Skocz do zawartości

PS Vita - kupić czy nie? Wszystkie za i przeciw w świetle konkurencji


winner

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam ps vite z tzw. vertical line (pionowe, przeźroczyste linie) ale jakoś da rady grac i nie ide na gwarancje, ale to jest chore, ze tyle kasy zaplacilem bo prawie 2 tysiaki i mam taki bubel. powiesiłbym (pipi)a**ego chinczyka, który dopuścił do sprzedaży tego syfu. widzialem nowe konsole w MM i też maja ten bubel. Walic chinczyków, trzeciom bombe im potrzeba, a moze dojda do rozumu głupie pracoholiki.

Edytowane przez envie89
Odnośnik do komentarza

ja mam ps vite z tzw. vertical line (pionowe, przeźroczyste linie) ale jakoś da rady grac i nie ide na gwarancje, ale to jest chore, ze tyle kasy zaplacilem bo prawie 2 tysiaki i mam taki bubel. powiesiłbym (pipi)a**ego chinczyka, który dopuścił do sprzedaży tego syfu. widzialem nowe konsole w MM i też maja ten bubel. Walic chinczyków, trzeciom bombe im potrzeba, a moze dojda do rozumu głupie pracoholiki.

 

 

Co masz za vite za prawie 2 tyś? Moja nówka za sklepu w premierę koszowła prawie 1 tyś zł :)

Odnośnik do komentarza

Wiekszosc uzywa konsoli w domu, prawie ze kazdy w tym kraju gra na handheldzie w domu. Jak ktos ma duza konsole w domu, to strzal w kolano kupowanie tego.

 

A skąd wiesz? Przeprowadziłeś jakiś sondaż? I akurat w tym kraju, czyli w PL, bo za granicą już nie :)

 

I czemu, że jeśli ktoś ma dużą konsolę to strzał w kolano? Co to w ogóle za argument? Skąd znasz sytuację materialną wszystkich Graczy? A może ktoś chce sobie zagrać w Golden Abyss na leżąco przed snem w łózku, bo akurat na PS3 tej gry nie ma? Albo chce sobie zagrać, bo ma tysiąc innych powodów, których Ty nie jesteś sobie w stanie wyobrazić?

 

Ja nie wiem, dawniej posiadało się Pegasusa i Gameboya jednocześnie i nie pamiętam takich dyskusji, wszyscy byli podjarani co te sprzęty potrafią.

Ale dziś, w dobie wszechobecnego internetu najłatwiej powiedzieć, że NIE MA SENSU KUPOWAĆ, BO NIE MA SENSU.

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony dziwi mnie jadowe podejście niektórych, jak ktoś lubi VITĘ to niech sobie gra i się cieszy - ale argumenty o grach z ps1 czy psp są tak powiem z dupy. Ja napalałem się na VITE, ale teraz po E3 to już wiem, na co nie wydam kasy.

 

Nie chodzi też o dobę internetu, że NIE MA SENSU, ja patrze po sobie - mam ps3 i 360, do tego praca, życie i nie ma czasu żeby te wszystkie gry ogarnąć, moje psp wykorzystywane jest przez laskę i mamuśkę a tak to się kurzy - ja NIE WIDZĘ SENSU inwestowania w ten sprzęt.Czekałem na jakiegoś killera, który mną pozamiata i spowoduje, że chce mieć PSV - ale nie doczekałem się i tak jak pisałem - praktycznie wszystkie gry z PSV mam w lepszych wersjach, lub podobnych na stacjonarki czy PSP, ciągłe odgrzewane kotlety albo popierdółki, które powinny być po 3 euro. Nawet Resistance jest lepszy na PSP niż PSV. A najbardziej boli chyba to, że to może i jest kawał sprzętu do grania tylko jeżeli producent tego sprzętu go OLEWA!!! to ja tym bardziej mam ich w choooju i mojego tysiaka spożytkuje inaczej. Pozdrawiam. A na wyjazdy to mi w zupełności PSP wystarcza - taka baza gier, że chyba z 10 % moich na półce ogarnąłem tylko.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

 

 

A skąd wiesz? Przeprowadziłeś jakiś sondaż? I akurat w tym kraju, czyli w PL, bo za granicą już nie :)

 

Mam oczy i obserwuje ;)

PSP widzialem raz u kolesia w centrum handlowym.

