Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Co za mecz. Co za emocje. To nic, że pierwszą dostaliśmy po lekkim zlekceważeniu, a drugą wsadził nam koleś dupą. Kto zakładał przed tymi meczami 4 punkty? Pewnie niewielu. Chociaż momentami powróciło stare czyli tradycyjna beznajdziejność i brak głowy, to jednak potrafiliśmy się podnieść i czuję jakiegoś ducha w tej drużynie mimo ewidentnego braku zgrania, bo o braku skilla nie ma mowy. Co zrobił Sebek Mila to stadiony świata, szkoda Grosik, że tego nie strzeliłeś. Jesteśmy na całkiem niezłej pozycji wyjściowej przed wiosennymi meczami, grupa oczywiście bardzo wyrównana, ale powinniśmy dać radę. Momentami naprawdę szokowało mnie jak prowadziliśmy grę, bez bojaźni, z przekonaniem, z przeciwnikiem z wyższej półki niż Gibraltar lub San Marino. Czuję potencjał.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najważniejsze, że przynajmniej pod koniec spotkania było widać walkę i że nasi byle remisem się nie zadowalają i chcą wygrywać mecze. Dla mnie taka postawa jest ważniejsza niż punkty. A Szkocja niezłe pizdeczki, na pierwszy rzut oka widać, że są lepsi zarówno w technice jak i rozgrywaniu,ustawianiu się i w sumie wszystkim innym oprócz szybkości, no ale lepiej zamiast to wykorzystać i powalczyć o zwycięstwo i awans to się chowają jak pizdy na swojej połowie przed potężną Polską. Dziwne to tym bardziej, że po trzech kolejkach Polska ma 7 punktów, a Szkocja 4. Z takim podejściem się nie dziwię, że już przez kilkanaście lat nie awansowali na żadne mistrzostwa. William Wallace dumny zapewne by nie był.


Mecz był do wygrania na pewno, niestety to co stworzyliśmy z przodu zepsuł Piszczek do spółki z Szukałą, ale nie da się ukryć że zaczyna się ta drużyna tworzyć. Za miesiąc Gruzja i obowiązkiem będą 3 punkty z bardzo dla nas niewdzięcznego terenu.

 

Drugą bramkę wydaje mi się, że zawinił jednak Szukała. Stał przy tym Naismithie i tuż przed wykonaniem wolnego pobiegł do kogoś innego :/

Odnośnik do komentarza

Szkoda remisu, ale z drugiej strony 4pkt po takich meczach to dobry wynik. W koncu widac ze cos sie w tej reprezentacji ruszylo ku dobremu i juz samo to cieszy ze moze w koncu po latach bedziemy mieli chociaz takiego sredniaka ktory bedzie w stanie awansowac na najwieksze turnieje, wiecej od nich nie wymagam ale regularne wystepy na me i mś to powinno byc na porzadku dziennym. Drugi mecz z rzedu od nie pamietnych czasow kiedy emocji nie brakowalo. Fajnie w sumie, cieszy mnie to. Oby nastepna przerwa na reprezentacje nas nie sprowadzila na ziemie, jak kopacze utrzymaja taka forme w kadrze to mi wystarczy.

 

 

Niemcy 1-1. Pytanie czy to dla nas dobrze. Nie wierze w kryzys u niemiaszkow, oni i tak beda golic wszystkich pewnie od nastepnego meczu, a irlandia z ktora realnie patrzac pewnie staniemy do walki o 2 miejscu wywozi bezcenny punkt ktory moze im sporo pomoc w dalszej walce. 

