Skocz do zawartości

PS Vita - kupić czy nie? Wszystkie za i przeciw w świetle konkurencji


winner

Rekomendowane odpowiedzi

a dzisiaj wszędzie czytam newsy o tym, że Sony przyznało się do tego "że źle prowadzą marketing związany z Vitą i muszą się bardziej starać" co cały internet od razu odczytał jako zapowiedź rychłej obniżki i ciekawych bundli, a co najważniejsze zaciągnięcia swoich lepszych studiów wewnętrzych do patrzenia w stronę Vity

Odnośnik do komentarza

a dzisiaj wszędzie czytam newsy o tym, że Sony przyznało się do tego "że źle prowadzą marketing związany z Vitą i muszą się bardziej starać" co cały internet od razu odczytał jako zapowiedź rychłej obniżki i ciekawych bundli, a co najważniejsze zaciągnięcia swoich lepszych studiów wewnętrzych do patrzenia w stronę Vity

 

Bardzo mozliwe, jednak i tak przed inwestorami obcieli przewidywana sprzedaz, co jednoznacznie wyklucza obnizke moim zdaniem. Na Twoim miejscu nie zastanawialbym sie i bral, mozna wyrwac juz w przyzwoitej cenie a konsolka jest imho tego warta.

 

Poczekaj maks do 20 lutego (dzien w ktorym ujawnia "przyszlosc plejstejszyn") i jesli tam nic nie zapowiedza to nie ma sie co ludzic ;).

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

a dzisiaj wszędzie czytam newsy o tym, że Sony przyznało się do tego "że źle prowadzą marketing związany z Vitą i muszą się bardziej starać" co cały internet od razu odczytał jako zapowiedź rychłej obniżki i ciekawych bundli, a co najważniejsze zaciągnięcia swoich lepszych studiów wewnętrzych do patrzenia w stronę Vity

Kup używaną, można dostać już naprawdę w dobrych cenach i nie martwisz się o kupno pokrowca karty itp. bo prawdopodobnie bedzie w zestawie. Ja swoją wyrwałem za 650 (karta 4GB, uncharted, wersja 3G/Wifi, pokrowiec Big Ben'a, 18 miechów gwarancji) widać, że używana ale po czasie każda konsola tak wygląda. Ja bynajmniej jestem zadowolony a pieniądze też nie duże jak za taką konsolę.

Odnośnik do komentarza

Napiszę swoje zdanie na ten temat.

Ja niestety ale z dniem dzisiejszym musiałem się poddać i sprzedaję Vitę.

Nie będę pisał jak inni, dramatyzował jak to jest mało gier, lub hejtował jak to konsola ssie.

Kupiłem w listopadzie, i z dniem dzisiejszym nic się w mojej opinii nie zmieniło - uważam że konsola jako sam sprzęt jest genialna, ma mega potencjał. Tyle że przez ostatni miesiąć używałem głównie jako przenośnego playera do filmów, a to trochę mija się z celem ;/ Super bawiłem się z Wipeout 2048 i NFS Most wanted, pograłem też w Plantsy i tego typu mini gry. Z ostatnich gier co ukończyłem to moim zdaniem definitywnie najlepsza gra na Vitę, a mianowicie Persona 4 Golden. Ale po tym po prostu osobiście nie miałem gier co by mnie interesowały :( NIe piszę że jest tak dla każdego, bo jest jeszcze z minimum 30 gier na Vitę w które nie grałem, ale po prostu sa nie dla mnie. Inni mogą akurat znaleść, że mają z 20 gier które będą chcieli ograć :) Także ja konsolę jak najbardzoe polecam, zwłaszcza że można bardzo tanio kupić używaną. Tylko najpierw radzę poczytać i porządnie pomysleć ile gier na nią Nas interesuje, no albo jak ja kupić , pograć w co się chce i sprzedać ;) Bynajmniej powtarzam, konsola moim zdaniem genialna, gdyby tylko wydawcy się nią bardziej zainteresowali czy nSony pompowało większą kasę w exclusivy (nie znam się na rynku, nie wiem jak to dokładnie działa) to była by konsola gigant. A tak to tylko moim zdaniem słabo wykorzystany potencjał, a szkoda...

Edytowane przez Nitro619
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ojjj wpis wpis ale po kolei....

