Skocz do zawartości

PS Vita - kupić czy nie? Wszystkie za i przeciw w świetle konkurencji


winner

Rekomendowane odpowiedzi

Czy żałuję, że kupiłem VITE day 1 zamiast poczekać do wakacji? Tak

 

Czy bym kupił teraz VITE gdybym nie kupił jej wcześniej? Tak

 

Na razie konsolka mi się nadal podoba, ale chyba przejdę na granie w gry po JP zamiast czekać na wersje Angielskie, i tak większość tych gier do Polski nie dojdzie, bo dystrybucją zajmują się małe studia a po ostatnich zmianach językowych na naszym sklepie coraz więcej gier z psp/vity/ps3, you name it do nas nie dociera.

 

Moje zdanie na temat SCEE i SCEP? Banda krotkowzrocznych idiotów, jak ktoś chce cieszyć się vita w pełni to niestety musi przestawić sobie konto, albo na US albo JP.

 

Ale konsolkę i tak lubię ;)

Odnośnik do komentarza

siema!

Myślę że to odpowiednie miejsce na to pytanie, co myślicie o tej aukcji http://allegro.pl/so...2511102450.html , cena wydaje sie być za(pipi)iscie atrakcyjna. Bralibyscie Vitę ood tego typa ? :) pozdro

Ja bym tego nie brał, te konsole mogą być używane albo refurbished (z odzyzku). Kupujac od osoby prywatnej nie masz paragonu i tym samym gwarancji.

 

wersja 3g to lipa. w gry na tym nie pogrpasz, a przegladarka jest lepsza w telefonie. Ze skype'a mozesz dzwonic przez 3g i masz gps, ktory jest do bani.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Czym tak naprawdę różni Sie wersja 3g od tej WiFi? Jakieś extra aplikacje, bajery, gps?

Niepodważalną przewagą 3g jest to ze możesz korzystać z neta gdzie tylko ci się podoba ,a WIFI to wiadomo -tylko punkt dostępu do internetu.

Jeśli chodzi o programy to jest aplikacja dzięki której zostawiasz swój tag w mieście widziany przez innych użytkowników Vity -tylko wersja 3g z modułem GPS.

Ja używam karty play która była dołączona do zestawu i jestem w szoku jak net fajnie się sprawuje nawet gdy mam gorszy zasięg albo w ogóle gubię 3g .

Samo korzystanie ze stron internetowych to jeszcze nic ale aplikacje YouTube czy Facebook działają tak jak na szybkim łączu w kompie stacjonarnym.

Edytowane przez kasper
Odnośnik do komentarza

Kilka dni temu kupiłem Vite, wcześniej z handheldów miałe Gameboy'a Classica (świetna konsolka) mam go do dziś tylko gdzieś się zagubił, potem nadszedł czas na PSP Slim ogólnie byłem zadowolony z konsoli jednak po jakimś czasie sprzedałem, i ostatnio zacząłem się interesować znowu gierkami z GB i przyszedł czas aby zakupić GBA SP którego też gorąco polecam szczególnie za tą cenę za którą teraz "chodzi". Po zakupie Vity od razu zacząłem od rejestracji i konfiguracji urządzenia (nigdy nie miałem większej konsoli sonego) stąd brak konta, trochę czasu mi zajęło żeby się w tym połapać tym bardziej, że vita była używana a gościu nie raczył się wypisać, byłem trochę zawiedziony stanem fizycznym konsoli jednak nie każdy należycie dba o sprzęt :(, ale jednak mimo wszystko chyba ze wszystkich konsol przenośnych spodobała mi się właśnie Vita i to ze względów na jej możliwości, wszystko chodzi jak w zegarku, zero zawieszania itp. Na chwilę obecną mam tylko dwie gierki Uncharted i Dungeon Hunter, ale niedługo kolekcja się powiększy mogę szczerze powiedzieć, że nie jestem zawiedziony grami. Tak naprawdę to nie wiem czego ludzie oczekują od Vity. Przyznam, że z dotykowym tylnym panelem to trochę nie wypał tym bardziej jak ktoś jest zajęty przednim ekranem, ale ogólnie konsola sprawuje się świetnie, w sumie to nawet nie narzekam na baterię bo czego można wymagać od mocnego systemu + dużego ekranu. Internet też można na niej przeglądać swobodnie w przeciwieństwie do telefonu. Jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem to tak naprawdę wszystko zależy od tego jak do tego podejdzie nie można zapominać, że to jest handheld a nie konsola stacjonarna. To tyle z mojej strony :)

Odnośnik do komentarza

problemem Vity dalej jest mała ilość tytułów dedykowanej tylko jej. W tytułów, które byłyby dla mnie musthavem na ten rok wymieniam Persona4Golden, Muramasa, Tearaway i Killzone Mercenary (no i może Soul Sacrifice) z czego pierwsze dwie to porty odpowiednio z ps2 i wii.

