Skocz do zawartości

Alien Cinematic Universe


MaiorZero

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

Naszły mnie też inne pytania niż David/Walter

 

 

Czy Dawid zbombardowal tylko kolonie inżynierów czy ich główny dom?

 

Dlaczego statek którym przyleciał z Shaw leżał rozbity w lesie.

 

 

Jeśli wybił wszystkich inżynierow i on stworzył obcego to w jakiś sposób ekipa z jedynki odkryła statek inżynierów z tymi jajami?

 

 

 

 

chyba nie ma sensu tu szukać logiki, ogólnie wszystko co związane z samym xeno po prometeuszu zostało na wy(pipi)ane do kosza. dam ciekawszą rozkminę XD

skoro obcych jako tako stworzył David w roku tam 21XX którymś tam to co robiły obcy na ziemii w aliens vs predator w piramidzie na antarktydzie w XXI wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odnośnik do komentarza

 

Generalnie pamiętajmy że gdy android wybierał muzykę, to z Matką rozmawiał jako "David" i ona też do niego się zwracała "David". Dziwnie potem jak podawał komendy z protokołami, to już jako "Walter" chyba (albo mi się wydaje). Generalnie stawiam że David zamienił się ciałami z Walterem. On mu coś przecież wyciągnął, może to był jakiś chip czy coś?

 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedna rzecz, która jest zastanawiająca, a którą przeoczyłem

Davidowi podczas walki siadł moduł głosowy i brzmi podobnie do rozwalonych andków z innych alienów, więc to kolejna rzecz, którą musiał szybko zmienić, żeby upodobnić się do Waltera.

Odnośnik do komentarza

 

Naszły mnie też inne pytania niż David/Walter

 

 

Czy Dawid zbombardowal tylko kolonie inżynierów czy ich główny dom?

Dlaczego statek którym przyleciał z Shaw leżał rozbity w lesie.

Jeśli wybił wszystkich inżynierow i on stworzył obcego to w jakiś sposób ekipa z jedynki odkryła statek inżynierów z tymi jajami?

 

 

 

chyba nie ma sensu tu szukać logiki, ogólnie wszystko co związane z samym xeno po prometeuszu zostało na wy(pipi)ane do kosza. dam ciekawszą rozkminę XD

skoro obcych jako tako stworzył David w roku tam 21XX którymś tam to co robiły obcy na ziemii w aliens vs predator w piramidzie na antarktydzie w XXI wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

[/size]

To samo pomyślałem xd ale avp chyba nie wchodzą do kanonu

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Naszły mnie też inne pytania niż David/Walter

 

 

Czy Dawid zbombardowal tylko kolonie inżynierów czy ich główny dom?

 

Dlaczego statek którym przyleciał z Shaw leżał rozbity w lesie.

 

 

Jeśli wybił wszystkich inżynierow i on stworzył obcego to w jakiś sposób ekipa z jedynki odkryła statek inżynierów z tymi jajami?

 

 

 

 

 

1. Myślę, że nigdy się tego nie dowiemy ale wydaje mi się, że to był jednak główny dom.

2. Po tym jak Shaw leżała we śnie David musiał jakoś zaimprowizować i pewnie spowodował kraksę aby Shaw po obudzeniu nadała komunikat i sprowadziła innych ludzi. David sam w scenie z jajami mówił, że brakowało mu ciągle jednego składnika - ludzi.

3. Jestem właśnie bardzo ciekaw co Ridley wymyśli w tym aspekcie. XD Czuje beke na kilometr.

 

 

Odnośnik do komentarza

 

Wybicie głównej siedziby inżynierów nie musi oznaczać, całkowitej zagłady gatunku. Np. jakiś inżynier wraca z misji do domu, zostaje zainfekowany, próbuje uciec/rusza w pościg za morderczym robotem, alien się wykluwa, statek rozbija się na nieodległym księżycu. Tutaj w sumie nie trzeba dużo kombinować. 

