Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Breath of the Wild


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

"dla mnie ta gra za swoja excluzywnosc juz ma minus 1. (doskonala gra nie moze byc excluzywna, musi byc dostepna na wszystkich platformach), fabula - z dupy-kolejny -1; grafika ograniczona i nie wiem gdzie on widzi detale -1; muzyka-dzwiek ok +1; wspinanie sie na skalach i inne absurdalne rzeczy (tak wiem ze to bajka) ale -1 bo to oznacza ze programisci poszli na latwizne i zaimplementowali w kodzie ze "wspinaj sie gdzie chcesz". do tego slyszalem ze jest sporo bledow na tym switchu (wynikajacych z samej konsoli lub tez gry) -1. 
czyli wyszło mi ze gra jest przecietna"

 

Polecam komenty pod recką Gry Online. Dupska rozerwane równie mocno co pod 'siódemką'.

Odnośnik do komentarza

"Czy Panowie przypadkiem nie mieli ostatnio jakiejs szalonej imprezy SUTO zakrapianej? Nie mam i nie chce miec nic wspolnego z zadna zelda. Ale jak patrze co Panowie wypisuja to noz w kieszeni sie otwiera. Minusy gry - slaba fabula, trudna do rozgryzienia dla nie majacego nic z zelda wspolnego. Dalej sa tylko lepsze rewelacje. Graafika choc moze komus sie podobac wyglada jak z Reksia. Link moze skakac. Wooooooooooooow. Powaga? Moze lazic po gorach. Nieeee naprawde? Moze ulepszyc swoj stroj uwaga u wrozki. Ale ze kon nie przybiega bo jest za daleko a nie tak jak w wiedzminie np. juz razi. Ech bzudry Panowie piszecie. Ok moze jak na tego typu gry jest to jakis postep. Nz pewno nie globzlnie. Wspomniane przez Panow rewelacjie osobiscie robilem w dziesiatkach gier. Rownajac taka gre z takim Sjyrimem czy Wiedzminem jest niepowazne. To sa tak zlozone, wielowatkowe i rozbudowane gry ze chyba trudno mowic o porownaniach. Link moze zmieniac ciuchy. W w3 ciuchow i mieczy sa setki. W skyrimie sa dziesiatki specjalnych strojow. Itd itp. Cos mi sie wydaje pomylka nastapila."

 

 

 

strasznie żałuję że kliknąłem.

Odnośnik do komentarza

Podobni piszą recenzje, nie każdy się do tego nadaje, nie widzę sensu, żeby koszykówkę recenzjował ktoś, kto tego typu gier nie lubi. Nie widzę sensu, żeby gry recenzjował niedzielny gracz, który pogrywa na facebooku lub telefonie. Nie widzę sensu, żeby gry recenzjował jakiś fanboj, zarówno platformy, na którą gra wychodzi, oraz platformy przeciwnej. Nie widzę też sensu, żeby gry recenzjował po prostu oszust, czy to dla fejmu, czy klicków. Recenzent to zawód jak każdy inny, trzeba znać się na fachu, trzeba być uczciwym, a powinno się recenzjować ulubione gatunki, nie lubisz wyścigów to ich nie oceniał, bo jaki to ma sens? Wiem co to subiektywność, każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie cierpię oszustów, bo to nie subiektywność, bo to krzywdzące wobec ludzi, którzy dają nam fun. Takie moje zdanie na ten temat, bez spiny :).

Odnośnik do komentarza

W nocy skończyłem tą fantastyczną przygodę więc wypada napisać jakieś podsumowanie:

Gra arcydzieło, od miesięcy nie pamiętam innej gry, o której bym myślał na studiach czy podczas innych zajęć.
Granie po kilka godzin? Jeszcze jak, gdy inne gry od jakiegoś czasu po godzince, dwóch mnie nudziły (wyjątkiem był ostatnio LiS ale głównie dlatego że fabularnie niszczyło), to w Zeldzie odwalałem maratony po 6-7 godzin i było mi mało.

Zacznę nietypowo bo od wady, jest tylko jedna, ogólnie miałem to w (pipi)e (pipi)a ale wypadałoby chociaż wspomnieć:
- zła optymalizacja na Switchu gdy gramy na TV - ja wiem że przeportowali ją tylko w rok z WiiU, ale kto jak Nintendo nie zna najlepiej swojego sprzętu. Oprócz okazjonalnych chrupnięć to jedna lokacja chyba chodzi tylko i wyłącznie w uber 20 FPS

Deku Tree

, w wersji przenośnej jest cud miód i malina.

 

Co do zalet... to nie wiem od czego zacząć:
- gra bez prowadzenia za rączkę - jest
- olbrzymi, otwarty ale też żywy świat - jest
- nienachalne, liczne znajdźki - są
- ładna grafika z wieloma efektami jak na tak duży świat - jest
- dosyć wysoki poziom trudności ( walki nie są łatwe, nawet po kilkudziesięciu godzinach grania ) - jest
- fajna historia, masa wciągających questów pobocznych? - jeszcze jak

A po głębszym zastanowieniu na pewno coś by się jeszcze znalazło.

