Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Też ostatnio widziałem w akcji Ipada i zdecydowanie jak dla mnie za duży. Osobiście posiadam polski produkt a mianowicie Mante Mid08, 7 cali android 4.0.4 i całkiem ładnie chodzi, dużo zabawy z nim, jedyny minus to brak wbudowanego 3g, ale jest możliwość podpięcia modemu i z niego korzystam na tym tablecie, jednym słowem miło a koszt tylko 300 zł.

Odnośnik do komentarza

Poszukuję opinii dot. tabletów Shiru Samurai i Shiru Shogun, interesują mnie modele w wersji 7 calowej.

 

Opłaca się to kupować? Samurai`a można wyrwać za ~300 zł, Shogun jest już droższy - od 600 zł, ale parametry ma dość imponujące.

 

Mam nadzieję, że jacyś posiadacze tych sprzętów się wypowiedzą ;)

Edytowane przez Biały
Odnośnik do komentarza

Panowie sąsiad chce kupić tablet. Ponieważ chce filmy i róż ne rzeczy do zabawy poleciłem mu GalaxyTab2. ALE sąsiad ma dwójkę dzieci (najmłodsze lat 4, starszy syn ma chyba 10) i bardzo liczy na gry dla nich. Jak to jest na Androidzie dla tabletów? Na iPadzie tego od ch.uja i to po polsku także będę wdzięczny za pomoc bo nie chcę kolesia wprowadzić na minę.

Odnośnik do komentarza

Jest średnio, trochę tego się znajdzie, w tym wszystkie najpopularniejsze (Fruit Ninja czy Angry Birdsy) albo kilka perełek (Rayman Jungle Run, World of Good), ale pod względem aplikacji zawsze będzie iPad lepszy. Jeśli ktoś zastanawia się nad tabletem i nie chce konkretnie jakiejś funkcjonalności Androida (typu host USB czy bezpośredni dostęp do plików), to w ogóle nie ma co się schylać nad Androidem na tablecie, naprawdę.

 

No chyba, że dla kogoś ważna jest cena. Faktycznie, z systemem jest średnio, ale co innego mieć średni tablet za ok. 500 zł (czy wyższą półkę za 1000 zł), a co innego mieć starego już iPada 2 najsłabszą opcję za grubo ponad 1000 zł.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

na cenę nie patrzy. w ogóle zaczęło się od tego, że chciał kupić xboxa albo playstation i zapytaj mnie które. Więc mówię, że Mendrek z forum PSXa mówi że Playstation, a on jest elitą na forum z możliwością moderatorki , więc warto. A chwilę potem pomyślałem i powiedziałem mu, że moja córka wkręciła się bardzo w iPada - są bajki, bajki interaktywne, gry edukacyjne, cały dział dla dzieci, mnóstwo fajnych gierek. A on wtedy że karta wymienna, że filmy, etc. W takim razie podjadę z nim do sklepu i potestujemy co mu bardziej leży.

 

dzięki @raven

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość DonSterydo

Jakbym chciał tablet do 1000 zł to jaki byście polecali? Chodziłoby głównie o trzymanie pod ręką dokumentów w formie elektronicznej, czytania gazet w wersji cyfrowej itp. Taki do wygodnej pracy, a nie jakieś bzdury w oglądanie bajek czy zabawa upośledzonymi grami. Ważna też wytrzymała bateria.

Odnośnik do komentarza

Coraz bardziej się interesuję tematyką tabletów i mam kilka pytań.

1. Słyszałem a nawet widziałem coś takiego jak etui połączone z klawiaturą. Ma ktoś coś takiego? Działa? Czy to występuje razem z podstawką do tabletu?

2. Jak tablety i które modele radzą sobie z filmami w jakości HD?

3. Czy są tablety z dyskami twardymi o pojemności ponad 300 GB?

4. Jak tablet sprawdzi się jako substytut książki lub do nauki kilku/kilkunastugodzinnej?

 

Szukam po prostu jakiegoś sprzętu do Internetu, muzyki, nauki i czasami filmów. Sprzęt będzie musiał być gotowy do pracy minimum 8 godzin dziennie. Obecnie mam netbooka Asusa i dobrze się sprawdza, no ale chciałbym coś jeszcze bardziej mobilnego i dotykowego.

