Skocz do zawartości

PES 2013


Ader

Rekomendowane odpowiedzi

Scenariusz ten sam, co w 2012- wychodzi demko: "ooo, jest postęp, może wreszcie przerzucę się z tej schematycznej fify na pesiora", wychodzi pełniak: "(pipi)a, co to za gra?".

 

Żałosne animacje, piłkarze poruszają się jak nieboszczyki animowane linkami, biegają jak chcą, robią jakieś zygzaki zanim dotrą do piłki, kołeczka wokół niej, czasami biegają w miejscu. System kolizji jest beznadziejny, bramkarze najwyczajniej latają w powietrzu, piłka porusza się po wyznaczonych torach, jakimiś dziwnymi łukami, już żaden gol nie jest tak unikalny jak w wersjach do 2010.

 

Ale jeszcze trochę się pomęczę, wiem, że na początku ML zawodnicy nigdy nie byli jakoś wybitnie zwinni, więc dam tej grze szanse, może po sezonie gameplay będzie przypominal ten z demka. Jeśli nie, to fifa 13 welcome to.

 

Oby zmiana studia developerskiego wyszła PESowi na dobre w przyszłym roku.

 

@Jaczes- weź se przejdz performance trening-defensywa i już będziesz wiedział jak bronić. 5 minut na to stracisz.

Odnośnik do komentarza

Podpisuję się pod większością tego co napisał Mordechay. Gra jest drewniana, co prawda atakowanie przyjemność ale bronienie nie. Raz sie uda zablokować, a raz nie. Błędów jest za dużo. Pare razy miałem sytuacje że po prostu czułem że muszą mi odebrać już piłkę a mimo to udało sie jeszcze pociągnąć kilka metrów. Raz poszło płaskie dośrodkowanie po ziemi i wychodze bramkarzem żeby zdążyć a ten mi przechodzi obok przeciwnika i tamten wbija gola do pustej bramki..

 

Piłka w grze chodzi, a w zasadzie płynie jak zautomatyzowana i ustawienia na asyście nie są tego przyczyną. Po prostu leci jak zaprogramowana idealnie w linii (i nie chodzi tu o dokładność podań, po prostu podanie po ziemi idzie jak automat czy celne czy niecelne). Osoby które mają dobrze grę opanowaną mogą zrobić z tego użytek błyskawicznie przeprowadzić mega płynną akcję. Wkurzają mnie jeszcze te dziwne ustawienia kursora, w Fifie jest to lepiej zrobione, tu na fixed czy jakimś innym gdy nie zmieniłem zawodnika, konsola sama zaczęła nim sterować!

Odnośnik do komentarza

na xboxie gra wymagala odrazu online pass

 

(pipi)a im dluzej gram tym bardziej mnie ta gra w(pipi)ia. obrona i bramkarze to kpina :confused: chyba wracam do fify

 

do tego na online same pedaly z barca i realem!! dzisiaj trafilem na jednego co wzial iralndie, wzialem polske i odrazu inny mecz. (pipi)a jakis filtr by sie przydal!!

Edytowane przez bartiz
Odnośnik do komentarza

No bo w Fifie to na pewno wszyscy ambitnie grają Spratą Praga i Rosenborgiem :woot:

 

Śmiem twierdzić, że nie w(pipi)ia cię PES, tylko właśnie stada noskillowców cisnące B & R. Te dwie drużyny łamią prawa fizyki i za nic mają mechanikę gry. Jak pójdzie podanie do karła albo krystyny to możesz się idealnie ustawiać i mieć perfekcyjny timing, a i tak na 70% zostaniesz z tyłu. Najgorsze, że nie dotyczy tylko CR i Messiego, ale większości składu. Żeby się przed tym bronić można ustawić sobie własny pokój ze zbanowanymi drużynami klubowymi (wtedy masz duże szanse na Portugalię albo Argentynę, ale te drużyny już nie są takie nie do powstrzymania) albo ewentualnie próbować szczęścia z osobami będącymi wysoko w rankingu w Division 2 lub 1 - tutaj szanse na debili cisnących stadami cyborgów są zdecydowanie mniejsze. Co prawda pewno i tak będziesz dostawał wpier.dol, ale przynajmniej będziesz miał świadomość, że to z powodu różnicy w umiejętnościach.

Tylko zdaje się z tym wszystkim to będziesz musiał poczekać do patcha, bo na ten moment jak rozumiem dostępny jest tylko prostacki quick match ?

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza

Tokar na jakiej konsoli grasz? Bo widzę, że identycznie jak ja, miotasz się z zakupem PES'a. Brałbym go już teraz ale rozsądek podpowida by jednak zaczekać na tego dużego patcha online - jakoś głowy za Konami nie dam,że nagle ładnie wszystko poukładają, a jakoś nie uśmiecha mi się grać w sieci tylko i wyłącznie z znajomymi z friend listy bo w każdym innym przypadku będą skazany na grę przeciw Barcelonie lub Realowi Madryt.

 

Z drugiej strony jest jeszcze MLO ale tam nienawidzę samych początków gdy ma się jeszcze bandę patałachów i strzał w światło bramki to już sukces.

