Skocz do zawartości

PES 2013


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

moje wrażenia po 10 meczach względem dem:

 

- utrudniona obrona względem dem - tam można było fajnie odbierać piłkę 2*X , teraz nie dość,że zawodnik przy tym się bardziej rozkracza, animacja trwa wolniej to często jeszcze kończy się to kartką

- sędziowie częściej sięgają po kartonik

- rozgrywka wolniejsza niż w demo1/2

- fizyka strzałów również przebudowana, ogólnie bardzo mi pasuje

- dobrymi zawodnikami wg mnie zbyt często wchodzą soczyste bomby w okna(gram bez manual shoting)

- o wiele ulepszone AI chłopców z drużyny - zdecydowanie lepiej wychodzą na pozycje, uciekają obrońcom itp

- oszukańczy poziom trudności - od proffesional w górę praktycznie każdy strzał konsoli na bramkę = gol, bardzo denerwujące

- bramkarze jak na razie nie popełniają błędów ale praktycznie też nic nie bronią

- fenomenalny kod sieciowy = zero lagów czy jakichkolwiek opóźnień w sterowaniu, online śmiga jak online

- piłka bardziej odskakuje od nogi niż w demo1/2, szczególnie przy sprincie

- grałem szybkie mecze w sieci - online pass nie był wymagany i kurzy się w pudełku

 

Tyle na chwile obecną, jest fajnie ale wkurza mnie jak sporo się gra różni od demo1/2. Szczerze to w chwili obecnej większą frajdę miałem z gry w demie1

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

dalsze spostrzeżenia:

 

- bramkarze do poprawy - może nie robią spektakularnych baboli ale puszczają prawie kazdy strzał - za dużo bramek tracimy po strzałach w krótki róg, czy po piąstkowaniu pod nowi rywala

- AI konsoli przegięte - o ile w demo1/2 na world class i superstar konsola faktycznie była przegięta( idealne prostopadłe i pełno bramek strzelanych po akcjach 1vs1 z bramkarzem) to w fullu nawet na proffesionalu wg mnie jest zbyt skuteczna

- świetna, po prostu super fizyka strzałów(ooojj czemu Fifa takich nigdy nie miała), jednak zdecydowanie zbyt często wchodzą soczyste strzały i o spektakularne bramki jest zbyt łatwo. Z drugiej strony wreszcie mamy grę piłkarską(choć w sumie PES zawsze taki był),że zagrożeniem dość sporym jest już gracz mający wolną przestrzeń z 20-25m z racji możliwości strzelenia torpedy

- kompani naprawdę świetnie wychodzą na pozycje, rozkłądają ręce gdy do nich się nie poda itp

- kod sieciowy jak wspominałem - GENIALNY - choć w Fify często grało mi się bez lagowo to i tak nawet wtedy rozgrywka była inna względem offline(tak jakby reakcja nie była od razu, płynnosć gry też była inna), w PESie natomiast offline=online, w szoku jestem

 

W chwili obecnej niestety tryby single player są średnio udane(podobnie jak w Fifach zostały zwalone przez IA konsoli które frustruje, a szkoda bo w demo1/2 aż tak źle nie było). Online za to jest super, tylko trzeba czekać na te tryby community bo bez tego na razie to pod względem trybów lipa straszna(do tego nie ma filtra doboru sił drużyny). Jak dojdzie Community (i będzie fajne) to PES2013 podzieli losy Fify13 - gra tylko do online i pykania z kumplami przez sieć lb na jednej konsoli

 

btw. mam jedną kopię(nówkę) PES2013 na sprzedaż - kobieta kupiła mi w niespodziance na dzień faceta, a dwóch sztuk nie potrzebuje :P

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry ten PES. Zagrałem ok. 10 meczy w MLO i gra się naprawdę fajnie. Nie widzę na razie jakiś denerwujących błędów, uczę się bronić, dryblować i zdarzyło mi się już strzelić piękną bramę. Jestem zajarany, pomimo że statsy w MLO na razie nie za dobre :)

