Skocz do zawartości

The Elder Scrolls V: Skyrim


Rekomendowane odpowiedzi

Małe klocki drewna możesz ogarniać samodzielnie. W każdym tartaku jest właściciel, który pomoże w pozyskaniu drewna z tego tartaku. Czasem trzeba jakieś zadanie zrobić dla własciciela aby zgodził się na drewniany biznes.

Odnośnie gliny, to jej pokłady są w różnych miejscach, da się jej wykopać niezliczoną ilość aż do zapchania inventory haha.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No małe klocki to wiem, że mogę sobie sobie sam rąbać ;) Chodziło właśnie o te długie bele. W tym tartaku, gdzie akurat skierowała mnie gra, to jakiś czas wcześniej zgładziłem parę wampirów w ramach jednego z questów, może to byli właściciele :D

Poszukam więc w innych, dzięki :lapka:

Odnośnik do komentarza

Poradnik? Nieee.. graj jak Ci się podoba. To nie tytuł gdzie musisz zbierać sety czy tworzyć buildy aby się dało grać. Masz pełną swobodę eksploracji i możesz robić co chcesz, oczywiście na tyle na ile pozwala przestarzała nieco i skostniała mechanika. Ale myślę że będziesz się dobrze bawił, mimo kwękania co niektórych, gra nada ma wielu fanów, nawet tutaj na forumku.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.10.2023 o 10:56, PiotrekP napisał:

Jak sobie przypomnę modowanie Skyrima to łeb mnie boli.

Łucznik (ze skradaniem) po wymaksowaniu był najlepszy, a z kilkoma modami potrafił zajebiscie też wyglądać na kobiecej Caliente (chyba gdzieś nadal mam screeny).  Ze wszystkich opcji, to nim najfajniej mi się grało. Odległe headshoty z zmodowanym kill-camem nadal robiłyby robotę. Za to nigdy stricte się w maga nie bawiłem. Podstawowe czary zawsze mi wystarczały.

 

Ja w Elder Scrollsy grałem już dawno temu, ale wszystkie z nich (oprócz Daggerfall'a, w niego nie grałem) moja postać to był taki trochę battle-mage. Głównie skupiałem się na sile, zdrowiu, zręczności oraz na długich mieczach, tak, żeby móc wpaść do obozu wroga Nordem i atakować wszystkich jak popadnie. Do tego używałem trochę magii, głównie do leczenia, ale też do rzucania zaklęć ofensywnych. W sumie w każdej grze RPG wolę postacie ofensywne, walczące bronią oraz wygadane. Nigdy nie miałem cierpliwości, żeby zrobić tego stealth archera, żeby gdzieś z zaskoczenia kogoś zaatakować, skradać się za jakimiś przeszkodami czy coś :D

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KJL napisał:

Nigdy nie miałem cierpliwości, żeby zrobić tego stealth archera, żeby gdzieś z zaskoczenia kogoś zaatakować, skradać się za jakimiś przeszkodami czy coś :D

A warto, dla mnie silent archer to najlepszy build w tej grze :good2:

Z samego tylko drzewka łucznictwa mamy choćby perk, który daje 3x damage przy atakach z zaskoczenia. Inne zwiększają po prostu obrażenia. Do tego jeszcze spowolnienie czasu podczas celowania. A jak zainwestujesz w skradanie, to trudniej cię wykryć.

Także polecam :hi:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Paolo1986 napisał:

A warto, dla mnie silent archer to najlepszy build w tej grze :good2:

Z samego tylko drzewka łucznictwa mamy choćby perk, który daje 3x damage przy atakach z zaskoczenia. Inne zwiększają po prostu obrażenia. Do tego jeszcze spowolnienie czasu podczas celowania. A jak zainwestujesz w skradanie, to trudniej cię wykryć.

