Skocz do zawartości

Nowy Kącik - Planszowo


Gry planszowe  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Chcesz poczytać o planszówkach ?

    • Tak
      17
    • Nie
      32
    • Nie mam zdania
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu mimo konsol, wraz z żoną zagłębiliśmy się we wspaniały świat gier planszowych. Nie miałem pojęcia, że produkcje takie jak Agricola czy Puerto Rico ( celowaliśmy od początku w te najlepiej oceniane ) przyniosą tyle zabawy. Pokazywałem foty gier kilku znajomym graczom konsolowym - każdy się zapalił do takiego grania. Dziś trochę utarte jest, że planszówka to chińczyk czy grzybobranie, banalne gry polegające na rzucaniu kostką. Co myślicie o zrobieniu nowego działu w psxE poświęconego takim grom ? Wystarczy co miesiąc jedna dobra recenzja wybranej przez redaktora planszówki.

 

Tak wyglądają przykładowe dwie w/w gry :

 

Agricola

 

agricola2.jpg

 

 

 

Puerto Rico

 

Puerto-Rico-the-game.jpg

 

 

 

 

 

Jestem ciekaw opinii czytelników.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie zagłębiam się w temat - zabawa jest przednia. A po co kącik filmowy w ppe ? A po co HP ? A po co japonia ? Zero związku z grami... a są. Taki pomysł mi się narodził bo czasami fajnie jest mieć małą odskocznię i poczytać o innych ciekawych grach - a niektóre naprawdę nie ustępują hitiorom z ps3 czy xboxa ;)

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie zagłębiam się w temat - zabawa jest przednia. A po co kącik filmowy w ppe ? A po co HP ? A po co japonia ? Zero związku z grami... a są. Taki pomysł mi się narodził bo czasami fajnie jest mieć małą odskocznię i poczytać o innych ciekawych grach - a niektóre naprawdę nie ustępują hitiorom z ps3 czy xboxa ;)

Nie oszukujmy się, nie ma raczej szans na takowy kącik i argumenty są po stronie przeciwników. No, chyba że planszówka będzie nawiązywała do uniwersum jakiejś gry konsolowej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

PE pisze też o tematach okołogrowych - rzeczach, które interesują sporą część czytelników magazynu. Decyzja oczywiście nie jest w moich rękach, tylko zależy od głosów czytelników.

Osobiście planszówki uwielbiam - Gra o Tron, Szogun, czy Osadnicy to zaiste rewelacyjne tytuły. Multek na kilka osób live :D

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Też na nie. Temat przeogromny. Gra planszowa to nie film, którego recenzję można zmieścić w ramce. Recenzja musiałaby być nie mniejsza od recenzji gry na konsole. Są "planszówki właściwe", bitewniaki, karcianki, RPG.

Jak ktoś się tematem interesuje to są branżowe magazyny. Sam gram ze znajomymi w Neuroshimę Hex czy Carcassone, a w domu rodzinnie w Monopoly ale to kompletnie inna para kaloszy i recenzowanie po łebkach na zasadzie kącika nie ma, imho, sensu.

Odnośnik do komentarza

Zbyt hermetyczny rynek, zbyt niszowy. Tak jak ktoś wyżej napisał, jeśli kącik miałby być prowadzone rzetelnie, to nie da się odfajkować tematu na połowie strony. A jeśli po łebkach- to po cholerę, tym bardziej, że zainteresowanie tematem naprawdę nikłe będzie. Ja się jarałem planszówkami lata temu (Labirynt śmierci, Odkrywcy Nowych Światów- pamięta ktoś te hity :) ?), ale teraz- zero podjarki.

Jeśli już każdy ma tu lobbować za swoimi zajawkami w PE- to żądam kącika o II lidze piłkarskiej. Na pewno target szerszy niż planszówki.

Odnośnik do komentarza

Ja bym z chęcią przeczytał. Moglibyście zrobic mini-recenzje i rozmieścic je na stronie tak jak region filmowy i byłaby gitarka. W sumie w planszówki od dawnych lat nie gram, ale jeśli jakaś recka by mnie zachęciłą, to może namówiłbym kilku ziomków, by się zaopatrzyc w takie cuś i urządzic kilka mniejszych melanżyków. Poza tym im więcej krótkich tekstów do poczytania na kiblu, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ja rowniez nie mialbym nic przeciwko poswieceniu strony, czy nawet dwoch, grom planszowym i karciankom. Nie zgodze sie, ze jest to nisza - gra w nie mnostwo ludzi, a w niemalze kazdym wiekszym centrum handlowym jest duzy sklep im poswiecony i nie zdziwilbym sie, gdyby bylo ich wiecej niz sklepow z grami na kionsole.

Ci ktorzy nie widza zwiazku maja widac blade pojecie o grach wideo, bo jak zauwazyl Kali wiele gier jest opartych na planszowkach :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Skoro Yaczes jest na tak, to pod żadnym pozorem nie wolno dawać takiego Kącika... Bo będzie później przychodził i nękał mnie żeby odpalić mu najnowszy numer :P

 

A poważnie: prywatnie też jestem na tak. Tzw "planszówki" to IMO fantastyczna sprawa i wcale nie tak odległa od gier wideo.

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Jedna strona z dużą ilością tekstu wystarczyłaby w zupełności, aby zaspokoić potrzeby żądnych przygód fanów planszowych gier RPG, do których oczywiście się zaliczam. Gdyby formuła kącika się przyjęła, zamiast plakatów moglibyście dodawać do magazynu plansze, a w kolejnych numerach - specjalne pionki i karty do gry. Każdy czytelnik PE miałby dzięki temu okazję stworzyć niepowtarzalną kolekcję kart. W niektórych egzemplarzach można by ukryć niezwykle potężne karty o unikalnych atrybutach, z podobiznami zg(Red.)ów. Do każdej nabytej przez czytelnika prenumeraty dodawalibyście elegancki klaser na karty, pionki, kostki do gry oraz plansze, dzięki czemu powstawałoby wrażenie ekskluzywności całego zestawu, a sprzedaż prenumeraty znacząco by wzrosła. W Pchlim Targu zostałby wydzielony specjalny dział poświęcony kupnie/sprzedaży przedmiotów niezbędnych do gry, zaś w subforum Graczpospolita na graczy czekałby osobny temat, gdzie mogliby się dzielić swoimi spostrzeżeniami oraz wspaniałymi przygodami, przeżytymi podczas wielogodzinnych batalii przy kartach, planszy oraz kubku gorącego kakao. Jestem zdecydowanie na tak.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Ja bym chciał zamiast 2 stron kącika bijatyk [po co to komu] po jednej stronie na:

 

-kącik majsterkowicza

-kącik wędkarski

 

Myślę że oba kąciki cieszyłyby się wielkim zainteresowaniem wśród społeczeństwa nie tylko kĄsolomaniaków. Sprzedaż na bank by podskoczyła, a miesięcznik tylko by na tym zyskał [intratne kontrakty na reklamy z Castoramą lub Discovery Channel ].

 

Pomyślcie nad tym.

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...