 

Online chodzi świetnie. Nie ma różnicy pomiędzy offline. Bajka...:)

Odnośnik do komentarza

szkoda,że jak się nie gra MLO to w chwili obecnej pozostaje tylko Barcafest :confused: Muszę koniecznie w patchach dodać więcej filtrów do wyszukiwarki lub możliwość blokady wyboru najsilniejszych drużyn. No i szkoda mi singla przez AI konsoli i bramkarzy...w ogóle oni chyba dalej bawią się kodem pamiętającym ps2....wczoraj strzeliłem identyczną bramkę(chodzi o zachowanie bramkarza) jak na filmiku poniżej(niestety bez rabony :P)...

 

http://youtu.be/UDzqEn0XI-0

 

Przecież tak samo czasem padały bramki w starych pesach i dalej tego nie poprawili :confused:

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

może w patchu pozmieniali trochę overalle piłkarzy przez co niektórzy piłkarze nie są tak przegięci...bo nic innego mi do głowy nie przychodzi...przecież zwykły patch fanowski nic nie wnosi do samego silnika i mechaniki rozgrywki

 

btw z tego co pamiętam w piątek ma na wenb wyjść OF 1.1

 

wyszedł już? podaj jakiś link

 

dalsze spostrzeżenia:

 

- bramkarze do poprawy - może nie robią spektakularnych baboli ale puszczają prawie kazdy strzał - za dużo bramek tracimy po strzałach w krótki róg, czy po piąstkowaniu pod nowi rywala

- AI konsoli przegięte - o ile w demo1/2 na world class i superstar konsola faktycznie była przegięta( idealne prostopadłe i pełno bramek strzelanych po akcjach 1vs1 z bramkarzem) to w fullu nawet na proffesionalu wg mnie jest zbyt skuteczna

- świetna, po prostu super fizyka strzałów(ooojj czemu Fifa takich nigdy nie miała), jednak zdecydowanie zbyt często wchodzą soczyste strzały i o spektakularne bramki jest zbyt łatwo. Z drugiej strony wreszcie mamy grę piłkarską(choć w sumie PES zawsze taki był),że zagrożeniem dość sporym jest już gracz mający wolną przestrzeń z 20-25m z racji możliwości strzelenia torpedy

- kompani naprawdę świetnie wychodzą na pozycje, rozkłądają ręce gdy do nich się nie poda itp

- kod sieciowy jak wspominałem - GENIALNY - choć w Fify często grało mi się bez lagowo to i tak nawet wtedy rozgrywka była inna względem offline(tak jakby reakcja nie była od razu, płynnosć gry też była inna), w PESie natomiast offline=online, w szoku jestem

 

W chwili obecnej niestety tryby single player są średnio udane(podobnie jak w Fifach zostały zwalone przez IA konsoli które frustruje, a szkoda bo w demo1/2 aż tak źle nie było). Online za to jest super, tylko trzeba czekać na te tryby community bo bez tego na razie to pod względem trybów lipa straszna(do tego nie ma filtra doboru sił drużyny). Jak dojdzie Community (i będzie fajne) to PES2013 podzieli losy Fify13 - gra tylko do online i pykania z kumplami przez sieć lb na jednej konsoli

 

btw. mam jedną kopię(nówkę) PES2013 na sprzedaż - kobieta kupiła mi w niespodziance na dzień faceta, a dwóch sztuk nie potrzebuje :P

 

polecam grę tylko na ustawieniach manualnych. podania + strzały. ciężko o bramkę ale radocha zdecydowanie większa niż na asystach.

Odnośnik do komentarza

winningelevenblog.com - już jest dzisiejszy gigantyczny option file

 

BTW obie wersje PES2013 już nie są u mnie - od laski sprzedana na allegro, a drugą przed chwilą pocisłem u żyda. Jak mnie ta gra po kilku meczach wkur.wiła to głowa mała - konsola na levelu od proffesional w górę ma w (pipi)e całą mechanikę gry - bomby z dupy,mega pressing, mija nas jak tyczki,podaje w uliczkę perfekcyjnie na linii spalonego itp, do tego bramkarze to paralityki, a w online gra się tylko na barcelonę. W demie zaje.biscie broniło się kombinacjami R2 + 2xX a w fullu oczywiście co drugie wejście spóźnione lub zakończone faulem.

