Skocz do zawartości

PlayStation Plus FAQ (PIERWSZY POST!)


Gość Kyo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam długie i dziwne pytanie więc opisze to dość dokładnie.

 

Mam na konsoli 3 konta:

 

1. Nadrzędne xxx1 (wykupiony ps+)

2. Podrzędne xxx2

3. Nowe konto (xxx3..) na którym gram i nabijam trofea. (nie jest to konto podrzędne więc mogę nabijać zdrapki itp.)

 

I teraz mam takie pytanie. Otóż przypadkowo zamiast na xxx3 nabiłem zdrapke 100zł na konto nadrzędne i kupiłem plusa. Zostało mi 61zł więc kupie jakieś gta czy coś ;). Na koncie xxx2 i xxx3 mogę grać w gry z plusa. I teraz pytanie. Czy jeśli za 3 miesiące ps+ się skończy i wykupie go już na swoim koncie xxx3 to gry które ściągnałem na xxx1 dalej będą dostępne? Bo z tego co zauważyłem lista pobierania jest tylko na xxx1 więc jeśli ps+ się skończy i nabije na xxx3 to gry które mam na dysku nie będą działać?

Odnośnik do komentarza

Będą działać tylko te które są aktulanie dostępne w usłudze i nie będzie konieczności ich ponownego pobierania. Jedynie będzie trzeba je ponownie aktywować (odnowić licencję - czyli rozpocząć pobieranie i zaraz potem anulować).

 

Niestety wszysko co było na koncie Nadrzędnym xxx1 a co już nie będzie dostępne - przepada. Chyba że ponownie wykupisz PS+ dla konta Nadrzędnego xxx1 zamiast dla xxx3.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

no to przepierdzieliłem 39zł mówi się trudno :P A czy jeśli zostało mi 61zł to mogę z tego kupić gry na spółkę, że składają się 2 osoby?

Tak,ale nie bedziesz mogl zaplacic przez psn polowy. Ty kupisz,a druga osoba przeleje ci na konto bankowe polowe kwoty.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Czy gry z PS+ można instalować na dwóch konsolach i ewentualnie grać na nich jednocześnie? Mam w domu dwa systemy PS3 - mój i mojego braciaka. Stwierdziliśmy, że może wykupimy sobie subskrypcje na rok. Czy jest taka możliwość aby na tych dwóch konsolach zainstalować content z PS+ i ewentualnie żebyśmy obydwoje na raz mogli z niego korzystać?

Odnośnik do komentarza

Czytałem ale jednak wciąż jest to dla mnie zakręcone. Jeżeli zdecyduje się na zakup rocznego abonamentu na PS+ to chciałbym go udostępnić bratu na konsoli ( a co niech też coś ma od życia). Wystarczy, że założę tam nowy profil i zaloguje się do mojego konta PSN, ściągnę gry z PS+ i wyloguje się z mojego konta (nie usuwając go) a on po zalogowaniu się na swoje konto PSN będzie mógł grać w zawartość z plusa? Wiem, jak to jest w przypadku z grami kupionymi normalnie - po instalacji nie trzeba się logować na konto PSN, z którego była kupiona gra. Dla mnie logicznym rozwiązaniem jest to, że do grania w darmowe gry z PS+ konieczne jest logowanie się do konta PS+ a na dwóch na raz konsolach chyba nie można być zalogowanym na te same konta.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Czytałem ale jednak wciąż jest to dla mnie zakręcone. Jeżeli zdecyduje się na zakup rocznego abonamentu na PS+ to chciałbym go udostępnić bratu na konsoli ( a co niech też coś ma od życia). Wystarczy, że założę tam nowy profil i zaloguje się do mojego konta PSN, ściągnę gry z PS+ i wyloguje się z mojego konta (nie usuwając go) a on po zalogowaniu się na swoje konto PSN będzie mógł grać w zawartość z plusa? Wiem, jak to jest w przypadku z grami kupionymi normalnie - po instalacji nie trzeba się logować na konto PSN, z którego była kupiona gra. Dla mnie logicznym rozwiązaniem jest to, że do grania w darmowe gry z PS+ konieczne jest logowanie się do konta PS+ a na dwóch na raz konsolach chyba nie można być zalogowanym na te same konta.

inaczej...

jak dokladnie robie tak samo ze swoim synkiem od samego poczatku istnienia PS+ i  nie ma w tym nic nienormalnego :)

gramy na dwie konsole tyle, ze to ja place on tylko pobiera, za free  - rodzinka najwazniejsza!

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

 

Jak dodałeś do listy pobierania to właśnie w niej szukaj. 

 

No właśnie dodałem, a nie ma... sprawdzałem tę listę już chyba ze 3 razy...

 

Nie wiem, czy ktos kiedys mial taki problem, ale ja caly czas walcze. Po wymianie kilku maili z obsluga - poproszono mnie o telefon. Przez telefon cos tam posprawdzano i zgloszono sprawe do UK. Mam dzwonic za tydzien. Mam nadzieje, ze gra wroci, bo jak zwolnilo sie miejsce na dysku to chcialem pobrac, a tu lipa... Dam znac jaki final bedzie mojego przypadku.

 

Edit:

 

Niestety, pomimo wszelkich prob odzysakania dostepu do gry nie udalo sie. Jak twierdza w UK, a takze PL nie zanotowali tak jakby zakupu Sleeping Dogs na moim koncie, wiec widocznie takiego nie bylo, chpoc dalbym sobie palec uciac i byc moze nie mialbym teraz palca... ale jestem przekonany, ze wszystko zrobilem jak nalezy. Gosc pytal mnie, czy czasem nie zawisila mi sie konsola podczas transakcji, ale tego to ja nie pamietam. W sumie mam nauczke, aby wszystko dwa razy sprawdzac, bo pozniej mozna sie obudzic w takiej sytuacji.

Edytowane przez BasteKSG
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

zupelnie zapomnialem zastosowania OP.

sprawa zamknieta jesli chodzi o PS+.

 

ale nie jesli mowimy o kupnie, bo ta zawsze mozemy od sprzedac. dodajmy do tego skladke na dwoje i mamy pelny produkt, za pol ceny, bez OP na ktorym mozemy jeszcze zarobic.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

W wersji cyfrowej nie masz czegoś takiego jak Online Pass, plik aktywacyjny jest od razu w pliku z grą. Nie da się sprzedać pojedyńczego tytułu z wersji cyfrowej, zawsze sprzedajesz dostęp do całego konto, a to czy masz tam tylko jedną grę, czy dziesięć nie ma wpywu na ich działanie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...