Odnośnik do komentarza

o braku skilla nie ma mowy. Co zrobił Sebek Mila to stadiony świata,

 

I to wlasnie pokazuje miernosc polskich kopaczy. Jedna kiwka od 30 lat dwoch obroncow i juz spusty zachwytu. Kiedy przecietny Francuz czy Niemiec przy takim zagraniu co najwyzej ziewnie u nas pewnie naprodukuja gifow i zasr.aja obrazkami demotywatora. Szkoda tylko, ze wszyscy przemilcza strzal Mili zaraz po slupku, ktory pokazany z tylej kamery sprawil, ze omalo nie spadlem z fotela. Ten prawie prosty kat lotu pilki wzgledem bramki, DAT SKILL xD

  • Minusik 7
Odnośnik do komentarza

Teraz wszyscy "co za druzyna, palce lizac, tak, kibicuje od zawsze, polska w moim serduszku" ale jak na wiosne Niemcy sie odbuduja i ich zgola to bedze "znowu przegrali, co za kopacze". xD Byle do wiosny. Juz nie moge sie doczekac. Typowe polaczkowe zachowanie.

Nie mogę się nie zgodzić, ten post to typowe polaczkowe zachowanie. Az takiego raczka małego dostałem.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

 

Teraz wszyscy "co za druzyna, palce lizac, tak, kibicuje od zawsze, polska w moim serduszku" ale jak na wiosne Niemcy sie odbuduja i ich zgola to bedze "znowu przegrali, co za kopacze". xD Byle do wiosny. Juz nie moge sie doczekac. Typowe polaczkowe zachowanie.

Nie mogę się nie zgodzić, ten post to typowe polaczkowe zachowanie. Az takiego raczka małego dostałem.

 

 

Zapytam w twoim natretnym zwyczaju - dlaczego? Bo inne niz 90% "prawdziwych" kibicow?

 

 

Ten strzal po tym slupku to faktycznie wola o pomste do nieba.

 

Ten strzal ucznilby z Mili krola polski. I to jeszcze byla lewa noga...

Odnośnik do komentarza

Teraz wszyscy "co za druzyna, palce lizac, tak, kibicuje od zawsze, polska w moim serduszku" ale jak na wiosne Niemcy sie odbuduja i ich zgola to bedze "znowu przegrali, co za kopacze". xD Byle do wiosny. Juz nie moge sie doczekac. Typowe polaczkowe zachowanie.

 

Dalnem jestes. Nie wszyscy, tylko nikt tak nie napisal. Zadnych spustow tez nie ma. Chodzi o to zeby docenic ich za te dwa mecze, jak zejda juz na swoj poziom to bedzie mozna smialo ich cisnac na nowo bo jezeli kogos traktowac ulgowo i z jakims kredytem zaufania to na pewno nie pilkarzykow. Ale za mecz z Niemcami i ten dzisiejszy jakies tam propsy im sie naleza. W przeciwienstwie do ciebie bo glupoty (pipi)isz straszne :(

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

o braku skilla nie ma mowy. Co zrobił Sebek Mila to stadiony świata,

 

I to wlasnie pokazuje miernosc polskich kopaczy. Jedna kiwka od 30 lat dwoch obroncow i juz spusty zachwytu. Kiedy przecietny Francuz czy Niemiec przy takim zagraniu co najwyzej ziewnie u nas pewnie naprodukuja gifow i zasr.aja obrazkami demotywatora. Szkoda tylko, ze wszyscy przemilcza strzal Mili zaraz po slupku, ktory pokazany z tylej kamery sprawil, ze omalo nie spadlem z fotela. Ten prawie prosty kat lotu pilki wzgledem bramki, DAT SKILL xD

 

Ciekawe kolego jak Ty byłbyś w stanie zmieścić odbitą, kozłującą piłkę na pełnym biegu. Taka piłka ma szansę powiedzmy 5% najść idealnie na uderzenie w światło, owszem jeżeli wejdzie to będą spusty nad takim golem przez długi czas, ale piłka taka jest naprawdę ciężka do wykończenia. To nie jest piłka spadająca, że zawodnik na nią czeka i ma czas by zasadzić soczysty strzał jak Podolski w sobotę lub Zidane w finale LM 2003 lub 04, nie pamiętam, to jest moment, piłka odbita na dużej szybkości, też mająca jakąś tam rotację, leci w jego kierunku i znajduje się jego w zasięgu na biegu i albo trafi idealnie i będą spusty nad taką bramką, albo co bardziej prawdopodobne będzie fail i tak się stało tym razem. To się może tylko z telewizora wydawać, że wystarczy huknąć i wpadnie, ale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza

Dobra, zlejcie _Mejma_ bo to chyba jakiś alter Milana się robi powoli, nie wierzę że jest dwóch kolesi z takim poziome zgryzoty i pseudodystansu w sarkazmie.

 

 

 

Wynik tak naprawdę specjalnie dobry nie jest, jeśli popatrzeć na oczekiwania. Weźmy pod uwagę perspektywę całych eliminacji. Większość osób pisała, że brak awansu będzie kompromitacją i potwierdzeniem amatorstwa tych piłkarzy. Tymczasem te 7 pkt. wcale tak blisko awansu nas nie stawiają. Załóżmy oczywiście, że każdy pokona Gruzję i zostają Polsce dwumecz z Irlandią (mimo postępów Szkocji, Irlandia to nadal raczej lepsza o klasę ekipa), rewanż w Szkocji i w Niemczech.

 

Z Niemcami się udało wygrać, ale chyba nikt nie powie, że jesteśmy od nich lepsi. W rewanżu nadal każdy postawi na Niemców i nadal choćby remis będzie sporą niespodzianką. Z kolei Szkocja to ekipa z 4. koszyka. Fakt, że byliśmy nieco lepsi, ale też remis nie był jakimś bardzo niesprawiedliwym wynikiem - zupełnie naturalnie on wyszedł. A to był remis z ekipą z 4. koszyka, u siebie. Jeśli na wyjeździe też zremisujemy ze Szkocją i przegramy z Irlandią, to awansu nie będzie - więc będzie kompromitajca. A ekipa nie pokazała takiej gry, by nie uznać, że to scenariusz bardzo możliwy.

 

Ustawiając te występy w kontekście, widać, że to tylko złudzenie, by polska kadra wypadła jakoś lepiej, niż jej średnia w ostatnich latach. Udało się wygrać z Niemcami i tyle, ale nawet te dodatkowe 3 pkt., nieco szczęśliwe, mogą nie wystarczyć.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dla mnie za malo. Szkocja powinna byc rozwalcowana. Czemu nie jest? Pisalem wielokrotnie na przestrzeni kilku lat. Bede gardzil, zapewne ku wielkiemu sprzeciwu wielu tutaj, ta reprezentacja dopoki nie dokoncza porzadnie roboty tam gdzie skonczyli. Tj. zakwalifikuja sie do turnieju i WYJDA z grupy. Tylko tyle od nich oczekuje. Nie chce mistrzostwa czy trzeciego miejsca. Na razie sytknie mi 1/8 finalu. Nie chce przez kolejne 30 lat sluchac o "narodowym 2014". Serio, nie chce.

 

 

schabek, sosna i rozi prawilnie podpier.doleni do amdinistracji. Mam nadzieje, ze sami zmakniecie mordy przynajmniej na tydzien.

 

ogozo jaki herszt bandy xD jak chcecie posluchac co wataszka ma do powiedzenia to cos wam zuploadowalem: http://tnij.org/8bwcq5w

 

 

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

a co jeśli babcia będzie miała wąsy? z niemcami też podobno mieliśmy przegrać, teraz takie przewidywania w ogóle nie mają sensu bo w tej grupie każdy z każdym może tak na prawde wygrać, no oprócz gibraltaru, ja licze na najwyżej remisy na wyjazdach i może jedną przegraną z niemiaszkami u nich, irlandie, szkocje czy gruzje spokojnie da się pyknąć i wyjść prawilnie z 1/2 miejsca

Edytowane przez mersi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...