Skocz do zawartości

PS Vita - kupić czy nie? Wszystkie za i przeciw w świetle konkurencji


winner

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że sprzedaję Vitę, co mam wykonać by wszystko było ok?

Sam format karty i ustawienia systemowe, czy jeszcze jest jakaś autoryzacja konta?

Kupiłem Vitę, bo tak bardzo chciałem mieć super handhelda, w dodatku kupiłem na premierę i była to pierwsza moja konsola kupiona w preorderze.

Z racji dokupienia potem iPada i Xperii Z, myślę że takie coś jak Vita - nie jest mi potrzebne.

Trzymam głównie dla Plusa, ale ostatnie 3 miechy, to porażka.

Vita leży w pokrowcu już chyba z 2 tygodnie. Nie mam ochoty jej włączać, nie mam za bardzo w co grać. A Tearaway to za mało.

Ugg ulga, Grzybiarz sprzedaje Vitę, nie będzie w każdym temacie jego rozkimn jak mu to się vita kurzył i ile to wydał na day one ;)

Odnośnik do komentarza

No moim zdaniem problem leży w tym, że kiszokonsolek powinno się traktować jako sprzęty, ktore czasami mogà sobie poleżec 2-4 tyg w etui (no chyba, że ktoś kupuje taki sprzęt jak nr 1 opcja do grania, to co innego).

Jak wychodzi jakiś dobry szpil lub indyk, ewentualnie gdzieś trzeba wyjechać (delegacja? upierdliwa rodzina?), wtedy bierzemy i cioramy;)

Odnośnik do komentarza

Też tak myślę. Posiadam PSP, PSV, DS i 3DS'a. Na każdej konsolce co jakiś czas gram. Najwięcej czasu spędzam przy PS3 i bardzo czesto się zdarza, że przenosny sprzęt się kurzy. jak by mi to przeszkadzało to musiałbym sprzedać wszystko w cholere już dawno temu. Backlog gier rośnie niesamowicie ale już dawno się przestalem oszukiwać że kiedyś będę ogrywał wszystko na bierząco. Vita jest dla mnie genialnym sprzętem, kupiłem niemalże na premiere i nie żałuję ani złotówki. Świetnie się bawię zwłaszcza przy indykach, ktorych na PS3 lub PC bym nie właczył (ewentualnie wyłączyłbym po 5 minutach  - Hotline Miami by odpadło pierwsze gdyby nie ta konsolka).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Panowie doradźcie. Swoją pierwszą Vitę zakupiłem jakoś niedługo po premierze. Pograłem w kilka gier, ograłem demka... I konsolę sprzedałem, bo uznałem, że nie ma na nią gier a te zapowiedziane (w tamtym okresie) mnie nie interesowały. Po sprzedaży kupiłem tablet z andkiem i w sumie po dziś dzień, najczęściej gram na nim (poza PS3).

 

Jednak teraz po długim czasie bez konsoli (Vity), nazbierało się dla niej sporo gier dzięki PS+. Jest tam kilka tytułów, które chciałbym ukończyć. Jest też kilka pudełkowych gier (np. Killzone, Tearaway, LBP), w które też chciałbym zagrać. Jednakże mam jakiś taki prze(pipi)any syndrom, że jak nie zagram w te gry, to w sumie nie będę płakał. Takie gówniane rozdarcie: jakbym miał to bym grał, a jak nie to nie ;)

 

Zatem pytanie: czy warto ponownie zainwestować w Vitę i kartę 32GB? (nie chcę żonglować co chwila grami na jakieś małej karcie). Gdzie obecnie można kupić najtaniej Vitę WiFi (nową) oraz kartę 32GB? Czy gdzieś w Polsce można dostać w ogolę kartę 64GB? Bo fajnie by było zmieścić wszystkie gry z Plusa w jednym miejscu.

 

No i właśnie obawiam się, że jak już zdecyduję się na zakup, to pogram trochę w te wszystkie gry z PS+, czy pudełkowe killery a potem konsola trafi do szuflady. Już nawet nie chodzi o to, że przejdę te wszystkie gry, że je ukończę. Ale kurde, czasem mam tak, że trochę pogram w jakąś grę, przejdę kilka leveli a potem sruuu z nią na półkę i przez długi czas do niej nie wracam - nie wiedzieć czemu :P

 

Dlatego pomóżcie i doradźcie ;)

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

ja nie potrafilbym grac w cokolwiek poza angry birds czy innym peggle nie majac fizycznych przyciskow i dwoch galek wiec vita byla dla mnie wyborem oczywistym tym bardziej ze w sieci play zdecydowalem sie za nia zamiast smartfona i placilem tylko 179zł. Czy warto brac jak juz miales?....hmmm zaczekaj tydzien...w tym tygodniu najprawdopodobniej oglasza vite2000 na nasz kontynent i byc moze obniza ceny. Zawsze tez mozesz kupic, ograc gry i znowu sprzedaz, duzo nie stracisz, a vite mozna juz wyrwac bardzo tanio

Odnośnik do komentarza

też myślę nad tym sprzętem głównie z tego, że PS+ będę opłacał dla PS4 a gierki tam dawane będą się marnować a wydatek nie jest jakiś mega więc powoli się decyduję ale:

 

- ciekawe jak będzie z ceną vity z oledem jak pojawi się wersja z lcd nie wiem czy czekać czy teraz polować na używkę.

 

Odnośnik do komentarza

ja bym musial tego leda zobaczyc na zywo czy faktycznie jest tak gorszy bo na gafie ogolnie w samych plusach wypowiadaja sie o wersji 2000. Jest lzejsza i ciensza przez co ponoc o wiele lepiej lezy w dloniach, ma port mini usb do ladowania, a nie ten cudaczny, bateria starcza na dluzej, wbudowane 1gb - nie jest to jakas wersja low budget nie liczac ostrego przyoszczedzenia na ekranie

Odnośnik do komentarza

Emtebe, dołóż lepiej i kup jakiegoś wypaśnego smartfona. Na Vicie masz tylko gierki indie (głównie), a to samo, plus wiele więcej plus zawsze przy sobie, masz na telefonie. Też sprzedałem Vitę i dwa razy do tej samej rzeki bym nie wchodził :)

 

Mam obecnie tablet Nexus 7 (2013), więc do pierdołowatych gierek wystarczy. A i mocniejsze gry jak Dead Trigger czy GTA:SA, działają bez zająknięcia.

 

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki? LOL, trzeba mi to było powiedzieć jak kupowałem swoje trzecie (!) PSP :D

 

 

Kurde, nakręciliście mnie na Vitę 2000. W sumie martwi mnie, że ma LCD a nie AMOLED, ale może nie będzie to znacząca różnica. Szczególnie jak cena będzie dobra. Myślę i myślę. Gierki na Vitę z PS+ chętnie bym ograł. Bo już dużo się tego uzbierało.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. O tym samym pomyślałem, że to może być zapowiedź Vita TV.

Ale najlepiej jakby ogłosili PSV 2000 + Vita Tv ;)

 

Obawiam się tylko, że cena "nowej" Vity będzie wyższa od starej. Bo wiecie, to "nowość" i będą szukać naiwnych na nowy model, gdy stary może okazać się tańszy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.