Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

No to myślę że tylko Nexus. Te tańsze to nie tylko problem z jakością sprzętu ale optymalizacji samego Androida. Shiru gdzieś opisałem - wrażenie takie sobie robił, ma kolega i trafił po 8 dniach na wymianę która trwała miesiąc bo gwarantem nie jest sklep tylko producent :/ Czyli generalnie lipa. No i jakoś super szybko to on nie chodził, może po zmianie romu ALE... to chyba nie o to chodzi?

 

Nexus może najtańszy nie jest ale bez 3g jest to myślę cena do ogarnięcia, szkoda że jest brak obsługi kart SD bo więcej filmów można zmieścić ale masz pewność że w miarę jest to dopracowane od strony softu i że będzie support jakiś przyzwoity kawałek czasu.

Odnośnik do komentarza

W miarę dopracowany pod względem softu :)? Android 4.2 to bardzo nieśmieszny żart, który ze świetnego i szybkiego tableciku robi zamulonego i zabugowanego żółwia. Żeby to tylko moja opinia była... na xda są setki postów zniesmaczonych użytkowników.

 

A kiedyś podejrzewałem Apple o takie celowe psucie sprzętu nowymi wersjami iOS, a tutaj moje ulubione Google takie numerki wycina.

Odnośnik do komentarza

No nie mam do czynienia z 4.2 :confused: Tylko 4.1.1 który działa dobrze na moim telefonie :confused: Może 4.2 to lipa.

 

Zastanawiam się nad:

Amazon Kindle FIRE HD 16GB 8,7"

 

Panel FullHD więc czytanie super, bateryjka powinna być ok i za 1500 brutto (więc VAT potrące sobie) jest. Jedynie co zniesmacza to soft który jest jakiś kosmiczny ale... ma ponoć pokryty czymś ekran żeby najmniej jak się da odbijał światło a i z softem można sobie poradzić - root, google play i w sumie wszystko jest. Co myślicie?

 

EDIT:

 

Dostalem pierwszego iPada pod choinke i ku mojemu zaskoczeniu ostatni update iOS 5.1.1 dodal mi szybkosci.

 

W pracy sporo siedzialem/bawilem sie z Galaxy Tab 2 10.1 i niestety, tylko iPad, panowie. True story.

 

Ja się kłócić nie będę - z tabletów napewno iPad wypada korzystniej a i do tego szybkość iOS czy podstawowych aplikacji np. na iphonie (kontakty, call log) jest szybsza. Ale mnie denerwowały ograniczenia i dlatego zmieniłem to na coś innego :-) Natomiast dla mnie ipad normalny jest za wiellki. te 8-9 cali to jakiś taki max jaki mi się wydaje będzie sensowny. 7 to dla mnie chyba za mało i ten Kindle wydaje się niezłym kompromisem (dobry ekran, proporcje 16:10). I tak najwcześniej zakup pod koniec stycznia albo w lutym :-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Nie interesują mnie żadne iPady, czy inne twory w cenach przyzwoitych laptopów. Jak już wspomniałem, sprzęt by miał być głównie do sporadycznego użytku i to w dodatku ograniczającego się do najbardziej podstawowych czynności. Pracować i tak będę na PC, ale czasami są sytuacje, że chciałoby się mieć coś lekkiego i mobilnego, albo do szybkiej dyspozycji w innych przypadkach. Ale i tutaj mowa głównie o Internecie i może czasem jakimś filmie/ebooku. A nie wydam setek czy tysięcy złotych na iPada, laptop to jednak nieco inne gabaryty i warunki pracy, a inwestycja w netbooka raczej mija się z celem.

 

W sklepach można znaleźć tablety już od 200zł, ale naturalnie wiele z nich to zapewne tandeta. Widziałem jednak pozytywne opinie o markach za 400-600zł czy innych "biedrabletach" - właśnie tylko do potrzeb takich jak opisałem wcześniej, ale chciałem poznać też inne opinie lub komentarze. Bo może właśnie spośród tej taniochy czy "chińszczyzny" znajdzie się coś faktycznie zdatnego do sporadycznego użytku? Nic więcej mi po prostu nie trzeba, doceniam sugestie co do lepszego sprzętu, ale zwyczajnie nie jest mi tak drogi sprzęt niezbędny.

