sytuacja wygląda na PC.

Nie rozumiem tego spuszczania się nad pecetowym Wiedźminem 2 i gadaniu o nowej jakości. Graficznie to żadna rewolucja. Po 1,5 g grania stwierdziłem, że otoczenie i modele postaci wyglądają rewelacyjnie, ale to wciąż jeszcze dzisiejsze standardy. W niektórych miejscach poszli na kompromisy i graficznie odstają od reszty, coś jak w Cryssis 2, za bardzo się to rzuca w oczy moim zdaniem. Animacja włosów głównych bohaterów mogła by być lepsza, mimika mogła by być spoooro lepsza, Geralt biega i turla się jak we wczesnych grach na PSX, a sama walka to chłopek macha mieczem, blokuje i co chwila daje nura w wybranym kierunku (jak to było robione na mocapie to ja wysiadam).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...