Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles X


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie, drogie osoby nintendo, umieścilibyście tę grę? Razem z Chrono Triger, FFVI i SMT? Czy aż tak dobrze nie jest, i raczej pośród Vagrant Story i... cholera nie znam się na jrpgach.

 

 

Po prostu jakiego tieru to jest gra? Kamień milowy w grach, czy tylko fantastyczna gra.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

A i Vagrant Story powinno być wyżej :gayos:

 

No mówiłem, że się nie znam na jrpgach. Cała moja przygoda z tym gatunkiem to po parę godzin w Chrono Trigger, FFX, Rogue Galaxy i Joanne D'arc i pewnie po paręnaście minut w jakimś właśnie Vagrant Story czy czymś innym. Żadnego jrpg nie skończyłem. No, Pokemony tak. :reggie:

Odnośnik do komentarza

Gdzie, drogie osoby nintendo, umieścilibyście tę grę? Razem z Chrono Triger, FFVI i SMT? Czy aż tak dobrze nie jest, i raczej pośród Vagrant Story i... cholera nie znam się na jrpgach.

 

Po prostu jakiego tieru to jest gra? Kamień milowy w grach, czy tylko fantastyczna gra.

 

Nie wiem skąd to trochę smutne przekonanie u maniaków gatunku że (j)rpg godny wymieniania wśród top tierów gatunku musi mieć równocześnie świetną fabułę. Tak jak gdyby dający solidny fun gameplay, eksploracja i combat system już nie wystarczały, bo.... to role playing games dude.

 

Takie Planscape uważam za opus magnum gemplejowych scenariuszy, ale to nie on, a stare Fallouty wessały mnie do crpg jak nigdy dotąd i już czuje że nawet nieskończona jeszcze dwójeczka już na stałe zagości w moim Top 10 GOTL. To samo mam z joterpegami.

Odnośnik do komentarza

Mi się akurat podoba w Xenoblade X, że bardziej kładziony jest nacisk na eksplorację, do tego jest masę pobocznych zadań, które dobrze się komponują w grę, trzeba je tylko robić i nowe quest chainy odblokowywać, nie samym głównym wątkiem człowiek żyje :)

 

Chcę, aby kolejna część była bezpośrednim "sequelem" =o ehhh

Odnośnik do komentarza

Mnie właśnie się to nie podoba. Jak chce pograć w pseudo RPGa bez fabuły gdzie liczy się gameplay to odpalę sobie Monster Hunter lub Bloodborne ale po Takahashim spodziewałem się większego nastawienia na fabułę i czegoś z przytupem (kurcze do dziś dla mnie już sam świat i początek fabuły w pierwszym Xenoblade robi wrażenie). Szczerze to im dalej w las tym bardziej tytuł mnie nudzi. Nie czuje że ludzkość przeżywa ciężki okres, fabuła rozwija się powoli i szczerze jest bez polotu (choć same wstawki to pierwsza klasa) gdzie Lin mam ochotę udusić (nie mówiąc już o jałowym Angielskim VA i niemowie bohaterze). Cieszy mnie że Takahashi zapowiedział iż nie będzie oficjalnej kontynuacji i od dłuższego czasu myśli o czymś nowym co mu się ceni bo nie odcina kuponów tylko co rusz próbuje coś nowego. 

 

W pierwszym Xenoblade jedynie co brakowało mi do pełni szczęścia to większego zróżnicowania questów i konkretnych encyklopedii stworów i znajdziek, które teraz dostaliśmy. Przy nim spędziłem dobre 300h i oderwać się nie mogłem, ale przy Xeno X jak dobije do 90h to uznam za sukces (choć i tak pewnie dobije). Z sytemu walki strasznie męczy mnie fakt iż wszystko oparte jest teraz na augmentach i buffkach a nie jestem ich zwolennikiem.

 

NIe zrozumcie mnie źle bawię się ogólnie dobrze ale nie trawie pseudo MMO bo jakbym chciał MMO to kupie FFXIV czy może doczekam się PSO2 na PS4 na zachodzie ale w przypadku jRPGów najbardziej zależy mi na ciekawej fabule głównej a jak na razie w Xeno X jest tego za mało (choć mimeosomy przypadły mi do gustu i liczę na coś więcej). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie zrobić sequela do takiego świata to by była zbrodnia :(

 

Tak czy siak, jest w sumie jedna rzecz jaka strasznie mnie irytowała w fabule, Lao i jego przekonania... oraz jedna rzecz jaka mnie nadal irytuje, coś co pewnie by było lepiej rozbudowane, gdyby Monolith nie musiał robić gier dla małego odsetka ludzi na zapomnianej maszynie... Online, jest strasznie ubogi, aż człowieka skręca jak sobie pomyśli co mogli tam zrobić z tym online, a jest średnio w tym aspekcie.