Gameboy advance, jedna panna w tramwaju.

 

 

I czemu, że jeśli ktoś ma dużą konsolę to strzał w kolano? Co to w ogóle za argument? Skąd znasz sytuację materialną wszystkich Graczy? A może ktoś chce sobie zagrać w Golden Abyss na leżąco przed snem w łózku, bo akurat na PS3 tej gry nie ma? Albo chce sobie zagrać, bo ma tysiąc innych powodów, których Ty nie jesteś sobie w stanie wyobrazić?

 

Zrob ankiete- jezeli ktos wydaje tysiaka zeby pograc w kotlety, to spoko.

Twoj argument jest lepszt, nie ma gry na PS3, a ma na Vite- pomijam fakt tej samej ceny lol

Tysiac nie, ale wymien 20 powodow ;)

 

 

Ja nie wiem, dawniej posiadało się Pegasusa i Gameboya jednocześnie i nie pamiętam takich dyskusji, wszyscy byli podjarani co te sprzęty potrafią.

Ale dziś, w dobie wszechobecnego internetu najłatwiej powiedzieć, że NIE MA SENSU KUPOWAĆ, BO NIE MA SENSU.

 

Inne czasy,inny target.

Nie ma sensu, BO NIE, tylko nie ma sensu, bo na ta chwile brak przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wiem, ze sa osoby, ktore nie lubia portow z konsol stacjonarnych, ale dla mnie jednym z argumentow przemawiajacych za zakupem PS Vita byloby pojawienie sie na tej konsoli przenosnej wersji GTA: San Andreas. Moim zdaniem to najlepsze gra z serii i chcialbym zeby przeniesli normalna wersje, zaden tam GTA: SA Stories, ale po prostu ta sama wersje - moze z jakimis ulepszeniami w postaci lepszych tekstur i obiektow. ;)

Wiadomo, ze najlepiej by bylo gdyby zrobili przenosna adaptacje GTA V, ale w San Andreas tez bym pogral gdyby na wzor Metal Gear Solid Collection wydali GTA. :)

 

Swoja droga do zakupu konsoli zachecilaby rowniez cena - jak na razie sie trzyma, a mogliby ja jednak troche obnizyc, w koncu od premiery minelo juz z pol roku. :) Jakis fajny bundle tez by sie w koncu przydal - konslola + memorka + ewentualnie jakas gra, cos tam niby mialo byc, ale jeszcze w sklepach nie widzialem.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Wiem, ze sa osoby, ktore nie lubia portow z konsol stacjonarnych, ale dla mnie jednym z argumentow przemawiajacych za zakupem PS Vita byloby pojawienie sie na tej konsoli przenosnej wersji GTA: San Andreas. Moim zdaniem to najlepsze gra z serii i chcialbym zeby przeniesli normalna wersje, zaden tam GTA: SA Stories, ale po prostu ta sama wersje - moze z jakimis ulepszeniami w postaci lepszych tekstur i obiektow. ;)

Wiadomo, ze najlepiej by bylo gdyby zrobili przenosna adaptacje GTA V, ale w San Andreas tez bym pogral gdyby na wzor Metal Gear Solid Collection wydali GTA. :)

 

Swoja droga do zakupu konsoli zachecilaby rowniez cena - jak na razie sie trzyma, a mogliby ja jednak troche obnizyc, w koncu od premiery minelo juz z pol roku. :) Jakis fajny bundle tez by sie w koncu przydal - konslola + memorka + ewentualnie jakas gra, cos tam niby mialo byc, ale jeszcze w sklepach nie widzialem.

gta san andreas jest 100 lat za murzynami graficznie i ja bym tego w życiu nie kupil, wierze ze inne osoby rowniez oczekuja czegos wiecej, placac ponad tysiac zl za konsole.

