Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega chce kupić tablet, za max 7 stów.

- Android

- ekran 8-9 cali

- bez 3G

Jaka firma wiedzie prym w takiej półce? Widzę, GoClever, ale to chyba jakieś biedornkowe...

co myslicie o tym?

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/dell-venue-8-16gb-czarny.bhtml#zestawy

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Tak z ciekawości - co sądzicie o Shield Tablet? Bo poważnie się zastanawiam czy jak wróce z urlopu nie sprawić sobie takiego gadżetu. Tylko w wersji LTE który będzie dostepny od 1 września. Specyfikacja wygląda na prawdę konkretnie, a cena jak na bebechy bardziej niż przyzwoita. Tylko z tym 249pln za gamepada trochę przegięli... Do tej pory z tabletek miałem iPada 3 (którego mam już serdecznie dość) i Galaxy Taba 3 7" (straszny badziew).

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Zastanawiam się ostatnio nad jakimś tabletem z niezłymi parametrami do max 1000zł i tutaj pytanko jest coś sensownego w tym przedziale lepszego niż Nexus 7? Interesuje mnie tylko tablet z wi-fi

 

Jeszcze sie zastanawiam czy moze lepiej dolozyc do galaxy tab pro. W sumie 1100 a wydaje sie lepszy. Nie do konca mi sie podoba wykonanie nexusa.

 

Ktos sie wypowie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Mialem nexusa i tab pro.

System lepszy w nexusie, ale bateria do dupy. Pro jak to samsung może przymulić, ale nieznacznie. Batera bajka. Mimo wszystko bralbym samsunga, terazy wyszły te tab S niby jeszcze mocniejsze. Nie wiem jak z cena.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie mi wygladem i wielkoscia odpowiadał idealnie ten pro jak testowalem,  a na codzień uzywam note2 wiec latwo mi bedzie sie przerzucic na samsunga a cenowo dosc spoko jest w sumie bez 3g ktore mi niepotrzebne.

No ten tab s wyglada parametrowo super ale sporo drozej wypada na tle pro chyba roznica 300-400zł za podstawowa wersje a nie chce wydawac 1.5k na tablet

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Kupiłem właśnie Nexusa 7 2013, bo okazyjnie. Jeszcze go nie mam, ale polećcie jakieś aplikacje tabletowe, które powinienem na nim sprawdzić, których nie znajdę na iPadzie. Najbardziej to potrzebuję czytnika RSSów, klienta e-mail z obsługą wielu kont pocztowych, odtwarzacz muzyki, video i podkastów, który będzie zapamiętywał pozycje, a najlepiej synchronizował w jakiś sposób z innymi urządzeniami cross-platformowo. 

 

 

BTW:

Pewnie tydzień się nim pobawię i mi się znudzi i wrócę do swojego iPada. Nie potrzebuję dwóch tabletów, a zbyt mocno siedzę w ekosystemie Apple, bym zmieniał tablet na Androidowy, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany kupnem (prawie że) nowego Nexusa 7 2013 16GB po mnie za kilka dni to możecie się śmiało odzywać. 

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie juz zdecydowalem ze wezme tego tab pro. Jeszcze tylko sie waham miedzy tym mniejszym a tym 10 calowym i musze podskoczyc do sklepu i zobaczyc jak lezy ta wieksza wersja w lapskach i czy nie bedzie za wielka dla mnie. Wczesniej bylem zadowolony z ipada mini z retina ale jednak bardziej mi leza androidy stad czas na zamiane.

Odnośnik do komentarza

Ja mam galaxy tab pro, ale uzywam go tylko do czytania komiksow. Obraz zyleta, tylko proporcje ekranu troche dziwne.

Nie muli ci ten tablet? Ogladalem dzis w sklepie ten pro i s i kurcze ten pierwszy jakby sie dusil ze swoim systemem i mu brakowalo plynnosci czesto przy prostych czynnosciach co mnie szczerze zniechecilo bo w moim galaxy note 2 ktory ma tak samo ramu wszystko na kitkacie smiga az milo i zadnego mulenia nie ma.

Odnośnik do komentarza

na mulenie systemu jest tylko jedna rada - nie kupować samsungów.

 

No wlaśnie tak chyba zrobie w kwestii tabletu bo tak jak pisalem wyzej z note 2 nie mam takich problemow, wszystko co chce smiga jak nalezy zadnego zamulania mimo tego ich niby zje.. touch wiza wiec jestem zadowolony to tak w tych tabletach co maja 2gb ramu zamulanie jest mega widoczne. Z grzaniem nie wiem jak w tabletach ale w tel nic takiego nie mialem.

 

Tylko teraz pozostaje pytanie co tu wybrac z tabletow bo w sumie wyjdzie na to ze jedynym sensownym wyborem bedzie dla mnie ipad mini z retina bo reszta jest do d... albo poczekac na z3 compact ktory ma niedlugo wyjsc.

