Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba dzisiaj miał premierę Nexus 32GB z 3G. Czy system nie jest do tabletów...? Zależy, czego potrzebujesz. Zawsze jak ktoś pyta co wybrać, powinien wpierw określić czego dokładnie szuka. Ja mam Nexusa 7 i jestem bardzo zadowolony. iPad nie dałby mi takich możliwości, jakie on mi daje, ale z drugiej strony mogę pomarzyć o tych tysiącach świetnych aplikacji. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

To ma być do normalnego użytkowania. Internet, skype, zdjęcia, filmy, czasem jakaś giereczka, czasem jakiś arkusz kalkulacyjny. Tego typu stuff. Nikt za bardzo nie będzie wnikał w strukturę, łamał zabezpieczeń i takie tam. Ma być szybko, niezawodnie i prosto

Odnośnik do komentarza

Hmm nie wiem skąd opinia o Androidzie, jest chyba dość stara. Android nie był pisany ani dostosowywany do tabletów na początku, słabo skalował itp ale dotyczyło to wersji 2.x. Później zrobiono wersję dedykowaną do tabletów - 3.x a od niedawna scalono te wersje w jeden byt i wydano 4.x. Także nie jest źle, dodatkowo wersa Jelly Bean czyli 4.1.x poprawiła ogólną wydajność i jest ogólnie bardzo przyjazna.

 

Windowsa w tabletach bym olał bo jest narazie mało softu.

 

Jeśli koniecznie musisz mieć 3G to kup tego iPada. Ja uważam że z dobrego tabletu z Andkiem Jelly Bean byłbyś zadowolony no ale skoro się wg, ciebie nie nadaje ;-) Pójdź gdzieś do sklepu gdzie jest wystawiony nexus i tak sobie poklikaj w celach testowych, może nt. Androida zmienisz zdanie a może nie, zawsze warto się przekonać samemu :-)

 

EDIT. Zapomniałem napisać że na iOS nie ma, nigdy nie było i nigdy nie będzie flasha. Nie wiem jak z Nexusem bo Adobe wycofało się ze wsparcia Androida począwszy od Jelly Bean już ale mimo wszystko, np na moim telefonie mam plugin Flashowy i przydaje się czasem (wgrany na wersji Jelly Bean i działa). Zdarzają się jeszcze stronki Flash-only i wtedy na iOS masz białą plamę. Albo np nawigacja na stronie jest we flashu itp, itd. Nie jest to może argument koronny i firmy powoli wychodzą z flasha na rzecz HTML5 ale mimo wszystko, taki niesmak przy korzystaniu z iPada firmowego mi został.

 

EDIT2. Ale jeśli np. lubisz grać to... iPad będzie lepszy - więcej, lepiej, stabilniej. Mówię z doświadczenia telefonowego iPhone vs. Galaxy S3 ale przy tabletach jest podobnie. Na Androida jest jednak zdecydowanie mniej gier.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Z gier to jedynie Baldur`s Gate. Ewentualnie jacyś Settlersi. Mam 3DSa, a tego nie przebije żaden tablet. Więc grami nie kieruję się wcale

 

To nie jest tak, że twierdzę, że Android się nie nadaje. To po prostu zasłyszane przeze mnie opinie. Ja nie znam się zupełnie. Klikałem sobie na jakimś galaxy, klikałem sobie na iPadzie. No klikanie jak klikanie, i jedno fajne i drugie. Jakieś konkretne przewagi taki Nexus nad iPadem ma? Poza ceną, oczywiście

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar kupić bratu tablet na gwiazdkę, nie chcę mu dawać iPada, bo wiem, że nie będzie do końca mu się podobał, no i w sumie ciut za drogi, więc pozostaje Android (najlepiej jak najnowszy).

 

Tak więc prosiłbym o pomoc w znalezieniu jak najlepszego urządzenia :)

Warunki:

-max. 800PLN

-9-10 cali

-dobry ekran (chodzi mi bardziej o dotyk, żeby dobrze reagował na dotknięcia)

-No w miarę dobry procesor, ale to chyba oczywiste :P

 

Na początku myślałem o Nexus 7, bo cena/jakość jest dobra, ale jak zobaczyłem jakie to małe to stwierdziłem, że jest kompletnie bez sensu.

 

Liczę na Waszą pomoc :D

Edytowane przez Norbi13
Odnośnik do komentarza

Z gier to jedynie Baldur`s Gate. Ewentualnie jacyś Settlersi. Mam 3DSa, a tego nie przebije żaden tablet. Więc grami nie kieruję się wcale

 

To nie jest tak, że twierdzę, że Android się nie nadaje. To po prostu zasłyszane przeze mnie opinie. Ja nie znam się zupełnie. Klikałem sobie na jakimś galaxy, klikałem sobie na iPadzie. No klikanie jak klikanie, i jedno fajne i drugie. Jakieś konkretne przewagi taki Nexus nad iPadem ma? Poza ceną, oczywiście

 