 

Żeby nie było zagrałem przed chwilą chyba 2h w demo1/2 i tam grało się o wiele przyjemniej o oba dema są lepsze niż full (no sorki...jest jedna rzecz lepsza w fullu - AI drużyny bo o wiele lepiej wychodzą na pozycje)

 

Do grania online za to gra jest super - zero lagów, super tempo rozgrywki i fajny gameplay ale co z tego jak opcji sieciowych i filtrów jak kot napłakał.

 

Poprawią w patchach to grę kupię znowu dla samego online, będzie dalej to samo to sorry ale kolejny rok bez dobrej piłki na konsolach

Odnośnik do komentarza

szkoda,że jak się nie gra MLO to w chwili obecnej pozostaje tylko Barcafest :confused: Muszę koniecznie w patchach dodać więcej filtrów do wyszukiwarki lub możliwość blokady wyboru najsilniejszych drużyn. No i szkoda mi singla przez AI konsoli i bramkarzy...w ogóle oni chyba dalej bawią się kodem pamiętającym ps2....wczoraj strzeliłem identyczną bramkę(chodzi o zachowanie bramkarza) jak na filmiku poniżej(niestety bez rabony :P)...

 

http://youtu.be/UDzqEn0XI-0

 

Przecież tak samo czasem padały bramki w starych pesach i dalej tego nie poprawili :confused:

 

Nie stary, to siega znaaaaacznie dalej. To moja kompilacja z PSX. Obczaj 3:46

http://www.youtube.com/watch?v=_xobjE7Nhz4

xDDDDDDDDDDDDDDDDD

Edytowane przez Dave Czezky
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

winningelevenblog.com - już jest dzisiejszy gigantyczny option file

 

BTW obie wersje PES2013 już nie są u mnie - od laski sprzedana na allegro, a drugą przed chwilą pocisłem u żyda. Jak mnie ta gra po kilku meczach wkur.wiła to głowa mała - konsola na levelu od proffesional w górę ma w (pipi)e całą mechanikę gry - bomby z dupy,mega pressing, mija nas jak tyczki,podaje w uliczkę perfekcyjnie na linii spalonego itp, do tego bramkarze to paralityki, a w online gra się tylko na barcelonę. W demie zaje.biscie broniło się kombinacjami R2 + 2xX a w fullu oczywiście co drugie wejście spóźnione lub zakończone faulem.

 

Żeby nie było zagrałem przed chwilą chyba 2h w demo1/2 i tam grało się o wiele przyjemniej o oba dema są lepsze niż full (no sorki...jest jedna rzecz lepsza w fullu - AI drużyny bo o wiele lepiej wychodzą na pozycje)

 

Do grania online za to gra jest super - zero lagów, super tempo rozgrywki i fajny gameplay ale co z tego jak opcji sieciowych i filtrów jak kot napłakał.

 

Poprawią w patchach to grę kupię znowu dla samego online, będzie dalej to samo to sorry ale kolejny rok bez dobrej piłki na konsolach

 

Nie wiem skąd zarzuty wobec poziomu trudności. Moim zdaniem jest zdecydowanie lepiej niż w 2012. Superstar nadal jest przegięty, ale na Top Playerze nie uświadczyłem żadnych oszustw. Grając dobrą drużyną ze słabszą łatwo nie jest, ale mam zdecydowaną przewagę i najczęściej wygrywam. Z najlepszymi bywa ciężko, ale chyba o to chodzi. Professional jest zdecydowanie za łatwy. W demie mogło wydawać Ci się lepiej, bo AI gra zdecydowanie słabiej w Exhibition. Dopiero w Pucharach/LM rozwija skrzydła.