 

Wczoraj okazało się, że kumpel z roboty ma Vitę, szybka akcja i pożyczył mi na dobę(cytat"jasne Ficuś, trzymaj, mało gram to i tak się kurzy"), koleś ma też ps3 zatem jak większość obecnie ma wykupionego plusa więc miałem też okazję przetestować wszystko co do tej pory wyszło w tej ofercie + wipeout(kupił na storze na premierę)

 

Ostatnio zrobiłem listę gier, ktore na pewno ograłbym mając Vitę, wiedziałem jak wygląda sprawa z biblioteką tytułów - Wipeout, Uncharted, Gravity Rush, LBP, Stardust, Persona, Lumines - tak ona wyglądało, wspomniane pożyczenie konsoli i konto plus kolegi pozwoliło mi przetestować 3 z nich....:

uncharted - rewelacyjny, prześliczny i prawdziwy benchmark konsoli, mało grałem ale sterowanie wykorzystujące możliwości Vity mnie wręcz rozkochało w tym tytule

wipeout - totalny zawód, fakt, że śliczny tytuł ale co z tego jak klatki gubi często i gęsto, do tego brak raceboxa. Kiedyś nie umiałem przekonać się do Wipeoutów z psp choc wszyscy je chwalili, teraz wiem, że po prostu mi ta seria do handhelda nie pasuje - musi być duży tv i pad w ręku

gravity rush - kolejny hiper zawód, nie podoba mi się za równo grafika jak i sterowanie, całkowicie nie trafia tytuł w moje gusta o dziwo.

 

Zrozumiałem, że baza moich gier wartych ogrania na chwilę obecną zmalała, a i tak była ona malutka...nie ma sensu kupować sprzętu dla praktycznie 4 tytułów na chwilę obecną (mając wsześniej ps1 i psp wsteczna kompatybilność Vity mnie ryra)

 

Co mnie zdziwiło ściągając kilka demek to framerate - widać, że devy nie przykładają się do tej konsoli - bardzo dużo tytułow po prostu chamsko tnie.

 

Żeby nie było samych negatywów, napisze co mi się podobało - genialny wyświetlacz, żadnych mura efektów nie widziałem, a jego jakość, kontrast i to jakie generuje kolory jest GENIALNE, demo rayman origins mnie po prostu zagięło. Kolejny opad szczęki to szybkość działania systemu i jeo multitaskowość - ps3 jest sto lat za Vitą pod tym względem, można robić wszystko, nic nie zamula, CUDO. 

 

Podsumowując konsola świetnie zaprojektowana, wydajna z świetnymi parametrami(graficznie Uncharted mnie zmiażdżył, a to tytuł startowy) ale biblioteka gier i działanie wielu z nich to porażka. Kupię ale w przyszłości, więcej gier typu Tearaway + spadek ceny i sprzęt będą chcieli miliony

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Šciągnie jeszcze Escape Plan, Mutants Bloob Atack z tym, że nie wiem czy dalej są za free. Moim zdaniem jak masz inne konsole to sprzęt świetny właśnie jak trzeba gdzieś wyjechać lub coś w tym stylu. Jak główny sprzęt do grania mega słabo.

 

Ja męcze na Vicie pinballe, których na dużym sprzęcie nie tykam.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A wiec tak: po namyslach doszlem do wniosku ze mozna by bylo zainwestowac wlasnie w PSV, pytanie tylko: czy aby napewno warto?

 

Mianowicie... mam mozliwosc i czas w pracy dla siebie(zazwyczaj jest to laptop, ksiazka i inne (pipi)y) wiec samo sie nasowa aby wlasnie dolozyc do tego VITE.

 

Pytania:

-jaka wersje kupic? 3g czy zwykla z samym wifi?

-co do takiego zestawu? jaka karte itp itd

-jaki jest koszt takiej konsolki? kupic uzywke czy nowke?

Odnośnik do komentarza

A wiec tak: po namyslach doszlem do wniosku ze mozna by bylo zainwestowac wlasnie w PSV, pytanie tylko: czy aby napewno warto?

 

Mianowicie... mam mozliwosc i czas w pracy dla siebie(zazwyczaj jest to laptop, ksiazka i inne (pipi)y) wiec samo sie nasowa aby wlasnie dolozyc do tego VITE.

 

Pytania:

-jaka wersje kupic? 3g czy zwykla z samym wifi?

