Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu dostalem swojego Samsunga Note 10.1. Do tej pory uzywalem Ipada 4, naczytalem sie opinii jak tragiczny jest wyswietlacz w Note, ale widac,co niektórym się poprzewracało. Obraz jest OŁRAJT, a s-pen to jest to co tygryski lubią. IMO kolejny krok ewolucji tabletów. Oczywiscie wykonanie IPADA jest lepsze (szkło i "amelinium"),ale ogolnie Note w wersji grafitowe z orginalnym book cover wyglada calkiem elegancko. Czas na zapychanie sprzetu appsami.

 

 

Mimo wszystko nie mogłem polubić IOS,byc moze dlatego,ze nawet się nie staralem.

 

 

 

 

Ja mam ale akurat do CAD'a nie używam. Soft oferujący "Full Layer Support" kosztuje 111zł (jest demko więc jak masz jakikolwiek telefon z androidem to możesz spróbować wyszukać: AndCAD). Ogólnie tablet jest spoko, Tylna część obudowy jest tandetna ale poza tym jest naprawde ok. Rysik daje spore możliwości jak chodzi o edycję grafiki (pelny Photoshop Touch jest całkiem przydatnym narzędziem). Wszystko działa za(pipi)iście szybko. Gierki takie jak Max Payne, GTA 3 czy NOVA3 działają super (tylko NfS Most Wanted mi się nie chciał włączyć). Nie wiem czy jak bym miał wykorzystywać urządenie mobilne do "profesjonalnych" zastosowań to czy nie kupiłbym jakiegoś laptopa (malego ale jednak z normalnym windowsem i calym softem, który do pracy na chwilę obecną jednak jest lepszy).

 

Wielkie dzieki za info, jak najszybciej sprawdze ten soft. Co do gierek to na szybko odpalilem shadowgun i wyglada gorzej niz na Ipadzie,ale jeszcze nie bawilem sie ustawieniami. NOVA faktycznie milo smiga

Edytowane przez Pajda
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Microsoft's 64GB Surface Pro will only have 23GB usable storage

Microsoft's Surface Pro tablet, due on February 9th, will have a smaller amount of storage space than expected. A company spokesperson has confirmed to The Verge that the 64GB edition of Surface Pro will have 23GB of free storage out of the box. The 128GB model will have 83GB of free storage. It appears that the Windows 8 install, built-in apps, and a recovery partition will make up the 41GB total on the base Surface Pro model.

Microsoft says users will be able to free up additional storage space by "creating a backup bootable USB and deleting the recovery partition," but out of the box they'll be left with as little as 36 percent of the advertised storage available. The storage situation is similar to Microsoft's Surface RT tablet.The Windows RT operating system, that powers Surface RT, accounts for half of the 32GB disk space on the entry model. Microsoft's Surface Pro supports USB 3.0 hard drives and microSDXC cards, meaning there are ways to extend the storage.

http://www.theverge.com/2013/1/29/3929110/surface-pro-disk-space-windows-8

Odnośnik do komentarza

Poszukuję jakiegoś tabletu, który miałby mi służyć do internetu i czytania PDFów i tego typu plików. Dobrze by było, jakby bateria trzymała te 2-3h chociaż i w miarę nie zamulał. Planuję przeznaczyć jakieś 300-400 zł, w grę wchodzi tylko nowy sprzęt. Da się coś znośnego wyhaczyć w tej cenie ? Może trochę dozbierać kasy do czegoś lepszego ?

