Treść opublikowana przez ogqozo
-
Primera Division
Mi się derby bardzo podobały, no i dramatyczna końcówka. Fakt, że sędzia zadziwiał i to nieraz. Kto ogląda ligę hiszpańską, ten już się nawet nie dziwi, że podczas meczów Atletico, Barcy czy Realu dzieją się czasem takie cyrki, że głowa mała. Real na razie trzyma poziom, ale nie zachwyca szczególnie, podobnie Barca. Valencia powraca na szczyt i pewnie będzie się toczyć walka o LM między nią i obecnymi "ligomistrzowcami". Atletico ma teraz słabszy okres ale powinno walczyć do końca o pierwszą czwórkę.
- AC/DC
- Która gre wybrać?
-
Książki niezbędne
No co ty, Bradbury to klasyka. Dla mnie jego książki nie są mniej ważne niż "Rok 1984". "Fahrenheit 451" to zarówno mistrzowska powieść, jak i arcydzielna filmowa adaptacja. To, że to dzieło o wielkim znaczeniu, potwierdza choćby fakt, że Michael Moore nazwał po nim swój słynny dokument. Nawet w Starcrafcie jest aluzja do tej książki.
-
Książki niezbędne
"Polityka" startuje z fajną serią. Najważniejsze książki polskie powojenne po kilkanaście złotych. Nie do końca się zgadzam z listą, ale ogółem są to pozycje, które wypada znać. Obecnie do kupienia "Piękni dwudziestoletni". Cała lista tutaj: http://www.polityka.istore.pl/sklep,3200,,...n,652859,0.html
-
Koncerty - terminy, relacje, wrazenia
No przecie teraz jest trasa Mastodon+Slayer+Trivium+Amon Amarth po Europie. Niestety, nie w Polsce.
-
Kolejny model DS'a
Ze względów kompatybilności, nie można teraz pododawać regionów do tego, co jest dostępne na DS Lite. Więc blokada będzie tylko na to, co jest przeznaczone wyłącznie dla DSi. Nie ma jeszcze szczegółów, co to będzie. Zakładam, że na pewno będzie to przeglądarka internetowa, program do słuchania muzyki, zarządzania kartami pamięci itp. Gry - na pewno nie. Jeśli zrobią jednak jakąś opcję w grze, przeznaczoną specjalnie dla posiadaczy DSi, to nie wiadomo jeszcze, czy taka opcja będzie działać wszędzie, czy tylko na odpowiednim regionie konsoli. To się pewnie okaże w praktyce.
- Nintendo DS - temat ogólny
-
Kolejny model DS'a
Nie wiem, o co ci chodzi z końcówką zdania, bo Wii ma blokadę na wszystko. Tymczasem DSi, owszem, ma mieć tylko na usługi przeznaczone specjalnie dla DSi (muza, internet itp.). O gry nie ma się co martwić, choć może kiedyś pojawią się jakieś opcje sieciowe, które będą problematyczne. Ale to detal. Przyznam, że obecnie uważam wprowadzenie DSi za... błąd? Na pewno za nie do końca przemyślaną decyzję. Ta wersja za bardzo się różni od megapopularnego Lite'a. Żaden developer nie odważy się wykorzystać np. kamery, skoro już 70 mln ludzi ma konsolkę bez kamery. To samo z innymi bajerami. Słuchanie muzyki czy przeglądanie zdjęć to niby przydatne rzeczy, ale większość potencjalnych klientów i tak ma to już w aparacie, telefonie czy PSP. DS wygrywa z konkurencją właśnie dlatego, że nie kombinuje i nie podrabia - to sprzęt wyłącznie do gier, ale za to gier na najwyższym poziomie. Nie wiem, czy podążanie za trendami na siłę na pewno się opłaci. Dla mnie DSi mogłoby nie być. I wątpię, by ta wersja wiele zmieniła. Myślę, że niedługo kupię z powrotem Lite'a, bo ten będzie żył jeszcze długo.
-
Gitara elektryczna
Wzmacniacz na baterie... Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś mi polecał coś takiego. Nie myślałem nigdy o tym, jako coś, co się nadaje. Nie jest drogie, więc może sprawdzę.
-
Gitara elektryczna
Jakby to powiedzieć... właśnie do niego;]. Sęk w tym, że mam wybór albo to, albo nic w tej chwili. To rozwiązanie tymczasowe, chodzi tylko o to, żeby brzmiało jako-tako jak prawdziwa gitara.
-
Koncerty - terminy, relacje, wrazenia
Bilety będą po 250 złotych pewnie, wolałbym bez Metalliki.
