Jump to content

planeswalker

Użytkownicy
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Stara się

Informacje o profilu

 • Płeć:
  mężczyzna

Recent Profile Visitors

1268 profile views
 1. On chyba sam nie jest zainteresowany tą rolą. Kilka lat temu wypowiadał się, że jest za stary. https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-36864772 Pewnie skończy się na Hardym albo Cavillu.
 2. A jakie ma znaczenie kim są jego rodzice, skoro on sam urodził się w Londynie, wychował się w tej kulturze, uczył się w brytyjskich szkołach i mieszkał tam przez długi czas? Wygląd i więzy krwi to bardzo mizerny wyznacznik, bo ktoś może być czarnoskóry, ale urodził się w Polsce, zna tylko i wyłącznie Polską kulturę i nasze tradycje. Twoim zdaniem nie jest wtedy Polakiem, bo ma inny kolor ? Bez przesady.
 3. Ty głupi, prawacki durniu. Idris Elba jest Brytyjczykiem, więc "brytyjskość" Bonda byłaby utrzymana. Zresztą "brytyjskość" to nie kolor skóry. Cechy które charakteryzują Bonda to głównie fakt iż jest poddanym Jej Królewskiej Mości, jest mężczyzną o specyficznych cechach charakteru. W żadnym momencie kolor skóry nie definiuje jego zachowania. Brytyjskość Idrisa Elby urodzonego w Londynie i mówiącego z brytyjskim akcentem chyba jest nie do podważenia Reszta cech (poza oczywistym byciem mężczyzną) to kwestia kreacji postaci. Czyli np. jeżeli postacią w książce jest rudy, piegowaty Irlandczyk i j
 4. W przypadku postaci Jamesa Bonda kolor skóry nie ma znaczenia. Postać jest opisana przez samego autora jako mężczyzna o nieokreślonym wieku, przystojnego, wykształconego, o nienagannych manierach, uwielbiającego towarzystwo kobiet i alkohol. To są cechy postaci, które mają wpływ na kreację postaci i jej charakter w filmie. Kolor skóry w tym przypadku nie definiuje 007. Dokładnie w tym samym stopniu co kolor włosów czy oczu.
 5. Miałem właśnie nadzieję, że to Idris Elba zostanie nowym Bondem. Hardy ma świetne predyspozycje na "ulicznego" Bonda, a to już trochę wyeksploatował Craig. Najważniejsze, żeby mieli na niego pomysł, ale po tym co Elba pokazał w Lutherze, to byłby mój następny Bond (mimo ogromnej sympatii do Hardy'ego).
 6. Sprawdziłem w oryginalnym wydaniu i rzeczywiście masz rację - słowo "crusade" pada w tekście tylko raz i później 3 razy w słowniku na końcu książki. Byłem przekonany, że padało wielokrotnie... Zobaczymy jak będzie to wyglądać w filmie.
 7. planeswalker

  NETFLIX

  Nic nowego, od zawsze tak było, że kiedy ktoś kręci film mający na celu ukazać dany problem, trafia się grupa ludzi, którzy uważają, że taki film w momencie ukazywania na ekranie dany problem propaguje. Czasem takie reakcje są jeszcze prowokowane przez ludzi, którym zależy wręcz na tym, żeby zachować status quo. Komu więc zależy na tym, żeby pogrążyć obraz ukazujący problem dzieci nie do końca świadomie pokazujących dwu, a nawet jednoznaczne gesty skierowane do dorosłych odbiorców? Bo coś mi się wydaje, że właśnie pedofilom.
 8. Każdy, kto czytał książki wie, że oba terminy były stosowane zamiennie. W uniwersum Diuny dżihad jest definiowany jako „fanatyczna krucjata religijna”, w szczególności przeciwko sztucznej inteligencji i innym maszynom.
 9. W dniu premiery średnia wynosiła 3/10, a teraz 4.6/10. W takim tempie w ciągu kilku tygodni dojdzie do 10/10
 10. Znalazłem taką interpretację zakończenia i w pełni się z nią zgadzam.
 11. Widzisz, gdybyś grał, a nie oglądał na YT i przewijał gameplay, to byś wiedział, że baza Wilków miała kompleks sportowo-rekreacyjny, w tym siłownię na której Abby ciężko trenowała, więc nie opowiadaj głupot o machaniu hantelkiem z Tesco. Sztab medyczny z odpowiednim zaopatrzeniem też był tam dostępny.
 12. Jeśli nie podoba ci się ten przymiotnik, to mogę użyć innego.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.