Skocz do zawartości

PSX Extreme #168


Rekomendowane odpowiedzi

-beka

-budulec

-zajawiak

wtf ?

grupa docelowa obnizyla sie do >13 czy co?

Niebawem okaże się, że każda próba odświeżenia działu/kącika to zamach na klimat (aaa, przecież jego już nie ma ;)), widzimisię wydawcy czy zmiana targetu :). Majk doszedł do wniosku, że warto odświeżyć GBT i tak też uczynił. Nie do końca wiem, co Ci się nie podoba - nazwy działów czy ich treść... BeKa - przegląd - najprościej mówiąc - "średniaków"... buDuLeC - osobiście uważam, że to bardzo ciekawy dział - poczytać recenzje gier - OK, ale jeszcze lepiej poczytać rozmowy z tymi, którzy te gry robią. Zajawiak - yyy... zapowiedź kolejnej części GBT. Zresztą Majk wszystko opisał w stosownym miejscu.

Odnośnik do komentarza

Papier i okladka dalej do dupy, jak z jakiejs gazetki Tesco... Chyba nie ma co liczyc na zmiane, bo szanowni tworcy nawet sie na ten temat nie wypowiadaja. Poczekam jeszcze pare numerow czy cos sie zmieni (jako ze PSX traktowalem nie tylko jako doskonale czasopismo, ale tez lubilem wracac do starych numerow, ogladajac dobrze dobrane screeny, uklad stron, co dzis wyglada fatalnie) i zakoncze swoja przygode z PSX.

 

 

O, takie teksty uwielbiam. Dobrze dobrane screeny. To jest mega. Co to są dobrze dobrane screeny? Takie które tworzą jakiś kosmiczny przekaz kiedy się na nie patrzy z odległości 2m? Czy może takie na których nic nie widać, jak to się rzewniej zdarzało? A może chodzi o wielkość? Kolor? Rozdzielczość? Nachylenie względem oceniaczki?

Układ stron. Mhm, znaczy co? Teraz jakoś znacząco się różni? Układ stron [choć nie wiem czy chodzi Ci o rozłożenie działów w całym czasopiśmie, czy rozłożenie tekstu/screenów na samej stronie] daje radę chyba bardziej niż kiedyś [standardowe tekst po środku, screeny na zewnątrz].

 

Przygoda z PSX zakończyła się już ładnych kilkanaście lat temu, kiedy ta kĄsola umarła śmiercią naturalną i została zastąpiona przez PS2 ;)

 

 

 

Powiem Wam w tajemnicy, że krytyka jest cool, ale raczej ta konstruktywna, a nie frazesy, że kiedyś było lepiej bo było fajnie. Chcecie żeby pismo Wam bardziej pasowało? To napiszcie konkretnie co jest nie tak, a nie rzucacie sucharami jak Figlarz po przegranej partii w pokera [ :* ].

Mądraliński ołwer end ałt.

 

 

Haters_Gonna_Hate_21.jpg

 

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Tak ogólnie to słaby numer. I to nawet bardzo. Ciekawe czy daliście Duke'owi więcej niż pięć.

 

Nie no, super - numer już oceniłeś, chociaż nawet na oczy go nie widziałeś. Brawo, wszystkim potrzeba takich wizjonerów!:).

 

Patrzę na listę recek i jest blado. Zapowiedzi też jakoś bez szału <ma ps3>

 

 

no i co maja z tym zrobic, sami napisac kilka gier by było co recenzowac?

 

to troche nie fair pisac, ze nr do dupy bo wydawcy mają gdzies sezon letni , nie? Tym bardziej, ze jak sam piszesz nie widziałes wtedy pisma jeszcze...

Odnośnik do komentarza

A czy ja tutaj piszę, że ten numer jest do du.py i że to ich wina i że w ogóle są gorsi od cda, że zacznę kupować plejboksa czy co? Napisałem coś takiego? Nie. Piszę, że jest słabo no bo jest. Dział nazywa się opinie i komentarze, więc nie widzę powodu dlaczego nie miałbym napisać, że jest słabo. I tak, nie miałem jeszcze tego pisma, ale co to zmienia. Jest lista recenzji i zapowiedzi gier, które mało mnie interesują i po przeczytaniu ich, raczej nie zmienię swojej opinii o zawartości pisma. Conie? Pozdro i bez spinki, pisałem o zawartości pisma, a nie o tym, że redakcja jest ch..owa i nie umie porządnej recki sklecić. Bez przesady.