 

Na przykład.. free report ograniczone na 48 znaków, nie podaje pseudonimów ludzi, którzy piszą, tylko dwóch bossów z tych global, misje wykonywane przez cały zespół, ale maks może być 4 członków zespołu co to robią, jak zrobią to reszta w oddziale nie może tej misji zrobić, a są tam misje takie sobie, ale np dające po 200-300 reward ticketów...itp

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Online to w sumie jedyna wada. Jeśli chodzi o fabułe to nie jest źle, wręcz przeciwnie - mi się podoba i z ocenianiem jej radzę się wstrzymać do końcówki.
Jeszcze co bym chciał to z 3x wiekszy draw distance, tak żeby było widac cały świat latając skellem - ojezuśku, wtedy to juz w ogóle nie wyszedłbym ze skella tylko podziwiał widoki. Ogólnie dla mnie ta gra jest genialna - fabuła mnie nie rozczarowała, natomiast gameplay stoi na tak wysokim poziomie że mając prawie 100 h ciąglę bawie się nim na nowe sposoby.

Odnośnik do komentarza

Mnie właśnie się to nie podoba. Jak chce pograć w pseudo RPGa bez fabuły gdzie liczy się gameplay to odpalę sobie Monster Hunter lub Bloodborne

 

Niby tak, ale to zupełnie inne gry. Jak widać da się zrobić całkiem różne jRPG-i, które nie koncentrują się na wątku głównym. :P

 

Dla mnie eksploracja jest tak dobra, że poważnie zastanawiam się nad zaczęciem gry po prostu od nowa. Jedyne, co mnie powstrzymuje, to brak drugiego slotu na save, gdybym jednak się rozmyślił. Teraz wiem już o co chodzi z wieloma rzeczami, a chciałbym sobie jeszcze raz pozwiedzać Mirę, zagrać nową klasą (niby mogę rozwijać inne, ale wziąłem tę nudną z tarczą i dopakowałem w nią mnóstwo punktów, w dodatku Lin ma tę samą...). Można jakoś zgrać ten save i, że tak powiem, wyczyścić grę, a zagrać od nowa i ewentualnie, gdyby jednak mi się nie chciało, odpalić ten stary? Podobno działa myk z założeniem drugiego konta na konsoli - sprawdzał może ktoś kiedyś, niekoniecznie w przypadku Xeno?

 

I jeszcze jedno - ma ktoś namiary na tapetę z tym artworkiem: http://www.perfectly-nintendo.com/wp-content/gallery/xenoblade-chronicles-x-le-30-08-2015/2.jpg(ten sam, który jest na plakacie w wersji limitowanej). Jest świetny i chciałem wrzucić to sobie na pulpit, ale znalazłem tylko w słabej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza

Proszę mi nie obrażać Vagrant Story bo to razem z Chrono Triggerem i Crossem był jeden z najgenialniejszych jrpgów. Fabuła w żadnym JRPG od tamtych lat nie zdołała mnie porwać poza Personą 4. Wychwalany pod niebiosa DQVIII też pod względem fabularnym nie był czymś wybitnym i już przyzwyczaiłem się, że gry z większym światem mają co najwyżej fabułę średnich lotów. Narazie po 12h w Xeno X gameplay zachwyca i pokazuje jak bardzo japończycy przespali generację na PS3 gdzie nie było ciekawych jrpgów. Tak naprawdę to Wii oferowało perełki i jeden  Lost Odyssey na X360, w którego niestety nie miałem okazji zagrać. Cieszę się więc, że w końcu gram w coś dobrego o next-genowej oprawie spod znaku JRPG.

Edytowane przez Sowaa
Odnośnik do komentarza

Dobra, teraz jak tak pisaliście to usiadłem do tych probe'ów i wyczaiłem układ na 102000 miranium, potrzeba do tego 8x storage / 4x duplicator / 2x boost 1 / 2x boost 2. Kasy wpływa mi 140000, natomiast tylko 66k miranium, muszę to jeszcze ogarnąć, żeby miranium mieć tak minimum z 75k, kasy już nie potrzebuję tyle, mam chyba z 30 baniek teraz :D

 

Potem wrzucę screen, muszę tylko ogarnąć ustawienie dla miranium.

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...