Odnośnik do komentarza

Ja bym powiedział, że tylko iPad. Możecie mnie nazwać fanbojem Androida, ale ta platforma na tabletach wciąż ma tyle do nadrobienia, że naprawdę ciężko mi komukolwiek polecić tego Nexusa 7.

 

Wymieniłem go tylko dlatego, że nowy sprzęt jest do dostania za mniej niż 1000 zł, nie wiem czy brał pod uwagę sprzęt używany.

Odnośnik do komentarza

Coraz bardziej się interesuję tematyką tabletów i mam kilka pytań.

1. Słyszałem a nawet widziałem coś takiego jak etui połączone z klawiaturą. Ma ktoś coś takiego? Działa? Czy to występuje razem z podstawką do tabletu?

2. Jak tablety i które modele radzą sobie z filmami w jakości HD?

3. Czy są tablety z dyskami twardymi o pojemności ponad 300 GB?

4. Jak tablet sprawdzi się jako substytut książki lub do nauki kilku/kilkunastugodzinnej?

 

Szukam po prostu jakiegoś sprzętu do Internetu, muzyki, nauki i czasami filmów. Sprzęt będzie musiał być gotowy do pracy minimum 8 godzin dziennie. Obecnie mam netbooka Asusa i dobrze się sprawdza, no ale chciałbym coś jeszcze bardziej mobilnego i dotykowego.

 

1. Mam coś takiego do mojego Nexusa 7 - http://allegro.pl/etui-z-klawiatura-bluetooth-dla-google-nexus-7-24h-i2858575900.html

Chociaż teraz widzę, że pojawiło się coś takiego - http://allegro.pl/klawiatura-touchpad-podstawka-google-asus-nexus-7-i2790089548.html i wygląda wykur,wiście, aż żałuję, że tak szybko sobie to pierwsze coś kupiłem. O to Ci chodzi?

2. Nexus 7 zaje,biście. Wrzucasz na tablet (kopiuj-wklej) cokolwiek z napisami, ściągasz MX Player, odtwarzasz.

3. Na 99% nie. Ale można podpiąć taki dysk chyba pod usb (na pewno można podpiąć, nie wiem tylko jak duży).

4. Słabo. Inaczej, nie wiem czy lubisz czytać z ekranu. To jakbyś czytał z laptopa/monitora, ale mieści Ci się w ręce.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za odpowiedź :) Co do 4. chodzi mi bardziej o to, że to byłby sprzęt często podłączony do prądu. Ale w sumie czytając teraz swoje wymagania to chyba rozejrzę się za jakimś netbookiem z ekranem dotykowym z opcją transformacji w tablet. Asus chyba coś takiego właśnie wypuścił.

 

Do CZYTANIA najlepsze są jakieś e-inkowe wynalazki typu Kindle (ale nie te nowe, tablety ze szkłem) czy podróbki. Masz wyświetlacz który nie musi być stale podświetlony więc działa baaaaardzo długo (w porównaniu to tableta), masz matowy ekran oraz niesamowicie niemęczącą oczu technologię. Do tego w słońcu widzisz co trzeba. Problem jest tylko z obrazkami (bo jeśli są, to czarno-białe) ale do ebooków NIE MA NIC LEPSZEGO (oprócz audiobooka w samochodzie w korkach ;-) )

Odnośnik do komentarza

Problem jest jak chcesz poczytać jakieś PDF-y, a nie daj boże już jakieś książki techniczne. Na Kindle 4 Touch z tym swoim 6-calowym ekranem (600x800) to się tragicznie czyta, na granicy widoczności w ogóle. Powiększanie, przewijanie czy cokolwiek nie wchodzi w grę ze względu na ogromny czas odświeżania ekranu.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś czyta mangi to też sie swietnie sprawdza.

Serio? Osobiście nie próbowałem, ale słyszałem, że ekran jest po prostu za mały na to. Niestety, Amazon zrezygnował chyba z Kindle DX (czy jak temu było - czytnik z większym ekranem), a inni producenci też nie palą się do tworzenia rzeczy z w miarę dużymi ekranami. O cenie nie będę nawet wspominał, ale to tylko ja...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...