KrYcHu_89
Senior Member
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda temat: GTA VI
Treść opublikowana przez KrYcHu_89
-
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
FG od AMD we wrześniu w 1wszych grach. Zobaczymy, jak to będzie działać, bo na reklamie to wiadomo :). Ma działać na RDNA 1/2 i 3. Czyli również takie rzeczy jak next-geny, czy Steam Deck i Rog Ally. No teraz pracuje nad tym z 1k inżynierów i to się zmienia bardzo szybko, AMD dalej raczkuje, ale widać również można inwestują w to, o czym świadczy dodanie ich wersji generatora klatek do FSR 3.0, teraz będzie pytanie, jak użyją to w grach. Rok spóźnienia, ale jednak xD
-
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Wsparcie FG na konsolach przez AMD to by było coś, ale raczej do tego nie dojdzie jednak.
-
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Temat poruszany juz wiele razy, myślę, że nie ma sensu poruszać go znowu, AI to AI, czasami poprawia, czasami zabiera. Zobaczymy jaka będzie dzisiaj odpowiedz AMD na konferencji o 17, bo szykują grube działa, na marketing NVidii, spowoduje to pewnie znaczne odbitki ze strony tychże :). Opcji jest wiele, ta najbardziej prawdopodobna mówi o blokadzie FSR 3 dla NVidii, czego wcześniej nie robili i wsparciu tylko RDNA3, więc konsole odpadną. Dodatkowo zaprezentują 7700 xt i 7800 xt jako konkurencja dla 4070 i 4060ti. https://www.youtube.com/live/cJyRQmhCkDk?si=mfELyRc36hFNKtet
-
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Jeżeli potwierdzą się też przecieki, że ten generator będzie też na RDNA2, to będzie opcją wprowadzenia tego też na konsole, ciekawe.
-
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
FSR 3 na gamesconie pokazują https://videocardz.com/newz/amd-fidelityfx-super-resolution-3-fsr3-is-coming-soon-to-forspoken-and-immortals-of-aveum#:~:text=AMD confirms first FSR3 games&text=AMD officially announces support for,equivalent of DLSS3 Frame Generation.
-
Baldur's Gate 3
Gra grywalna od premiery, a i tak 4 hotfixy i 1 ogromny paczyk. Meanwhile inne gierki czekają na patcha poprawiającego gamebreaking bugi (np. Fallen Order) od pół roku... Edit: chodziło mi o Jedi Survivor
-
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Zresztą upscalery to się używa tylko, jak trzeba, w wypadku kilka kart takiej potrzeby nie będzie :).
-
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Starfied nie będzie miał zapewne żadnego z tych ficzerow xD, będzie trzeba polegać na FSR 2.1 albo 3 + zwykla rasteryzacja, uciagna pewnie 4 karty 60 fps, reszta pewnie lipa, ale zobaczymy za kilka dni .
-
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
https://www.google.com/amp/s/www.hardwaretimes.com/amd-fsr-3-releasing-on-27th-august-with-radeon-rx-7800-xt-7700-xt-and-hypr-rx/amp/ Frame generator ma być częścią FSR 3, ciekawe, chętnie potestuję, zapewne pierwszą grą będzie Starfield. Poczytałem też o RT na Lumenie (UE5) I o dziwo tam RTXy nie mają przewagi nad Radkami. Tamten RT jest softwareo'wy. Ciekawe jak się to rozwinie w przyszłości. No zawsze lepiej jak jest konkurencja :).
-
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
-
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Podmianka z R5 3600 na 5800X3D to była decyzją życia, to już max co wrzucę na swoją płytkę, więcej juz nie uciągnie :). Btw podmianka grafiki z RTX na XTX, są jakieś stepy, które muszę zrobić, żeby poszlo to luźno? Po prostu odninstalować stery, czy trzeba czyścić rejestr itp?
-
Tormented Souls II
No i fajnie, można poczuć satysfakcję, że dołożyliśmy cegiełkę do pierwszej części, bez tego nie powstałaby ta gra, super :).