 

Myślałem nad takim czymś:

 

 

http://www.mediamarkt.pl/gdansk-al-grunwaldzka/tablet-prestigio-multipad-7-0-prime,id-639611

 

http://www.mediamarkt.pl/gdansk-al-grunwaldzka/tablet-prestigio-multipad-7-0-ultra,id-305749

 

http://www.mediamarkt.pl/gdansk-al-grunwaldzka/tablet-manta-mid01,id-153443

Odnośnik do komentarza

Poszukuję jakiegoś tabletu, który miałby mi służyć do internetu i czytania PDFów i tego typu plików. Dobrze by było, jakby bateria trzymała te 2-3h chociaż i w miarę nie zamulał. Planuję przeznaczyć jakieś 300-400 zł, w grę wchodzi tylko nowy sprzęt. Da się coś znośnego wyhaczyć w tej cenie ? Może trochę dozbierać kasy do czegoś lepszego ?

 

Myślałem nad takim czymś:

 

 

http://www.mediamark...prime,id-639611

 

http://www.mediamark...ultra,id-305749

 

http://www.mediamark...mid01,id-153443

 

W grudniu również stałem przed identycznym problemem jak Ty, poszukując budżetowy sprzęt, gwarantujący bezproblemowe i, co najważniejsze, płynne działanie podczas przeglądanie netu, plików office`a, pdfów czy ebooków. Zrobiłem gruntowny risercz, pochodziłem po sklepach i w mojej opinii na ekranach 800x480 obraz jest tragiczny i nic na tym nie widać bez sporego zooma, nie mówiąc o jakości wyświetlenia.

Druga sprawa - budżetówki z taką rozdzielczością są strasznie wolne, bardziej skomplikowany skrypt www zamula i znacznie przedłuża czas wczytywania się strony.

W mojej opinii warto brać pod uwagę tablety 1024x600 i >, obowiązkowo z IPS`em. Bebechy dla mnie zaczynają się od 1 GB ramu i procka dwurdzeniowego, inaczej to tabletu raczej nie przypomina, a jedynie większy low-endowy smartphone.

 

Z tych które wrzuciłeś, to Mante od razu sobie podaruj - 256 mb ramu, tragedia.

Dwa pozostałe to jeden rdzeń i 512 mb ram, na ekranach 800x480 - mówiąc szczerze szkoda by mi było wyrzucać 400 zł na coś takiego.

Moim odkryciem zakupowym był tablet marki Shiru - marki występującej tylko u nas(za granicą występuje pod innym brandem), w mojej opinii mistrzowsko łączącej wydajność, solidne wykonanie i dobry ekran.

 

Za ~450 zł znajdziesz model Shiru Samurai, za ~550 zł znajdziesz Shiru Shogun, którego osobiście posiadam - oba to 1024x600, z ipsem i dobrymi podzespołami. Shogun działa wyśmienicie, zero lagów na necie i w jakichkolwiek programach, dodatkowo świetny wyświetlacz. Tańszego Samurai`a nie testowałem, ale na jutjubie masz bardzo szczegółowy filmik pokazujący możłiwości tego sprzętu - zobacz, a przekonasz się że warto dołożyć te ~50 zł.

Edytowane przez Biały
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wątpliwa sprawa z tym Shiru Samurai 7, ponieważ w niektórych sklepach internetowych widnieje jako wycofany ze sprzedaży. Na allegro jest jedna oferta za 489 zł. Ale prezentuje się fajnie, trzeba przyznać :)

 

Tak sobie teraz myślę, czy nie lepiej z tabletu zrezygnować i kupić jakieś urządzenie do plików tekstowych po prostu,bo na tym mi najbardziej zależy. Nie ma sensu wywalać tyle kasy w tablet,jeżeli mam smartphone'a i laptopa. To może w takim razie polecicie coś z czytników ebooków?

 

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez krupek1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Poszukuję jakiegoś tabletu, który miałby mi służyć do internetu i czytania PDFów i tego typu plików. Dobrze by było, jakby bateria trzymała te 2-3h chociaż i w miarę nie zamulał. Planuję przeznaczyć jakieś 300-400 zł, w grę wchodzi tylko nowy sprzęt. Da się coś znośnego wyhaczyć w tej cenie ? Może trochę dozbierać kasy do czegoś lepszego ?

