Skocz do zawartości

PES 2013


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

Zwody z r2 są mega, wystarczy, że wypuszczasz piłkę burstem (r1 +r2 ) i wtedy zawodnik nabiera rozpędu. Do pojedynczego mijania na prędkości używaj bursta, siatki, run around.

 

No właśnie, mógłby ktoś obeznany z tematem zapodać kilka podobnych spostrzeżeń? Dopiero niedawno zabrałem się za ogarnianie PESa "na serio" i zastanawiam się, jakie zagrania najlepiej opanować, żeby radzić sobie z kolejnymi Barcelonami spotykanymi online.

 

Dam plusa. ;)

Odnośnik do komentarza

Odbiór piłki to podstawa masz do wyboru :

 

- Wejść manualnie na piłkę (pomagając sobie r2 )

- Trzymać X i nacisnąć w odpowiednim momencie r1. W tej części trzymając X obrońca będzie zastawiał drogę zawodnikowi z piłką (można przybliżać lub oddalać się za pomocą strzałek), naciśnięcie r1 powoduje próbę odbioru. Pamiętamy, że trzymając X obrońca sam ogarnia czy ma biegnąć szybko (tak jakby z r1) czy wolno w zależności co robi przeciwnik z piłką.

- Nacisnąć 2 razy X czyli odbiór siłowy. Zagranie bardzo ważne, mimo że często powoduje faul. Idealne do siłowego zatrzymywania cyborgów. Nie robimy tego w plecy bo sypią się za to czerwone oraz w polu karnym. Imo najważniejsza zmiana w defensywie, bardzo na plus.

 

Następnie obowiązkowo DUŻO strzelać. Siłą strzałów w tej grze jest niedopisania, to trzeba samemu przeżyć ;p

 

Nowe zwody, m.in. flick czyli podrzucenie. kapitalne do mini podrzucenia na woleja. Dla zabawy można robić sombrerro ale tylko na zawodników którzy nie wyczekują obrońcami tylko starają się jak najszybciej zaatakować siłowo. Ja używam ponadto dużo double touch , kiedyś było to co prawda dużo lepsze ale dalej miazga. Def touch drybling do wolnego rozprowadzania i kombinowania na skrzydle aczkolwiek te zwody wymagają dryblerskiego doświadczenia moim zdaniem. Ponadto warto wymienić stopfeint (x+kwadrat bez strony).

 

Zastosowanie kart- ważny aspekt zrobiony bardzo poprawnie ze strony konami. Ci co mają mieć jakiegoś skilla to go mają ci co nie mają mieć to nie mają. Ważne tutaj szczególnie jest weighted pass (L1+trójkąt+r2) czyli podcięte wypuszczenie góra ala xavi (stąd ma to m.in. Xavi alonso i hernandez ale i wielu innych). To podanie jest DUŻO lepsze od zwykłego L1+trójkąt które szału w tej części nie robi.

 

Zabić Ronaldo- na tego pana trzeba szczególnie uważać, jest najlepszym zawodnikiem w grze, przebija nawet classiców. Ogólnie REAL to najlepszy team w grze, mimo, że statytycznie ma 3x A i 3x B.

 

Wrzutki o dziwo mocniejsze i dokładniejsze bez szybkiego biegu. Wolne wchodzą jak się ma kim bić, ja gram głównie Hiszpanią więc ciężko mi ustrzelić Xavim ale trafiłem już kilka sneiderem i messim.

 

Diagonalna klepka- innowacyjny pomysł w którym można wybrać w którą stronę po zagraniu klepką ma biec podający. Obowiązkowo wypuszczanie gości na prawej gałce oraz zmiana zawodnika na prawej gałce(sporo ułatwia). Granie manualne jest spoko ale fajerwerków nie ma. Tyle na szybko przy fajce ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Odnośnie gry obronnej to ten zwykły odbiór poprzez klepnięcie R1 jakiś taki mało skuteczny. Lepsze rezultaty daje po prostu ustawienie się na linii piłki przy pomocy R2. Przydatny jest też super cancel, chociaż albo mi się zdaje, albo go osłabili. Teraz zawodnicy nie reagują już tak błyskawicznie i na przykład przecięcie podania na dobieg przy pomocy SC nie jest już tak proste. Nie wspominając o tym, że w tej części każde wejście w kontakt z piłką bez klepnięcia R2 może się zakończyć odbiciem gały w przypadkowym kierunku lub przejściem między nogami obrońcy, więc nawet jak już SC w obronie się uda, to często jego efektem jest odbicie się piłki na sporą odległość, nie rzadko z powrotem pod nogi przeciwnika.

