Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles X


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

A widziałeś składniki? Do Aresa lekkim przegięciem są te elementy z Vity oraz tych bliźniaków, z bliźniaków nigdy nic nie leci, Vita mnie rozwala, na szczęście mam 1900 reward tickets to kupiłem ze sklepu, pozostałe materiały są do zebrania, zostały mi cresty z tych wielkich mechanoidów co po Sylvanum przy jeziorze latają...

 

Lekki paradoks, bo, żeby farmić materiały na lepsze dopalacze potrzebuję lepszego Skella, ale żeby mieć lepszego Skella to trzeba farmić na time attack mission, gdzie nie można używać skella, więc trzeba mieć wykoksana postać z ground gearem, ale żeby taką wykoksać to trzeba mieć dobrego skella, żeby bić 70+ lvl tyranty... Na szczęście jest sklep, ale i tak reward tickets to nie jest coś co można łatwo farmić. Element tego grindu to jest coś co właśnie mi się nie podoba, ale bardzo chce ten build sobie zrobić, więc zaciskam zęby...

Odnośnik do komentarza

Wczoraj dotarła giera, ale jutro dopiero będę pół dnia katował :) Pierwsze wrażenia, bardzo pozytywne, szczególnie twarze, które uważałem za paskudne ale w grze wypadają całkiem znośnie :) Na pewno milej tworzy się postać w stylu anime niż te potworki od Bethesdy. Muzyka, mimo, że kilka razy przesłuchałem OST w połączeniu z obrazem, jeszcze mocniej zyskuje :) Pierwsze przejście się w terenie + prezentacja Miry, moc. Otoczenie wygląda genialnie, no i strasznie mnie cieszy encyklopedia z  modelami 3D wrogów. Jedyne, moje naprawdę nieprzyjemne odczucia dotyczą czcionki, która jest załamująco mała. Dobrze, że w cutscenkach i w rozmowach z normalnymi NPC-am napisy są normalne ale to co dzieje się w menusach i w HUD-ie woła o pomstę do nieba. Chyba będę przełączał się na gamepada do grzebania w menusach, choć rozdziałka na nim też jest załamująca ale przynajmniej literki mam przed nosem :( 

Odnośnik do komentarza

Sakiu, jakie bronie najlepiej wrzucic na skella 50 lvl? Tak żeby było łatwiej farmic na Aresa? Kur.va, niby mam mocne bronie na nim, ale sam nie wiem, cooldown niesamowity, wcale dużo nie zabierają te bronie, może jest cos ciekawszego co polecasz?

 

Jak najłatwiej zgarniac reward tickets?

 

Juz po kłopocie, ogarnąłem sobie dobry sposób na wszystko. :)

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Najpierw nabij sobie maksymalny poziom BLADE czyli 10.

Szybko, w miarę... możesz to zrobić z FN 224 w Noctilum w tej jaskini...

WVW69iyn2-w5r8Szzc.jpg

Będziesz mógł wtedy mieć maks 9999 ticketów, po tym najlepiej jest bić Telethie Plume do usranej śmierci niszcząc jej elementy i je sprzedając z poziomu Global Nemesis Spoils, potrzebujesz na to BLADE medals, ale jest parę sposobów na ich zdobycie...

 

Co do reszty to skoro już wyczaiłeś to nie będę się rozpisywał, mogę tylko powiedzieć, że te itemy co lecą z bliźniaków w time attack? To trzeba mieć cholernego farta i nie ma sensu się z tym męczyć, kup za tickety, to samo to co z Vity leci.... potem z Aresem będzie łatwiej farmić sprzęt i dopalacze dla postaci na nogach a potem tą postacią wyfarmisz sobie materiały na aresa 90...

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Blade level najszybciej wskakuje w tym wielkim 'kwiatku" obok FN 206 w Noctilum, gdzi jest Joker i w ch.u j robactwa - idze w 15-20 minut cały pasek danej klasy zrobic. Przy okazji wpada sporo hajsu bo z jednego run'a co trwa ze 3 minuty wypada ekwipunku który mozna opchnac zazwyczaj od 30 do 80 k. wiec kasa nie robi już problemu.


A te blade medal jak zdobyc bo mam juz tylko 8...

