Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles X


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko z lataniem na początku bansai uważaj. Są rejony gdzie lecąc zahaczasz o potwory na lvl 50 wzwyż . Sam mnie taki jeden zaatakował co automatycznie kończy się upadkiem i akurat spadłem na gniazdo potworów lvl 55 . :obama:

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Takie tam rady dla początkujących jakby ktoś właśnie kupił grę  :miner:

 

- Don't spam arts. Take advantage of double recast for twice the power/effect.
 
- Take advantage of the boosted effect of some arts. For example, if an art boosts damage when used at the side of the target, then go to the side first then use it. Not only it will grant bigger damage and additional effects like TP gain or debuffs, it will also trigger soul challenge more often.
 
- When soul challenge (B prompts) appear, time it properly as it will provide healing for the entire party. Plus if one of your teammate responds to your call, you and him/her will also get additional healing (plus some special effects like buffs and TP). It also boosts party morale, which can increase up to 3 bars (1 perfect/good soul challenge = 1 bar in morale). Morale boost makes soul challenge and soul voices appear more often, granting you more chances of healing and getting bonus effects especially when the battle gets lengthy.
 
- Reserve your TP. Use only when necessary or going for the kill. You might have dangerous encounters where you need TP for aura or for reviving allies. And of course you will need them later on for Overdrive after Chapter 5.
 
- Check your arts palette in the menu to mix and match your arts depending on your playstyle. Balanced ones usually put a good assortment of melee, ranged, buffs/heal, aura and debuffs/ether. Melee-centric puts a lot of melee arts plus aura and buffs to improve melee attacks/damage. Same for range-centric except more range arts than melee.
 
- Of course don't forget to level up your arts in the menu. Press X to level it up (consumes BP).
 
- Master first one Class branch before jumping to different class branches. For example, if you go first for longswords and assault rifles, then master that class branch all the way to Duelist. This enables you to use long swords and assault rifles in other classes when you are unfamiliar with other weapons forced to you on another class branch, plus use the associated arts for the type of weapon you use while you are still mastering other classes for new arts.
 
- Of course, don't forget to attach skills. Those are freebie buffs. And you can also level them up by pressing X.
 
- Use augments to your equipment for additional buffs. Press X to the equipment with a free slot to attach an augment.
 
- You can also play around with the arts palette and skills of your party members.
 
- Play around with the soul voice options in the menu too. This helps in having your teammates respond to your soul voices more often. For example, if you have a melee-centric party member, change your soul voice to command more melee arts. Of course it also works the opposite way, only that your party members cannot change the soul voice options, so it's the main character who have to adjust the arts palette.
 
- Press the R stick to lock-on to the target and its appendage. Would save you trouble later on when you go for certain item drops since you got to destroy certain body parts to let certain items be dropped after battle.
 
- Hold R button then press a direction on the d-pad to command your party members to do certain things. This helps your team be organized, especially in situations where things become chaotic. You can also press (+) then choose a command from the list.
 
- You can also jump and dash while in battle. This helps especially when chasing opponents when they go out of attack range or when you want to escape.

 

 

Tego pogrubionego nawet ja nie wiedziałem xd

Odnośnik do komentarza

Six Stars Arms Manufacturer :fsg:

 

Wiecie co to jest na lewym bioderku?

 

TkyGLaL.jpg

 

 

SWIETLNA KATANA GURWA!!! :daddy:

 

0SH6PJp.png

 

 

Swoja droga wbilem max level :obama:

 

@Elanczewski

 

Ending (pipi)aty?

 

btw. Odblokowanie mozliwosci latania swoim mechem (oto Galahad, moj najnowszy Skell, ruchalbym go), cudne uczucie, a potem wleciec na jakas powietrzna wysepke, zamienic skella w pojazd i zrobic gaz do dechy prosto w strone jakiejs rampy <3 :fsg:

 

W4cA32U.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@bansai - ty już pewnie przeszedłeś?