Polecam Mante mid08. Wystarczy do prostych gier, przeglądania pdf , filmów itp. A tylko niecałe 300 zł

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pamiętam, że Greah miał dobrą opinię o tablecie Ainol Novo Aurora 7. Widziałem go w MM i nie powiem zrobił na mnie całkiem fajne wrażenie. Może jeśli masz w okolicy jakieś MM bądź Euro RTV AGD to wstąp do nich i myślę, że powinni mieć tablet tej firmy ale też pewnie i innych marek. Przynajmniej będziesz widział na własne oczy jak się one prezentują i czy ci będą pasować budowa,wielkość ekranu itd.

Poniżej kilka recek tej Aurora 7:

http://www.tabletowo.pl/2012/07/15/ainol-novo-7-aurora-ii-i-elf-ii-recenzja-porownawcza/

http://android.com.pl/recenzje-2/4928-ainol-novo-7-aurora-ii-recenzja-szczegoowa-2/

 

Myślę, że do tych 600zł da się spokojnie znaleźć fajny tablet do czytania i ewentualnie sporadycznego przeglądania sieci. W końcu do tego zostały one głównie stworzone.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

HIV go zakupil z tego co pamietam, tez dal bdb opinie na jego temat. Minusem jest brak kamery do foto ( nie wiem po co nawet:D ale jak ma byc to ma! :D )

No i brak GPS. Reszta OK :)

 

EDIT:

HIV zakupil Ainol Crystal

 

a to opinia

Okee, wszystko wiem. Obudowa lekko trzeszczy, jak się człowiek wysili. Matryca porządna, kolory soczyste, kąty widzenia bardzo w porządku. System śmiga aż miło, nie zamula (filmy HD przerzuca bez zająknięcia), Wi-Fi zasysa na luzie 1 megabajt, jest moc. Do 8 GB na pokładzie dorzuciłem Micro SD 16 GB i jest cool. Za takie pieniądze - polecam. Należy jeno pamiętać, że Ainol Crystal to model bez GPS oraz porządnego aparatu (tylko kamerka internetowa). To był świetny wybór - TonadoKacper jest zauroczony.
Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

tak jak Dabman polecam nexus7, mam go od premiery i jestem zadowolony z zakupu. siedem cali to odpowiedni rozmiar do czytania i przegladania sieci, nie umiem sobie wyobrazic ze leze w wyrze z dziesiecio calowcem. gry robione pod tegre wygladaja naprawde fenomenalnie, w czesc mozna nawet pociorac padem. brakuje mi w tym tablecie tylko dwoch rzeczy, slotu na karty pamieci i wyjscia hdmi. gdybym mial w tym momencie kupowac jakis tablet, to napewno bylby to znowu nexus7.

Edytowane przez basbot11
Odnośnik do komentarza

Miał ktoś kontakt z Samsungiem Note 10.1 ? Miałem po świętach iść po nexusa 3g,ale kurcze chwilkę pobawiłem się samsungiem i kurczę trochę zadał mi klina. Nie chciałem 10cali,ale rysik daje do myślenia. Tylko czy jest soft do jego,powiedzmy profesjonalnego zastosowania? Nie chodzi mi o painta i notatki tylko np, czy można nanosić nieskomplikowane warstwy w cadzie, albo jakoś je edytować?Jest soft na androida kompatybilny z plikami autocada 2009?

Odnośnik do komentarza

Ja mam ale akurat do CAD'a nie używam. Soft oferujący "Full Layer Support" kosztuje 111zł (jest demko więc jak masz jakikolwiek telefon z androidem to możesz spróbować wyszukać: AndCAD). Ogólnie tablet jest spoko, Tylna część obudowy jest tandetna ale poza tym jest naprawde ok. Rysik daje spore możliwości jak chodzi o edycję grafiki (pelny Photoshop Touch jest całkiem przydatnym narzędziem). Wszystko działa za(pipi)iście szybko. Gierki takie jak Max Payne, GTA 3 czy NOVA3 działają super (tylko NfS Most Wanted mi się nie chciał włączyć). Nie wiem czy jak bym miał wykorzystywać urządenie mobilne do "profesjonalnych" zastosowań to czy nie kupiłbym jakiegoś laptopa (malego ale jednak z normalnym windowsem i calym softem, który do pracy na chwilę obecną jednak jest lepszy).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie co sądzicie o Kiano Core 3G?

 

...Rodzice szukają jakiś tablet dla siebie, wymagania 10 cali + 3G do 1k zł (wiem, duże wymagania..), byliśmy w sklepie dla idiotów i jest tam tych Kiano pełno (półki + koszyki).

 

Brać czy jest coś może ciekawszego w tej cenie?

