Skocz do zawartości

DC Cinematic Universe


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

Tak na serio to czy ktoś w ogóle bierze pod uwagę takie g.ówna jak rottentomatoes czy metacritic? Nie macie swoich głów i opinii?

No np. ja biorę na poważnie, bo wiem jak te serwisy działają. Np. rottentomatoes i ich "procenty" to nie jest średnia zamieszczonych ocen tylko procentowe zestawienie recenzji negatywnych i pozytywnych. Czym większy procent, tym więcej recenzji pozytywnych a mniej negatywnych, nie ma znaczenia tutaj jaką ocenę dany krytyk wystawił filmowi. Więc jeżeli 7 na 10 krytyków uważa, że SS to film niegodny polecenia to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że naprawdę jest to (pipi). A ja na prawdopodobne (pipi) nie mam zamiaru pieniędzy wydawać.

A co się stanie jak film będzie miał słabe oceny a tobie się spodoba albo będzie miał świetne a tobie się nie spodoba? Jak w pierwszym przypadku pójdziesz w ogóle do kina skoro oceny są słabe?

Odnośnik do komentarza

 

 

Tak na serio to czy ktoś w ogóle bierze pod uwagę takie g.ówna jak rottentomatoes czy metacritic? Nie macie swoich głów i opinii?

No np. ja biorę na poważnie, bo wiem jak te serwisy działają. Np. rottentomatoes i ich "procenty" to nie jest średnia zamieszczonych ocen tylko procentowe zestawienie recenzji negatywnych i pozytywnych. Czym większy procent, tym więcej recenzji pozytywnych a mniej negatywnych, nie ma znaczenia tutaj jaką ocenę dany krytyk wystawił filmowi. Więc jeżeli 7 na 10 krytyków uważa, że SS to film niegodny polecenia to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że naprawdę jest to (pipi). A ja na prawdopodobne (pipi) nie mam zamiaru pieniędzy wydawać.

A co się stanie jak film będzie miał słabe oceny a tobie się spodoba albo będzie miał świetne a tobie się nie spodoba? Jak w pierwszym przypadku pójdziesz w ogóle do kina skoro oceny są słabe?

 

 

To mi o tym powiesz i naprawię swój błąd w te pędy ruszając do kina. 

 

Ilość filmów puszczanych w kinach jest absurdalna, więc i tak nie sprawdzę wszystkich, by wystawić każdemu z nich swoją opinię. Więc pomagam sobie krytykami, z którymi jednak w ok. 90 % się do tej pory zgadzałem. Ci ludzie często ratowali mi życie, np. wyobrażam sobie jak schodzę na seansie nowej F4 a tak, to uniknąłem zgnicia. 

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

jezu chryste, gb jest dobrym filmem, to nie klasyk swojego gatunku czy dzieło ponadczasowe, spoko się oglądało i tyle, fajnie, że zagrałą stara ekipa męska i humor też nie jakiś przaśny aczkolwiek sporo sucharów. oceny 1/10 czy 2/10 to chyba retardy dają, nie wiem niech obejrzą sobie ciacho czy inne polskie komedie romantyczne, to są złe filmy. gb jest spoko, ale bez szału a angry joe to dałn z adhd

Odnośnik do komentarza

 

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje filmu Legion samobójców. Nie są one, delikatnie rzecz ujmując, przychylne dla produkcji. Fani DC postanowili więc zbierać podpisy pod petycją, w której domagają się zamknięcia serwisu Rotten Tomatoes, agregującego opinie krytyków.

Część najzagorzalszych fanów DC ma z pewnością nie po drodze z krytykami oceniającymi filmy komiksowe, przynajmniej od czasu premiery produkcji Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Kolejna odsłona Kinowego Uniwersum DC, Legion samobójców, zbiera obecnie negatywne bądź umiarkowanie negatywne opinie, choć średnia ocen w serwisach Rotten Tomatoes i Metacritic nieznacznie tylko przewyższa tę, którą w analogicznym okresie miał film Zacka Snydera. Fani komiksowego giganta postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i ukrócić działalność pierwszego z tych portali.

