Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest jak chcesz poczytać jakieś PDF-y, a nie daj boże już jakieś książki techniczne. Na Kindle 4 Touch z tym swoim 6-calowym ekranem (600x800) to się tragicznie czyta, na granicy widoczności w ogóle. Powiększanie, przewijanie czy cokolwiek nie wchodzi w grę ze względu na ogromny czas odświeżania ekranu.

 

 

Ale do beletrystyki nie ma niczego lepszego niz czytnik. Jak ktoś czyta mangi to też sie swietnie sprawdza.

 

Dokładnie jest tak jak piszecie oboje. Nie jest to do wszystkiego do beletrystyki jest idealne. Np. mojej Mamie sprezentuje chyba ale pewnie DX używkę bo 6" to baaaardzo mało.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś czyta mangi to też sie swietnie sprawdza.

Serio? Osobiście nie próbowałem, ale słyszałem, że ekran jest po prostu za mały na to. Niestety, Amazon zrezygnował chyba z Kindle DX (czy jak temu było - czytnik z większym ekranem), a inni producenci też nie palą się do tworzenia rzeczy z w miarę dużymi ekranami. O cenie nie będę nawet wspominał, ale to tylko ja...

Mam teraz 6 calowy czytnik gdzie ekran jest minimalnie mniejszy od strony mangi. Z komiksami już jest problem, dlatego myśle nad tabletem jakimś tanim tylko do czytania, ale mangi są wydawane w mniejszym formacie więc czyta sie ok.
Odnośnik do komentarza

ok sprawa wyglada tak:

szukam czegos do czytania ebook 2 wyjscia widze

 

- kindle

- jakis tablet 7''

 

co wybrac?

dodam ze aktualnie mam komórkę z ekranem 4,3'' ( wiec niewiele mniej )

3g nie jest musem, moge zrobic hotspot z fona.

ksiazki raczej w formacie pdf ( przewaznie takie znajduje w internecie)

Polecicie cos?

Edytowane przez SzewczykDratewka
Odnośnik do komentarza

Zakupiłem sobie Galaxy Note 10.1. Jak narazie super, wszystko śmiga szybko, opcja otwierania wielu okien przydaje sie jak sobie robie jakies tam szkolenia i potrzeba mi notatek z obrazkami (wszystko za(pipi)iście intuicyjne), pełna wersja Photoshopa (jak ktos lubi sie bawic) i tylko tylnia obudowa jakaś taka tandetna się wydaje. Jak ktoś szuka prezentu zabawki na Święta to polecam zakupić własnie ten wydajny tablecik.

Odnośnik do komentarza

A ja szukam czegoś do czytania na (pipi)zyki czegoś ale... dobrze jakby się dało wziąć do JEDNEJ ręki tablet - obejmując go. Czyli jakoś do 8-9 cali. 10 cali to chyba za dużo (napewno iPad 10" odpada bo jest za szeroki, 4:3 to jednak jest różnica) a 7 to za mało. I tak się zastanawiam - znalazłem takie coś:

TABLET GOCLEVER R83

 

 

Widział ktoś to? Bawił się? Jeszcze jest iPad MINI ale mam dobrego, wydajnego laptopa to jednak takie ceny to za dużo. Ten GoClever można dorwać za 520 zł. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza

Zapytaj kogoś z rodziny, co ma działalnośc gospodarczą niech ci weźmie iPada mini na firmę, odliczysz VAT i wychodzi 1000 zł. Nic ci go nie zastąpi, a już na pewno jakieś chińskie badziewie. Be Clever.

 

Wiesz, ja mam firmę :-) Ale 1000 zł za Tablet 16gb bez 3g to nie dla mnie, za dużo. Do tego brak JB więc XBMC i kilku innych fajnych apek :confused: Jak miałbym brać to pewnie Nexus 7 z 3g wersja 32gb bym wziął. 1400 zł brutto więc taniej niż iPad mini bez 3g i z 16gb pamięci.

 

 

No w sumie Nexus 7 jest naprawdę wporzo, bo ma wysoką rozdzielczość jak na swoje rozmiary.