Odnośnik do komentarza

Konami will release new Data Pack #2 and Online Game Patch for PES 2013 on October 11th

 

 

 

New Features for PES 2013 DLC #2

- Summer transfers

- New UEFA Objects

- New Boots

 

 

 

PES 2013 Online Patch Features:

Adds Online Community Mode

New widget for online play

You will be able to play with up to 8 players of your community

MyPES is added

You can now save games at half time in ML

Other adjustments in various game modes

Edytowane przez kornixxxx
Odnośnik do komentarza

winningelevenblog.com - już jest dzisiejszy gigantyczny option file

 

BTW obie wersje PES2013 już nie są u mnie - od laski sprzedana na allegro, a drugą przed chwilą pocisłem u żyda. Jak mnie ta gra po kilku meczach wkur.wiła to głowa mała - konsola na levelu od proffesional w górę ma w (pipi)e całą mechanikę gry - bomby z dupy,mega pressing, mija nas jak tyczki,podaje w uliczkę perfekcyjnie na linii spalonego itp, do tego bramkarze to paralityki, a w online gra się tylko na barcelonę. W demie zaje.biscie broniło się kombinacjami R2 + 2xX a w fullu oczywiście co drugie wejście spóźnione lub zakończone faulem.

 

Żeby nie było zagrałem przed chwilą chyba 2h w demo1/2 i tam grało się o wiele przyjemniej o oba dema są lepsze niż full (no sorki...jest jedna rzecz lepsza w fullu - AI drużyny bo o wiele lepiej wychodzą na pozycje)

 

Do grania online za to gra jest super - zero lagów, super tempo rozgrywki i fajny gameplay ale co z tego jak opcji sieciowych i filtrów jak kot napłakał.

 

Poprawią w patchach to grę kupię znowu dla samego online, będzie dalej to samo to sorry ale kolejny rok bez dobrej piłki na konsolach

 

ściągnąłem tego OF. wszystko fajnie pięknie ale nie miałem herbów danej drużyny na jej koszulkach oraz żadnych innych znaków (logo sponsora, producenta koszulek itp.). koszulki miały jedynie barwy danego klubu np borussia czarno żółte. wszystko inne lux, herby w menu, loga poszczególnych lig. robiłem wszystko tak jak w opisie i lipa. ktoś miał podobny problem? ktoś wie jak pomoc?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja miałem wszystko, ale kłopot w tym, że gra się zawieszała. Mają to naprawić. Sprawdź czy przegrałeś na konsolę wszystkie bodaj 857 plików. Freezy zdarzały się regularnie, więc chwilowo olałem sprawę...

 

tez mi się konsola zawieszała. podobnie jak i Ty wy(pipi)ałem to na razie. jeżeli ktoś ma jakieś info o podobnych OF z oryginalnymi koszulkami i herbami klubów i drużyn narodowych to poprosze o link. stadiony itp mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza

Konami will release new Data Pack #2 and Online Game Patch for PES 2013 on October 11th

 

 

 

New Features for PES 2013 DLC #2

- Summer transfers

- New UEFA Objects

- New Boots

 

 

 

PES 2013 Online Patch Features:

Adds Online Community Mode

New widget for online play

You will be able to play with up to 8 players of your community

MyPES is added

You can now save games at half time in ML

Other adjustments in various game modes

 

Ciekawe o co chodzi z tym widgetem. Bo myPES to chyba jakiś fejsbukowy bzdet ? A matchmakingu i tak nie będzie

Odnośnik do komentarza

W sumie jak to jest z tymi edytowanymi drużynami i graniem online ? W 2012 nie miałem nic wyedytowane więc w sumie się nad tym nie zastanawiałem, ale kojarzę, że jak się zakładało własny pokój to w opcjach wyboru drużyn było coś takiego jak edit data czy jakoś tak. Czyli że jednak można grać edytowanymi teamami, o ile ustawi się odpowiednio opcje pokoju/doboru quick machu ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...