Skocz do zawartości

Alien Cinematic Universe


MaiorZero

Rekomendowane odpowiedzi

No spoko, ale pierwszy Terminator jest również genialny. Sam Titanic to fajny film do karpia w święta, ot melodramat. Avatara nie kumam, choć w 3D na 46 calowym TV zrobił niemałe wrażenie swoją przestrzennością. A tak w ogóle to jest zmarnowaniem CGI na wytworzenie chujowych realiów do filmu z cienką jak sik pająka fabułą. Chujowe postacie, chujowy setting. Beka z ludzi, którzy po seansie zapragnęli być Navi. Kula w głowę i posypać wapnem [*]

 

:)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Avatar to sukces marketingowy. To co mnie trzymało przy ekranie to animacja CGI i w jaki ładny sposób to wszystko jest zrobione. Fabuła i postacie to żal.

 

Ostatnio najlepszym SF jaki widziałem było Moon. Dystrykt 9 jest strasznie nierówny w niemalże każdym aspekcie.

 

Jeśli chodzi o uniwersum to Mass Effect, ale to gra. Od czasów Star Wars, Star Treka i Aliena nie powstało żadne kultowe uniwersum SF.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Dodałbym Impostor i Equilibrium . Dystrykt 9 jest bardzo ok . Alien twórcy Delikatessen jest spoko (choć jechano po nim kilkanaście lat temu , dziś "standardy" się zmniejszyły heh) i jako ostatni piszę się do serii , choć z kinówki wycięto nie jedną ciekawą scenę jak alternatywna końcówka np.

http://www.youtube.com/watch?v=PnmMksVK8pY

(była teoria że to niby SJ roz(pipi)ali Ziemię)

Avatar do momentu pierwszych trailerów koncepcyjnie miażdżył , co było później wiadomo (poczytajcie sobie czym niektórzy jarali się już w 2008 http://www.zakazanap...p?readmore=1734 .

Odnośnik do komentarza

Pod wpływem rozmów na forumku obejrzałem wczoraj Aliens (ostatni seans, jakieś 10 lat temu) i teraz się boję oglądać moją ulubioną część pierwszą, ale tam na szczęcie nie było małej, w(pipi)iającej dziewczynki, a jak by była, to pewnie by została zeżarta w piewrszej scenie z obcym, więc może jednak obejrzę?

Odnośnik do komentarza

Polecam , ja zarzuciłem Nostromo ostatnio i po prostu popłakać ze szczęścia się idzie heh (zwłaszcza widząc design sprzętów i ekrany na mostku - true oldschool) . A aktorstwo ? Baaaaajkaa , zwłaszcza pragmatyczny Ian Holm , naprawdę polecam film się fantastycznie zestarzał .(no i jakże ciekawie wygląda w HaDe sekwencja ze SJ heh )

Edytowane przez dc1982
Odnośnik do komentarza

wsumie pitch black byl dobrym filmem sf

 

Kroniki też ujdą.

 

Tak mi się przypomniało Pandorum też był ok choć to kategoria "obejrzeć i zapomnieć". Tak czy srak dopiero teraz, przez ostatnie strony uświadomiłem sobie jak słabo jest obecnie z filmami sci-fi. Wszystko to co powychodziło to jednorazówki do zapomnienia. Faktycznie nawet ten Alien: Resurrection - najsłabszy Obcy i tak wypada lepiej niż jakieś 90% obecnych sci-fi.

 

Mam nadzieję, że Prometeusz oprócz tego, że będzie kozakiem to zacznie jakieś tam ponowne boom. A jak nie to ch,uj będzie się do usranej śmierci oglądało Alieny, SW, Ukryty Wymiar etc. heh.

 

PS. Chociaż z grami jest o wiele lepiej (Dead Space, Mass Effect).

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Nostromo oglądałem ostatnio jakieś 5 lat temu i miałem orgazma, więc wątpię, żeby zrobił na mnie takie negatywne wrażenie jak Aliens(bynajmniej nie od strony technicznej, ta jeszcze dodatkowo nabiera uroku wraz z wiekiem), który i tak plasował się w moim prywatnym rankingu na dalekiej, 3 pozycji (za Nostromo i trójeczką), ustępując pola tylko bekowej czwórce. W sumie 4 to ścisły top najśmieszniejszych filmów SF (Starship Troopers mistrz!) i sceny z alienowym chłopkiem roztropkiem urywały jaja.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

No sorry ale według mnie Alieny - kompletnie nic się nie postarzały. W sensie dostarczania funu i zaje.bistości. Jedynka i Dwójkę średnio 2 razy do roku obejrzę (+ bonusowo jak w TV leci) i po każdym seansie japa mi się cieszy tak samo.

 

Jak mam obejrzeć te współczesne pseudo sci-fi to wolę zarzucić klasykę. Heh to samo mam z tym niby prequelem Coś, ostatnio chciałem obejrzeć a skończyło się, że włączyłem po raz setny oryginał heh.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No to co , okazuje się po tylu latach że to jednak są skafandry/kombinezony SJ ? I nie będą wyglądać jak w starych komiksach a nos nie jest zrośnięty z tułowiem ? :confused: I wyjdzie "zwykły" humanoid ? Szkoda bo byłem ogromnie ciekaw wizualizacji SJ , zainteresowanie filmem spada u mnie o połowę , jeszcze się pewnie miło rozczaruje w kinie ale nakręcać się więcej nie zamierzam . Edit ; Teraz to w ogóle zaczynam rozumieć ten posąg z krypty

prometheus_still_1.jpg

To na bank "nowoczesny" SJ , czyli pewnie nie doczekamy się nowego potwora który mógłby wejść do kanonu jak kiedyś Obcy ....

 

Bo kto czytał skrypt który wyciekł wie że "Star Beast" będzie pewnie takim zmutowanym Obcym , a nie jakimś nowym "IP",

 

Edytowane przez dc1982
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...