Odnośnik do komentarza

Tzn. Samsung to lipa jeśli o Touchwiz chodzi (jego płynność). Poprawili się trochę przy S5 i N4 ale tablety tak sobie działają natomiast wystarczy parę rzeczy podmienić i jest w miarę akceptowalnie. Launcher, troszkę ustawień (nie trzeba roota) i jest zdecydowanie lepiej).

 

Plusem tych tabletów są fajne ekrany których ja u konkurencji nie widzę prawdę mówiąc, ale może ktoś ci coś doradzi.

Odnośnik do komentarza

Nie chce nexusa, ogladalem wczoraj wlasnie w sklepie i to nie to wizualnie dla mnie kiepsko to wyglada i jakis taki badziewny ten sprzet, chociaz smigalo to nieźle. Jednak myslałem ze 7 bedzie ok ale chyba zdecyduje sie na 10cali o ile w ogole sie zdecyduje.

 

@Nemo

Bez przesady znowu jak wspominalem mam note'a 2 i mi wszystko smiga az milo i jeden z domownikow u mnie ma note'a 3 ta sama funkcjonalnosc i nie widze roznicy w sumie (Moze troszke szybciej system smiga jedynie)

Odnośnik do komentarza

Hmm, tzn? Tak było do 4.3, od 4.3 jest nieco lepiej, doszedł TRIM którego brakowało. Nexusy po prostu najwcześniej miały update'y. Bez odśmiecania NANDów po prostu pamięć (w domyśle ta na dane, flashowy dysk) zwalniał. Z TRIMem nie zwalnia. Różnice są rzędu 5% więc niewiele, wcześnie bywało nawet 30-40% to zostawało usunięte przez WIPE (czyli czyszczenie co też odśmieca pamięć).

 

Jednym zdaniem dla tych którzy nie chcą się tym interesować - tablety Androidowe i telefony OD Andka 4.3. Wcześniejsze olejcie chyba że już macie albo jest super okazja.

 

Wojtasso - zobacz jak chodzi S4 :confused: Fatalnie, poważnie. Mam i widzę. Note 2 chodził spoko, miałem S3 i też wtedy nie rozwazałem specjalnie zmian, coś skopali potem. ACZKOLWIEK już na S3 denerwował mnie długo odpalający się dialer. Zrób tak - zainstaluj sobie EXDialer (nie wiem tylko czy ma jakiegoś triala czy coś) dla testu i zobacz jak się odpala. Dla mnie w oka mgnieniu a standardowy kurde do 2-3 sekund - dramat. I w S4 a testowałem sobie S3, S3 mini, S4, S5, Note2 i Note3 i w S4 jest NAJGORZEJ, nie wiem czemu :confused:

 

Jak nie porównywałeś co możesz tego nie zauważyć.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Hmm, tzn? Tak było do 4.3, od 4.3 jest nieco lepiej, doszedł TRIM którego brakowało. Nexusy po prostu najwcześniej miały update'y. Bez odśmiecania NANDów po prostu pamięć (w domyśle ta na dane, flashowy dysk) zwalniał. Z TRIMem nie zwalnia. Różnice są rzędu 5% więc niewiele, wcześnie bywało nawet 30-40% to zostawało usunięte przez WIPE (czyli czyszczenie co też odśmieca pamięć).

 

Jednym zdaniem dla tych którzy nie chcą się tym interesować - tablety Androidowe i telefony OD Andka 4.3. Wcześniejsze olejcie chyba że już macie albo jest super okazja.

 

No wlasnie chyba tablet jednak wezme z Iosem bo tak jak iphone mi nie do konca pasuje tak ich tableciki to mistrzostwo.

 

A jak chodzi o note'a to dla mnie juz od 1 to swietny telefon i byc moze przez to ze ma spora ilosc ramu touch wiz w jego wypadku nic nie zamula. Oczywiście odnosze sie do 4.3 i wyzej bo tylko z takim mialem do czynienia na swoim i nie jestem jakims znawca tego tematu bo czesto slyszalem ze ten touchwiz taka padaka ale dla mnie jest ok

Odnośnik do komentarza

Spoko, telefony i tablety mają ok, mnie ekosystem i kontrola denerwuje i tyle. Dla każdego coś miłego. Mini z retinką jest cacy, nie za mały (jak Nexus dla mnie) i nie za duży (jak duży iPad) aczkolwiek Air jest też fajny bo jest lekki. Dla mnie 8-9 cali jest najfajniejsze. 7 to przy telefonie rzędu 5.5 mała różnica :-)

Odnośnik do komentarza

Spoko, telefony i tablety mają ok, mnie ekosystem i kontrola denerwuje i tyle. Dla każdego coś miłego. Mini z retinką jest cacy, nie za mały (jak Nexus dla mnie) i nie za duży (jak duży iPad) aczkolwiek Air jest też fajny bo jest lekki. Dla mnie 8-9 cali jest najfajniejsze. 7 to przy telefonie rzędu 5.5 mała różnica :-)

