Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles X


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

@XM

 

Co do fabuły to oczywiście że z wyrokiem wstrzymam się dopiero jak zobaczę napisy końcowe. Ja na krótką chwilę zrobiłem sobie przerwę na Super Mario 3D World ale tęsknie i tak za Mirą ;-] 

 

I ktoś gdzieś tutaj pisał że Lao go wkurza, mnie wręcz przeciwnie taki typowy dupek zawsze raduje w zespole xD 

 

Co do ograniczonego online to według Monolith nie chcieli robić w pełni otwartego co-op'owego świata bo zaraz byłyby większe przyrównania do MMO itp. (w sumie mają rację). Ale no właśnie jest nazbyt ten multi ograniczony i szczere zaledwie kilka razy brałem w czymkolwiek udział bo tak to ogólnie mi on zwisa i wolę już zostawiać notki po świecie aby później wylądowały na miiverse aniżeli szukać ekipy do niby grania zwłaszcza jak ze sporym opóźnieniem zacząłem ogrywać tytuł. Na liczniku 70h jestem po 8 chapterze więc jeszcze trochę zabawy przedemną (i tak obstawiam iż 100h pęknie).

 

Największy minus?

Zdecydowanie bohaterowie bez polotu, jak raz wspominał Roger, jest to jedna wielka sztampa i nikt niczym się nie wyróżnia, są po prostu cieniem ekipy z pierwszego Xenoblade'a. No i brakuje mi normalnego z góry ustalonego głównego bohatera. Widać iż całość przejęła na siebie Elma co niezbyt dobrze grze na to wychodzi.

Odnośnik do komentarza

Dobra, wróciłem do giery i stwierdziłem, że czas ruszyć fabułę.

 

Ten boss w Chapterze 10 :gayos: Ale pokonałem. W ogóle w NLA jest dwóch NPCów obok siebie, co się zwą chrno oraz Kamil (czyt. nasz XM). Iluminati? I think so.

 

edit: teraz widzę, że jest też enki z mojej friendlisty. Okej, czyli to jakieś avatary moich znajomków, których mogę scoutować. Ehh, illuminati było tak blisko.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Ni ma na pewno takiego affinity.

 

Jakby co przypomne moje odczucia po finiszu, post pisany o 4-5 rano wiec prosze o wyrozumialosc :cool:

 

No ja gre wlasnie skonczylem (hehe, 4:30 rano, cool), sporo osob pisze o clifhangerze ale... osobiscie tak nie uwazam, glowne story zostalo zamkniete i konkluzja mi sie podobala, a cala reszta...

 

 

to takie "twist for the sake of twist" imo. Jedyne pytania z jakimi zostalem to "kto to great one" (stawiam ze jakis "prawdziwy" lider ganglionow, lider rebelii przeciwko rasie ktora ich stworzyla, cos w ten desen - na pewno nie bog, skoro uzywal skella vita oznacza to ze byl namacalny), oraz "o co do (pipi)a wafla chodzi z planeta mira, dlaczego biale swiatlo przyciagnelo rozne rasy na te planete, dlaczego nie mozna z niej odleciec, dlaczego wszyscy gadaja tym samym jezykiem i dlaczego bylismy przez cala gre swiadomi, mimo ze w sumie nie powinnismy" i... tyle.

Elma obstawiam ze byla prawdopodobnie z rasy ktora stanela w wojnie naprzeciwko ganglionom i jako jedyna postanowila cos zrobic z wiedza co ta wojna oznacza dla planety nizej.

 

Mimo wszystko nie sa to pytania czy watki przez ktore nie bede mogl spac w nocy, najwazniejsze zostalo rozstrzygniete, ludzie odbudowuja zycie na nowej planecie koegzystujac z innymi rasami, gangliony zaorane, wszyscy zyli dlugo i szczesliwie :cool:

 

Nawiazania do jedynki to bardziej takie smaczki, mozna nawet znalezc "curio" swiata XC, czyli tych 2 kolosow

 

 

Spodziewalem sie kijowego zakonczenia a milo sie zaskoczylem :)

Odnośnik do komentarza

 

Ni ma na pewno takiego affinity.

 

Jakby co przypomne moje odczucia po finiszu, post pisany o 4-5 rano wiec prosze o wyrozumialosc :cool:

 

No ja gre wlasnie skonczylem (hehe, 4:30 rano, cool), sporo osob pisze o clifhangerze ale... osobiscie tak nie uwazam, glowne story zostalo zamkniete i konkluzja mi sie podobala, a cala reszta...