Prawdziwym kozakiem jeśli chodzi o obronę w tej części jest 2 razy X, ale trzeba bardzo uważać z timingiem, bo faule sypią się za to gęsto.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że odbiór piłki z r1 przeznaczony jest do przechwytów feintsów, burstów, i ogólnie dryblingu bez szybkiego biegu. Na jeźdźców przeznaczone jest double X. Super cancel jak dla mnie się nei zmienił, używam go w każdym aspekcie i jest chyba taki am jak zawsze. Ja mam natomiast problem z przecięciami podań. Kiedy próbuję do tego wykorzystać r2 dostaję z reguły kanał, nie raz podaniem 40 metrowym. Czasami jednak o dziwo udaje się przejąć (z r2). Najlepiej przecinać z double X ale nie zawsze jest czas lub timing jest ciężki.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj rozpocząłem zmagania online i na początek miła niespodzianka - w tych pierwszych 5 meczach, któe decydują o przyznaniu ratingu oprócz standardowego zstawu Real & Barca trafiły mi się jeszcze spotkania z MU i uwaga uwaga Bragą i Celtą Vigo O___O. Średnimi drużynami gra się kapitalnie, wreszcie jest miejsce i czas na jakieś sensowne rozgrywanie akcji. Bo granie z futbolowymi gigantami to niestety cały czas styl gry ADHD, ciągły pressing bez większych konsekwencji i nieustanne sępienie na podanie w uliczkę, bo choćbym nie wiem jak się cofał i pilnował, żeby nikt z obrony za bardzo nie szarżował, to i tak grając z taką Barcą za którymś podaniem na dobieg dołem lub górą przeciwnik albo wygra przepychankę z moim obrońcą, albo zawali super cancel albo mimo klepnięcia R2 piłka przeleci obrońcy między nogami albo milimetr obok nogi.

Podczas jednego z meczy zdążył mi się kosmiczny bug, którego niestety nie uwieczniłem, bo jakiś debil stwierdził, że highlightsy po meczu można oglądać tylko przez jakiś czas, a pech chciał, że akurat wtedy coś mi się zrąbało z kamerą w telefonie. No w każdym razie wyglądało to tak że lecę po skrzydle, odbijam w pole karne i nagle cała obrona przeciwnika plus kilku moich graczy zostają jakąś magiczną siłą przesunięci w trybunę za bramką (!) na polu karnym zostaje bramkarz przeciwnika dwóch moich grajków i sędzia stojący na linii bramkowej (!!). Przy próbie naciśnięcia czegokolwiek mój zawodnik znajdujący się przy piłce nagle teleportuje się w inne miejsce na polu karnym, w tym czasie kilku z przeciwników których wywaliło w trybuny z powrotem pojawia się w polu karnym, ale co sekundę zmieniają swoje położenie. Ja jeszcze kilkukrotnie próbuję dojść do piłki, ale za każdym razem przy kontakcie z gałą teleportuje mnie w inne miejsce. Akcja kończy się tym, że za którymś razem teleportacja kończy się z piłką tuż za linią bramkową xDDD

 

W ogóle odnośnie trybu online jako całości to drażni nie tylko bezsensowne rozrzucenie go po całym menu, ale też niezrozumiałe cięcia względem zeszłorocznej edycji jak brak czatu tekstowego przy wyborze drużyn, na początku meczu i w przerwie czy brak szybkich presetowanych komentarzy podczas powtórek.

Czy ktokolwiek rozgryzł już to Local Community ? Okej, zapisałem się do Community warszawskiego i co w związku z tym ? Mam opcję join 1 vs 1 game i przeważnie zakłada mi wtedy nowy pokój w którym mogę czekać aż ktoś do mnie dołączy albo kogoś zaprosić. I teraz najlepsze, po co mi ta lista aktywnych członków community, skoro nie mogę błyskawicznie zaprosić kogoś do meczu z poziomy gry tylko muszę wysyłać normalne zaproszenie w XMB ? Jest niby opcja "wybierz jeden z pokoi czatu", szkoda tylko, że jest nieaktywna.... Raz zdarzyło mi się po join 1 vs 1 game trafić do założonego już pokoju tylko też nie wiem czy to był po prostu jedyny założony w tym momencie pokój czy gra w tym momencie przydziela mnie losowo do jednego z założonych pokoi. Czy ja czegoś nie ogarniam czy to jest naprawę takie nieczytelne ?

