Skocz do zawartości

The Elder Scrolls V: Skyrim


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, MEVEK napisał:

Panowie - czuje ze dobry kawałek kodu mnie ominął. Teraz w dobie raków, remasterow (bron boże, nic nie mam do porządnie wykonanych remakow) z wielka ochota sięgnę do mojego worka zaległości. Po jaka wersje sięgnąć najlepiej, PS5 bedzie git ?

Pamiętaj o Enderal, jak grałbyś na jakimś czymś ze Steamem, to lepsze niż Skyrim.  :gachigasm:

Odnośnik do komentarza

Zassałem tego Enderala SE. @Paolo1986 narobił mi smaka, ale znam Skyrima na wylot, bez modów to tak średnio, więc sprawdzę to. 

Zaczyna się uroczo :D

 

Edit: widzę na YT, że są mody robiące z tego Elder Ringa połączonego z Valhallą, jeśli chodzi o walkę. 

Edytowane przez PiotrekP
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.11.2023 o 11:07, PiotrekP napisał:

Zassałem tego Enderala SE. @Paolo1986 narobił mi smaka, ale znam Skyrima na wylot, bez modów to tak średnio, więc sprawdzę to. 

Zaczyna się uroczo :D

 

Edit: widzę na YT, że są mody robiące z tego Elder Ringa połączonego z Valhallą, jeśli chodzi o walkę. 

Enderal to jest nadmod, serio fabularnie rozrywa wszystko, co Skyrim ma do zaoferowania. A gameplay też ciekawy, bo inny, przebudowany system skilli, levelowania, wszystko. 

Odnośnik do komentarza

No mój obecny lapek ma tylko zintegrowaną kartę graficzną, więc nie wiem :leo:

Edit: no dobra, tym razem to @KrYcHu_89narobił smaka mi. Ponieważ na steamie akurat promka za Special Edition za 34 ziko, to ściągnąłem. Po odpaleniu w 720p w trybie wydajności jakoś znośnie to hula, więc i Enderal już się ściąga :banderas:

Edytowane przez Paolo1986
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.11.2023 o 12:00, Paolo1986 napisał:

No ja sobie teraz zacząłem ogrywać dodatek Dawnguard i stałem się tym xD:D

 

Potężna to bestia, mogę teraz siać prawdziwe zniszczenie:leo:

 

 

Wempajer jest fajny, do masowego mordowania przeciwników w sam raz. Nadaje się też idealnie na wbicie dwóch trofików - wymasterowanie wampira (ściśle związany z jego przemianą)  oraz posiadania 1000bounty w każdym z regionów Skyrim. Pograłem nim chwilę dla zabawy na oddzielnym sejwie. Normalnie przechodząc grę wolę jednak grać grzecznie, bez przypałów, krzywd doznają jedynie cele od Mrocznego Bractwa oraz bandziory i wampiry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@SebaSan1981No ja po pierwszej przemianie w ramach "testów" zrobiłem sobie rajd przez pół mapy Skyrim;)

Wyczyściłem jakiś fort z bandytów, obóz Gromowładnych, zapolowałem na zwierzęta: jelonki, niedźwiedzie, tygrysy. Ba, nawet na mamuty i ich pasterzy :D

Podczas tej akcji niestety niechybnie (przypadkowo) zginęła moja wieloletnia towarzyszka Aela :dunno:

Ale cóż, postanowiłem nie rozpaczać, zwłaszcza, że teraz przyłączyła się do mnie pewna ponętna wampirzyca 

Spoiler

:wub:

18c0fc0753983-screenshotUrl.thumb.jpg.7df6e17d504c38566e9326609833b09b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Paolo1986 napisał:

@SebaSan1981No ja po pierwszej przemianie w ramach "testów" zrobiłem sobie rajd przez pół mapy Skyrim;)

Wyczyściłem jakiś fort z bandytów, obóz Gromowładnych, zapolowałem na zwierzęta: jelonki, niedźwiedzie, tygrysy. Ba, nawet na mamuty i ich pasterzy :D

Podczas tej akcji niestety niechybnie (przypadkowo) zginęła moja wieloletnia towarzyszka Aela :dunno:

Ale cóż, postanowiłem nie rozpaczać, zwłaszcza, że teraz przyłączyła się do mnie pewna ponętna wampirzyca 

  Pokaż ukrytą zawartość

:wub:

18c0fc0753983-screenshotUrl.thumb.jpg.7df6e17d504c38566e9326609833b09b.jpg

 

Też to była moja ulubiona towarzyszka od momentu jak ją odkryłem miałem już do końca <3. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.11.2023 o 12:01, Paolo1986 napisał:

Wszystko jedno, na czym grać. Skyrim jest cudowną gierką :banderas:

Potwiedzam jednak to jest klasyk do ktorego wraca sie po latach i nadal bawi jak na premiere,nawet modow niepotrzeba.