-
STARFIELD
- STARFIELD
- +++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Z grafiką jest na szczęście luźno i można zawsze podmienić, nie to co CPU :).- +++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
To chyba test z beta sterów xD ja widziałem inne O właśnie- +++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
To 163%- +++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Do RT tylko 4090 za 200% ceny :).- +++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Kupiłem, pogram w Starfielda i najwyzej kiedys podmienię na 4090 lub 5xxx/nowego Radka :). 5800x3d + 7900xtx. 3080 leci na OLX. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć FSR 3.0 ma wejść wraz ze Starfieldem za kilka dni. https://overclock3d.net/news/gpu_displays/amd_s_aiming_to_make_starfield_their_debut_fsr_3_game/1 7900xtx ma RT, ale na ogół to wydajnościowo poziom pastgenow NVidii 3080ti, w porywach 3090.- +++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Jest FSR 2.0, wiem, że to gorsze, ale wersja 3.0 ponoc niedługo. Aha jeszcze jeden plus to 24 GB VRAM w stosunku do 4080 ta karta wciąz jest 1k+ tańsza przy obecnych promkach + promo na Starfielda. Pierwsze gry na UE5 naprawdę mocno biorą VRAM i pożera 4080 leciutko (bez RT, scalingu). Nie mówię, że karta lepsza, ale mocna alternatywa dla 4080, w grach sponsorowanych przez AMD to już w ogóle.- +++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
@Ukukuki ktorego masz XTXa? Ten jest podejrzanie tani, czytalem, ze nie jest to rewelacyjny model, ale ta cena/jakość mimo wszystko super i do tego kod do gry o wartosci 500 zł... https://www.x-kom.pl/p/1099092-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-7900-xtx-gaming-oc-24gb-gddr6.html- +++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Wezmę chyba xtxa, GPU wybieram już od dawna, ale najpierw (i dobrze) zrobiłem CPU. No teraz te xtxy za 4699 i do tego Starfield Premium Edition free, normalnie za 499 na Steam, wiec troche dobry deal. 4080 to dalej grubo ponad 5k, 4090 - wiadomo, chociaż i tak poszły mocno w dół u w sumie są wciąż lepszym wyborem cena/jakość od po prostu beznadziejnego pod tym względem od premiery 4080. No cóż najwyzej się wymieni xD. Dodatkowo wiadomo, taki Starfieldzik to jest sponsorowany przez AMD, nie zdziwię się jak dogoni 4090 w benchmarku- +++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?
Zmieniłem proca na 5800 X3d na Baldurka, teraz zmieniam grafikę na Starfielda i mocno się zastanawiam nad przycebuleniem 3k plnów i pójściem jednak do AMD, bo ceny XTXów zachęcaja i w normalnym trybie to jest ogromny wzrost wydajnosci w stosunku do RTX 3080,24 GB VRAmu, w grach UE5 to nawet oko w oko z 4090, nie mowiac o zmiazdzeniu 4080, RT mam w doopie. Kto ma 7900 XTX i poleca? Jak drivery, dalej AMD ma problemy, czy już lepiej?- Baldur's Gate 3
Nawet Minsc i jego chomik Boo xDD. ? Fakt, w 1 akcie to nawet myślałem, że to bug z tymi "romansami", na szczęście potem się ustabilizowało xD. Inna sprawa, że wszyscy mieli pasożyta w ryju, więc to nawet normalne .- Baldur's Gate 3
Co do seksu niezaleznie od płci, to nie wiem nawet co mam napisać, zawsze masz opcje dialogowe, jak w życiu, żeby do takich sytuacji nie doprowadzić, to trochę co innego niż wprowadzanie wątku na siłę, jak robią to inne gry... Ale wiadomo to bardzo subiektywna twoja opinia, jednak z nią też się nie zgadzam, to właśnie te 20 lat różnic, które o dziwo Larian ładnie spiął i nie wrzucił nachalnej agendy jak inne duże gry w ostatnich latach :). Brak autopauzy - też tęsknię i patrząc na sukces BG3, to już nie dostaniemy aktywnej pauzy, ostatni gry na aktywnej to szroty sprzedażowe, to już chyba nie wróci, niestety.