 

No i dalej jestem ciekaw kiedy Sony wypuści reedycję konsoli...czy już w 2013 czy 2014...niektórzy mówią, że Vita zaprojektowana jest na tyle dobrze, że reedycja nie jest potrzebna...owszem zmniejszenia gabarytów czy kształtu nie oczekuje ale są rzeczy, które od miejsca Sony powinno zmienić: wmontować baterię o większej pojemności i dać wbudowaną pamięć flash choćby 8gb. Zwiększanie rozdzielczości aparatu czy wyjście hdmi nie są mi potrzebne ale pewnie też wielu przyjęłoby je z otwartymi rękami.

 

No i jeszcze zostaje kwestia pojemności gier....Sony na razie daje rygor na wydawcach na gry do 3,5gb. Zniesienie tego ograniczenia dużo by poprawiło, bo nie trzeba byłoby tak się bawić kompresją np tekstur.

Odnośnik do komentarza

problemem Vity dalej jest mała ilość tytułów dedykowanej tylko jej. W tytułów, które byłyby dla mnie musthavem na ten rok wymieniam Persona4Golden, Muramasa, Tearaway i Killzone Mercenary (no i może Soul Sacrifice) z czego pierwsze dwie to porty odpowiednio z ps2 i wii.

 

No i dalej jestem ciekaw kiedy Sony wypuści reedycję konsoli...czy już w 2013 czy 2014...niektórzy mówią, że Vita zaprojektowana jest na tyle dobrze, że reedycja nie jest potrzebna...owszem zmniejszenia gabarytów czy kształtu nie oczekuje ale są rzeczy, które od miejsca Sony powinno zmienić: wmontować baterię o większej pojemności i dać wbudowaną pamięć flash choćby 8gb. Zwiększanie rozdzielczości aparatu czy wyjście hdmi nie są mi potrzebne ale pewnie też wielu przyjęłoby je z otwartymi rękami.

 

No i jeszcze zostaje kwestia pojemności gier....Sony na razie daje rygor na wydawcach na gry do 3,5gb. Zniesienie tego ograniczenia dużo by poprawiło, bo nie trzeba byłoby tak się bawić kompresją np tekstur.

Biblioteka Vity jest idealna jako sprzęt "nr kolejny do grania". Do tego co wymieniłeś to koniecznie jeszcze Uncharted, Gravity Rush, Tales From Space: Mutant Blobs Attack!,Escape Plan, Lumines, Wipeout+ jeszcze kilka ciekawych gier logiczno-zręcznościowych, aha no i praktycznie większość za free. Dla mnie idealna opcja nr 2 do grania. Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

ja wiem, że jakbym miał Vitę to must have to escape plan, lumines, uncharted, gravity rush, lbp, uncharted i stardust delta ale to wszystko pozycje z 2012 :) wymieniłem tytuły z 2013, które mnie rajcują :)

 

ps. to jak to jest z tą baterią?na ile ona przy czym starcza?

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Rozdziałka jest świetnie dopasowana do wielkości ekranu, aliasing też praktycznie zerowy, w topowych produktach.  Ale w takim Resistance czy zapewne Codzie jest duży aliasing ale tam po prostu był mało zdolny dev.  Uncharted, Escpae Plan, Wipeout.

 

Jeżeli chodzi o grafikę to naprawdę jest świetnie, a zapewne każda kolejna gra AAA będzie jeszcze ładniejsza (patrz Killzone czy Tearaway)

Odnośnik do komentarza

a jak z tym aliasingiem i rozdzielczością? raz czytam, że ekran oledu miażdzy a raz ze w wielu grach widac mocno poszarpane krawędzie

 

 

Krawędzie są poszarpane w tych grach, które nie chodzą w natywnej rozdzielczości i nie mają żadnego AA.

 

Tutaj masz listę części gier i ich rozdzielczości:

 

All Stars Battle Royale (beta) = 960x544 (no AA)

 

Assassin's Creed: Liberation = 720x384 (no AA)

 

Assault Gunners = 960x544 (4xAA)

 

BlazBlue: Continuum Shift Extend = 960x544 (no AA)

 

Disgaea 3: Absence of Detention = 960x544 (no AA?)