 

Myślałem nad takim czymś:

 

 

http://www.mediamarkt.pl/gdansk-al-grunwaldzka/tablet-prestigio-multipad-7-0-prime,id-639611

 

http://www.mediamarkt.pl/gdansk-al-grunwaldzka/tablet-prestigio-multipad-7-0-ultra,id-305749

 

http://www.mediamarkt.pl/gdansk-al-grunwaldzka/tablet-manta-mid01,id-153443

 

 

Już pisałem wcześniej i poleciłem komuś tam tablet polskiej produkcji manta mid 08. Super jakość za niewielką cenę. Jedyny minus brak slotu na kartę sim.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupie tablet o wielkosci minimum 7" do okolo 1000zl? Jego glownym przeznaczeniem bedzie internet, komiksy, youtube i czasem jakies proste gierki. Wazne, zeby ekran byl w na prawde dobrej jakosci i reagowal na kazde musniecie palcem (bo dostaje kur.wicy, kiedy musze mocno szurowac palcem po ekranie). Z siodemek na 99% wzialbym Nexusa, ale nie mam pojecia co wybrac z wiekszych. Interesuja mnie tylko nowe urzadzenia

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

tak sie przyłapałem dzisiaj: gram sobie w skyrima, szukam jak debil trenera od skilla w miastach, biore tablet odpalam googla mówie: skyrim trener retoryki master gdzie jest-> cyk link you tube i juz poszło. niby smartfony rozpchają sie na rynku, ale tablet lepiej mi leży niz super smartfon. rzekłem.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Kupie tablet o wielkosci minimum 7" do okolo 1000zl? Jego glownym przeznaczeniem bedzie internet, komiksy, youtube i czasem jakies proste gierki. Wazne, zeby ekran byl w na prawde dobrej jakosci i reagowal na kazde musniecie palcem (bo dostaje kur.wicy, kiedy musze mocno szurowac palcem po ekranie). Z siodemek na 99% wzialbym Nexusa, ale nie mam pojecia co wybrac z wiekszych. Interesuja mnie tylko nowe urzadzenia

iPad Mini.

Odnośnik do komentarza

 

Kupie tablet o wielkosci minimum 7" do okolo 1000zl? Jego glownym przeznaczeniem bedzie internet, komiksy, youtube i czasem jakies proste gierki. Wazne, zeby ekran byl w na prawde dobrej jakosci i reagowal na kazde musniecie palcem (bo dostaje kur.wicy, kiedy musze mocno szurowac palcem po ekranie). Z siodemek na 99% wzialbym Nexusa, ale nie mam pojecia co wybrac z wiekszych. Interesuja mnie tylko nowe urzadzenia

iPad Mini.

czyli te około  1000zl to jest +40% do zadeklarowanej kwoty ?

Odnośnik do komentarza

Kupie tablet o wielkosci minimum 7" do okolo 1000zl? Jego glownym przeznaczeniem bedzie internet, komiksy, youtube i czasem jakies proste gierki. Wazne, zeby ekran byl w na prawde dobrej jakosci i reagowal na kazde musniecie palcem (bo dostaje kur.wicy, kiedy musze mocno szurowac palcem po ekranie). Z siodemek na 99% wzialbym Nexusa, ale nie mam pojecia co wybrac z wiekszych. Interesuja mnie tylko nowe urzadzenia

może cię zainteresuje http://shop.asus.pl/shop/pl/pl-PL/Home/1-Produkty/752-Outlet-ASUS/1917-Odnowione-Eee-Pad.aspx

wprawdzie nie do końca spełniają twój warunek "nowe" ale imo warto (sam mam jednego i wszystko jest ok, jest gwarancja i trochę kasy da się zaoszczędzić)

Edytowane przez filipppek
Odnośnik do komentarza

Kupie tablet o wielkosci minimum 7" do okolo 1000zl? Jego glownym przeznaczeniem bedzie internet, komiksy, youtube i czasem jakies proste gierki. Wazne, zeby ekran byl w na prawde dobrej jakosci i reagowal na kazde musniecie palcem (bo dostaje kur.wicy, kiedy musze mocno szurowac palcem po ekranie). Z siodemek na 99% wzialbym Nexusa, ale nie mam pojecia co wybrac z wiekszych. Interesuja mnie tylko nowe urzadzenia

Dla mnie 7 cali to bylo za mało jesli chodzi o wygodne czytanie komiksów.

