Skocz do zawartości

The Elder Scrolls V: Skyrim


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, MEVEK napisał:

Panowie - czuje ze dobry kawałek kodu mnie ominął. Teraz w dobie raków, remasterow (bron boże, nic nie mam do porządnie wykonanych remakow) z wielka ochota sięgnę do mojego worka zaległości. Po jaka wersje sięgnąć najlepiej, PS5 bedzie git ?

Pamiętaj o Enderal, jak grałbyś na jakimś czymś ze Steamem, to lepsze niż Skyrim.  :gachigasm:

Odnośnik do komentarza

Zassałem tego Enderala SE. @Paolo1986 narobił mi smaka, ale znam Skyrima na wylot, bez modów to tak średnio, więc sprawdzę to. 

Zaczyna się uroczo :D

 

Edit: widzę na YT, że są mody robiące z tego Elder Ringa połączonego z Valhallą, jeśli chodzi o walkę. 

Edytowane przez PiotrekP
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.11.2023 o 11:07, PiotrekP napisał:

Zassałem tego Enderala SE. @Paolo1986 narobił mi smaka, ale znam Skyrima na wylot, bez modów to tak średnio, więc sprawdzę to. 

Zaczyna się uroczo :D

 

Edit: widzę na YT, że są mody robiące z tego Elder Ringa połączonego z Valhallą, jeśli chodzi o walkę. 

Enderal to jest nadmod, serio fabularnie rozrywa wszystko, co Skyrim ma do zaoferowania. A gameplay też ciekawy, bo inny, przebudowany system skilli, levelowania, wszystko. 

Odnośnik do komentarza

No mój obecny lapek ma tylko zintegrowaną kartę graficzną, więc nie wiem :leo:

Edit: no dobra, tym razem to @KrYcHu_89narobił smaka mi. Ponieważ na steamie akurat promka za Special Edition za 34 ziko, to ściągnąłem. Po odpaleniu w 720p w trybie wydajności jakoś znośnie to hula, więc i Enderal już się ściąga :banderas:

Edytowane przez Paolo1986
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.11.2023 o 12:00, Paolo1986 napisał:

No ja sobie teraz zacząłem ogrywać dodatek Dawnguard i stałem się tym xD:D

 

Potężna to bestia, mogę teraz siać prawdziwe zniszczenie:leo:

 

 

Wempajer jest fajny, do masowego mordowania przeciwników w sam raz. Nadaje się też idealnie na wbicie dwóch trofików - wymasterowanie wampira (ściśle związany z jego przemianą)  oraz posiadania 1000bounty w każdym z regionów Skyrim. Pograłem nim chwilę dla zabawy na oddzielnym sejwie. Normalnie przechodząc grę wolę jednak grać grzecznie, bez przypałów, krzywd doznają jedynie cele od Mrocznego Bractwa oraz bandziory i wampiry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@SebaSan1981No ja po pierwszej przemianie w ramach "testów" zrobiłem sobie rajd przez pół mapy Skyrim;)

Wyczyściłem jakiś fort z bandytów, obóz Gromowładnych, zapolowałem na zwierzęta: jelonki, niedźwiedzie, tygrysy. Ba, nawet na mamuty i ich pasterzy :D

Podczas tej akcji niestety niechybnie (przypadkowo) zginęła moja wieloletnia towarzyszka Aela :dunno:

Ale cóż, postanowiłem nie rozpaczać, zwłaszcza, że teraz przyłączyła się do mnie pewna ponętna wampirzyca 

Spoiler

:wub:

18c0fc0753983-screenshotUrl.thumb.jpg.7df6e17d504c38566e9326609833b09b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Paolo1986 napisał:

@SebaSan1981No ja po pierwszej przemianie w ramach "testów" zrobiłem sobie rajd przez pół mapy Skyrim;)

Wyczyściłem jakiś fort z bandytów, obóz Gromowładnych, zapolowałem na zwierzęta: jelonki, niedźwiedzie, tygrysy. Ba, nawet na mamuty i ich pasterzy :D

Podczas tej akcji niestety niechybnie (przypadkowo) zginęła moja wieloletnia towarzyszka Aela :dunno:

Ale cóż, postanowiłem nie rozpaczać, zwłaszcza, że teraz przyłączyła się do mnie pewna ponętna wampirzyca 

  Pokaż ukrytą zawartość

:wub:

18c0fc0753983-screenshotUrl.thumb.jpg.7df6e17d504c38566e9326609833b09b.jpg

 

Też to była moja ulubiona towarzyszka od momentu jak ją odkryłem miałem już do końca <3. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.11.2023 o 12:01, Paolo1986 napisał:

Wszystko jedno, na czym grać. Skyrim jest cudowną gierką :banderas:

Potwiedzam jednak to jest klasyk do ktorego wraca sie po latach i nadal bawi jak na premiere,nawet modow niepotrzeba.