 

Odnośnie samego gameplayu online czy offline mam wrażenie że coś zwalili w tym roku z off the ball. O ile w 2012 działało to bardzo dobrze i nie miałem najmniejszych problemów ze wskazaniem prawą gałką zawodnika, na którego chcę się przełączyć, tak tu jest cyrk i czasem jeśli obrońcy są ustawieni w linii to dopiero 3 próba daje pożądany efekt. Kilka goli już przez to straciłem, bo podczas moich prób przełączenia się na zawodnika znajdującego się najbliżej przeciwnika wybierali się po kolei wszyscy pozostali obrońcy, czasem w ogóle nie było reakcji i w tym czasie szło oczywiście podanie na dobieg i po zawodach. W przypadku stałych fragmentów gry to samo - przy rożnych i wolnych wskazanie na zawodnika którym chcę kierować to czasami dłuższa chwila.

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza
to i tak grając z taką Barcą za którymś podaniem na dobieg dołem lub górą przeciwnik albo wygra przepychankę z moim obrońcą, albo zawali super cancel albo mimo klepnięcia R2 piłka przeleci obrońcy między nogami albo milimetr obok nogi.

 

Mam dokładnie to samo (jak każdy chyba) i od wczoraj testuje indywidualne krycie napastników na których adresowane są takie zagrania. Potrwa to pewnie z tydzień, zanim jednoznacznie ocenie czy warto ale wstepnie już mi się podoba, bo nawet jak taki cep wyprzedzi mojego obrońce to ten od razu za nim rusza, unikając sytuacji sam na sam , przynajmniej da się go po koszulce pogryźć.

 

 

Czy ktokolwiek rozgryzł już to Local Community ? Okej, zapisałem się do Community warszawskiego i co w związku z tym ? Mam opcję join 1 vs 1 game i przeważnie zakłada mi wtedy nowy pokój w którym mogę czekać aż ktoś do mnie dołączy albo kogoś zaprosić. I teraz najlepsze, po co mi ta lista aktywnych członków community, skoro nie mogę błyskawicznie zaprosić kogoś do meczu z poziomy gry tylko muszę wysyłać normalne zaproszenie w XMB ? Jest niby opcja "wybierz jeden z pokoi czatu", szkoda tylko, że jest nieaktywna.... Raz zdarzyło mi się po join 1 vs 1 game trafić do założonego już pokoju tylko też nie wiem czy to był po prostu jedyny założony w tym momencie pokój czy gra w tym momencie przydziela mnie losowo do jednego z założonych pokoi. Czy ja czegoś nie ogarniam czy to jest naprawę takie nieczytelne ?

 

To jest na prawde beznadziejnie zrobione, skoro ci zakłada pokój to jest to jedyny pokój ( mega kuerwa LOOOL ) i możesz se tam siedzieć do usranej śmierci. Fajne jest w tym to, że możesz np. grac trening i założyć pokój, ale i tak trzeba co chwile dawać wtedy pauze i sprawdzać czy ktoś nie wszedł. Ja gram tylko friendly matche, bez spin, bez rankingów, na spokojnie można trenować wszystko co się planuje (a ja mam co trenować bo gram 3 formacjami, sprawdzam te indywidualne krycia, pułapki owsajdowe itp.). Ponadto w tym zrypanym komjunity nie można nawet sprawdzić statystyk graczy na liście, tam się nic nie da praktycznie zrobić. Drazni mnie też brak ogólnego czata, no ale w końcu to robią japończyki ;p Inna sprawa, że pomimo wielu narzekań na to i tamto, panowie do wielu rzeczy się i tak przyłozyli i ogólnie jest dużo lepiej niż w poprzednich latach.

Odnośnik do komentarza

No też będę musiał pokombinować w kierunku indywidualnego krycia i łapania na ofsajdy. Ten typ co grał Celtą najwyraźniej miał włączone offside trapy, bo przy próbach prostopadłych piłek obrona elegancko trzymała linię i kilka razy mocno się zdziwiłem.