 

Poza tym fajny spis treści zrobiliście. Dobry motyw z tymi platformami obok gier. Moglibyście zastosować to również w CO NOWEGO?

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

przeczytałem wlasnie felieton nadesłany przez czytelnika i bardzo mi sie, musze przyznac, spodobał. Good job :thumbsup:

 

za to felieton Mazzura ssie pauke:/ Mazzi jesli nie masz ciekawego pomysłu na felieton zrób pauze, swiat sie nie zawali a PE nie upadnie...gry w słuzbie nauki, gry w słuzbie armii, gry pomagające dzieciom itp . No kaman , przeczytaj sobie felieton czytelnika i pomyśl jak wazny jest pomysł własnie

 

no i sorry ale piszesz jakby to było wypracowanie dla pani polonistki - cały czas ten sam sztywny schemat.

 

__________________________________________

 

 

jak poprzednio - layout przypadł mi do gustu , nie zmieniło sie to i tym razem. Mam wrażenie , ze papier przytył, mylę sie?

 

 

szkoda, ze Myszaqa już chyba nie zobaczymy definitywnie chlip chlip

 

 

Zax - Wiedźmin ksiązkowy uzywał znaków (magia) sporadycznie, mozna rzec, że w grze oddali to wiernie;-)

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

-beka

-budulec

-zajawiak

wtf ?

grupa docelowa obnizyla sie do >13 czy co?

Niebawem okaże się, że każda próba odświeżenia działu/kącika to zamach na klimat (aaa, przecież jego już nie ma ;)), widzimisię wydawcy czy zmiana targetu :). Majk doszedł do wniosku, że warto odświeżyć GBT i tak też uczynił. Nie do końca wiem, co Ci się nie podoba - nazwy działów czy ich treść... BeKa - przegląd - najprościej mówiąc - "średniaków"... buDuLeC - osobiście uważam, że to bardzo ciekawy dział - poczytać recenzje gier - OK, ale jeszcze lepiej poczytać rozmowy z tymi, którzy te gry robią. Zajawiak - yyy... zapowiedź kolejnej części GBT. Zresztą Majk wszystko opisał w stosownym miejscu.

Chodzi mi o nazwy.

Szczegolnie Zajawiak. :D czekam az zamiast ocen beda podsumowania typu "W pyte"

Odnośnik do komentarza

numer średni, mało recenzji ale sezon ogórkowy, ale w moim kiosku PSX coraz "biedniej" wygląda na tle konkurencji, wpadam dzisiaj po EXTRIMA a tu wkoło grubsza i jakościowo ( technicznie-papier okładka, na szczęście nie merytorycznie :) ) konkurencja w postaci N+ i jakiegoś nowego gruuuuuubego dziwadła konsolowego od CD Action....hmmm psx na ich tle wygląda w tym miesiącu biednie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

@Yakubu: aż się boję zapytać, jakie gry Ciebie interesują :). 25 recenzji (z GBT i Pocketem), blisko 40 zapowiedzi (łącznie z playtestem Dead Island)... Częściej życzyłbym sobie, aby był taki sezon ogórkowy.

 

A co do platform przy Co Nowego? - rozważaliśmy ich dodanie, ale ostatecznie uznaliśmy, że może być nazbyt kolorowo z tymi ikonkami. Zdecydowaliśmy więc, że platformy będą przy grach, które wyszły. Przy zapowiedziach szkoda takiej zabawy, bo zapowiedź to jeszcze - jakby to ująć - nie gra (przesuną, nie wyjdzie, zmienią platformę, dodadzą itd.).

 

@Orson & Nonname: w kwestii papieru żadnych zmian nie było, ale to ciekawe, że jednemu strony "przytyły", a drugiemu okładka "zgrubła".

 

@Norbi13: to starego numeru już raczej w normalnej* sprzedaży nie znajdziesz, gdyż nowy - wchodząc do kiosków - niejako go "wypiera".

*normalnej, tj. kioskowej/saloniki prasowe. Pewnie niebawem będzie można kupić go za grosze na jakiś bazarkach. W Warszawie na co drugim dworcu handlują archiwalnymi numerami.