Edytowane przez Silver
Odnośnik do komentarza

Kurcze cena super. Jest to dość świeży wynalazek, wygląda podobnie to tego Shiru ale ma 3g. Szkoda że nie ma GPS ale... dla mnie to nie jest mus - mam w telefonie. Natomiast 3g jeśli człowiek chce z nim wychodzić to super sprawa jednak, ciągłe włączanie tetheringu w telefonie skraca działanie telefonu i jest po prostu niewygodne na maxa :/ A i siejemy falami Wifi z kieszeni - im mniej fal tym lepiej ;-)

Odnośnik do komentarza

Polecicie jakiś solidny tablet 10.1 z 3g do 1500zł z andkiem 4.1 ,dobrą wydajnością i niezłą baterią ? Zastanawiałem się nad acer iconia a211,którego największym plusem jest tegra 3.GPS jest mi obojętny bo taka kobyła 10 calowa to do samochodu się nie nadaje(styknie mi lumia 610).

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza

Android 4.1 dostępny dla tabletów Ainola: Fire, Elf II i Aurora II

 

Aktualizacja wnosi najwięcej usprawnień w przypadku Novo 7 Elf II. Dodana została opcja pozostawienia działającego WiFi przy wyłączonym ekranie (czego brakuje np. w testowanym ostatnio Shiru Shogun 10 Power), zaktualizowane zostały sterowniki odpowiedzialne za GPU i wyświetlacz, a pamięć ROM została rozszerzona do 2GB. Oprócz tego posiadacze tabletu powinni zauważyć poprawę w długości pracy akumulatora, zwiększoną liczbę obsługiwanych zewnętrznych modemów 3G, dodane ustawienia CPU oraz zmianę funkcji przycisku home – krótkie przytrzymanie będzie odczytywane jako „wstecz”, długie – „home”. Bardzo zbliżone modyfikacje wprowadzone zostały w bliźniaczym modelu, Novo 7 Aurora II, z kolei w przypadku Novo 7 Fire mamy do czynienia przede wszystkim z poprawkami występujących błędów i wzrostem wydajności urządzenia.

 

http://www.tabletowo.pl/2013/01/12/android-4-1-dostepny-dla-tabletow-ainola-fire-elf-ii-i-aurora-ii/

 

 

dla zainteresowanych

Odnośnik do komentarza

Pytanie czy Vedia faktycznie robi sprzet, czy jest to coś na licencji. Teraz to nawet Rydzol może robić tablety z Toruńskim znakiem jakości.Patrzac po parametrach to sprzęt nie urywa du.py

 

Miałem dylemat co do wyboru tableta, miał być nexus 7,ale Samsung Note 10.1 namieszał mi w głowie i zakupiłem. Jutro powinien do mnie dotrzeć. Nie wiem, co za zboczki i hejterzy pisali komentarze odnośnie "tragicznego" wyświetlacza. Jest bardzo dobrze, mimo,że patrząc na niego w sklepie miałem Ipada 4 pod pachą.

Odnośnik do komentarza
Popularność tanich tabletów sprawiła, że analitycy musieli znacząco zwiększyć prognozy co do sprzedaży tych urządzeń w naszym kraju. Swoje pięć minut dostały polskie firmy opatrujące własną marką wyroby produkowane w Chinach.

 

- Według moich prognoz w Polsce w 2012 roku sprzedanych zostało ponad 700 tys. tabletów – mówi Damian Godos, analityk z firmy IDC. - To ogromny wzrost względem 2011 roku, w którym łączna sprzedaż sięgnęła 170 tys.

 

Jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku niekwestionowanym liderem naszego rynku był iPad, którego tropem podążał Samsung Galaxy Tab. Tańsze urządzenia - kosztujące mniej niż 1000 zł - stanowiły zaledwie 13 proc. sprzedaży.

 

- W trzecim kwartale tablety kosztujące mniej niż 600 zł stanowiły już ponad 50 proc. sprzedaży wszystkich tabletów w Polsce – twierdzi Marek Kujda, analityk IDC.

Reszta: http://www.rp.pl/art...997,968116.html

Całkiem nieźle, rynek widać jest jeszcze nienasycony i pewnie będzie wchłaniał co roku coraz więcej :]

Odnośnik do komentarza

Toż to praktycznie kalka PlayBooka! Ale to nic, on był piękny, ta jego kalka też niczego sobie.

 

Z innych newsów: w moim domu zagościł iPad 4 z retinom. Jezus Maria jaki to jest olbrzym dla kogoś przyzwyczajonego do malutkiego Nexusa 7! Wrażenia raczej pozytywne, iPad to iPad, choć jak sam mogłem trochę poszperać to sprzęt jak i system wydały mi się trochę mniej idealne niż to zawsze sobie wyobrażałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...