 

Dynasty Warriors Next = 960x544 (4xAA)

 

Escape Plan = 960x544 (no AA)

 

F1 2011 = 640x384 (no AA)

 

FIFA 13 = 960x544 (2xAA)

 

Good People Die = 960x544 (4xAA)

 

Gravity Rush = 720x~400 (no AA)

 

Hot Shots = 640x? (4xAA)

 

Hustle Kings = 960x544 (4xAA)

 

Jet Set Radio = 960x544 (no AA)

 

Little Battlers eXperience W = 960x544 (no AA)

 

Little Big Planet = 4xAA

 

Madden NFL 13 = 960x544 (no AA)

 

Michael Jackson: The Experience = 960x544 (4xAA?)

 

MLB 12: The Show = 720x408 (4xAA)

 

Metal Gear Solid HD Collection = 720x448 (no AA)

 

Mortal Kombat = 640x384 (no AA)

 

Motorstorm RC = 960x544 (no AA)

 

Need For Speed: Most Wanted = 640x368 (4xAA)

 

New Little King's Story = 960x544 (4xAA)

 

Ninja Gaiden Sigma Plus = 960x544 (2xAA), dynamic

 

Oddworld Stranger's Wrath HD = 960x544 (no AA)

 

Pro Yakyuu Spirits 2012 = 960x544 (no AA)

 

PulzAR = 960x544 (no AA)

 

Rayman: Origins = 960x544

 

Ridge Racer = 720x~408 (4xAA)

 

Sine Mora = 960x416 (+ black bars, no AA)

 

Shinobido 2: Dynamic Tripping = 960x544 (no AA)

 

Sonic & All-Stars Racing Transformed = 960x544 (no AA)

 

Street Fighter X Tekken = 960x544 (no AA) character select, 720x~408 (4xAA) in-game ?

 

Super Stardust Delta = 960x544 (no AA)

 

Surge Concerto: Ciel no Surge = 960x544 (4xAA)

 

Touch My Katamari = 960x544 (no AA)

 

Uncharted: Golden Abyss = 720x~408

 

Unit 13 = 720x~408 (no AA)

 

Virtua Tennis 4 = 960x544 (4xAA)

 

Wipeout 2048 = dynamic up to 960x544 (4xAA)

 

http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1676698&postcount=4

 

Chyba największym osiągnięciem jest Virtua Tennis 4: natywna rozdzielczość, 4xAA, 60 fps. A np. takie LBP nie chodzi w natywnej rozdzielczości, ale przez dobry AA tego nie widać i gra wygląda prawie jak wersje z PS3.

 

Z gier w które ja grałem to najgorzej pod względem jakości obrazu wyglądało chyba Gravity Rush. Z tego co widziałem na filmikach, to AC:L też nie wypada najlepiej.

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

no to pozostaje kwestia czy brac od razu czy jednak czekac na obniżkę ceny, która musi nastąpić. No i jeszcze po cichu liczę, na nowszy model z lepszą baterią i wyeliminowaniem efektu mura w oledzie bo choć często występuje on w różnych urządzeniach to czytając fora w przypadku Vity jakieś badziewia na ekranie są praktycznie w każdej sztuce.

Odnośnik do komentarza

Nie liczylbym ani na jedno ani na drugie, Sony oglosilo wczoraj ze jeszcze bardziej tnie oczekiwania wzgledem Vity wiec ani na obnizke ceny ani na nowy model sie nie zapowiada.

 

Co do OLEDa, kazdy oled ma praktycznie ten problem, jednak jest on niewidoczny, mozna go zobaczyc tylko w kompletnej ciemnosci, kiedy ekran Vity jest podswietlony na czarno. Wielu ludzi zyje w przekonaniu ze tego nie ma, kiedy w rzeczywistosci maja, to tylko po prostu jeszcze nie widzieli ;).

 

Bateria zas trzyma dobrze, na jakakolwiek poprawe bym nie liczyl biorac pod uwage bebechy oraz za(pipi)isty ekran, mozna sobie przenosny charger tanio kupic, jednak mi jest on niepotrzebny, wg mnie swietnie sie bateria trzyma, gram w Uncharted, zmniejszam glosnosc lub podpinam sluchawki i 5 godzin luzem pocisne, gram w MH:FU, wszsytko mam na maksa i gram caly dzien ^_^.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...