Także polecam :hi:

 

Wiesz co, to chyba (przynajmniej w Skyrimie) jest po prostu silniejsze od gracza. Grałem w niego dwa razy i za drugim razem miałem plan, żeby  potrenować trochę skradania, strzelania z łuku, ponieważ słyszałem, że to najlepszy build. I w efekcie drugi raz wyszedł mi... battle mage.Po prostu wychodziło to automatycznie, ktoś mnie gdzieś wykrył, zaczęła się walka w zwarciu, wyciągnięty został miecz...i znowu jakoś tak poszło :D Tzn. ja tę postać po prostu tak nazywam, nie wiem czy mój battle mage pokrywa się z buildami jakie są w internecie, po prostu mocno szedłem w walkę bronią białą i w magię - w tej kolejności. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi także tank z tarczą i mieczem albo mieczem dwuręcznym nie podchodził. Zbyt oklepane, a duży miecz zbyt wolny był. 

Raz zacząłem od miecza jednoręcznego plus magia typu płomienie czy mróz i w sumie na tym skończyłem. 

Drugi raz zacząłem od łuku a po dołączeniu do Mrocznego Bractwa doszły też sztylety i skradanie z niewidzialnością. Ataki znienacka pięknie wchodziły.

Skyrimek na zawsze w serduchu, ale jak pisałem- bez modów bym za bardzo się nie wkręcał. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zanim zdążyłem się zorientować, zleciało mi już ponad 100 godzin :obama:

Zrobiłem w końcu kilka misji głównych

18b8a00b72532-screenshotUrl.thumb.jpg.a9d1e8cb65b8e3eae32d8e61173d0d5a.jpg

Spoiler

I małe zaskoczenie, jak natrafiłem na smoka, który nie był do mnie wrogo nastawiony:leo:

A potem wróciłem do eksploracji świata i pochłonęła mnie budowa własnych domów :D

Edytowane przez Paolo1986
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Koledzy, fanboje Skyrimka, podpowiedzcie mi coś ;)

Wydaje mi się, że gierka nadal (wersja SE na PS5) ma sporo pomniejszych bugów i glitchy.

Np. Wichrowy Tron - ile razy tam jestem, widoczne są mocne dropy framerate. Raz zdarzyło mi się "wypaść pod mapę" wchodząc do jakiegoś budynku.

A teraz, gdy został mi ostatni dzbanek do :platinum:

Spoiler

Mam "przywrócić dawną chwałę" gildii złodzieji

Robię te drobne zlecenia od Vex i Delvina, ale z jakiegoś powodu gra nie losuje mi ich właśnie do wykonania w Windhelmie. Na kilkadziesiąt prób miałem dosłownie 1:dunno:

Mieliście z tym problem jakiś?

 

Edit: no dobra, już wszystko ogarnąłem, to i :platinum:wpadła:good2:

Edytowane przez Paolo1986
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakie mody do wersji Anniversary z 2021 byście polecili na XSS?

Najlepiej jakby to był jakiś mod graficzny taki "wszystko w jednym", coś na usprawnienie rozgrywki, czy dodające nowe mechaniki (walki, czy coś role playowego). Nie ukrywam że w tej kwestii jestem zielony, w jakiej kolejnosci musialbym je ułożyć by wszystko hulało.

Edytowane przez Domino56
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Domino56 napisał:

Jakie mody do wersji Anniversary z 2021 byście polecili na XSS?

Najlepiej jakby to był jakiś mod graficzny taki "wszystko w jednym", coś na usprawnienie rozgrywki, czy dodające nowe mechaniki (walki, czy coś role playowego). Nie ukrywam że w tej kwestii jestem zielony, w jakiej kolejnosci musialbym je ułożyć by wszystko hulało.

Mody graficzne są na konsolach słabe zwłaszcz roslinność wygląda sztucznie jak dla mnie,wole grafe z podstawki bez zmian,jest spójniejsza. W skyrimie bardzo fajny jest wampiryzm po modach i polecam Sacrosanct,Flying Vampire Lord i jakiś reskin do wampirzego lorda. Z innych fajnych modów to arsmetalica,Undeath jak lubisz licze,alternative start i oczywiście Ordinator który całkowicie zmienia rozwój postaci.

A co do kolejności to zawsze pierwszy Ussep (nieoficjalny patch)jest w najpopularniejszych,w przypadku reszty modów z reguły w opisie jest  napisane gdzie w kolejkę go wrzucić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...