 

Odnośnik do komentarza

 

Naszły mnie też inne pytania niż David/Walter

 

 

Czy Dawid zbombardowal tylko kolonie inżynierów czy ich główny dom?

 

Dlaczego statek którym przyleciał z Shaw leżał rozbity w lesie.

 

 

Jeśli wybił wszystkich inżynierow i on stworzył obcego to w jakiś sposób ekipa z jedynki odkryła statek inżynierów z tymi jajami?

 

 

 

 

chyba nie ma sensu tu szukać logiki, ogólnie wszystko co związane z samym xeno po prometeuszu zostało na wy(pipi)ane do kosza. dam ciekawszą rozkminę XD

skoro obcych jako tako stworzył David w roku tam 21XX którymś tam to co robiły obcy na ziemii w aliens vs predator w piramidzie na antarktydzie w XXI wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

 

Filmowe uniwersum AVP zostało zaorane i wywalone z kanonu wraz z premierą Prometeusza, więc nie ma czego rokminiać. Co jednak bardzo mocno boli po obejrzeniu Covenanta to fakt, że film w kilka sekund rozwala na drobne kawałeczki przekozackie zakończeine Predatora 2(czego można było uniknąć poprzez inteligentne rozwiazanie wątków z Prometeusza dotyczących Inżynierów, Black Goo itp.) 

 

Odnośnie samego filmu, jako fan uniwersum(nie tylko filmowego) Aliena, Predatora i połączonego AVP powiem tak. Jedyną gorszą rzeczą od Alien: Covenant jest chyba tylko rak mózgu, którego i tak mozna dostać od oglądania tego "arcydzieła". Jeżeli wyczekiwaliście odpowiedzi na pytanie "Skąd wzięły się Xenomorphy?", to jestem pewny, że najbliższa osoba będąca w tej chwili obok Was jest w stanie napisać lepsze origin story. Serio, jeżeli macie dużo dobrych wspomnień z uniwersum to darujcie sobie oglądanie tego crapa - wiem...pokusa jest silna bo to w końcu "nowy Alien", ale nie ma co sobie psuć dzieciństwa i wyobrażenia o uniwersum. Odnośnie Prometeusza jeszcze - patrząc z perspektywy czasu i porównując go do tego "potworka", Prometeusz wydaje się być magnum opus Ridleya Scotta, dziełem kompletnym zasługującym na najwyższą możliwą ocenę 10/10

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem z kina i jestem zadowolony. Podobało mi się to co zobaczyłem. Prometeusz to Lulu, Przymierze to Hardwired. Czyli coś o wiele lepszego, ale nadal daleko w tyle za klasyką. W sumie jedyną wadą filmu jest straszna przewidywalność, nic Cię tu nie zaskoczy jakżeś stary kinoman. Twórcy filmu wzięli sobie do serca hejty za Promka i nie ma już problemu z kretyńskimi dialogami i zachowaniami. Bardziej to wszystko jest przemyślane, choćby moja ulubiona scena z promem który dostarczył naszych bohaterów na planetę

i na jego pokładzie rozgrywa się pierwszy hardcore z wykluciem.

Laseczka wpada w panikę, nie wie co robić, woła o pomoc, biegnie po broń. Bardzo fajna scena, logiczna, trzymająca w napięciu. Bardzo mi się podobała pierwsza połowa filmu, taka cisza przed burzą.

W miarę spokojny lot, potem drobne zamieszanie, decyzja co dalej i wreszcie wycieczka promem na tajemniczą planetę, która jest o wiele ciekawsza od nudnego księżyca LV-223.

Kolejny plus filmu to całkiem sporo scen z Obcymi :) Bardzo fajnych i krwawych scen. Co prawda najważniejszą postacią i motorem filmu jest genialny Fassbender, ale jak idę do kina na Obcego to chcę krwawą jatkę z Xenomorfami i tu ją dostałem. Podsumowując, solidna rzemieślnicza robota którą moim zdaniem warto obejrzeć w kinie.
 
7/10

Edytowane przez _A_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...