Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

W 4 tego nie poprawili?

 

Ładowanie 3ki to masakra. Tak jak napisał kolega wyżej, nie raz po nocy biorę go naładowanego na np. 85%

Nie poprawili, bo to wina Retiny. Bateria w iPadzie 3 i 4 jest o wiele większa niż w poprzednich, bo Retina wymaga więcej, a więcej ładuje się dłużej. iPad mini nie ma Retiny, więc problemu nie ma. Jak chcesz przyspieszyć ładowanie iPada to przełącz go w tryb samolot.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

W 4 tego nie poprawili?

Ładowanie 3ki to masakra. Tak jak napisał kolega wyżej, nie raz po nocy biorę go naładowanego na np. 85%

Nie poprawili, bo to wina Retiny. Bateria w iPadzie 3 i 4 jest o wiele większa niż w poprzednich, bo Retina wymaga więcej, a więcej ładuje się dłużej. iPad mini nie ma Retiny, więc problemu nie ma. Jak chcesz przyspieszyć ładowanie iPada to przełącz go w tryb samolot.
Ja mam ipada 4 i do pełna nie ładuje mi sie dłużej niż 4-5h ( z ciekawości kiedyś dokladnie sprawdze ten czas)

czas użytkowania to 13h12m a standby 22h09m, przez ten czas to plus minus 90% to internet, mam teraz 29% do wyczerpania, jak gram np w clash of heroes to dużo szybciej bateria schodzi ale to normalne

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Porownywalem wlasnie ekrany w HTC Desire (3.7", 252 ppcm) z iPhone 3G (3.5", 163 ppcm - zdaje sobie sprawe, ze pewnie ten ekran nie ma nawet startu do tego w iPadzie mini, ale wydaje mi sie, ze 163 ppcm to 163 ppcm, niezaleznie od tego jaki ekran by to nie byl) w komiksach i przegladaniu netu i ekran HTC wypadl o wiele lepiej. I to mnie troche zaniepokoilo, bo iPad mini ma dokladnie taka sama ilosc ppcm, co moj iPhone. I po powrocie do tego telefonu po dwoch latach wydawalo mi sie, jakby strony nie wczytaly mi sie do konca. Szczegolnie bylo to widoczne przy troche wiekszym oddaleniu. A juz bylem przekonany do iPada mini i nawet cieszylem sie, ze bedzie to cos innego niz Android, i ze bede korzystal z tych dwoch systemow jednoczesnie. No nic, jutro lub pojutrze wybiore sie do galerii i porownam ekran Nexusa 7 i iPada mini. 

 

A jak nie to poczekam na nowa generacje, wtedy jesli cena bedzie przystepna to wezme mini 2, ktory prawdopodobnie bedzie mial retine, bo duze iPady w ogole odpadaja. Po pierwsze cena jest zbyt wyskoa (jeszcze te 1400zl  jestem w stanie wydac, ale 1900 to za duzo), a po drugie waga i rozmiar sa jak dla mnie zbyt duze, mimo tego, ze bede z tabletu korzystal glownie w domu.

Odnośnik do komentarza

Bawiłem się przed chwila Nexusem 7, ipadem mini i ipadem 4. nexusa już skreslilem ze swojej listy, za to ipady zrobiły na mnie ogromne wrażenie i ekran w mini w ogóle nie przeszkadza w przeglądaniu forumka na maksymalnym oddaleniu. za to waga to po prostu mistrzostwo i rozmiar pozwala na wygodne trzymanie w jednej ręce. tak wiec teraz zastanawiam się pomiędzy czwórka a mini, ale mini zrobił na mnie takie wrażenie, że raczej wezmę właśnie jego

Odnośnik do komentarza

Nexusa skreslilem, przez zbyt maly ekran. Tak jak pisalem wczesniej - z tabletu bede korzystal glownie do internetu i komiksow, a po chwili spedzonej z iPadami Nexus wydaje sie zbyt maly. Na pewno jest to plus dla osob, ktore beda korzystaly z tabletu w wiekszosci poza domem i na pierwszym miejscu stawiaja mobilnosc. Ekran w Mini jest swietny - odpalalem te same gry, programy, strony internetowe, czy magazyny na nim i iPadzie 4 obok i roznica jest widoczna, wiadomo, ale nie jest to taka przepasc jakiej sie spodziewalem. Jest swietnie i imo jak ktos chce kupic go teraz teraz to nie ma sensu czekac na retine, ktora i tak nie jest pewna na 100% w mini 2. Strony internetowe na obu laduja sie blyskawicznie, a przegladanie netu na tych sprzetach to czysta przyjemnosc. W przypadku gier (niestety nie bylo zainstalowanych zadnych zaawansowanych graficznie produkcji) i niektorych aplikacji czworka jest delikatnie szybsza o okolo 1 sekunde, czyli w zasadzie tak jakby o nic. Spedzilem dzisiaj na porownywaniu obu urzadzen okolo godziny i oba sa naprawde swietne, a ekran w mini mimo sporej roznicy w liczbie ppi nie jest o wiele gorszy od retiny i na pewno nie widac rozmazania na najwiekszym oddaleniu na np. naszym forum, czy wikipedii. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Planuje zakupić jakiś budżetowy sprzęcik z 10 calowym ekranem do 500 max 600 zł. Używany będzie głównie do przeglądania neta i czytania książek, komiksów, nieraz jakieś aplikacje. Jakby ktoś mógł coś polecić, bo ja nie orientuję się kompletnie w takim sprzęcie.

 

Póki co znalazłem takie coś

 

http://www.x-kom.pl/p/122727-tablet-10-shiru-samurai-10-a9-1024mb-16gb-android-411.html

 

Ma ktoś ten model może i mógłby powiedzie jak się sprawuje?

Edytowane przez cwieri
Odnośnik do komentarza

MyTab 10 tanio odstąpię, z biedry. Gwarancja jakieś 20 czy 21 miechów jeszcze. 450 zł mogę oddać. JEDYNY MINUS TO UGRYZIONA PRZEZ KOTA ŁADOWARKA ale jest zabezpieczona, nie rozwali się no i oczywiście ładuje tablet bez problemu.

 

9,7", Dual Core 1.6, 1gb ramu, 1024x768, wifi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...