-
japko
Ale Polska jest biedniejszym krajem, więc wypadałoby nieco mniej sobie tej marży naliczać. Transport raczej też odpada, bo nie produkują chyba tych MacBooków w Stanach? Tak czy siak, drogo. Laptopa o podobnej specyfikacji można kupić niemal dwukrotnie taniej. Oczywiście, będzie on brzydszy, bez coolowego touchpada, gorzej wykonany, mniej wytrzymały i wygodny, ale jednak dwa razy tańszy.
-
Gitara elektryczna
Brak mi kasy i miejsca w pokoju, a chcę grać. Wpadłem na genialny pomysł: kupić szybko jakąś tanią gitarkę (Washburn X10) i podłączyć ją sobie bezpośrednio do kompa, żeby nie tachać pieca. Sądzicie, że to dobry pomysł? Oczywiście wiem, że to nie będzie to samo, ale jeden kolega mi polecał takie rozwiązanie jako lepsze niż nic. Tyle, że on miał wypas kartę dźwiękową, a ja nie.
-
Jaka lektura szkolna była dla ciebie największą katorgą???
No i po to jest ta lektura, żebyś rozumiał, o co chodzi w tym wszystkim. Że takie rzeczy "wymyślili" romantycy w XVII wieku. Niektórzy lubią wiedzieć, skąd się biorą różne zjawiska we współczesnym świecie, co nie. Człowiek niewykształcony myśli sobie, że emo to jakieś nowe zjawisko, niby oryginalne, niby jest w nim coś ciekawego. A wykształcony wie, że takie mody były już w historii po tysiąckroć i się tym tak nie przejmuje. Fajniej mu się żyje.
-
Śniadaniowe wariacje :P
Płatki owsiane z mlekiem i kakao, czasami coś Nestle. Głównie to jem na śniadanie. Jak nie ma mleka to bułkę z powidłem śliwkowym.
-
Koncerty - terminy, relacje, wrazenia
Jestem spłukany, chyba nie pójdę.
-
Koncerty - terminy, relacje, wrazenia
Jedyny koncert Illusion, oczywiście we Wrocławiu: http://www.lastfm.pl/event/789548 Plus Acid Drinkers i Hunter. Bilety na razie do kupienia za 60 zeta, czyli że jeszcze nie zeszło ich tysiąc.
-
Reprezentacja Polski
Boruc znowu zawalił gola, chyba się skończył na Kill 'Em All.
-
True Blood
Nadrobiłem zaległości, no i... fak. Serial przeszedł szybciutko drogę od dobrego do (pipi)owego. Czwarty odcinek był kapitalny. Głupota Jasona mnie rozwalała i rychałem ze śmiechu, gdy ten latał po mieście z gigantyczną erekcją. No i przezabawne zakończenie. Aż tu nagle w piątym odcinku zrobił się z tego zwykły dramat. Banalny, jadący na kliszach. Nie przejmowałem się tym... dopóki nie nadszedł czas na epizod 6. Ten jest po prostu tragicznie słaby! Koszmarnie oklepana realizacja i fabuła, zero zaskoczeń, zero czarnego humoru, tylko sentymentalizm tani jak kiełbasa z Biedronki. Scena z jedzeniem ciasta to po prostu żenada. Wygląda trochę tak, jakby Ball miał fajny pomysł na serial, ale zapomniał, że takowy musi mieć przecież 13 odcinków i wypadałoby o tym pomyśleć wcześniej. Bo teraz zaczynają się dziać rzeczy, które wydają się zbyt przyspieszone, żeby widz się nimi przejął. I nie robią wrażenia, do tego nudząc - a to przecie dopiero 6. odcinek! Taki "Lost" się skiepścił dopiero po 70. odcinkach, a ten po pięciu? Kiepsko, panie Ball. Zobaczymy, może ten 6. odcinek to wpadka i jeszcze będzie dobrze, ale na razie mój entuzjazm opadł niczym fiut po odsysaniu krwi.
-
japko
Ale ten nowy jest za 1300. I się zastanawiam, ile to wyjdzie na polskie. Te nowe ficzery fajne są bardzo. Tylko z interfejsem IMO przesadzają, kompleks prawego klika ciągle doskwiera i kombinują w dziwne strony.
- Nintendo DS - temat ogólny
-
japko
Podobno dzisiaj nowe MacBooki pokazali. Szukałem po sieci, ale piszą ciągle o nowym monitorze i Pro, a mnie interesuje zwykły MB, najtańsza wersja. Jakie tam wprowadzono zmiany? Co takiego fajnego jest w nowej obudowie i touchpadzie? Jak cena 1300 dolców przekłada się na polski rynek? Czy starsze wersje teraz stanieją? Przystępnie, proszę.
-
Final Fantasy XIII
Podobno Snow ma mieć jakieś specjalne moce związane ze swoimi tatuażami. Chryste...
- AC/DC