 

E: Aa blade lvl, a ja myslalem, ze chodzi o dopakowywanie class. Dzięki za wskazówkę.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Mam i Ja swojego Aresa. Szczerze mówiąc myślałem, że o wiele trudniej go zdobyc po tym co pisał, Sakiu, a obyło sie bez kłopotó - wystarczy ogarniasz scoutów i farmic Telethie. Bardzo ułatwia sprawę to, że wszystkie potrzebne materiały można kupic za tickety, gdyby nie to pewnie spędziłbym ze 100h na zdobyciu co poniektórych.
A, i nie wiem jak doje.bany jest ten Ares 90 i co za trzy inne skelle są pod nim, ale ten którego mam to jakis istny zabijaka - tyranty na 90 lvl nie maja nawet szans.
w2MtkmG.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Gratz, ja 80% materiałów farmiłem bez ticketów bo te potrzebowałem na coś innego.

 

Ares 70 nie jest jednak niepokonany, ułatwia, ale jest jeszcze dużo przeciwników co cię może zabić :P

 

Edit:

Mam na myśli solo, bo np sam soluję teraz, party ustawiam tylko jak coś farmię, wtedy wszyscy mają sprzęt pod treasure sensor....

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Pół dnia z Xeno za mną, genialna giera :) Muszę wydrukować instrukcję żeby zacząć ogarniać niuanse systemu ale na razie doskonale się bawię chłonąc świat. Bawi mnie nawet latanie po mieście, w którym tak jak w Yakuzie można natrafić na zabawne sytuacje z udziałem NPC-ów. 8 różnych dywizji mnie powaliło, bardzo dobre objaśnienie tego jak każda z nich działa na filmiku i aż ciekaw jestem czy przynależność do każdej z nich to faktycznie odrębna lista questów. Na razie dołączyłem do Pathfinderów. Czy jeśli wezmę na siebie kilkanaście questów jednocześnie, to w chwili kiedy znajdę/ubiję coś potrzebnego, do któregokolwiek z nich to zostanie opatrzone to stosownym komunikatem? Od jakiego momentu można zacząć bawić się klasami?

Odnośnik do komentarza

śmiało wypełnij sobie całą listę, będzie ona ciągle aktualizowana co bardzo pomaga bo nie raz po prostu wykonasz questa nie skupiając się na nim. W przypadku ubicia jakiś konkretnych stworków również będziesz miał nad nimi stosowne znaczki że chodzi o jakiegoś questa. Patenty genialne w swej prostocie i bardzo ułatwiają życie. Dostęp do innych dywizji dostaniesz jak tylko odblokują Ci wszystkie funkcje online (niestety dywizji nie zmienisz jak wyrzuci Cię z serwerów. 

Odnośnik do komentarza

Kolejne pół dnia Xeno za mną (GamePad wyładowany) i właśnie widzę, że pomyśleli nad takimi ułatwieniami. Dużo punktów do szybkiej podróży zdecydowanie ułatwia sprawę, plus szybki bieg dzięki czemu zwiedzanie nie nuży. Nie mogę uwierzyć, że gra wczytuje się tak szybko pomimo ogromu (mam ściągnięte patche poza tym od Skelli bo i tak minie kupa czasu nim do nich się dorwę), rewelacja :) Muzyka w walkach z Tyrantami miodzio jakbym oglądał dobre anime ([walczyłem z jakimś typem na wieży w fortecy świniaków, zaczął padać deszcz i zrobiło się naprawdę epicko). Nie mam pojęcia w jaki sposób zwiększać umiejętności postaci pod kątem parametrów Mechanical, Biological, Archeological, mijam wiele rzeczy gdzie potrzebny jest chociaż level 2. Nie wiem jak dalej ale podoba mi się to, że tereny zrobione są w ten sposób, że można w miarę swobodnie eksplorować, główkując jak omijać niezłych skurczybyków i jednocześnie nie będąc nękanym co sekundę przez kolejne watahy wrogów.

Edytowane przez Sowaa
Odnośnik do komentarza

@Sowaa

 

Twoja postać oprócz zwykłego doświadczenia rozwija także BLADE level (max. jest chyba 10-ty). Wykonując różne questy i inne pierdoły otrzymujesz właśnie punkty do Blade lvl gdzie za każdy poziom możesz potem u Eleonory (to ten NPC obok konsolety z questami) podbić sobie właśnie skill na mechanical, botanical i archeological. Jednak odblokują Ci to jakoś po 4-tym Chapterze, tak więc wtedy powinieneś mieć już przynajmniej 3lvl BLADE'a. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Warto dodać, bo można przeoczyć gdyż nie jest to podane wprost, że maksymalny poziom (5) dostaje się robiąc questy z tej tablicy obok Eleonory, questy nazywają się Off the records czy jakoś tak i polegają na odszyfrowaniu przekazu i zrobieniu czegoś tam, nie wiem czy są do końca logiczne, sam wpadłem na te co oznaczają wspięcie się na jakiś szczyt czy coś, ale niektóre szczerze to musiałem sprawdzić w necie....

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...