Skocz do zawartości

Sezon 3 - A Storm of Swords, part 1


Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi ktoś proszę zaspoileruje (w spoilerze ofkoz) kiedy Daenerys wreszcie trafi do Westeros z tą swoją armią i smokami.

Tzn. w którym tomie.

 

ona zostaje tam w miastach niewolniczych, zaczyna je wyzwalać i zarządza nimi. Ciągle tylko biadoli o tym że jak nadejdzie czas to przejmie westeros, może w winds of winter(nadchodzący tom) coś się z nia ruszy

 

Odnośnik do komentarza
Odpowie ktoś jak już jesteśmy przy spoilerach?(pipi) jak się robi spoilery??SPOILER!!!

 

1.Kto zastąpi Roba na tronie? 2.Czy bitwa z whitewalkerami już była w książce? 3.Co z wilkiem Jona Snowa? 4.Co będzie z Mancem i jego ludźmi?

 

 

 

Kto zastąpi Roba na tronie?

Po 9 odcinku nikt, starkom został tylko najmłodszy, ale on jest narazie pominięty w książce, Davos go obecnie poszukuje o ile pamietam

Czy bitwa z whitewalkerami już była w książce?

była ta bitwa na początku 3 sezonu, ale nie została pokazana. Na końcówce 2 sezonu oni własnie szli na pieść pierwszych ludzi

Co z wilkiem Jona Snowa?

odnajdzie się

Co będzie z Mancem i jego ludźmi?

to jest długi wątek i prawie cała książka jak ci zalezy żeby poznać to masz tutaj to opiszę :

 

 

 

 

 

 

 

Po przejściu muru Jon ucieknie ostrzec czarny zamek, dojdzie do wielkiej bitwy w której dzicy przegrają i nie zdobędą muru. Mance zostanie złapany. Jonowi zrobi się przykro i po tym jak zostaje dowódca nocnej straży postanawia pogodzić dzikich z nocną strażą. Cały ten motyw dzikich jest taki że oni uciekają przed zombie ale mur im przeszkadza, jon im daje taką możliwość aby uciekli i zamieszkali w opuszczonych zamkach pod warunkiem pokoju. To tak w skrócie jest tam wiee fajniejszych motywów których nie warto zdradzać, lepiej książke poczytać

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Odpowie ktoś jak już jesteśmy przy spoilerach?(pipi) jak się robi spoilery??SPOILER!!!

 

1.Kto zastąpi Roba na tronie? 2.Czy bitwa z whitewalkerami już była w książce? 3.Co z wilkiem Jona Snowa? 4.Co będzie z Mancem i jego ludźmi?

 

 

 

 

1. Nikt, "rebelianci" z północy przegrają wojnę.

2. Poza tą pomiędzy 2 a 3 sezonem - nie. O ile pamiętam White Walkerzy w ogóle nie pojawiają się w 4tym i 5tym tomie.

3. Znajdzie się.

4. Będzie bitwa, na pomoc Czarnej Straży przyjdzie niespodziewany sojusznik, w sumie cały 5 tom opowiada o próbach wpuszczenia Dzikich na południe i zagwarantowania pokoju.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odcinek w (pipi) mocny. 
Los Tallisy zaskoczył mnie totalnie - srsly, pokazać w TV dźganie cieżarnej babki nożem w brzuch .... HC w hooj.

Z całego tego odcinka to najgorzej mi szkoda tego biednego wilka ... Robb i Cat sami są sobie winni.

 

Jon Snow pokazał jaja i nie dał sie omotać byle (nene)ie, Hodor zaliczył reseta a Brudasy vel wildlingi dostały za swoje ( szczególnie ten warg chuderlawy ). 

 

Mormonta szkoda - chłopak wpadł juz całkowicie w friendzone'a ( jego wyraz twarzy jak Denerys pierwsze o co pyta to Dario mówi wszystko w tym temacie ) , dobrze chociaż że zaczyna sie dogadywać z Bromistanem Selmy'm. 

Jeśli tak wygląda przedostatni odcinek to boje sie myślec co pokaża w ostatnim :D 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Los Tallisy zaskoczył mnie totalnie - srsly, pokazać w TV dźganie cieżarnej babki nożem w brzuch .... HC w hooj.

Nom, na miejscu

Waldera Freya najpierw przeruchałbym ją na oczach umierającego Robba.

Fapowałbym do tego jak do sceny z Moniką w Irreversible :)

 

A tak już na poważnie, to fajny mocny odcinek. Ci, którzy nie czytali książki musieli zaliczyć niezły zgon. Sam nie wiem czy nie olać sobie czytania tego wszystkiego (jestem w "tańcu")bo imo to wszystko fajniej się ogląda a nawet jak czytam książkę to już w myslach wyobrażam sobie mordy aktorów grających w serialu.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...