Edytowane przez envie89
Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie. Za 3DS dałem 700zł i obecnie świetnie się bawię grając w czarno białego Mariana z oryginalnego GB. Nigdy nie miałem tej konsoli więc nadrabiam zaległości. Od Vity oczekuje gier na wysokim poziomie ale grafika to żaden wyznacznik. Osobiście Vite kupiłem zeby mieć hh na którego będę mógł wygodnie pograć w shootery oraz wszystko to co wymaga drugiego analoga. Nie mam problemu z konwersjami bo są gatunki gier, których na duże konsole nie chce mi się ogrywać (bijatyki, jRPG, wyścigi...). Taki Super Stardust zawsze bede wybierał na PSV jak tylko będa następne części wydane na obie konsole (bo na PS3 to niby fajne, ale jakoś tak wole w to grać na kiblu :P ). Co do jednego masz rację: oczekiwania mam spore co do tej konsoli (biorac pod uwagę jej cene). Tylko, że ja jak na razie mocno zawiedziony nie jestem. GTA SA wydane tak jak MGS Collection (którego jeszcze nie kupiłem ale na pewno to zrobię - w wersji na PS3 i PSV bo tak będzie mi wygodniej grać) kupiłbym na pewno.

Odnośnik do komentarza

gta san andreas jest 100 lat za murzynami graficznie i ja bym tego w życiu nie kupil, wierze ze inne osoby rowniez oczekuja czegos wiecej, placac ponad tysiac zl za konsole.

 

Ludzie nie kupuja konsoli dla remakeow, wiec nie chodzi o to zeby wydawac ta gre jako zachete dla potencjalnego klienta. To nie ma byc system seller, ale tytul dla osob, ktore przegapily dana gre lub po prostu chca do niej wrocic - wystarczy spojrzec na takie Metal Gear Solid Collection, ktore zostalo wydane na PS Vita - jak ktos chce to kupi, ale nikt nie zmusza. ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

@ Saptis: Szkoda tylko że jeśli mowa o platformach Nintendo to jak nawet powstanie nowa gra z serii to wszyscy twierdzą że to odgrzewany kotlet a taki HD Collection z jakieś serii to świetny powrót do korzeni itd. itp. (nie rozumiem społeczeństwa). W każdym razie ja z chęcią bym nabył Vitę ale dopiero jak pojawią się gry tj. Ragnarok Odyssey, Tales of innocence R, Ys IV (w sensie owy remake), Soul Sacrifice, Phantasy Star Online 2 i parę innych pozycji, bo jedna gra (Gravity Rush) nie podnosi mi takiego ciśnienia żeby wydawać nawet na używaną konsole 800zł. Boli mnie również to że przymusowo trzeba kupić jakąkolwiek kartę pamięci co również wiąże się z wydatkiem.

 

Pomijając to wszystko to mam wrażenie że już teraz Vita i 3DS podobnie jak to było z DS'em i PSP zaczynają powoli świetnie się uzupełniać, bo naprawdę już od ostatniej generacji handheldów, owe platformy zaczęły pod względem ciekawych nowych lub starych IP bić (przynajmniej dla mnie) stacjonarki na głowę, tym bardziej że zawsze na handheldach liczy się do dziś gameplay a nie grafa co cieszy mnie niemiłosiernie, choć of course nie mówię że to źle aby na handheldy wychodziły ładne gry (w końcu każdy z nas lubi jak tytuł prezentuje się okazale)..

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja kupie PS Vite ale nie teraz. Napalilem sie na nia, odlozylem nawet drobne ale wstrzymam sie z zakupem co najmniej do swiat Bozego Narodzenia. Powodem jest oczywiscie brak interesujacych mnie gier (Uncharted i dalej nic..) a przy okazji wyczekuje odswiezonej wersji konsolki, ktora poprawilaby zywotnosc baterii.