Odnośnik do komentarza

Gram na PS3. Ja na pewno kupię, bo do dzisiaj przyjemnie łupie mi się w 2012 mimo wszystkich tych mankamentów, tylko czekam na patcha bo dla zasady nie wydam prawie 2 stów za wypuszczony na szybko półprodukt. Co do ograniczenia cyborgfestu to można sobie radzić tak jak wyżej napisałem, a przy okazji nie zaszkodzi spróbować ogarnąć jakiegoś forumowego community online jak już będzie, bez wczuwania się w żadne ligi, bo to i tak nie wyjdzie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W Fife 11 multi która lupalem to prawie każdy quick match był Barça-Real -,- Dobrze że zapisałem się do ligi(grałem tylko jeden sezon bo później czasu nie miałem) i z góry byly pobanowane zespoly 5 gwiazdkowe i całkiem inna gra

 

Jestem kibicem Barcelony ale bez przesady żeby grać tylko w multi Barcelona czy Realem. W tym roku w FIFIE/PESIE(jeszcze sie zastanawiam która wybrać) zamierzam się do jakieś ligi zapisać aby nie grać tylko meczów Barça-Real-PSG

Edytowane przez LionelPL
Odnośnik do komentarza

Heloł, w Fifie 13 jest matchmaking, który losuje przeciwnika w zasiegu jednej gwiazdki, czyli grając zespołem 3,5 gwiazdki nie zagramy nigdy z Barcą czy Realem. Nie jest to żadna nowość bo już w 12 tak losowało, a w jeszcze wcześniejszych częściach można było zakładać pokoje z limitami na zespoły, nie trzeba się zapisywać na jakieś ligi. No ale, że online w PESie raczkuje, to nie ma co się dziwić, że brakuje podstawowych opcji :(

Odnośnik do komentarza

No bo w Fifie to na pewno wszyscy ambitnie grają Spratą Praga i Rosenborgiem :woot:

 

Śmiem twierdzić, że nie w(pipi)ia cię PES, tylko właśnie stada noskillowców cisnące B & R. Te dwie drużyny łamią prawa fizyki i za nic mają mechanikę gry. Jak pójdzie podanie do karła albo krystyny to możesz się idealnie ustawiać i mieć perfekcyjny timing, a i tak na 70% zostaniesz z tyłu. Najgorsze, że nie dotyczy tylko CR i Messiego, ale większości składu. Żeby się przed tym bronić można ustawić sobie własny pokój ze zbanowanymi drużynami klubowymi (wtedy masz duże szanse na Portugalię albo Argentynę, ale te drużyny już nie są takie nie do powstrzymania) albo ewentualnie próbować szczęścia z osobami będącymi wysoko w rankingu w Division 2 lub 1 - tutaj szanse na debili cisnących stadami cyborgów są zdecydowanie mniejsze. Co prawda pewno i tak będziesz dostawał wpier.dol, ale przynajmniej będziesz miał świadomość, że to z powodu różnicy w umiejętnościach.

Tylko zdaje się z tym wszystkim to będziesz musiał poczekać do patcha, bo na ten moment jak rozumiem dostępny jest tylko prostacki quick match ?

 

chodzi mi wlasnie o filtr jaki jest w fife ze szuka po gwiazdkach danej druzyny. 90% meczow online gralem mecz z realem albo barca i to naprawde jest przyebane bo tak jak mowisz nawet jak idealnie sie ustawisz to CR7 albo Messi po prostu idą dalej i tyle.

Odnośnik do komentarza

W Fife 11 multi która lupalem to prawie każdy quick match był Barça-Real -,- Dobrze że zapisałem się do ligi(grałem tylko jeden sezon bo później czasu nie miałem) i z góry byly pobanowane zespoly 5 gwiazdkowe i całkiem inna gra

 

Jestem kibicem Barcelony ale bez przesady żeby grać tylko w multi Barcelona czy Realem. W tym roku w FIFIE/PESIE(jeszcze sie zastanawiam która wybrać) zamierzam się do jakieś ligi zapisać aby nie grać tylko meczów Barça-Real-PSG

Od 12tki przed meczem rankingowym wybierasz najpierw druzyne i nie masz mozliwosci grajac srednia druzyna trafic na topy, bo przede wszytskim pod uwage brana jest ilosc gwiazdek Twojego zespolu. Dziwne, ze Konami nie zaporzyczylo tego pomyslu od konkurencji, skoro przez ostatnie 2 lata wszyscy na to narzekaja.

Inna sprawa, ze w 11tce mogles spokojnie ograniczyc druzyny, wystarczylo w ustawieniach dac, by nie losowal zespolow >4*, takze w meczach rankingowych. Wystarczylo nie ograniczac sie tylko do szybkiego meczu...

Tez nie rozumiem, dlaczego Konami nie moze tego zrobic...

 

No i kolejny rok czytam o tym samym - granie na lamy, cyborgow, przepychaczy, o glupocie bramkarzy i pilce, ktora zawsze leci jak po sznurku, albo nie da sie jej przeciac.

"Krol wrocil easye !

Excuse me, are you from the past ?!"

Edytowane przez easye
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

niestety żadna piłka nie jest idealna....po demku fify13 już teraz widać,że w odpowiednim temacie zacznie się zaniedługo narzekanie,że impact engine dalej czasem wyczynia cuda,że piłka randomowo odskakuje od zawodnika pomimo celnego i lekkiego podania itp, o schematyczności budowania akcji itp. No i też można się przyczepić,że zrobili tyle wersji Fify na tej generacji, a piłkarze dalej zamiast biegać po murawie to po niej się ślizgają i jeżdżą na łyżwach

Odnośnik do komentarza

może w patchu pozmieniali trochę overalle piłkarzy przez co niektórzy piłkarze nie są tak przegięci...bo nic innego mi do głowy nie przychodzi...przecież zwykły patch fanowski nic nie wnosi do samego silnika i mechaniki rozgrywki

 

btw z tego co pamiętam w piątek ma na wenb wyjść OF 1.1

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...