 

ziom, ty masz chyba Nexusa bez 3g ale może się orientujesz czy na Nexusie z 3g można odbierać na upartego telefon? Wysyłać/ odbierać SMSy i ew. przekierować wszystko? Mam telefon którego już prawie nie używam ale... karta mogłaby mi służyć do netu, przy czym czasem coś na niego przychodzi typu właśnie SMS no i mam przekierowanie na mój obecny telefon ustawione na stare Nokii. Przyznam że byłoby wygodnie jakbym zaczął tej karty używać do Netu np w takim nexusie 7 3g. Jest to Andek i to taki czysty w miarę ale nie wiem czy to jest możliwe :-) Może gdzieś czytałeś?

 

I zmaż tego mikołaja - po świętach już ;-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Na xda przez 40 stron próbowali to rozkminić, instalowali phone.apk, rekompilowali framework i nigdzie nie doszli. Bez problemu da się ogarnąć SMS-y (ale to żadna niespodzianka), dzwonić na razie się nie da i nie wiadomo, czy kiedykolwiek się da. Nie wiem, co jest przyczyną (czy brakuje czegoś w sprzęcie czy to tylko jakiś brak w sofcie).

 

EDIT: Świąteczny nastrój się mnie cały czas trzyma :P.

 

EDIT2: Z tego co dalej czytam, na płycie głównej są wszystkie potrzebne komponenty, widocznie brakuje czegoś w kernelu? Nie znam się na tym aż tak bardzo.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Na wstępie zaznaczę, że jestem dość zielony jeśli chodzi o "nowe" technologie sprzętów mobilnych, a idea tabletów jeszcze kilka lat wstecz kojarzyła mi się wyłącznie ze star trekiem. Podobnie telefony, których używam tylko do (uwaga, szok...) dzwonienia i wysyłania SMSów, aniżeli jakichś aplikacji czy innych popierdółek.

 

Niemniej jednak zacząłem się ostatnio zastanawiać nad tabletem. Sprzęt miał by być typowo do okazyjnego użytku, szybkiego sprawdzenia czegoś w Internecie, może czasem obejrzenia jakiegoś filmu w wyrku czy przeczytania PDFa. Nie interesują mnie gierki, ani nie wiem jakie inne dziwadła, a jeśli coś by było mile widziane jako dodatek, to prosty edytor tekstu zdatny do korzystania po podłączeniu klawiatury (nic szałowego - obróbkę i edycję i tak bym kończył na stacjonarce).

 

Tu moje pytanie - jakie modele, firmy, software czy inne opcje byście polecili tylko i wyłącznie do powyższych potrzeb, a na co nie wydam równowartości przeciętnego laptopa, czy nawet netbooka? Coś taniego, ale nie będącego chińskim szmatławcem co się rozleci po miesiącu? Naturalnie na uwadze mam też żywotność baterii oraz ewentualne kwestie gwarancyjne, ale to akurat sprawa drugorzędna, zależna od ceny.

 

Będę wdzięczny chociażby za wskazówki czym się kierować szukając takiego sprzętu. Jak już wspomniałem, nie dość, że jestem laikiem, to w dodatku światom jestem współczesnych zabiegów produkcyjnych i marketingowych, dlatego coraz bardziej uczulam się na kupowanie przysłowiowego kota w worku. A opinia użytkownika jednak powie więcej, niż specyfikacja sprzętowa na stronie producenta...

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Ja jestem niesamowicie zadowolony z iPada czwartej generacji, moja dziewczyna z iPada Mini. Wiem, kasa. Ale tablet spowodował, że komp powędrował po prostu do szafy. Przestał być potrzebny. Na iPadzie gram, piszę teksty, robię wykresy, tabele, przeglądam net, oglądam seriale, nawet gram, co niedawno wydawało mi się abstrakcją. Wygoda użytkowania, szybkość działania, intuicyjność są po prostu niesamowite. Praca na zwykłym pececie teraz to jak cofnięcie się o całe dziesięciolecia. Programy są tanie i świetnie zrobione. Nie wiem jak Android, ale iPad i iOS to coś fantastycznego.