 

 

Myślałem, że jakoś załatwię tego Luxaara. No i załatwiłem, a potem nie dość, że wyskoczyły na mnie te śmieci, gdy nie miałem już Skelli, bo się nie oszczędzałem, to potem jest jeszcze Lao. Pewnie zaraz się okaże, że walka z Lao ma kilka części czy coś. :| Gdyby można było naprawiać Skelle pomiędzy etapami tej walki, to byłoby spoko, a tak to jak ja wyjdę ze Skella, żeby go oszczędzić do następnego etapu i chcę zabić bossa na piechtę, tak towarzysze nie wychodzą ze swoich i je tracą.

 

 

Chyba obejrzę sobie ending na jutubie, bo nie wytrzymam z ciekawości, a potem podleveluję, wezmę lepsze skelle i zrobię to sam. Wyszło moje lenistwo, bo chciałem jak najszybciej, ale tak się jednak nie da.

Odnośnik do komentarza

Figaro a czytałeś Ty w ogóle tą instrukcję od dechy do dechy? Polecam Ci jednak nadrobić zaległości bo sam sobie rzucasz kłody pod nogi. Ja lecę z każdą klasą jak tylko dobijam 10lv. Późniejsza możliwość dostosowania się do walki z artsami i skillami jest nieoceniona. Dobrze że nie trzeba się bawić z innymi postaciami co do ich klas i całej reszty bo tego byłoby za wiele.....

Odnośnik do komentarza

Oke, obejrzałem zakończenie:

 

 

 

Jeśli nie będzie kontynuacji, to to zakończenie jest po prostu złe. A nawet jeśli będzie, to taki cliffhanger, że...

 

W ogóle trzy rzeczy wskazują na jakieś połączenie pomiędzy X a jedynką: spinki na głowie Lin i dwie rzeczy, o których wspomina Tatsu: Frontier Village i Homsi. No i jeszcze latające w niektórych miejscach Telethie. A że Mira jest rodzimą planetą Noponów... zaintrygowali mnie. Mam nadzieję, że to nie było wstawione ot tak, tylko będzie mieć jakieś znaczenie w kolejnej części. Tyle pytań bez odpowiedzi - co to w ogóle za druga rasa walczyła nieopodal Ziemi, jakiej rasy jest Elma, kto to/co to jest Great One

 

I ten, Elma wygląda jak KOS-MOS z Xenosagi. Nie grałem, ale podobieństwo jest uderzające.

 

 

Odnośnik do komentarza

No ja gre wlasnie skonczylem (hehe, 4:30 rano, cool), sporo osob pisze o clifhangerze ale... osobiscie tak nie uwazam, glowne story zostalo zamkniete i konkluzja mi sie podobala, a cala reszta...

 

 

to takie "twist for the sake of twist" imo. Jedyne pytania z jakimi zostalem to "kto to great one" (stawiam ze jakis "prawdziwy" lider ganglionow, lider rebelii przeciwko rasie ktora ich stworzyla, cos w ten desen - na pewno nie bog, skoro uzywal skella vita oznacza to ze byl namacalny), oraz "o co do (pipi)a wafla chodzi z planeta mira, dlaczego biale swiatlo przyciagnelo rozne rasy na te planete, dlaczego nie mozna z niej odleciec, dlaczego wszyscy gadaja tym samym jezykiem i dlaczego bylismy przez cala gre swiadomi, mimo ze w sumie nie powinnismy" i... tyle.

Elma obstawiam ze byla prawdopodobnie z rasy ktora stanela w wojnie naprzeciwko ganglionom i jako jedyna postanowila cos zrobic z wiedza co ta wojna oznacza dla planety nizej.

 

Mimo wszystko nie sa to pytania czy watki przez ktore nie bede mogl spac w nocy, najwazniejsze zostalo rozstrzygniete, ludzie odbudowuja zycie na nowej planecie koegzystujac z innymi rasami, gangliony zaorane, wszyscy zyli dlugo i szczesliwie :cool:

 

Nawiazania do jedynki to bardziej takie smaczki, mozna nawet znalezc "curio" swiata XC, czyli tych 2 kolosow

 

 

Spodziewalem sie kijowego zakonczenia a milo sie zaskoczylem :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...