Odnośnik do komentarza

wlaśnie widzialem w telewizji reklamę biedronki, gdzie pokazują tableta 10" z androidem 4.1 za 499 zł. Ciekawe, czy jest coś warty.

Też jestem ciekaw. 10 cali, dwurdzeniowy, 1GB Ram, wszystko to co zalecają ludzie w tym temacie, a cena niczego sobie. No ale tradycyjnie - czyta się skrajne opinie w internecie, bo jednemu działa bez problemów miesiącami, a drugiemu się psuje zaraz po wyjęciu z opakowania, jak na chińszczyznę przystało.

 

http://www.pcformat.pl/News-myTAB-10-DualCore-w-Biedronce,n,9875

Odnośnik do komentarza

Ogladalem porownania Nexusa 7 do iPada mini i jestem delikatnie za iPadem, mimo wyzszej ceny. Glownie za sprawa wiekszego ekranu, ktory ma idealna wielkosc. Obawiam sie tylko niezbyt duzej rozdzielczosci w porownaniu do Nexusa i slabszych bebechow (chyba sprzetowo to czasy iPada 2), chociaz to chyba nie powinno byc problemem, bo z tego co slyszalem to prawie wszystko co dziala na iOS jest mega szybkie i plynne, moglby sie ktos wypowiedziec jak jest z najbardziej wymagajacymi grami, programami? A glowna wada Nexusa jest jak dla mnie troche zbyt mala wielkosc ekranu (+ ten pasek nawigacyjny, jakby go nie mozna bylo dac poza ekranem), bo jednak glownym przeznaczeniem tabletu bedzie internet i komiksy, a jak wiadomo im wiekszy ekran, tym lepiej. Tak wiec chyba mam zwyciezce. Jeszcze gdyby ktos mogl napisac czy przegladanie internetu i czytanie komiksow / ebookow jest wygodnie na iPadzie mini to bylbym wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

mam ipada 3 i czyta sie wszytsko mega wygodnie, szybko wszystko hula, ja jestem mega zadowolony. ogólnie na 7 calach czyta mi sie niewygodnie (mam netbooka) a na ipadzie mnie to nie drażni. wadą ipada (nie wiem jak w nowych modelach) jest... bateria a właściwie czas jej ładowania, potrafi i 8h non stop sieładowac. wiec jes szansa ze jak przed snem go podłączysz do naładowania to rano jeszcze nie bedzie naładowany. ogólnie polecam ipady, chyba jedyne słuszne tablety na rynku. mimo ze drogie to i tak imo warto.

Odnośnik do komentarza

mam ipada 3 i czyta sie wszytsko mega wygodnie, szybko wszystko hula, ja jestem mega zadowolony. ogólnie na 7 calach czyta mi sie niewygodnie (mam netbooka) a na ipadzie mnie to nie drażni. wadą ipada (nie wiem jak w nowych modelach) jest... bateria a właściwie czas jej ładowania, potrafi i 8h non stop sieładowac. wiec jes szansa ze jak przed snem go podłączysz do naładowania to rano jeszcze nie bedzie naładowany. ogólnie polecam ipady, chyba jedyne słuszne tablety na rynku. mimo ze drogie to i tak imo warto.

Długie ładowanie to domena iPadów z Retiną (3 i 4). iPad 1, 2 i Mini nie dość, że ładują się o połowę krócej to wytrzymują o połowę dłużej, bo na miniaku spokojnie idzie 14h zrobić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...