 

 

to takie "twist for the sake of twist" imo. Jedyne pytania z jakimi zostalem to "kto to great one" (stawiam ze jakis "prawdziwy" lider ganglionow, lider rebelii przeciwko rasie ktora ich stworzyla, cos w ten desen - na pewno nie bog, skoro uzywal skella vita oznacza to ze byl namacalny), oraz "o co do (pipi)a wafla chodzi z planeta mira, dlaczego biale swiatlo przyciagnelo rozne rasy na te planete, dlaczego nie mozna z niej odleciec, dlaczego wszyscy gadaja tym samym jezykiem i dlaczego bylismy przez cala gre swiadomi, mimo ze w sumie nie powinnismy" i... tyle.

 

Elma obstawiam ze byla prawdopodobnie z rasy ktora stanela w wojnie naprzeciwko ganglionom i jako jedyna postanowila cos zrobic z wiedza co ta wojna oznacza dla planety nizej.

 

Mimo wszystko nie sa to pytania czy watki przez ktore nie bede mogl spac w nocy, najwazniejsze zostalo rozstrzygniete, ludzie odbudowuja zycie na nowej planecie koegzystujac z innymi rasami, gangliony zaorane, wszyscy zyli dlugo i szczesliwie :cool:

 

Nawiazania do jedynki to bardziej takie smaczki, mozna nawet znalezc "curio" swiata XC, czyli tych 2 kolosow

 

 

Spodziewalem sie kijowego zakonczenia a milo sie zaskoczylem :)

 

Rzeczy niedopowiedzianych jest sporo i ja bym się spodziewał kontynuacji, aby je wszystkie "dopowiedzieć", kurde wkurzę się jak nic nie będzie po Xenoblade, tylko coś nowego, serio, rage mode on :D

Odnośnik do komentarza

 

No ja bardzo chwaliłem sobie końcówkę, ale tylko dlatego bo myślałem, że będzie jeszcze affinity mission które trochę dopowie i zapowie nową cześć... a tu jeszcze mowa że w ogóle może jej nie byc, a tu taka szapara na kontynuacje, ehh... Słabo. :/

 

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Na sequel nie ma opcji, glowny typek w Monolith sam mowil w wywiadzie niedawno ze jemu sie szybko settingi nudza i ze jego nastepny projekt bedzie znacznie inny od poprzedniego [XCX].

 

Jeszcze wracajac do zakonczenia to jak dla mnie after creditsy sa kompletnie niepotrzebne...

 

 

dodaja tylko tani twist ktory jest zbedny i niczemu nie sluzy, lub ma na celu jedynie przekazanie cos w stylu: "ta historia nigdy sie nie konczy" i tyle, meh. Zaorac after-creditsy, przelknac tajemnice miry (ktora na swoj sposob pobudza wyobraznie pozostajac na zawsze ... no tajemnicą) i jest git :cool:

 

Odnośnik do komentarza

widok z kokpitu uruchamia się losowo?

 

O co chodzi z tym trzymaniem L+R aby "związać" wroga? Zauważyłem, źe aktywuje się wtedy dużo razy B, ale nie widzę żebym się leczył.

 

Boże, wreszcie pogram po tygodniu. Egzaminy pozdawane i wreszcie pora na Xeno.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

@Figaro

 

Chłopie poniosło Cię xD osoby, które między innymi zarejestrowały swojego avatara dla innych graczy są pokazywani właśnie w mieście i ogólnie na świecie (czasami w naprawdę komicznych momentach można się na kogoś natknąć z chmurką "need help?" gdzie uciekasz przed lvl 90 samemu mając 37 xD).

Odnośnik do komentarza

Tak przeglądałem dostępne frame'y dla Skelli z Xenoblade'a i szczerze jestem rozczarowany. W ch.uj nijakie te mechy jednak są. Dopóki nie dostanę przybliżonych mechów do Gundamów to nie będzie "thumb up" odemnie....:

 

Code name: Barbatos!! 

 

gundam_ibo_ep1_6.jpg

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

0e0iCTf.jpg

Zrobiłem podczas jednej z misji :fsg:

Dziś mocno przysadłem i juz ponad 85% wbite, zostało najgorsze śwcierwo czyli h2h i AF dla 4 serduszek + troche tyrantów i basic mission w dwóch ostatnich krainach. Wbije 100% i wreszcie będę mógł się zabrac za inne gry, uff.

 

Edit:

Taki skład, a Telethia i jej brat z Sylvanum nadal sa nie do przejścia :smutas:

KaRAWXy.jpg

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...