Przygotowali oni petycję, w której domagają się zamknięcia Rotten Tomatoes, a motywują to następująco:

 

Chcemy, by ta strona została zamknięta, ponieważ jej krytycy zawsze tworzą niesprawiedliwe i złe recenzje filmów z Kinowego Uniwersum DC (przykład 1 –
, przykład 2 –
), a to wpływa na opinię widzów nawet wtedy, gdy są to znakomite produkcje.

 

http://naekranie.pl/aktualnosci/fani-dc-chca-zamkniecia-serwisu-rotten-tomatoes-1038708

 

:dunno::Coolface:

 

 

Odnośnik do komentarza

Wróciłem z kina...... i się trochę zawiodłem, film jest średniawy. Nie chce mi się zbytnio rozpisywać o nim gdy dokładnie to samo powie wam Chris Stuckman w swojej recenzji, czyli że jest średnio na jeża. Są niektóre fajne momenty w filmie ale jest ich mało, większość seansu przesiedziałem obojętnie patrząc na niego, czasem można było się zaśmiać (widać, że lżejszy jest ton niż w BvS) ale przy scenach akcji moje tętno ani razu nie podskoczyło. W sumie to jak ktoś się waha czy iść czy nie to raczej lepiej poczekać na wydanie na blurayu i w tedy oglądnąć lub zassać z neta.

Może następny film od DC będzie lepszy, bo jeżeli SS jest najlepszym filmem w tym uniwersum to trochę słabo.

 

Odnośnik do komentarza

Kupować wydanie BR za 70-100 pln, żeby się przekonać, że średni film? Trochę słaba opcja. Takie płyty się kupuje jeśli film jest godny i wiadomo, że będzie się go oglądać niejeden raz. Ja wolę sprawdzić w kinie na dużym ekranie. Dodatkowo jak ktoś jest "studenciakiem" to za 15-17 zł sobie obejrzy. No, ale takie tylko moje przemyślenia.

 

Co do trailerów, to nie oglądam po tym jak pokazali cały film BvS na trailerach (których na szczęście nie widziałem bo pisano o tym na forum).

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza

Co do Leto to powiem Ci tak, to co było w trailerach to jest to jego cały występ w filmie + może 2min dodatkowo. Więc wystarczy w sumie zobaczyć trailery i zobaczysz jak zagrał. Więc ciężko ocenić go dokładnie, bo nie mógł za bardzo się wykazać. Ja czekam na jego występ w filmie z Batmanem gdzie będzie miał więcej do pokazania.

Odnośnik do komentarza

Bardzo ciekawy artykuł na temat procesu powstawania SS.

 

Warners chief Kevin Tsujihara announced the project in October 2014 as part of a slate of 10 DC films stretching into 2020. Though the studio believed there was enough time to get the movie done, a source with ties to the project says it was a sprint from the start. "[Ayer] wrote the script in like, six weeks, and they just went," he says, arguing that the whole process would have benefited if Ayer, 48, had been given more time to work. But another source closely involved with the film says once it was dated, pushing back the release was not an option: "It's not just that you've told the public the movie is coming, you've made huge deals around the world with huge branding partners, with merchandise partners. It's a really big deal to move a tentpole date."

 

A source with knowledge of events says Warners executives, nervous from the start, grew more anxious after they were blindsided and deeply rattled by the tepid response to BvS. "Kevin was really pissed about damage to the brand," says one executive close to the studio. A key concern for Warners executives was that Suicide Squad didn't deliver on the fun, edgy tone promised in the strong teaser trailer for the film. So while Ayer pursued his original vision, Warners set about working on a different cut, with an assist from Trailer Park, the company that had made the teaser.

 

In May, Ayer's more somber version and a lighter, studio-favored version were tested with audiences in Northern California. "If there are multiple opinions that aren't in sync, you go down multiple tracks — two tracks at least," says an insider. "That was the case here for a period of time, always trying to get to a place where you have consensus." Those associated with the film insist Ayer agreed to and parti(pipi)ted in the process. Once feedback on the two versions was analyzed, it became clear it was possible to get to "a very common-ground place." (The studio-favored version with more characters introduced early in the film and jazzed-up graphics won.) Getting to that place of consensus, however, required millions of dollars worth of additional photography.

 

link do całości - http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/suicide-squads-secret-drama-rushed-916693?utm_source=twitter

Edytowane przez Timmy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...