Odnośnik do komentarza

jezeli nie interesuja cie gry to chyba nie warto pchac sie w ipada, wiec do wyboru zostaje cie cos na androidzie i tutaj warto zainteresowac sie seria Nexus 7 calowe lub 10 ;) o ile 7 calowy bez problemu mozna kupic to zdobycie na chwile obecna Nexus 10 graniczy z cudem :)

 

acha warto dodac ze na tablety smigajace na androidzie filmy po prostu wrzucasz w jakim chcesz formacie bez zbednego bawienia sie i wszystko smiga :)

 

 

 

@ragus

 

bez jailbreak'a da sie ?

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

 

 

acha warto dodac ze na tablety smigajace na androidzie filmy po prostu wrzucasz w jakim chcesz formacie bez zbednego bawienia sie i wszystko smiga :)

 

O, to tak samo jak na iPadzie <spogląda na drugi sezon mad menów w avi z napisami txt> :)

 

Bez jailbreaka? Oczywiście, z tym że ja używam jailbreaka do XBMC, gdzie w jednym miejscu mam odtwarzacz filmów, wyszukiwarkę napisów, wtyczki do popularnych serwisów itd. (zresztą kto używa XBMC ten wie o co chodzi ;))

 

 

Jeżeli zależy ci na edycji tekstów, to na iPadzie masz bardzo dobre Pages, gdzie tworysz dokumenty w najbardziej popularnych formatach, potem możesz je sobię zapisać w chmurze i mieć do nich dostęp na komputerze po wejściu na stronę icloud.com. iPad to również gwarancja tego, że masz dostęp do mnóstwa programów przystosowanych do tableta, a nie tak jak na androidzie, że znakomita większość aplikacji to rozciągnięte aplikacje z komórek.

 

No wiadomo, skoro ważna jest dla ciebie cena, to iPad niby odpada, ale powiem ci tak - wolałbym dopłacić te parę stówek za używanego iPada, niż pchać się w 7 calowego tabketa z androidem, już choćby z tego względu, że wygoda czytania pdf'ów czy przeglądania stron jest większa na 10 calowym ekranie o formacie 4:3, niż na 7 calach w formacie 16:9.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

acha warto dodac ze na tablety smigajace na androidzie filmy po prostu wrzucasz w jakim chcesz formacie bez zbednego bawienia sie i wszystko smiga :)

 

O, to tak samo jak na iPadzie <spogląda na drugi sezon mad menów w avi z napisami txt> :)

 

Bez jailbreaka? Oczywiście, z tym że ja używam jailbreaka do XBMC, gdzie w jednym miejscu mam odtwarzacz filmów, wyszukiwarkę napisów, wtyczki do popularnych serwisów itd. (zresztą kto używa XBMC ten wie o co chodzi ;))

 

 

Jeżeli zależy ci na edycji tekstów, to na iPadzie masz bardzo dobre Pages, gdzie tworysz dokumenty w najbardziej popularnych formatach, potem możesz je sobię zapisać w chmurze i mieć do nich dostęp na komputerze po wejściu na stronę icloud.com. iPad to również gwarancja tego, że masz dostęp do mnóstwa programów przystosowanych do tableta, a nie tak jak na androidzie, że znakomita większość aplikacji to rozciągnięte aplikacje z komórek.

 

No wiadomo, skoro ważna jest dla ciebie cena, to iPad niby odpada, ale powiem ci tak - wolałbym dopłacić te parę stówek za używanego iPada, niż pchać się w 7 calowego tabketa z androidem, już choćby z tego względu, że wygoda czytania pdf'ów czy przeglądania stron jest większa na 10 calowym ekranie o formacie 4:3, niż na 7 calach w formacie 16:9.

 

Tylko ziom, żeby mieć JB to musisz mieć iPada 1, iPada 2 albo iPada 3 z softem do 5.1.1 żeby mieć Jailbreaka na stałe albo iPada 1 z nowym softami żeby mięć JB na uwięzi (nie może się wyłączyć bo inaczej trzeba go podłączyć do PC). Także wiesz, na Nowych ipadach NIE MASZ XBMC bo nie jest oficjalnie wydany w Appstore więc to nie jest alternatywa bo idąc do sklepu i biorąc iPada mini czy iPada 4 po prostu NIE MA OPCJI NA XBMC, więc co to za rada? Na andku możesz wrzucić XBMC bez cudów i na każym OSie a nie na wybranych wersjom dzięki dziurze w zabezpieczeniach.