Odnośnik do komentarza

no, właśnie! jak myślicie, czy warto teraz kupować vitę, czy poczekać do tych świąt z myślą, że będzie nowa wersja? Jeśli chodzi o same gry, to one mi odpowiadają i nie sądzę, żebym nie miał teraz w co grać, bardziej zastanawia mnie fakt, czy wyjdzie nowsza vita. Czy jest taka możliwość ? jak sądzicie? Pytam osób, które miały PSP i wiedzą jak rozwijała się ta konsola. Po jakim czasie weszło ulepszone PSP.

Edytowane przez Mefi23
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem na swieta nie bedzie jeszcze nowej wersji konsoli, to troche za szybko. Swieta to i tak dobra okazja do sprzedazy konsol i pewnie Sony bedzie chcialo ja jeszcze wykorzystac do opchniecia aktualniej wersji, jak juz bedzie cos nowego to mysle, ze bardziej jakis nowy kolor. Pozniej jak zainteresowanie troche spadnie to zrobia jakas nowa wersje konsoli zeby znowu ruszyla sprzedaz. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli nie mam się zastanawiąć nad kupnem i brać teraz, bo jeśli będzie nowa wersja to dopiero za rok, albo później. Wiadomo, że będzie biała wersja, ale ona oprócz koloru niczym się nie róźni od tej, która jest na rynku. Mógłby ktoś stwierdzić na podstawie PSP, czym różniły się kolejne wersje od początkowej? co zostało dodane, zmienione. Chodzi mi o to, czy zmiany są tylko kosmetyczne.

Edytowane przez Mefi23
Odnośnik do komentarza

W nowszysch wersjach PSP zmieniono wyswietlacze dzieki czemu obraz byl nieco lepszy. Bateria dluzej trzymala, konsola byla lzejsza - starsza miala metalowy szkielet przez co byla bardziej wytrzymala i "konkretna", nowa natomiast jest z plastiku co przeklada sie wlasnie na wage. Do tego w starej slot na plyty UMD jest metalowy - wsuwa sie tam plytke gdzie siedzi calkiem pewnie, w nowej jest tylko klapka, pod ktora luzno kladziemy UMD - to nowe rozwiazanie wydaje mi sie troche liche. W pierwszej wersji PSP glosniki znajdowaly sie na dolnej czesci konsoli (patrzac na wyswietlacz), natomiast w nowszej byly umieszczone w przodu dzieki czemu lepiej bylo slychac wydobywajacy sie z nich dzwiek.

Konstrukcja konsoli w nowszej wersji to ciecie kosztow, plastikowe elementy na pewno wymagala mniejszych nakladow finansowych. ;) Nalezy jeszcze wspomniec o wiekszej ilosci pamieci RAM - Slim&lite ma jej 64MB (Fat ma 32), poza tym wersja PSP 3000 ma wbudowany mikrofon, obydwie nowsze wersje maja jeszcze wyjscie na kabel TV. Jak widac zmiany sa calkiem duze, wiec Sony nie tylko zmienialo sam zewnetrzny wyglad konsoli. Jakis czas temu ukazala sie tansza wersja PSP E1000, ktora jest troche wykastrowana - nie ma miktofonu, Wi-Fi, a glosniczek ma tylko Mono (!).

 

Co do samego wygladu to przyznam, ze wersja 3000 bardziej mi sie podoba - nie jest taka klockowata, jest fajnie zaokraglona i lzejsza. Ja akurat mam pierwsza wersje konsoli.

Edytowane przez saptis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja miałem pierwszy model, potem sprzedałem a parę lat później zakupiłem model 3000. Ekran faktycznie lepszy, żywsze kolory, lepsza czerń. Choć ludzie też narzekali na widoczny przeplot poziomych linii podczas grania.

 

A co do Vity to też sądzę, że nowy model za szybko się nie pojawi. Ale myślę, że pojawi się na pewno. W końcu każda konsola Sony miał kilka modeli/rodzajów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...