Szczerze to nie wiem czy ma przewagę. Zależy pewnie do czego będzie używany. Dla mnie osobiście, subiektywnie - tablet 7 cali jest porażką, mój telefon ma prawie 5" więc po co mi tablet 7? Do grania podobnie jak ty - mam 3DSa, mam PS3, Xboxa i tam o jakość gier się nie martwię. Dla mnie Android ma i wady i zalety, tak samo iOS. iOS jest naprawdę bardzo stabilny i ciężko coś zapsuć. Z drugiej strony pewnych rzeczy brakuje. Na Andku mogę więcej zrobić, mam więcej narzędzi przydatnych w mojej pracy. Ale za to można bawiąc sie na zrootowanym urządzeniu uwalić całe urządzenie. Piractwo jest ograniczone znacznie na iOS, na Andku nie ma z tym problemu. Także kazde urządzenie i system ma swoje plusy i minusy. Dodatkowo żaden iPad nie ma slotu na karty SD czy podobne, NIEKTÓRE tablety na Andku mają (trzeba się zawsze upewnić czy dany ma ale iPad nie ma nigdy) więc można tanim sposobem rozszerzyć sobie pamieć masową urządzenia. Ale czy Nexus akurat ma to musisz sprawdzić, jak pisałem 7" to dla mnie za mało i nigdy nie sprawdzałem co on tam ma w środku.

 

 

Mam zamiar kupić bratu tablet na gwiazdkę, nie chcę mu dawać iPada, bo wiem, że nie będzie do końca mu się podobał, no i w sumie ciut za drogi, więc pozostaje Android (najlepiej jak najnowszy).

 

Tak więc prosiłbym o pomoc w znalezieniu jak najlepszego urządzenia :)

Warunki:

-max. 800PLN

-9-10 cali

-dobry ekran (chodzi mi bardziej o dotyk, żeby dobrze reagował na dotknięcia)

-No w miarę dobry procesor, ale to chyba oczywiste :P

 

Na początku myślałem o Nexus 7, bo cena/jakość jest dobra, ale jak zobaczyłem jakie to małe to stwierdziłem, że jest kompletnie bez sensu.

 

Liczę na Waszą pomoc :D

 

800 zł to bardzo mało jak na tablet. Jedyne co mi przychodzi do głowy to Shiru Samurai 10 albo Shogun 10. Są chyba w X-Komie. To są oemy jakichś innych tabletów z Chin, z innym brandem ale w sumie za te pieniądze nic chyba innego nie ma ciekawego. Ale może ktoś coś ci innego doradzi. Opinie są mieszane, jedni są zachwyceni a inni narzekają - na dwoje babka wróżyła.

Odnośnik do komentarza

W jednym sklepie na wystawie widziałem tablet Tracera za 600zł, co o nim sądzicie. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to dobre wykonanie i ładne kolory wyświetlacza. Niestety nie mogłem przetestować go lepiej bo inteligentni pracownicy nie pomyśleli, żeby go odblokować jakimś kodem są zablokowane), a nie miałem czasu, żeby ich wołać :P

Zastanawiam czy procek będzie dobry. Głównie to i tak to ma być tablet do netu i darmowych gierek.

http://neo.tracer.eu/tablet-neo

Co sądzicie?

W sumie to pewnie się nawet na niego zdecyduje, bez niczyjej pomocy (oczywiście po małym teście w sklepie), no chyba, że ktoś doradzi mi coś dużo lepszego :P

Odnośnik do komentarza

Ktoś tu ostatnio pytał o w miarę tani tablet 10 cali. Wydaje mi się, że to jest świetna oferta. Cholera, sam myślę nad sprzedażą Nexusa 7 i wzięciem tego czegoś, jeśli tylko nie ma większych problemów z tym sprzętem.

 

http://www.tabletowo.pl/2012/11/17/plug-10-1-z-prezentem-w-przedsprzedazy/

Odnośnik do komentarza

7" jest dobrym rozwiązaniem jak się nie chce mieć patelni zamiast telefonu. Zakup 7" kiedy ma się już telefon 5" to wg mnie overkill. Właśnie z tego powodu nie rozglądam się za Note II* - mam Transformera do pracy (częściej używam go jak netbooka niż tabletu) i N7 do grania w świniaki.

 

 

*drugim powodem jest to, że czekam na zapowiedzianego SGS IV, które będzie miało 5" i 441ppi ale to już szczegół

Odnośnik do komentarza

Ja mam SGS3 i mi styka, super się sprawdza na Jelly Bean. Tabletu szukam 10" ale z modemem wbudowanym. Zastanawiam się nad używanym iPadem 2 z modemem. Mam już urządzenie z Androidem, miałem iPhone'a i w sumie przydałby mi się iPad ze względu na ilość gier które lubię. Ale jeśli znacie jakiś inny sensowny tablet 10" z modemem to będę wdzięczny za wskazanie - szukam czegoś za MAX 1400-1500 zł.

Odnośnik do komentarza

Ja mam SGS3 i mi styka, super się sprawdza na Jelly Bean. Tabletu szukam 10" ale z modemem wbudowanym. Zastanawiam się nad używanym iPadem 2 z modemem. Mam już urządzenie z Androidem, miałem iPhone'a i w sumie przydałby mi się iPad ze względu na ilość gier które lubię. Ale jeśli znacie jakiś inny sensowny tablet 10" z modemem to będę wdzięczny za wskazanie - szukam czegoś za MAX 1400-1500 zł.

 

Mam podobną sytuację do Twojej - mam SGS3 i rozglądam się za tabletem. Prawdopodobnie wezmę używanego 1.5 miesiąca Ipad'a 3 (retinka jednak robi swoje) za 1500 zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...