 

@szpic: eee, przesadzasz :). Nazwa to nazwa i akurat BeKa czy buDuLeC są klimatyczne i bardzo dobrze oddają charakter danego działu. Zajawiak - OK, przekażę Majkowi, zmienimy na "W następnym numerze Gier Bez Tektury przeczytacie o:" (już pracujemy nad skrótem :)).

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

szkoda, ze Myszaqa już chyba nie zobaczymy definitywnie chlip chlip

 

Po czym wnioskujesz?

po tym, że choć od dawna już domagamy sie Myszaqa to tego ani grama nie przybyło w PE

 

 

 

 

 

__________________________________________________________

 

 

edit- dobra Perez, korzystając z tego,z e ochoczo nam tu odpowiadasz na pytania;-) < tak trzymaj> , powiedz prosze -ale bez owijania w bawełne- co z Myszaqiem? Wróci czy nie? (yes or no question)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

szkoda, ze Myszaqa już chyba nie zobaczymy definitywnie chlip chlip

 

Po czym wnioskujesz?

po tym, że choć od dawna już domagamy sie Myszaqa to tego ani grama nie przybyło w PE

 

__________________________________________________________

 

edit- dobra Perez, korzystając z tego,z e ochoczo nam tu odpowiadasz na pytania;-) < tak trzymaj> , powiedz prosze -ale bez owijania w bawełne- co z Myszaqiem? Wróci czy nie? (yes or no question)

Normalnie jak z moją podwyżką ;)

 

Na to pytanie - mimo szczerych chęci i nie owijania w bawełnę - nie ma odpowiedzi "tak" lub "nie". Przypominam, że nowy wydawca "wypuścił" dopiero drugi numer. Chyba nie muszę tłumaczyć, że wdrożenie się w pismo wydawane od 14 lat, to nie jest tydzień siedzenia i picia kawki, tylko długotrwały proces, który cały czas trwa. Na razie więc skupiliśmy się na "ogarnięciu" tego wszystkiego, a z czasem przyjdzie moment na rozmowy (po prostu dziwnie byłoby zaczynać od rozmów, a potem przypomnieć sobie, że przecież trzeba zamknąć numer :)). Chociaż mówię, proszę w żaden sposób nie traktować tego jako obietnica czy cokolwiek, bo naprawdę nie wiem, czy Myszaq może i czy w ogóle chciałby wrócić. Na pewno zasygnalizuję, że czytelnicy pytają, ale co z tego wyjdzie - nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Hej, ktoś w temacie prenumeraty, niedawno narzekał, że dostał numer listem zwykłym i wyszlo zamieszanie.

A teraz w dziale prenumerata - od tego numeru wyraźnie widnieje "wysyłka listem zwykłym".

Trochę mi się to nie podoba - zmiana wydawcy miała na to wpływ? Oszczędzanie na wysyłce? Trochę glupio:)

Od kiedy oszczędzanie jest głupie? :).

 

Tak, tutaj też nikt niczego nie ukrywa. Zdecydowaliśmy zmienić formę wysyłki, gdyż priorytet generuje znacznie wyższe koszty, a jego jakoś przy usługach Poczty Polskiej nie jest naprawdę tego warta. Co więcej, dużo zależy po prostu od samej poczty. Numer 167 wysłany był priorytetem, a mieliśmy sygnały o opóźnieniach albo w ogóle, że numer nie doszedł (mimo, że od nas na bank wyszedł - a wtedy nas liczą za wysyłkę, czytelnik nie ma numeru, a my wysyłamy dodatkowy). W przypadku listu zwykłego, jakby to ując, nie ma dramatu. Prenumerata wyszła w poniedziałek, a już we wtorek rano niektórzy pisali, że numer mają.

Odnośnik do komentarza

@Mazzi

Przyznaj - zaraziłeś się AKBmanią. Delikatnie przemycasz smaczki dot. poszczególnych grup AkiP - najpierw SKE reklamujące Kinecta, później Shawako (również z SKE), teraz napomknięcie o AKB w newsie nt. Seoyu Cafe :lol:

 

 

Grające damy: dziewczyna po lewej ok - uśmiechnięta, ubrana (sic!), bawi się Move i tak powinny wyglądać te fotki.

Zdjęcie po prawej - telewizor i bliżej niezidentyfikowany tyłek; nie widać konsoli, dziewczyna równie dobrze moze czytać książkę a na ekranie lecieć jakieś demko z YT.

