Skocz do zawartości

PSX Extreme #168


Rekomendowane odpowiedzi

b) grzbiet - rozumiem o co chodzi, chociaż... zależy, kto jak trzyma pisma :). Jeśli ustawisz pismo pionowo na półce, to wtedy wystarczy przechylić głowę w lewo i masz spis jak na dłoni. Inaczej jest, gdy pismo leżą na "stercie", wtedy faktycznie, jeśli okładka jest na górze, to spis na grzbiecie jest odwrócony :). Ogólnie wiemy i pomyślimy, żeby to jakoś ujednolicić na przyszłość. Na pewno nie jest to kwestia, że tak ma być i już :).

 

Akurat przez jakosc papieru i okladki 'z dupy' i ogolna gibkosc magazynu, stawianie w pionie jest chyba niemozliwe,

chyba ze ktos chce miec wymemlane gazety po dwoch dniach.

Edytowane przez mescalero
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Polecam przejrzeć jakiś zestaw książek na półce. Zapewniam że zdecydowana większość ma odwrócony w stosunku do PE grzbiet. Mniejszość, z grzbietem w stylu jak w PE, to niestety pozycje marnie wydane.

 

nie tylko ksiazek, praktycznie wszystko ma nadruk odwrotnie (filmy, gry, ksiazki, muzyka). ale to nie problem, mozemy "przechylic glowe" jak nam radzi Pan Rzecznik Prasowy Perez :)

Ależ po co ten sarkazm :P. Zgadzam się, że znaczna większość najróżniejszych pozycji (wspomniane książki, filmy itd.) ma nadruk odwrotnie i dam znać grafikowi, że czytelnicy zgłaszają taką uwagę. To akurat naprawdę nie jest jakiś wielki problem.

Odnośnik do komentarza

Mnie drażni jeszcze jedna rzecz. Albo mi na dekiel siad, albo już sam nie wiem... Czytając tekst mam wrażenie, że niektóre wyrazy są rozciągnięte, a czasem nie. Ciężko mi jest to wytłumaczyć. Tak jakby była stosowana czasem inna czcionka w recenzji do tego samego wyrazu. Zdarza się tak np jak jest jakieś zdjęcie np na środku strony, a obok niego jest tekst, który jest sztucznie "upychany", ściskany tak żeby wszystko ładnie się zmieściło. Nieładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem,to jednak idziecie w dobrym kierunku. Wiadomo,co do tematu recenzji,czy zapowiedzi nie macie dużego wpływu (daty premier i co aktualnie pojawia się na rynku),a do ich treści nie mam zastrzeżeń,rozumiem co autor chciał przekazać i pomimo,że mam mocno wyrobiony swój gust,to nieraz sugeruje się recenzją przy zamiarze kupna gry. Zgrentgen,powinien stać się stałą rubryką.Jeśli macie więcej takich felietonów od czytelników,to wrzucajcie regularnie. Nowy dizajn pisma mnie przekonał. Z Perezem spotkałem się ostatnio na 2 turniejach PES w klubie Lucid,czy to ten sam Perez?

Edytowane przez seb.maz
Odnośnik do komentarza

Z Twoim deklem wszystko w porządku, w ostatnim numerze tez tak było. Słabo to wygląda

 

A'propo czcionki - ta w recenzji "Call of Juarez" na 48 stronie mocno nieczytelna. Poza tym wiekszych zastrzezen brak. Nowy uklad stron w tym numerze mnie przekonal, jest fajnie i cieszy oko, super, ze wpuszczacie nowy narybek do PSX-E. Recenzja "Duke Nuke'm Forever" taka sobie, liczylem na arta z perspektywy ksiecia, hehehe, w koncu to dlugo oczekiwany tytul choc nie najwyzszych lotow. A tak gra po tylu latach oczekiwania jestem zawiedziony, tekstem w sumie tez. Lepiej wypadl tekst o "DN: 3D". Ogolem jednak numer bardzo dobry. BTW. Hiv - jak juz dajesz fotki tyleczkow to fajnie gdyby bylo cos na nich widac. Lepsza selekcja panie Tomku. ;p

Odnośnik do komentarza

@Usagi - ale co z tym papierem w PSX-E? Nie jest taka gramatura jak w wersji "szytej", w "sklejce" widac, ze jest wyraznie cienszy ale ja zadnych hardkorow pokroju zostawiania farby na palcach nie mialem a sam papier nie rwie mi sie ani nie gnie w palcach. Tzn. bez przesady!

Odnośnik do komentarza

cieńki ten papiór jak z gazetki w tesco jak ktoś wcześniej napisał . Przeglądając PE , trzymając długo rękę na kartce , odklejam ją od tejże kartki . przy sztucznym świetle źle się czyta bo świeci się farba i odbija światło . Odczucia że bardziej "każualowe" się PE stało też mam . Jakieś elo teksty z gimberni "beka" itp

Odnośnik do komentarza

Perez, muszę powiedzieć że odwalasz dobrą robotę w korekcie! Miło też że zmieniliście spis + dodaliście czytelne ikonki, dobre rozwiązanie w czasach masy gier multiplatformowych.

 

Całego numeru nie przeczytałem, ale natrafiłem na jeden koszmarek pojawiający się w kilku miejscach: "funkcjonalności" w liczbie mnogiej. Otóż ten wyraz nie ma liczby mnogiej, sama funkcjonalność już oznacza zbiór funkcji, zatem nie może być wielu funkcjonalności. Mamy jakąś konkretną funkcję albo całościową funkcjonalność (jako zbiór funkcji, cech). "Funkcjonalności" to najwyżej funkcjonalność w celowniku :)

 

 

Odczucia że bardziej "każualowe" się PE stało też mam . Jakieś elo teksty z gimberni "beka" itp

 

Nazwy tragiczne, racja.

Edytowane przez Pajac
Odnośnik do komentarza

cieńki ten papiór jak z gazetki w tesco jak ktoś wcześniej napisał . Przeglądając PE , trzymając długo rękę na kartce , odklejam ją od tejże kartki . przy sztucznym świetle źle się czyta bo świeci się farba i odbija światło . Odczucia że bardziej "każualowe" się PE stało też mam . Jakieś elo teksty z gimberni "beka" itp

 

1. Papier rzeczywiscie cienszy ale do gazetek reklamowych bym go nie przyrownywal - bez przesady.

 

2. PSXE zawsze zle czytalo sie przy sztucznym oswietleniu, niestety wada papieru kredowego, dla mnie norma. Zreszta czytanie przy lampce wieczorem jest niezdrowe dla oczu.

 

3. Nie zdarzylo mi sie pomimo wysokich temperatur (mieszkam na poddaszu) aby gazeta "przykleila mi sie do palca". A w mieszkaniu potrafie miec i 28 stopni. Polecam, reklamuja, moze ulatwi czytanie.

 

aflofarm-perspi-block-kapsulki-hamujace-nadmierna-potliwosc-30-kaps-2_0_b.jpg

 

4. Zjawisko "Trendi, elo, cool i dzezi" mialo juz miejsce wielokrotnie w PSX-E. Rowniez nie jest mi to na reke, aczkolwiek w ilosci w jakiej wystepuje obecnie jestem w stanie to zaakceptowac.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jesli to możliwe to prosze o zmiane prowadzacego regionu dvd na obojetnie kogo.

 

A niby czemu? Za trudnych slow uzywa imc Walkiewicz? No kiedys uzywal, ale od kiedy zmienil dobor wyrazow na "latwiejszy zestaw" to da sie ogarnac. ;)

Edytowane przez 2razyjot
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...