Skocz do zawartości

Alien Cinematic Universe


MaiorZero

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko, już nie robmy  z tej  serii takiej religii, sam sobie powiesz ktore czesci bardziej ci leżą.

 

nie sluchaj debili ktorzy beda krzyczec |omiojjaj 4", "omijaj 2".

Wszystkie obce są świetne. Każdy troche inny.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

najgorsza to złe słowo, wynika z niego ze w zasadzie seria jest słaba i  co czesć to gorsza.

 

Najmniej zayebista brzmi lepiej.

 

bez spoilerów:

- francuz dostarczył obleśnego zayebistego klimatu

- akcje są mocne, obleśne, na granicy gore momentami, i wszystko bardzo dobrze pasuje,

- jest karzeł na plecach,

- jest kwas

- są różne rodzaje obcych,

- jest akcja.

Edytowane przez milan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

drugi avp2 polecam po smiesznym papierosie albo po flaszce - na trzezwo mozg moze nie ogarnac jak mozna bylo ta serie sprowadzic do nastolatkowego 90210 z obcymi, jeszcze ta scena w szpitalu na porodowce xddd

 

jakby chcieli w krzyku lub koszmarze minionego lata dac aliena zamiast mordercy to by zazdroscili scenariusza tej czesci

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

imo dwójka najfajniejsza Obcego <omija butelki i pomidory> potem jedyneczka na propsie, reszta typowe kontynuacje bez efektu wow. 

 

jedyny słuszny obcy

 

 

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

najgorsza to złe słowo, wynika z niego ze w zasadzie seria jest słaba i co czesć to gorsza.

 

Najmniej zayebista brzmi lepiej.

 

bez spoilerów:

- francuz dostarczył obleśnego zayebistego klimatu

- akcje są mocne, obleśne, na granicy gore momentami, i wszystko bardzo dobrze pasuje,

- jest karzeł na plecach,

- jest kwas

- są różne rodzaje obcych,

- jest akcja.

I Xenomorphy zostały sprowadzone do poziomu tarcz na strzelnicy. Dlatego moim zdaniem najgorsza, bo jakby nie patrzeć te istoty zawsze były obok Ripley głównym bohaterem serii. A tutaj ich zepsuli.

Poza tym całkiem przyjemny film i Ron Perlman jest kozak.

Odnośnik do komentarza

 

najgorsza to złe słowo, wynika z niego ze w zasadzie seria jest słaba i co czesć to gorsza.

 

Najmniej zayebista brzmi lepiej.

 

bez spoilerów:

- francuz dostarczył obleśnego zayebistego klimatu

- akcje są mocne, obleśne, na granicy gore momentami, i wszystko bardzo dobrze pasuje,

- jest karzeł na plecach,

- jest kwas

- są różne rodzaje obcych,

- jest akcja.

I Xenomorphy zostały sprowadzone do poziomu tarcz na strzelnicy. Dlatego moim zdaniem najgorsza, bo jakby nie patrzeć te istoty zawsze były obok Ripley głównym bohaterem serii. A tutaj ich zepsuli.

Poza tym całkiem przyjemny film i Ron Perlman jest kozak.

 

więcej padło od ramboripley  w dwójce

Odnośnik do komentarza

Nie omijaj zadnej czesci, zarzucilbym plusikami, ale na mobilce nie mozna :(

Włącz na samym dole strony pełny ekran. Chyba, że tapatalk używasz ale po co zamiast normalnie forumek przez przeglądarkę odpalać? Nie znam się. To kwestia preferencji?

 

Nowy Alien w ogóle mi nie robi. Zobaczę kiedyś w Polsacie albo jak wyjdzie 1080p może. Nie ma co oczekiwać fajerwerków.

Edytowane przez wuJJek
Odnośnik do komentarza

ogrywam sobie Alien: Isolation i by lepiej zgłębiać lo.re postanowiłem obejrzeć filmy z uniwersum Obcego. I pytanie, oglądałem w swoim życiu chyba tylko jedynkę (którą tak czy inaczej teraz odświeżę), ale są jakieś części które są tak chu.jowe że lepiej je obejść szerokim łukiem, czy oglądać wszystko jak leci?

Oglądaj wszystko jak leci ale ranking Alienów jest taki :

 

Aliens >> Alien 1 >> Alien 3 >> Alien 4

 

AvP nie biore pod uwage bo to istny gwałt na lore Aliena/Predatora a jakość tych filmów przypomina naszego swojskiego Wiedźmina tyle że z większym budżetem. 

Do tego warto sie zapoznać z komiksami z uniwersum Aliena jak i książkami - Wojna Samic itp to całkiem porządny kawałek lektury. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Bałem się o seanse, że będą tylko późnym wieczorem ale bezpodstawnie. Najwcześniejszy już o 10:45 i chyba się wybiorę skoro przedpołudnie mam wolne. Jestem pełen obaw ale jednocześnie troszkę się hajpuję. 

Odnośnik do komentarza

No Panowie, właśnie wróciłem z seansu i mogę z radością oświadczyć, że mamy godny sequel Prometeusza.

Zgodnie z zasadą, że sequel ma być większy i lepszy, tak Covenant ma jeszcze lepszych, głupszych bohaterów.

Nie znają protokołów bezpieczeństwa, nie wiedzą czym jest zdrowy rozsądęk i podejmują tak głupie decyzje, że nie żal ich nawet kiedy Alieny rozrywają ich jak szmaciane lalki. Co prawda, Alieni są w tym filmie trochę przerażający i całkowicie obrzydliwi jednak prawdziwym zagrożeniem dla bohaterów jest ich głupota a nie doskonałe organizmy bojowe.

Postaci starają się być różnorodne, ale wszystkie albo płaczą albo popisują się swoją niekompentencją. Najlepszy jest kapitan, który uważa, że nikt go nie szanuje bo jest wierzący i co i raz musi udowadniać, że pomimo swojej wiary (bliżej nie sprecyzowanej) może podejmować rozsądne decyzje. Oczywiście, cały film potwierdza, że jednak nie. :) 

Cały scenariusz opiera się o Prometeusza i jest jego kontynuacją i rozstacza ciekawą, przerażającą wizję. Jednak wykonanie zamiast do rozmyslań, zmusza do nieustającego śmiechu z Ridleya po obejrzeniu napisów końcowych. Śmiechu przez łzy. 

Plusiki za obrzydliwe Alieny i geyowskie sceny z Fasbanderem. 

Nie polecam.

Edytowane przez Blue
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...