Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to miejsce na politykowanie, ale patrząc na to ile euro Polska dostała na rozwój vs ile musiała sama wpłacić do budżetu UE to raczej się starają o to, by te zarobki jakoś wyrównać.

 

Przy czym dopóki te zarobki jednak odstają, to wciąż nie jestem fanem identycznych cen w euro jak Niemy czy Francja. Kiedyś jeszcze lokalnie można było nowe gierki na PC po 120-130 zł dorwać, a teraz ceny non-stop idą w górę i 200zł+ to nic niezwykłego już. Może własna waluta na Steamie coś tutaj pomoże, zobaczymy. Chociaż wielkich nadziei nie mam.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że Summer, winter sale to już cienie dawnych promocji. Gdzie te zniżki sprzed 5 lat, na które czlowiek czekał? Mnóstwo gier po -80, 90%. Półroczne gry po -60, 50%. Steam za bardzo konkurencji na PC nie ma, więc nawet i pod tym względem Gaben nie musi sie starać. Obecnie liderem promocji jest Sony.

 

A po wprowadzeniu złotówek, zamiast 60€ bedzie 200+ zł. No może 180-190. Nie ma co sobie robić nadziei na niższe ceny.

Edytowane przez Papaj
Odnośnik do komentarza

A po wprowadzeniu złotówek, zamiast 60€ bedzie 200+ zł. No może 180-190. Nie ma co sobie robić nadziei na niższe ceny.

 

Raczej to pierwsze. Po 179-189 już od jakiegoś czasu chodzi większość AAA w pudełkach na premierę, a często cyfra z zasady musi być choćby delikatnie droższa - paradoks, ale niestety dopłaca się za wygodę. 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

A nie powinno być na odwrót, ze cyfrowo, znaczy taniej? Juz tyle razy o tym słyszałem, jako wyższość cyfry na pudełkiem. A jak przychodzi kupić grę cyfrowo, to tylko w promocji, bo inaczej jest to kompletnie nieopłacalne.

Na steamie to chyba nie obowiązuje, bo gra na premiere np w amazonie kosztuje 59 euro, a na steamie tyle samo :D Gdzie tu sens kupowania na steam? A i tak oczywiście kupuje właśnie tam, tak samo gry na ps4, to najczęściej cyfrowo, bo nie trzeba wstawać po płytę... 

Odnośnik do komentarza

No niestety, kiedy w 2005 czytałem o cyfrowej dystrybucji to wszyscy wieścili spadek cen, bo przecież odchodzą koszty produkcji, transportu, magazynowania itd. Taki ch,uj, akurat pazerne koncerny obniżą cenę xD. Dobrze chociaż, że dzięki konkurencji na PC i wielu sklepom nawet kiedy Steam nie robi już dobrych promocji, to wciąż idzie gierki w fajnych cenach wyrwać.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

  • Steam Halloween Sale: czwartek 26 października – środa 1 llstopada

  • Steam Black Friday Sale: środa 22 listopada – wtorek 28 listopada

Steam Winter Sale: czwartek 21 grudnia – czwartek 4 stycznia 2018

Czyli czekamy na złotówki i może na mikołajki jak będą

 

Odnośnik do komentarza

A ja niektórych gier z Mikołajek nawet nie odpaliłem :/ Ale na całe szczęście mam akurat trochę wolnego czasu

 

No ja tez nie, ale to nie znaczy ze tego nie zrobie. Duzo gierek dostalem, sporo na 100 godzin wiec nie da sie wszystkiego ograc, ale patrzenie na biblioteke i gierki, które dostalem to nie dosc ze mile wspomnienia to jeszcze ciesze sie ze jestem "obstawiony" i mam w co zagrac w DESZCZOWE dni :banderas:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A kiedy zmiana waluty ma być?

 

Ja się bojowo nastawiam do grania w zaległości jak tylko na początku przyszłego roku sprawię sobie jakiś wypasiony monitor. Teraz na starym wypalaczu wzroku nawet nie mam ochoty siedzieć. Zero przyjemności.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...