Kupilem na słicza z okazji promocji i jak odpalilem to juz prawie 25h poszlo a nawet do Hrothgaru nie doczłapałem bo mnie glildia złodziejaszkow zwerbowala i po drodze wampir mnie ugryzl wiec zostalem wampirzym łucznikiem farmerem,jeszcze sobie żonke i dzieciaka do gospodarstwa musze skombinować. Na legendarnym surviwalu jest dość ciężko i czasami upierdliwie ale bardzo przyjemnie.

 

W sumie to nie wiem jak Bethesda po takim Skyrimie mogła wysrać takiego balasa jak Starfield,cos tam w studiu poszło mocno nie tak.

Edytowane przez kudlaty88
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z Seraną super się biega po Skyrim, jest nieśmiertelna, ma konkretne pyerdolnięcie czarami, nożem też potrafi chlastać. Ba, nawet umie wskrzeszać ubitych przeciwników i przez pewien czas walczą po naszej stronie. Ogólnie jako towarzyszka jest super. U mnie układ partnerski jest klarowny - żonka Lidia w domu zajmuje się sklepikiem i wychowywaniem dzieci a ja z Seranką w tango po całym świecie. 

Raz zdarzyła mi się sytuacja że wpadłem na chatę z wampirzycą aby wrzucić do skrzynek jakieś bronie i składniki alchemiczne. Lidka skomentowała nas w stylu "Widzę że masz nowe towarzystwo" :teehee:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, SebaSan1981 napisał:

Z Seraną super się biega po Skyrim, jest nieśmiertelna, ma konkretne pyerdolnięcie czarami, nożem też potrafi chlastać. Ba, nawet umie wskrzeszać ubitych przeciwników i przez pewien czas walczą po naszej stronie. Ogólnie jako towarzyszka jest super. U mnie układ partnerski jest klarowny - żonka Lidia w domu zajmuje się sklepikiem i wychowywaniem dzieci a ja z Seranką w tango po całym świecie. 

Raz zdarzyła mi się sytuacja że wpadłem na chatę z wampirzycą aby wrzucić do skrzynek jakieś bronie i składniki alchemiczne. Lidka skomentowała nas w stylu "Widzę że masz nowe towarzystwo" :teehee:

W Skyrimie te drewniane dialogi tak pięknie pasują do całości <3. Też ostatnie przejście miałem Lidkę z Sereną. Kolejna zima i znowu Skyrim mi się przypomina, chyba odpalę, chociaż na kilka godzin :). 

Odnośnik do komentarza

Gdybym to odpalił teraz, to by się wysypało od razu z braku modów, z których korzystałem. Więc tylko nowa gra zostaje, a nie bardzo się chce. Mam kilka takich modów "must have", bez których bym Skyrima już nie tykał. Więc pomimo silnej pokusie muszę odpuścić- moja łuczniczka odeszła na wieczną emeryturę, którą spędzi w domku nad jeziorem- też z modyfikacji. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Paolo1986 napisał:

Oprawa jak na dzisiejsze standardy trąci i tak myszką, ale w tej grze ma co najwyżej drugorzędne znaczenie.

no nie wiem, w grach z otwartym światem jednak rozdzielczość ma duże znaczenie, do tego na premierę grałem na pc, wiec teraz 30 klatek na switchu może boleć 

Odnośnik do komentarza

Ja również wróciłem po latach do Skyrim i kompletnie tego nie żałuję. W okolicach premiery ciorałem na PC, sporo godzin nabiłem ale finalnie gry nie skończyłem. 
Wziąłem wersję specjalną z plusa, dokupiłem anniversary pack i wsiąkłem już na ponad 50h a gram od tygodnia. Robię wszystko jak leci i celuję w platynkę. 
Cud, miód. Brać i grać bo szpil perfekt na zimowe wieczory :banderas:

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.11.2023 o 13:53, Paolo1986 napisał:

No mój obecny lapek ma tylko zintegrowaną kartę graficzną, więc nie wiem :leo:

Edit: no dobra, tym razem to @KrYcHu_89narobił smaka mi. Ponieważ na steamie akurat promka za Special Edition za 34 ziko, to ściągnąłem. Po odpaleniu w 720p w trybie wydajności jakoś znośnie to hula, więc i Enderal już się ściąga :banderas:

to moze tez sciagne na PC zamisat konsoli. Pojdzie mi na ...

Spoiler

AMD Ryzen 7 7700X 8-Core Processor 4.50 GHz    i    DDR5 16,0 GB. Niestety nie mam tez kart :Coolface:

?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...