 

 

HCRoom: no to mnie w(pipi)iłeś? Naprawdę? w(pipi)iłeś w magazynie z 50k nakładu? nie żebym po zobaczeniu bluzg krwawił z oczu i się rumienił ale są pewne granice - nawet Wasze forum cenzuruje to co własnie zacytowałem.

Odnośnik do komentarza

Ee tam, mnie to zawsze dziwi, po co te HP Lokiego, jak gość wypadł dawno z growego obiegu i pisze już od kilku lat od rzeczy. Co mnie obchodzi jubileusz chorzowskiego parku, czy wystawa tramwajów tudzież inne tego typu rzeczy. Przydałaby się weryfikacja całej stopki redakcyjnej, bo niektórzy to widma =] Za to muszę pochwalić Rogera - wszędzie go pełno i mnóstwo świetnych tekstów, tak trzymać Panie Kolego ;)

W tym momencie ten podział na "zgredów" i "współpracowników" jest mega sztuczny. Ilu z tych ludzi wymienionych wśród "zgredzioli" aktywnie pisze a przede wszystkim orientuje się w obecnym rynku gier? Przeanalizujcie te ksywy. A ten "strażnk staruchy z lochów" - WTF? =]

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 4
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

HCRoom: no to mnie w(pipi)iłeś? Naprawdę? w(pipi)iłeś w magazynie z 50k nakładu? nie żebym po zobaczeniu bluzg krwawił z oczu i się rumienił ale są pewne granice - nawet Wasze forum cenzuruje to co własnie zacytowałem.

W gwoli ścisłości dodam, że oczywiście ocenzurowanie było brane pod uwagę, ale ostatecznie odpuściliśmy. Czemu? W PE raczej cenzura nie była na porządku dziennym, więc też nie chcieliśmy nagle robić z siebie świętych, stąd i takie słowo przeszło (chociaż dodam, że akurat nie mamy zamiaru nadużywać takich wyrazów, a w całym numerze może ze 2-3 słowa nadawały się do wykropkowania).

Odnośnik do komentarza

Hej, ktoś w temacie prenumeraty, niedawno narzekał, że dostał numer listem zwykłym i wyszlo zamieszanie.

A teraz w dziale prenumerata - od tego numeru wyraźnie widnieje "wysyłka listem zwykłym".

Trochę mi się to nie podoba - zmiana wydawcy miała na to wpływ? Oszczędzanie na wysyłce? Trochę glupio:)

 

Ja o tym pisałem.

 

Wcześniej dostawałem prenumeratę 2-3dni przed premierą w kioskach, ostatni nr mojej prenumeraty 166 doszedł po 5dniach od ukazania się magazynu w kioskach. Więc ja podziękowałem za prenumeratę, wolę lecieć do sklepu...

 

 

E: A co do PE 168 (nabyłem dziś) to jest co czytać :thumbsup: , na spisie wyglądało to gorzej, numer naprawdę obfity w bardzo dużo tekstów. Przeczytałem na razie listy, kilka zapowiedzi i felieton czytelnika, bardzo dobry tekst, w 90% się z nim zgadzam :)

 

@Perez te grzbiety muszą zostać odwrócone bo służą po to aby szybko znaleźć poszukiwany nr nie wyjmując go, a ze napis jest odwrotnie to trzeba chyba stanąć na rękach aby przeczytać go...

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

Hej, ktoś w temacie prenumeraty, niedawno narzekał, że dostał numer listem zwykłym i wyszlo zamieszanie.

A teraz w dziale prenumerata - od tego numeru wyraźnie widnieje "wysyłka listem zwykłym".

Trochę mi się to nie podoba - zmiana wydawcy miała na to wpływ? Oszczędzanie na wysyłce? Trochę glupio:)

 

Ja o tym pisałem.

 

Wcześniej dostawałem prenumeratę 2-3dni przed premierą w kioskach, ostatni nr mojej prenumeraty 166 doszedł po 5dniach od ukazania się magazynu w kioskach. Więc ja podziękowałem za prenumeratę, wolę lecieć do sklepu...

 

 

E: A co do PE 168 (nabyłem dziś) to jest co czytać :thumbsup: , na spisie wyglądało to gorzej, numer naprawdę obfity w bardzo dużo tekstów. Przeczytałem na razie listy, kilka zapowiedzi i felieton czytelnika, bardzo dobry tekst, w 90% się z nim zgadzam :)

 

@Perez te grzbiety muszą zostać odwrócone bo służą po to aby szybko znaleźć poszukiwany nr nie wyjmując go, a ze napis jest odwrotnie to trzeba chyba stanąć na rękach aby przeczytać go...