 

Tobie też tak długo nawiązuje połączenie sieciowe po wciśnięciu startu na ekranie tytułowym ? W ogóle co jakiś czas gra traci mi połączenie by za chwilę jednak się połączyć, na szczęście jeszcze z żadnego meczu mnie nie wywaliło. Najlepsze jest to, że na angielskim serwerze niemal wszyscy obecni mają w statusie połączenia poor albo very poor. Very poor to jest (pipi)a gra po sieci w tegorocznym pesie póki co. Ciekawe kiedy uznają, że online działa dostatecznie stabilnie, żeby zacząć pobierać online passy :whistling:

Odnośnik do komentarza

No też też, ja nie wiem co oni robią z tym serwerami, nie raz traci połączenie z serwerem ale grać się da z przeciwnikami, ogólnie widać, że coś tam ciągle dłubią tylko patrząc z ich strony- po co? Przecież za rok zupełnie nowa ekipa wyda pesa (ponoć) a to trochę słabo, bo widać, że ci się starają. Na angielskim serwie faktycznie poor albo very poor ale czego wymagać jak tam i tak same araby, francuzy, włochy i hiszpance siedzą. O dziwo z Niemcami na ich serwerze mam z reguły good ale tam znowu nikt nie chce grać albo nie da się wejść do pokoju.

 

p.s. jak cię wywali z meczu przez serwer to obydwoje tracicie punkty- bez komentarza.

 

p.s.2 Wczoraj katowałem BELGIE- ja nie wiem kiedy oni sobie taką repę zrobili ale mają mega skład + średnia wzrostu 188 ;p

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

Jestem po pierwszych paru meczach, na razie z konsola. Od 2 lat cioram w 2011 i różnica ogromna. Dla mnie na razie trochę za szybka ta giera, ułatwiło sporo grę z pierwszej piłki, piłkarze ruszają się też trochę zbyt zwinnie, ale gra się spoko. Na razie niepokoją mnie strzały. Nie czuć mocy w porównaniu do 11stki i też za często wychodzą strzały z nieprzygotowanej pozycji. W 11 trzeba było się sporo namęczyć żeby nie trafić w trybuny...

Odnośnik do komentarza

Kurde średnio, wystarczy, że delikwent ma AMFa i zagra klepe z napastnikiem to wychodzi na wolne pole a obrońcy obstawiają uciekających napastników robiąc sporą lukę. Ciężka sprawa z tym kryciem. Mnie ciekawi jak wam wchodzą strzały z r2 ? Bo mi wczoraj gość zaaplikował 2 pseudolobujące strzały z r2 które totalnie zaskoczyły cassiliasa na pomarańczowej strzałce. Sprawdzałem i faktycznie jak ktoś ma long range drive card to nieźle latają, gorzej jak ktoś tej karty nie ma.

Odnośnik do komentarza

Z tymi strzałami z R2 jest dziwna sprawa, bo o ile w grze z konsolą wchodzą bardzo ładnie i można w ten sposób zakończyć właściwie każdą akcję sam na sam, tak już w meczach online bramkarze jakiś cudem wyciągają rogale aż miło i to nie tylko Casilias czy Buffon. W ogóle mam wrażenie, że w meczach online strzały mają podobną specyfikę, jak w 2012 czyli swoisty autoaim w kierunku bramkarza. Albo to bramkarze się tak dobrze ustawiają. No w każdym razie efekt jest taki, że strzelać to można cyborgami i tutaj też często bramkarze parują nawet największe bomby, ale wypluwają je przed siebie i dobitka na pustą bramkę gotowa. Stąd powraca koronna taktyka z zeszłego roku, czyli próby wejścia z piłką do bramki i szukanie lamerskiego podania do strzału na pustą bramkę. Dobre chociaż, że dośrodkowania osłabili ;p

 