Co do oceny - napisałem ją w nocy więc napiszę i teraz: 10/10 i znak jakości  :reggie: 
Kolega Hum poruszył ciekawą kwestię więc mogą być spoilery:

Taka ciekawostka :obama:

 

ad7g0wV_700b.jpg

 Czyżby kolejny dowód na umiejscowienie w child timeline?

 

 

wychodzi na to że tak, powiem więcej UBER SPOILER

Podczas finałowej walki z Ganonem Zelda wspomina że to ciało z którym walczymy to tylko zmaterializowana część Ganona ( która odradzała się w tym świecie ). Jako że Ganon co jakiś czas wraca w różnych częściach można wnioskować że skoro jest antycznym złem (w formie tego dzika czy co to jest - postać w której się przemieszcza między latami i światami?) i się przemieszcza między wymiarami... to również możliwe że po ileś tysiącach latach wrócił do childtimeline ( tak wnioskuje z gadki Zeldy ).

I tu zachodzi kolejna sprawa - to prawdopodobnie ostatnia część z Ganonem jako Bossem, nie wiem jakby to musieli inaczej wytłumaczyć, skoro na końcu gry Zelda niszczy tą jego pierwotną formę...

 

Odnośnik do komentarza

Zgadza się z tym chrupaniem w tej jednej lokacji, tylko tam się rzuca w oczy, najbardziej podczas obracania kamerą, bo cała reszta jest znośna, jak w każdej innej tego typu grze, nie ma co wyolbrzymiać.

 

Ja bym dodał jeszcze kilka plusów, szczególnie urzekły mnie dungeony, czy lepsze, czy gorsze, niż w innych Zeldach, tego nie wiem, ale na pewno pomysłowe, klimatyczne i po prostu inne.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

BP2be3s.jpg

 

Wyspa za mną. Nie wiem, jak oni to robią, ale po tylu dniach grania wciąż można się zaskoczyć. Jegomościa wyżej chciałem załatwić, ustawiając metalowe pudła obok niego, ale nie mogłem się doczekać burzy z piorunami.

 

Swoją drogą jak

 

umieściliście kulę na tym podeście poza wyspą? Ja ściąłem drzewo i w odpowiednie miejsce je przesunąłem, tak żeby stanąć dość blisko i wrzucić kulę na platformę. Jak teraz o tym myślę, to chyba łatwiej byłoby użyć lodowej runy.

 

 

Dodatkowe pytanie:

Jak zrobić screenshota ze zdjęcia robionego w grze, tak żeby nie było filtra, a w zasadzie żeby w ogóle HUD-a nie było?

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

 

Swoją drogą jak

 

umieściliście kulę na tym podeście poza wyspą? Ja ściąłem drzewo i w odpowiednie miejsce je przesunąłem, tak żeby stanąć dość blisko i wrzucić kulę na platformę. Jak teraz o tym myślę, to chyba łatwiej byłoby użyć lodowej runy.

 

 

Dodatkowe pytanie:

Jak zrobić screenshota ze zdjęcia robionego w grze, tak żeby nie było filtra, a w zasadzie żeby w ogóle HUD-a nie było?

 

 

 

rzucilem do wody w kierunku miejsca docelowego, przeplynalem na te skalke, rzucilem runa lodowa pod kule, zgarnalem, dorzucilem do podestu i viola ;)

 

 

nie da sie wylaczyc hudu w grze (tzn mozesz wylaczyc mapke i wskazniki, serduszka zostaja raczej w trybie profesjonalnym (w opcjach mozesz ustawic)  wiec raczej niebardzo :P

Odnośnik do komentarza

aa, o tym mowisz :D no to mozesz robic zdjecia aparatem w grze, nie ma wtedy huda z oczywistych powodow :) ale w sumie nie interesowalem sie czy mozna je jakos wyciagnac potem z gry...

 

No właśnie bardzo ciekawi mnie, jak to zrobili. Specjalnie porównałem sobie oba obrazki. Widać, że nic nie jest ucięte.

 

9HA10tH.jpg

zYXLGTy.jpg

Odnośnik do komentarza

50 Shrine'ów za mną i Kudos dla Nintendo za pomysły bo naprawdę jest się czym podniecać a wiele shrine'ów można przejść na wiele sposobów. Dodatkowo zawsze micha się cieszy jak człowiek znajdzie skrzynkę (a siedze w każdej dopóki wszystkich nie znajdę). 

 

Mam jednak pytanie do osób, które zdobyły wszystkie wspomnienia ze zdjęć:

 

 

 

aby zdobyć jedno ze zdjęć muszę wbić się do zamku. Pojawia się wstawka (skipnąłem ją) po czym mogę biegać sobie tam dowoli (w zasadzie to jest dungeon jak pozostałe a przynajmneij tak wygląda). Jednak o co mi chodzi. Czy mogę pójść sobie po to wspomnienie, wybyć jak gdyby nigdy nic i wrócić czy już muszę wtedy pokonać Ganona, przejść grę i wczytać tego ostatniego save'a? Chciałbym znaleźć te wszystkie wspomnienia (oraz Shrine'y) ale także bez spoilowania sobie czegoś zanim nie pokonam wszystkich tytanów i nie ogarnę reszty gry.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...