 

Co do czytania to zgodzę się że 4:3 jest wygodniejsze, do filmów już nie bo te są albo w 16:9 albo w 21:9 także paski są sobie na 4:3. Ale są też Andki z proporcjami 4:3. Ja mam na Andku Polaris Office jakiś i masz np darmowego Dropboxa i nie bawić się w "logowanie na stronę" bo Dropbox ma klienta na każdy system niemal i można go konto założyć z każdego systemu a nie tylko z maca czy iosa.

 

Minusem tych iPadów są ceny - ludzi powaliło - nie chcą tanio sprzedawać ;-) Ciężko o fajną okazję :-)

Odnośnik do komentarza
Tylko ziom, żeby mieć JB to musisz mieć iPada 1, iPada 2 albo iPada 3 z softem do 5.1.1 żeby mieć Jailbreaka na stałe albo iPada 1 z nowym softami żeby mięć JB na uwięzi (nie może się wyłączyć bo inaczej trzeba go podłączyć do PC). Także wiesz, na Nowych ipadach NIE MASZ XBMC bo nie jest oficjalnie wydany w Appstore więc to nie jest alternatywa bo idąc do sklepu i biorąc iPada mini czy iPada 4 po prostu NIE MA OPCJI NA XBMC, więc co to za rada? Na andku możesz wrzucić XBMC bez cudów i na każym OSie a nie na wybranych wersjom dzięki dziurze w zabezpieczeniach.

 

Nie no, ja to wszystko rozumiem, ale zakładam, że Suavek i tak by się w 4 iPada nie pakował, bo ceny zwalają z nóg ;).

Odnośnik do komentarza

Wybór jest prosty, iPad. Gorzej, że zaznaczyłeś, że nie chcesz za dużo wydać. Tutaj zaczynają się schody. Albo będziesz kombinować i szukać czegoś na Androidzie (a nawet poniżej 1000 zł da się wyrwać fajnego chińczyka z 10-calowym ekranem), albo zaciśniesz zęby, weźmiesz iPada i na 90% będziesz zadowolony. Musisz sam wziąć w swoje łapy coś na Androidzie i sprawdzić, czy spełni on wszystkie Twoje potrzeby. Zazwyczaj programy są do wszystkiego, co tylko wymyślisz, ale z komfortem bywa różnie (albo interfejs jest paskudny, albo aplikacja najzwyczajniej w świecie się tnie, albo są jakieś bugi itd.).

Odnośnik do komentarza

Nie interesują mnie żadne iPady, czy inne twory w cenach przyzwoitych laptopów. Jak już wspomniałem, sprzęt by miał być głównie do sporadycznego użytku i to w dodatku ograniczającego się do najbardziej podstawowych czynności. Pracować i tak będę na PC, ale czasami są sytuacje, że chciałoby się mieć coś lekkiego i mobilnego, albo do szybkiej dyspozycji w innych przypadkach. Ale i tutaj mowa głównie o Internecie i może czasem jakimś filmie/ebooku. A nie wydam setek czy tysięcy złotych na iPada, laptop to jednak nieco inne gabaryty i warunki pracy, a inwestycja w netbooka raczej mija się z celem.

 

W sklepach można znaleźć tablety już od 200zł, ale naturalnie wiele z nich to zapewne tandeta. Widziałem jednak pozytywne opinie o markach za 400-600zł czy innych "biedrabletach" - właśnie tylko do potrzeb takich jak opisałem wcześniej, ale chciałem poznać też inne opinie lub komentarze. Bo może właśnie spośród tej taniochy czy "chińszczyzny" znajdzie się coś faktycznie zdatnego do sporadycznego użytku? Nic więcej mi po prostu nie trzeba, doceniam sugestie co do lepszego sprzętu, ale zwyczajnie nie jest mi tak drogi sprzęt niezbędny.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

To nie jest kwestia snobizmu, ale po prostu ciężko polecić komuś niesprawdzoną taniochę. Może smartfon Ci wystarczy w takim razie? Lumia 610 jakieś 350 zł kosztuje, a internet sobie na tym spokojnie poprzeglądasz. Mam właśnie i iPada i tą Lumię, obydwie rzeczy mogę Ci polecić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...