BTW. ładnie tak cisnąć Hiszpanią/Realem ? :D Ja zawsze najeżdżam na jakąś średnią drużynę i jak widzę, że typ bierze Real/Barcę to najpierw spokojnie sugeruję zmianę teamu na jakiś niecyborgowy (headstet FTW), a jak to nie przynosi skutku, to jadę kolesiowi od retardów i inwalidów i przez cały mecz stosuję terror psychiczny ;D Najlepszą bekę jak dotąd miałem z gościa, który miał wpisaną Barcę jako ulubioną drużynę ,a grał Realem :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Bez jaj, weź nie porównuj Hiszpanów do Realu/Barcy/City- to jest silna ekipa ale nie ma startu do tych najlepszych. Tutaj nie ma na kogo zagrać random trójkąta, to jest zespół którym nie da się cisnąć randomowo i liczyć, że spotkanie się samo uratuje, dlatego nikt prawie nim nie gra online. Ja osobiście przygotowuje się pod turnieje ale raz-dwa razy w tygodniu mam dzień odmóżdżenia i gram wszystkim tylko nie hiszpanią ;p Zresztą ja jestem fanem grania średniakami stąd często cisnę bosnią, columbią, polska itp. Fanów barcy grających realem (i odwrotnie ) spotykam notorycznie, barca for life i cisne wszystkie piłki na ronaldo ;]

Odnośnik do komentarza

No jeżeli chodzi o repry to Hiszpania jest zdecydowanie najlepsza. Jak sıę nie da sępić na trójkąta jak się da. Torres, Villa i Fabregas ustawieni w jednej linii i już można spokojnie walić długie piły, bo któryś wcześniej czy później się urwie. Inna sprawa, że granie w ten sposób drużyną z takim potencjałen to niezłe kalectwo. Prawdziwa siła tej drużyny to masakryczna pomoc i stoperzy których zgubić graniczy z cudem. Jasne że to nie ten kaliber przegięcia co B&R, sle mowa tylko o reprezentacjach, bo chyba nikt nie gra meczy kadra vs klub.

Odnośnik do komentarza

Tokar, ty nimi nie grałeś co nie ? Gdzie ty tam masz Ville ? :D Jakby był w składzie to bym się słowem nie odezwał bo on jest właśnie brakującym ogniwem, Torres ze swoim magicznym 78 overall nie robi roboty, odbija się jak ciastko nawet od średnich obrońców, wierz mi zagrałem nimi koło 500set spotkań już i mam wyrobioną opinię. Fabrykas daje rade na SSie ale on jest równie wolny co torres czy llorente, nimi się nie da grać popularnego hit and go ;] Oczywiście drużyna ma kapitalny defence i pomoc ale tym się nie wygrywa meczu. Jest to moja ulubiona ekipa i jest top 5 w tej grze ale jednak do szybkich przepasieńców trochę jej brakuje. Najlepszą reprezentacją jest brazylia, potem hiszpania i argentyna IMO.

 

p.s. Przypominam, że puyola też nie ma, pique jest świetny ale tiago silva w brazyli jest lepszy.

 

p.s.2 Ja gram notorycznie kadra vs klub :D

 

p.s.3

Wydaje mi się, że odbiór piłki z r1 przeznaczony jest do przechwytów feintsów, burstów, i ogólnie dryblingu bez szybkiego biegu. Na jeźdźców przeznaczone jest double X. Super cancel jak dla mnie się nei zmienił, używam go w każdym aspekcie i jest chyba taki am jak zawsze. Ja mam natomiast problem z przecięciami podań. Kiedy próbuję do tego wykorzystać r2 dostaję z reguły kanał, nie raz podaniem 40 metrowym. Czasami jednak o dziwo udaje się przejąć (z r2). Najlepiej przecinać z double X ale nie zawsze jest czas lub timing jest ciężki.

 

Po wczorajszym graniu stwierdzam, że jest zupełnie odwrotnie :

 

- r1+x jest dobre do przechwytywania podań i ustawiania się na ich lini (względnie), jest również dobre do odbierania piłki zwodom na szybkim biegu, nie sprawdza się kompletnie do odbierania piłek z wolnego dryblingu(zawodnik biega naokoło piłki ani myśląc o odbiorze)

 

- double x jest idealne do przejmowania piłek z wolnego dryblingu, kiedy przeciwnik coś zaczyna machać nogami wyczekujemy i naciskamy double x, świetnie działa.

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

A testował może ktoś taką taktykę na długie piły grane na Usainów boltów?

 

3/4 internetu testuje z powodzeniem tą taktykę xD

 

Co do Hiszpanii to faktycznie coś mi się pogibało. Widocznie barcafest wywołuje u mnie takie efekty, że widzę Ville nawet tam, gdzie go nie ma :D To nie wiem kto tam na trzeciego był, na pewno nie Llorente, więc może Soldado.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...