Po kolei:

a) prenumerata - pamiętam, że jakoś o tej Twoje rozmawialiśmy. Akurat 166 był wysyłany jeszcze ze starej drukarni i na pewno priorytetem, więc jeśli dostałeś zwykłym, to pewnie na zasadzie, że nie doszła/nie wyszła (wtedy z bazą prenumeratorów było najwięcej zamieszania) i dosłaliśmy dopiero, jak numer doszedł do redakcji. Z tymi 3 dniami wcześniej to trudna sprawa, bo to zależy jak szybko drukarnia dostarczy nakład, a jest to zazwyczaj max. 3 dni przed premierą w kioskach. Ale spoko, rozumiem, że chcesz mieć od razu, chociaż jak pisał Lucek - z wysyłką problemów nie ma, a prenumerata to nie tylko szybciej, ale i taniej :).

 

b) grzbiet - rozumiem o co chodzi, chociaż... zależy, kto jak trzyma pisma :). Jeśli ustawisz pismo pionowo na półce, to wtedy wystarczy przechylić głowę w lewo i masz spis jak na dłoni. Inaczej jest, gdy pismo leżą na "stercie", wtedy faktycznie, jeśli okładka jest na górze, to spis na grzbiecie jest odwrócony :). Ogólnie wiemy i pomyślimy, żeby to jakoś ujednolicić na przyszłość. Na pewno nie jest to kwestia, że tak ma być i już :).

Odnośnik do komentarza

b) grzbiet - rozumiem o co chodzi, chociaż... zależy, kto jak trzyma pisma :). Jeśli ustawisz pismo pionowo na półce, to wtedy wystarczy przechylić głowę w lewo i masz spis jak na dłoni. Inaczej jest, gdy pismo leżą na "stercie", wtedy faktycznie, jeśli okładka jest na górze, to spis na grzbiecie jest odwrócony :). Ogólnie wiemy i pomyślimy, żeby to jakoś ujednolicić na przyszłość. Na pewno nie jest to kwestia, że tak ma być i już :).

 

Polecam przejrzeć jakiś zestaw książek na półce. Zapewniam że zdecydowana większość ma odwrócony w stosunku do PE grzbiet. Mniejszość, z grzbietem w stylu jak w PE, to niestety pozycje marnie wydane.

Odnośnik do komentarza
Polecam przejrzeć jakiś zestaw książek na półce. Zapewniam że zdecydowana większość ma odwrócony w stosunku do PE grzbiet. Mniejszość, z grzbietem w stylu jak w PE, to niestety pozycje marnie wydane.

 

nie tylko ksiazek, praktycznie wszystko ma nadruk odwrotnie (filmy, gry, ksiazki, muzyka). ale to nie problem, mozemy "przechylic glowe" jak nam radzi Pan Rzecznik Prasowy Perez :)

Edytowane przez IslandClaws
Odnośnik do komentarza

@Mazzi

Przyznaj - zaraziłeś się AKBmanią. Delikatnie przemycasz smaczki dot. poszczególnych grup AkiP - najpierw SKE reklamujące Kinecta, później Shawako (również z SKE), teraz napomknięcie o AKB w newsie nt. Seoyu Cafe :lol:

 

 

Grające damy: dziewczyna po lewej ok - uśmiechnięta, ubrana (sic!), bawi się Move i tak powinny wyglądać te fotki.

Zdjęcie po prawej - telewizor i bliżej niezidentyfikowany tyłek; nie widać konsoli, dziewczyna równie dobrze moze czytać książkę a na ekranie lecieć jakieś demko z YT.

 

 

HCRoom: no to mnie w(pipi)iłeś? Naprawdę? w(pipi)iłeś w magazynie z 50k nakładu? nie żebym po zobaczeniu bluzg krwawił z oczu i się rumienił ale są pewne granice - nawet Wasze forum cenzuruje to co własnie zacytowałem.

 

Akurat dla mnie to są cytaty numeru... jak dla mnie powinno być zero cenzury ... no może tylko wtedy gdy pokazywane są dolne części ciała u kobiet lub mężczyzn. :teehee:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...