Kupilem na słicza z okazji promocji i jak odpalilem to juz prawie 25h poszlo a nawet do Hrothgaru nie doczłapałem bo mnie glildia złodziejaszkow zwerbowala i po drodze wampir mnie ugryzl wiec zostalem wampirzym łucznikiem farmerem,jeszcze sobie żonke i dzieciaka do gospodarstwa musze skombinować. Na legendarnym surviwalu jest dość ciężko i czasami upierdliwie ale bardzo przyjemnie.

 

W sumie to nie wiem jak Bethesda po takim Skyrimie mogła wysrać takiego balasa jak Starfield,cos tam w studiu poszło mocno nie tak.

Edytowane przez kudlaty88
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z Seraną super się biega po Skyrim, jest nieśmiertelna, ma konkretne pyerdolnięcie czarami, nożem też potrafi chlastać. Ba, nawet umie wskrzeszać ubitych przeciwników i przez pewien czas walczą po naszej stronie. Ogólnie jako towarzyszka jest super. U mnie układ partnerski jest klarowny - żonka Lidia w domu zajmuje się sklepikiem i wychowywaniem dzieci a ja z Seranką w tango po całym świecie. 

Raz zdarzyła mi się sytuacja że wpadłem na chatę z wampirzycą aby wrzucić do skrzynek jakieś bronie i składniki alchemiczne. Lidka skomentowała nas w stylu "Widzę że masz nowe towarzystwo" :teehee:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, SebaSan1981 napisał:

Z Seraną super się biega po Skyrim, jest nieśmiertelna, ma konkretne pyerdolnięcie czarami, nożem też potrafi chlastać. Ba, nawet umie wskrzeszać ubitych przeciwników i przez pewien czas walczą po naszej stronie. Ogólnie jako towarzyszka jest super. U mnie układ partnerski jest klarowny - żonka Lidia w domu zajmuje się sklepikiem i wychowywaniem dzieci a ja z Seranką w tango po całym świecie. 

Raz zdarzyła mi się sytuacja że wpadłem na chatę z wampirzycą aby wrzucić do skrzynek jakieś bronie i składniki alchemiczne. Lidka skomentowała nas w stylu "Widzę że masz nowe towarzystwo" :teehee:

W Skyrimie te drewniane dialogi tak pięknie pasują do całości <3. Też ostatnie przejście miałem Lidkę z Sereną. Kolejna zima i znowu Skyrim mi się przypomina, chyba odpalę, chociaż na kilka godzin :). 

Odnośnik do komentarza

Gdybym to odpalił teraz, to by się wysypało od razu z braku modów, z których korzystałem. Więc tylko nowa gra zostaje, a nie bardzo się chce. Mam kilka takich modów "must have", bez których bym Skyrima już nie tykał. Więc pomimo silnej pokusie muszę odpuścić- moja łuczniczka odeszła na wieczną emeryturę, którą spędzi w domku nad jeziorem- też z modyfikacji. 

Odnośnik do komentarza

Ja również wróciłem po latach do Skyrim i kompletnie tego nie żałuję. W okolicach premiery ciorałem na PC, sporo godzin nabiłem ale finalnie gry nie skończyłem. 
Wziąłem wersję specjalną z plusa, dokupiłem anniversary pack i wsiąkłem już na ponad 50h a gram od tygodnia. Robię wszystko jak leci i celuję w platynkę. 
Cud, miód. Brać i grać bo szpil perfekt na zimowe wieczory :banderas:

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.11.2023 o 13:53, Paolo1986 napisał:

No mój obecny lapek ma tylko zintegrowaną kartę graficzną, więc nie wiem :leo:

Edit: no dobra, tym razem to @KrYcHu_89narobił smaka mi. Ponieważ na steamie akurat promka za Special Edition za 34 ziko, to ściągnąłem. Po odpaleniu w 720p w trybie wydajności jakoś znośnie to hula, więc i Enderal już się ściąga :banderas:

to moze tez sciagne na PC zamisat konsoli. Pojdzie mi na ...

Spoiler

AMD Ryzen 7 7700X 8-Core Processor 4.50 GHz    i    DDR5 16,0 GB. Niestety nie mam tez kart :Coolface:

?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...