 

Mam te same odczucia dlatego mi sie podobaly galaxy tab pro i tab s przy czym strasznie irytuje mnie to mulenie w tych pro stad odpadl dla mnie i teraz mam dylemat miedzy s ale to juz przekracza budzet jaki na to planowalem i na dobra sprawe jak juz bym chcial tyle wydac to chyba wolalbym dolozyc do aira wlasnie bo tak jak mowisz 7 przy tel 5.5 to prawie zadna roznica:)

Odnośnik do komentarza

Miałem Note2, zamieniłem na Note3 i po paru miesiącach musiałem w obu przypadkach robić przywracanie do ustawień fabrycznych, bo telefony zaczynały pajacować. Same mi tworzyły strony z widgetami, zamulały, niektóre aplikacje czasami nie chciały się włączać. Po zainstalowaniu launcherów robiło się jeszcze gorzej.

No to ja w sumie takich akcji nie miałem na S4, Długo jechałem bez zmian na 4.2.2, zmieniłem Launchera, zmieniłem Dialer i jechałem dalej i się napaliłem na Google Play Edition, tzn na rom z niego ale... wtedy była wersja 4.3 i było wiadomo, że wyjdzie 4.4 to stwierdziłem, że poczekam. I przez ten czas na TW takich akcji nie miałem. Jak wyszła wersja 4.4 to szybko się okazało, a był to czas Knoxa i jego wprowadzania, że różnice między Google Play Edition - telefonem a zwykłą S4 są i telefon na tym romie restartuje się :-) Już w ogóle pomijam, że S4 to było z 5, na jednej, wersji International czyli i9505 telefon miał restarty i zajęło 2 miesiące przepisanie kernela kolesiowi, żeby tego nie robił. I dopiero wtedy zmieniłem i mam ten rom z 2 czy 3ma aktualizacjami do dzisiaj i jest ekstra. Dopiero teraz czuć, że TW jest wolny, jak masz TEN SAM telefon, wrzucasz soft i działa.

 

Przez chwilę miałem CyanogenModa na nim ale na nim WŁAŚNIE miałem podobne problemy do tych, o których piszesz. Ale to nie jest oficjalny rom więc dziwne rzeczy się zdarzają i tyle :/ Na oficjalnych softach chodzi ok.

 

Jeszcze na samym początku przy S3 i jego pierwszym sofcie 4.0 potrafił się zawiesić. Ale po pierwszej aktualizacji do chyba 4.1.1 już tego nie miałem. Pomijam, że padła płyta w nim ;-)

Odnośnik do komentarza

No nie do końca. Te launchery odpalają programy i można mieć jednego BEZ posiadania innego przy czym TRZEBA mieć jednego żeby korzystać palcem z telefonu. Więc można zamrozić/wywalić np. TW Laucher i go nigdy nie używać. Są pewnie i takie które są nakładkami na inne ale to działa jak w dystrybucjach Linuxa że masz Gnome jako środowisko graficzne i np. KDE i jedno funkcjonuje niezależnie od drugiego. Nova czy Apex nie wymagają nic do działania poza czystym andkiem AOSP pod spodem więc nie jest tak jak piszesz. Ja używałem na 3 romach NOVA i działał tak samo, niezależnie czy był to rom oparty o TW Samsunga, Google Play Edition rom czy Cyanogenmod dlatego twierdzę, że czasem podmiania 2-3 programów jest w stanie zupełnie odmienić odczucia z korzystania z telefonu czy tabletu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam w planach kupić tablet, ale w ogóle nie siedzę w temacie, także proszę o polecenie czegoś dobrego :) Będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie do oglądania seriali na siłowni podczas katowania bieżni i orbitreka. Także nie interesują mnie żadne przeglądarki, aplikacje, gry itd., itp. Ma odpalać popularne formaty filmowe i polskie napisy, mieć wytrzymałą baterię, nie za mały ekran, no i dobrą jakość dźwięku na słuchawkach. Ram cenowych nie podaję, ale nie widzę sensu przepłacania za bajery, których i tak nie będę używał. Z drugiej strony nie chcę też jakiegoś chińskiego gówna, czy innej Manty :) Pomóż ktoś :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Poważna sprawa - potrzebuje tablet dla chrześniaczki (5 lat), tak do 200 zł. Wiem, że śmieszna kwota jak na takie urządzenie, ale używany będzie tylko do grania w Angry Birds, jakieś koniki i aplikacji gdzie można kolorować, do tego pobawi się nim pewnie max tydzień. 

Wiadomo, że cudów się nie kupi za takie siano, ale chce wybrać z tej dolnej półki coś najlepszego (nówke). Polecicie coś?? 

A, musi być czarny, tak sobie zażyczyła.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...