-co do takiego zestawu? jaka karte itp itd

-jaki jest koszt takiej konsolki? kupic uzywke czy nowke?

Po pierwsze współczuje pracy w której masz czasn na granie / czytanie :) 

 

Przechodząc do rzeczy:

1) bierz wersję zwykłą 3g to tylko dodatkowy koszt. Nie pograsz na tym, a do przeglądania netu jest masa innych (często wygodniejszych) sprzętów, które zapewne posiadasz;

 

2) Vita jest najbardziej opłacalna (jak nie wyłącznie), razem z usługą PS Plus, w związku z tym przyda się większa karta. Minimum takie konieczne to 8 gb w tym przypadku (PS+), ale optimum to 16. 4 nie bierz jak będziesz miał Plusa;

 

3) Koszt to sobie można sprawdzić  w każdym sklepie internetowym, ja takich sprzętów  (co dużo się w łapie trzyma, poci itp), nie lubię brać używanych ale w sumie dużo osób sprzedaję Vity więc jak jest opcja używki z gwarancją to można brać taką opcję

 

 

Co do pytania czy warto. Jeżeli ma to być sprzęt uzupełniający (nie jako wiodąca platforma do grania) i będziesz miał PS+ to zdecydowanie tak!

Odnośnik do komentarza

vita wifi+8/16gb karta + roczna subskrypcja plusa = fun na długi długi czas

 

opłaca się poszukać używek na gwarancji na alledrogo i pochodnych...Vita jest sprzętem bardzo mało awaryjnym, a dużo osób bierze ją zamiast komórki np w Playu i pobawią się miesiąc i sprzedają za śmieszne pieniądze.

 

gps w vicie jest bezużyteczny...ani nie ma na razie nawigacji do samochodu albo jakiegoś menadżera do śledzenia kilometrów jak biegami/jeździmy na rowerze jako aplikacji więc bajer jest całkowicie zbędny.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

uncharted, gravity rush, virtue's last reward, puddle - to dostaniesz jakbyś wstąpił do plusa dzisiaj. Pierwsze dwie są do ściągnięcia cały czas, kolejne dwie są wymieniane co miesiąc. W maju na ich miejsce wskoczy sine mora i velocity. Oczywiście to ,że jakaś gra znika z plusa nie oznacza że już w nią nie zagrasz - wystarczy dodać ją do download list i możesz w nią grać/ściągać ją w dowolnym momencie gdy posiadasz abonament ps+.

 

niestety gier, które już były i znikły i ich nie dodałeś(bo nie miałeś plusa) już nie odzyskasz - więc przepada Ci min. wipeout, lumines, mgs hd itp

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Kolekcja Jak&Dexter HD oficjalnie w czerwcu na Vitę, przyznano też kategorie wiekowe dla kolekcji Sly HD Vita więc pewnie w najbliższych tygodniach też to zapowiedzą. 

 

Na necie śmieją się, że Sony opracowało porządny emu gier z ps2 na vitę dlatego nagle lawina tych portów kolekcji hd, dla mnie osobiście kolejne nietrafione ruchy Sony - zamiast wydawać jakieś eksluzywne tytuły oni dalej portują co co można obrać na ps3 albo ps2. Jak już mieli jakąś reedycję hd przenieść na Vitę to tylko i wyłącznie Okami HD, malowanie palcem po ekranie byłyby wtedy mega miodne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

poczekaj do E3 czyli trochę ponad miesiąc. Do tego czasu pewnie nic nowego nie zapowiedzą...a same targi...spodziewam się obniżki ceny(oby samej konsoli i kart pamięci), być może nowej wersji vity(plotki mówią, że wersję 3g zastąpi wariacja wersji developerskiej czyli z hdmi i dodatkowo dodają obsługę 4g) i zapowiedzi jakiś konkretnych tytułów daj boże ekskluzywnych dla tej konsoli.

Odnośnik do komentarza

oficjalnie jest to "port do przyszłych rozszerzeń systemu".

 

osobiście nie mam nawet pomysłu co by tam można było podłączyć... jakiś kontroler muzyczny? dodatkowy ekran? 

tam jest port 5pin (z wyjściem video to tak średnio), miejsce na śrubkę i zatrzask (czyli można tam podłączyć coś na stałe).  

 

Nie wiadomo też jakie jest przeznaczenie pozostałych pinów w gnieździe kabla USB (o ile jakieś jest).  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...